Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3. Ποιός ο λόγος να πηγαίνουμε την συσκευή μας για αναβάθμιση, εφόσον το hard reset την επαναφέρει στην αρχική της κατάσταση και αφού τις αναβαθμίσεις μπορούμε να τις κάνουμε από τον υπολογιστή μας?

 

Με το hard reset επαναφέρει στην αρχική κατάσταση της κάθε αναβάθμισης (rom), δεν σε φέρνει και στην αρχική rom.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Να και ο πρώτος που το άνοιξε για να δώσει πληροφορίες σχετικά με το τσιπάκι!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624331

 

:p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Να και ο πρώτος που το άνοιξε για να δώσει πληροφορίες σχετικά με το τσιπάκι!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624331

 

:p

 

Μπραβο του!!

 

Χαρας στο κουραγιο του :cry:

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια παρακαλώ...Στο JETCET PRINT πως μπορώ να εγκαταστησω τον εκτυπωτή μου? Εχω ένα lexmark του οποίου βρίσκω την ΙΡ αλλα δεν τον έχει στους προεπιλεγμένους.....
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει σχέση το ράδιο με τους ήχους του συστήματος;;;; :confused::wacko:

 

οτι εχουν και οι περισσοτεροι κατοχοι του HD2 με αυτο Γιωργο :lol:

 

αναβιωνω μια ομνια εποχη...παλι :lol:

διαβαζοντας (η προσπαθωντας τελος παντων να το κανω...) ολα αυτα που γραφονται καθημερινα εδω μεσα :wacko:

 

παιδια παντωσ εγω προτη φορα συνανταω την htc με τοσες αναβαθμισεις...μπραβο τους....

 

αν ηθελαν Κωστη ας εκαναν και αλλοιως ;) παιζουν το τελευταιο τους χαρτι στα wm(κατα την γνωμη μου)..

 

η συσκευη ειχε τεραστια απηχηση(χωρις να το αξιζει στις αρχες) και ετρεξαν,για 1η φορα, να διορθωσουν και να διορθωσουν και να διορθωσουν....:happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη βγηκε η topix 1.2...αν δεν το ειδες λεω επειδη πεφτουν πολλα ποστ σχετικα-ασχετα.......
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι λιγο εκτος τοπου και χρονου αλλα εχω μια ερωτηση!!! Ολο αυτο το σκηνικο που βρισκεται στην οθονη αναμονης ρολοι συντομευσεις κ.τ.λ ειναι μονημα εκει η μπορουν να απενεργοποιηθουν και να μπει ενα wallpaper πχ!!
cosmos
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη βγηκε η topix 1.2...αν δεν το ειδες λεω επειδη πεφτουν πολλα ποστ σχετικα-ασχετα.......

 

το ειδα Κωστη ευχαριστω φιλε μου :)

 

πριν λιγο γυρισα απο δουλεια και την κατεβασα να την δοκιμασω :)

αν και η 1.1.7 ειναι αψογη,αλλα μονο και μονο που ειναι στηριγμενη στην 1.66,ειμαι περιεργος :)

 

edit

 

ειναι η ιδια ρομ.....1.1.7 με 1.2 :cool:

μην φλασαρετε τσαμπα...

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εχω να μπω καμια βδομαδα στους xda και εχω χασει την μπαλα!

εβγαλε ο λαβρεντης παλι ρομ? το v3 τη ειναι παλι?

 

πια ειναι ρε παιδια κατα την γνωμη σας η καλητερη?

 

σημερα παλι με ρομ του λαβρεντη 2.1 οσα σμσ ειχα στηλει ολη την μερα δεν παραδοθηκε κανενα...

μετα απο ρεσετ και αποστολη ενος σμσ εφυγαν κ παραδοθηκαν ολα... αντε δωσε εξηγησεις μετα στην γυναικα.. και αντε να σε πιστεψει οτι ενα κινητο απο τα πιο ακριβα της αγορας δεν στελνει σμσ... σιτ χαει αντ γουατσ...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την 1.66 την official που βγήκε χτες!!!

 

Πρωτες εντυπωσεις:

Το προβλημα με τα μηνυατα δειχνει να εχει λυθει

Πολυ καλη διαχεθρηση μνημης, περι τα 195 mb ελευθερα μετα απο soft reset

Πολυ γρηγορη.

 

Περισσοτερα αργοτερα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν και η 1.1.7 ειναι αψογη,αλλα μονο και μονο που ειναι στηριγμενη στην 1.66,ειμαι περιεργος :)

 

Δεν είναι στηριγμένη στην 1.66 αλλά στην Αγγλο-τουρκική 1.61.

 

Καλησπερα ειμαι λιγο εκτος τοπου και χρονου αλλα εχω μια ερωτηση!!! Ολο αυτο το σκηνικο που βρισκεται στην οθονη αναμονης ρολοι συντομευσεις κ.τ.λ ειναι μονημα εκει η μπορουν να απενεργοποιηθουν και να μπει ενα wallpaper πχ!!

 

Start / Settings / Menu / All Settings / Today / Items και απενεργοποιείς το HTC Sense. Είσαι σίγουρος όμως ότι δεν το θέλεις; Wallpaper μπορείς να βάλεις ούτως ή άλλως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. θελω να συνχρονισω τις επαφες μου το κακο ειναι οτι αυτες δεν ειναι στο outlook αλλα στα windows στις επαφες... υπαρχει τροπος να τις περασω απο το iphone ? η με καποιο τροπο να την συνχρωνισω απο το iphone sto outlook χωρις να διαγραφουν?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς θα χρειαστείς κάποιον τρόπο να τις περάσεις στο Outlook της σουίτας Microsoft Office ή online στο Microsoft MyPhone. Δεν υπάρχει άλλη δυνατότητα συγχρονισμού εκτός των δύο προαναφερθέντων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καταφερα να περασω τις επαφες στο outlook. εκανα συχρονισμο αλλα δεν μου τις περναει στο τηλεφωνο. μεσα στο outlook υπαρχουν κανονικα οι επαφες. τι μπορει να φταιει?

κατι ακομα, εγκατεστησα το fixooperaflash, αλλα πο εκεινη την ωρα μου αργει πολυ ο οπερα και κολαει. πως μπορω να το βγαλω?

Edited by ababapanos
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω μετα χαρας οτι η μαμα HTC ανταγωνιζεται τους xda για το ποιος θα βγαλει την καλυτερη rom. Πρωτοφανεις κινησεις απο την HTC και μαλλον ο Δημητρης εχει δικιο. Δεν την παιρνει αλλοιως.
Αρης
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την 1.66 την official που βγήκε χτες!!!

για ποιο λογο Γιωργο ??:confused:

 

Πρωτες εντυπωσεις:

Το προβλημα με τα μηνυατα δειχνει να εχει λυθει

Πολυ καλη διαχεθρηση μνημης, περι τα 195 mb ελευθερα μετα απο soft reset

Πολυ γρηγορη.

 

Περισσοτερα αργοτερα...

 

πολλη σαβουρα Βαγγελη μεσα...πολλη σαβουρα...

θα περιμενω τον Kwbr και μια δουλεια του σε αυτην την εκδοση ;)

 

Δεν είναι στηριγμένη στην 1.66 αλλά στην Αγγλο-τουρκική 1.61.

 

το change log της ρομ ετσι λεει Γιαννη ;)αλλα φυσικα δεν ισχυει οπως λες:)

αλλα ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΙΔΙΑ ME THN 1.1.7:!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Να κανω και γω μια γρηγορη ερωτηση γιατι αν καθησω να διαβασω 350 σελιδες δεν θα τελειωσω ουτε του χρονου. Νεος στα wm, καθως ειμαι και κατοχος iPhone 3gs, πηρα χθες το hd2. Ειναι ελληνικο το μενου του ομως. Πως στο καλο το γυρναω σε αγγλικο? Εχω ψαξει το κινητο κανα 2ωρο και ακρη δεν εβγαλα.

 

Απο οτι εχω διαβασει εδω μεσα δεν γινεται φιλε μου εκτος και αλλαξεις rom και βαλεις την Αγγλικη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ξερεις Δημητρη με το που παω να φλασαρω 1.2 λεσ οτι ειναι ιδια.....μετα παω να βαλω official λες σαβουρα...με εσωσες εισ διπλουν...περιμενουμε νεα topix...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

ξερεις Δημητρη με το που παω να φλασαρω 1.2 λεσ οτι ειναι ιδια.....μετα παω να βαλω official λες σαβουρα...με εσωσες εισ διπλουν...περιμενουμε νεα topix...

 

λεγοντας σαβουρα ενοω οτι ειναι πολυ φορτωμενη Κωστη ετσι?;)

 

μην νομισει κανεις οτι ενοω οτι δεν ειναι καλη η ρομ :confused:

 

αλλα αμα βλεπω copilot μεσα κλπ και 126 mb ελευθερο χωρο.... :wacko:

 

την δοκιμασα απο περιεργεια και μονο,δεν αλλαζω ρομ μετα την 1.1.7 του Kwbr παρα μονο με δικη του και μονο δουλεια!!

το τηλ δουλευει αψογα και δεν βλεπω τον λογο να ψαχνομαι αδικα...

ηρθε και το 2.07 το ραδιο και εδεσε το γλυκο :)

 

μια χαρα ειμαστε :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ναι Δημητρη εννοειται αυτο που λες.....προμοταρουν το copilot και μας αφηνουν με 120 mb....για να δουμε και αυτο με τα 576 ραμ....ειδα βγηκαν κατι ρομ....
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

ναι Δημητρη εννοειται αυτο που λες.....προμοταρουν το copilot και μας αφηνουν με 120 mb....για να δουμε και αυτο με τα 576 ραμ....ειδα βγηκαν κατι ρομ....

 

μην ψαρωνεις Κωστη...αν ειναι να ερθει θα ερθει:)

 

παντως παιδια χαλαρωστε και χαρειτε την συσκευη σας,μην εισαστε συνεχεια μες στο τρυπακι του φλασαρισματος...

 

χαμενος χρονος απο την ζωη σας...αφηστε που δεν προλαβαινει κανεις να χαρει την συσκευη του,αν φλασαρει η ψαχνει συνεχως να λυσει προβληματα και δυσλειτουργιες της εκαστοτε ρομ που δοκιμαζει....

 

η αγορα των εφαρμογων στα wm ειναι πεθαμενη πια,ωστε να δοκιμαζετε νεες εφαρμογες ,οποτε κατασταλαξτε σε καποιες, που πραγματικα χρειαζεστε και δουλευουν σωστα στο τηλεφωνο σας,στηστε το σωστα και απλα,χαρειτε το ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

λεγοντας σαβουρα ενοω οτι ειναι πολυ φορτωμενη Κωστη ετσι?;)

 

μην νομισει κανεις οτι ενοω οτι δεν ειναι καλη η ρομ :confused:

 

αλλα αμα βλεπω copilot μεσα κλπ και 126 mb ελευθερο χωρο.... :wacko:

 

την δοκιμασα απο περιεργεια και μονο,δεν αλλαζω ρομ μετα την 1.1.7 του Kwbr παρα μονο με δικη του και μονο δουλεια!!

το τηλ δουλευει αψογα και δεν βλεπω τον λογο να ψαχνομαι αδικα...

ηρθε και το 2.07 το ραδιο και εδεσε το γλυκο :)

 

μια χαρα ειμαστε :D

 

Κάνε delete copilot, opera.exe, wallpapers, και move το google maps στη storage card και θα ελευθερώσεις 30mb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...