Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μανωλη δοκιμασε το ειναι ο tcmp player με add on για υποτιτλους.

 

Επειδη ειμαι δουλεια τωρα και ποσταρω απο το τηλ δεν εχω χρονο να ψαξω..

Κοιτα στο wm software section

 

Στο παρακατω Link λεει πως γινεται αλλα δεν εχει ολα τα αρχεια και δεν εχω τωρα χρονο να τα ψαξω οποτε απο αυριο;)

 

http://www.mobiletopsoft.com/board/1769/watch-movies-with-subtitles-on-your-pocket-pc-with-tcpmp.html

Link to comment
Share on other sites

λες Δημητρη αυτο που ειναι στην πρωτη σελιδα;

 

ναι Γιαννη:)

@Μανωλη εδω στο φορουμ στο myphone ειναι ...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

λες Δημητρη αυτο που ειναι στην πρωτη σελιδα;

 

Εχει δωσει ο Δημητρης κατι πολυ καλα add ons και .cab.

 

Ειναι εδω. Κατεβασε το και ειναι μεσα αυτο που σου λεει και αλλα πολλα.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη, η νεα rom του Λαυρεντη θα εχει το documents tab στο sense?:confused:

Σε ευχαριστω!:)

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Λύση :

 

''Just add:

windows\gwes.exe

to the list of excluded apps, set close OFF and hide ON.''

 

Πηγή :

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=5165489&postcount=29

 

Οκ...μια χαρά...

 

 

Τελικά δεν μου δούλεψε...έβαλα \Windows\gwes.exe αλλά συνεχίζει να μου βγάζει το κόκκινο Χ

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα. εχει βαλει κανεις τον resco explorer v.2010? δουλευει στο leo?

 

Δουλεύει μια χαρά παρόλο ότι είναι beta, δοκίμασε το άφοβα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη, η νεα rom του Λαυρεντη θα εχει το documents tab στο sense?:confused:

Σε ευχαριστω!:)

 

 

οχι Παναγιωτη ειναι προβληματικο αυτο το προσθετο στο htc sence !

 

δημιουργει μια τεραστιου μεγεθους cashe καθε φορα που διαβαζεις αρχεια μεσω,αυτου!

μεσα σε μερικα λεπτα μπορει να μεινει και απο μνημη η συσκευη:blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω πολλες ηλεκτρονικες διευθυνσεις απο τηλεοπτικα καναλια αλλα δεν παιζει κανενα στο leo.μηπως χρειαζεται να βαλω και το flash?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα τον Skyfire που είχε δώσει ο Δημήτρης και είναι πολύ καλός!

Πολύ χρηστικός και γρήγορος... Όπως επίσης και ο Όπερα που είχε δώσει ήταν καλύτερος από τον ΟΕΜ.

 

1000 Ευχαριστώ! :up:

 

Επίσης έβαλα και το Tasks Manila και μου άρεσε αρκετά το UI του...

Edited by maraki_sse
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχε υπόψιν όμως ότι ο skyfire χρησιμοποιεί proxy δικό τους που αναδιαμορφώνει τα δεδομένα και τα στέλνει στο browser. Γι αυτό δουλεύει και τόσο απλά και παντού. Ο proxy ομως χρειάζεται πρόσβαση σε στάνταρ πόρτες και δε μπορείς να έχεις τέτοια πρόσβαση από παντού. Αν πχ. ανοίξω skyfire σε κάποιο (δοκιμασμένο) πανεπιστήμιο μου λέει ότι δεν έχει πρόσβαση στο service του στην τάδε πόρτα και δε δουλεύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ακριβως γιαννη με προλαβες

 

εγω πχ μεσω του wifi του πολυτεχνειου δεν μπορω να συνδεθω στον νετ με τον skyfire γι αυτον ακριβως το λογο

 

αυτο για καποιους ειναι σημαντικο

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

εκτος αυτου Γιαννη,ο skyfire εχει ενα μεγαλο ακομη αρνητικο...

δεν υποστηριζει το pinch to zoom... ζουμ εχεις μονο με 2πλο ταπ ...

 

αλλα εχει πολυ καλη υποστηριξη flash :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αρα δημητρη, και σε συτην την περιπτωση οπως και σε καθε αλλη, το θεμα εινα απλα ενα trade-off ;)

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

αρα δημητρη, και σε συτην την περιπτωση οπως και σε καθε αλλη, το θεμα εινα απλα ενα trade-off ;)

 

 

Γιωργο δεν ειναι Η λυση.αλλα δεν ειναι κακος..

σαν 2η εναλλακτικη μπορει να υπαρχει στις συσκευες μας ωστε να τον χρησιμοποιουμε οπου δεν μας βολευει ο οπερα..

 

παντως οσοι εχουν iphones μονο μπορουν να καταλαβουν τι σημαινει browsing απο κινητο...

δεν παει το μυαλο σας για τι μιλαω....

 

με τα wm,αν και με το λεο τα πραγματα ειναι ηδη πολυ καλυτερα ever!,απλα ειναι βασανιστηριο μερικες φορες η προσπαθεια να κανεις καποια πραγματα σε browsing.....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

για το πρωτο σκελος συμφωνω απολυτα

 

και προφανως οτι και να χρησιμοποιησει κανεις θα ειναι καλυτερος απο τον explorer :p

 

κι εδω ειναι η μεγαλη μου απορια, πως μπορει μια εταιρια οπως η Μ$ να μην μπορει(?) να βγαλει εναν browser της προκοπης, που να πλησιαζει τουλαχιστον την ευχρηστια και τη λειτουργικοτητα των υπολοιπων, οταν μαλιστα υπαρχουν εργαλεια σαν τον λεοντα!

 

τεσπα ρητορικη μαλλον η απορια, ας μην ξεφευγουμε οφφτοπικ :)

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ρε παιδια ξερει κανεις πως ανοιγουμε ενα προγραμμα θελω να το ανοιξω με adobe flash player to ψαχνω αλλα δεν μπορω να το βρω; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ρε παιδια ξερει κανεις πως ανοιγουμε ενα προγραμμα θελω να το ανοιξω με adobe flash player to ψαχνω αλλα δεν μπορω να το βρω; ευχαριστω

 

 

 

φιλε Σταυρο αν διαβαζες μερικα μηνυματα πιο πισω ισως να επαρνες απαντηση στο μηνυμα σου...

γιατι η περιγραφη του προβληματος σου θα ηταν καλυτερη κ ετσι θα μπορουσε να σου απαντησεις οποιος και αν ηξερε...

τωρα μεσολαβει το μηνυμα το δικο μου μετα ενα δικο σου που θα προσπαθεις να δικαιολογηθεις βγαζοντας με και εσυ παραξενο ...

και ουτω καθεξης....

και το μπαχαλο στο φορουμ συνεχιζεται...

 

ANAΦEPETE KAΘAPA TO ΠPOBΛHMA ΣAΣ ΩΣTE NA BΓAINEI AKPH AΠO THN EPΩTHΣH ΣAΣ ΓIA NA MΠOPEI NA AΠANTHΘEI!

 

μα τοσο πολυ πια?? ημαρτον!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

φίλε zaharaki καλημέρα ζήτησα εχθέσ άν υπάρχει πουθενά η ελεύθερη version 1.48.482.4 . Αυτή που ανέβηκε ήταν από άλλο s/n και όταν τη βάζω στο τηλέφωνο μου μου βγάζει σφάλμα 0294 μη έγκυρο αναγνωριστικό πωλητή. Πήρα το τηλέφωνο με ελληνικά σφραγισμένο αλλα όχι απο ace και όταν δίνω το κανονικό μου serial στην επίσημη ιστοσελίδα μου δίνει αγγλική rom και παλιότερη. Γι αυτό έκληση άν έχει κανείς την 1.48.482.4 Ε Λ Ε Υ Θ Ε Ρ Η ας την ανεβάσει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...Να ρωτησω κατι..

 

Μια εφαρμογη που δεν υπαρχει στην αφαιρεση προγραμματων και δεν την θελουμε πως μπορουμε να την αφαιρεσουμε απο την μνημη του κινητου ? Για πααρδειγμα εγκατεστησα ενα παιχνιδι ταβλι που δεν δουλευει αν και λεει οτι εγκατασταθηκε σωστα και θελω να το βγαλω.

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

φίλε zaharaki καλημέρα ζήτησα εχθέσ άν υπάρχει πουθενά η ελεύθερη version 1.48.482.4 . Αυτή που ανέβηκε ήταν από άλλο s/n και όταν τη βάζω στο τηλέφωνο μου μου βγάζει σφάλμα 0294 μη έγκυρο αναγνωριστικό πωλητή. Πήρα το τηλέφωνο με ελληνικά σφραγισμένο αλλα όχι απο ace και όταν δίνω το κανονικό μου serial στην επίσημη ιστοσελίδα μου δίνει αγγλική rom και παλιότερη. Γι αυτό έκληση άν έχει κανείς την 1.48.482.4 Ε Λ Ε Υ Θ Ε Ρ Η ας την ανεβάσει.

 

 

φιλε μου ΑΥΤΗΝ ΖΗΤΗΣΕΣ ΑΥΤΗΝ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ ....

 

αν το τηλεφωνο σου δεν την δεχεται....δεν ειχε αυτη την ρομ το τηλεφωνο σου απο htc!!!!

για αυτο και δεν στην δεχεται!!!! για αυτο και σου δινει την αγγλικη σαν επισημη !! εχει αλλο vendor id η ελληνικη και αλλο η αγγλικη!!

το τηλεφωνο σου ειχε παρανομα τα ελληνικα μεσα οταν το πηρες,αν το πηρες καινουριο...

 

να ξερετε τι κρατατε στα χερια σας για να ξερετε τι ζητατε :!:

 

Έβγαλε τελικά την αγγλική έκδοση των HD2 Tweaks o Montecristoff..

 

http://www.montecristoff.com/hd2tweak.htm

 

αν διαβαζατε τι γραφουμε θα προλαβαινατε πολλα....

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό έκληση άν έχει κανείς την 1.48.482.4 Ε Λ Ε Υ Θ Ε Ρ Η ας την ανεβάσει.

 

Τι εννοεις ελευθερη φιλε?

Edited by jonk

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

φίλε zaharaki καλημέρα ζήτησα εχθέσ άν υπάρχει πουθενά η ελεύθερη version 1.48.482.4 . Αυτή που ανέβηκε ήταν από άλλο s/n και όταν τη βάζω στο τηλέφωνο μου μου βγάζει σφάλμα 0294 μη έγκυρο αναγνωριστικό πωλητή. Πήρα το τηλέφωνο με ελληνικά σφραγισμένο αλλα όχι απο ace και όταν δίνω το κανονικό μου serial στην επίσημη ιστοσελίδα μου δίνει αγγλική rom και παλιότερη. Γι αυτό έκληση άν έχει κανείς την 1.48.482.4 Ε Λ Ε Υ Θ Ε Ρ Η ας την ανεβάσει.

ρομ δεν υπαρχουν ελευθερες και μη

απλα καθοριζεται απο την htc ποιες συσκευς παιρνουν ελληνικη,αγγλικη κλπ ρομ

αφου δεν παιρναει η ελληνικη ρομ μαλλον δεν ειναι για να παρει ελληνικη ρομ το κινητο σου

η γνωμη μου ειναι να παρεις τηλ. την ace hellas και να τους ρωτησεις αν το κινητο σου φοραει ελληνικη ρομ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...