Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε να περασεις αυτο το .cab.

το εγκατεστησα τωρα? τι πρεπει να κανω? οταν παταω πανω στη συντομευση παρατεταμενα τη μονη επιλογη που μου δινει ειναι μετακινηση στην αρχη.

Link to comment
Share on other sites

programs(1) (2) (3) και τα αλλα εικονιδια htc people - calendar και διαφορα αλλα..

 

Νικολα βοηθηστε να μπορουν να σας βοηθησουν...

δεν ειναι εξηγηση αυτη του προβληματος που εχεις...δεν ειμαστε μαγοι ρε παιδια...

 

αναφερετε αναλυτικα το προβλημα να καταλαβουμε τι θελετε....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει bρει κανεις καμια εφαρμογη αντιστοιχη του utube για τα google videos?το λεο γιατι η σελιδα δειχνει καλα αλλα ειναι μπελας να κανεις ful screen!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους πολύ δυνατούς γνώστες του Φόρουμ!

 

Ήθελα τη βοήθεία σας...

 

Έχω HD2 με ελληνική rom official τελευταία αναβάθμιση από την HTC.

Στο start menu ξαφνικά και χωρίς να γνωρίζω το λόγο τρεις συντομεύσεις για HTC People, HTC Calendar, HTC Music (όπως τα βλέπετε τα ονόματα χωρίς κάτω παύλες)!

Ταυτόχρονα τα κανονικά εικονίδια παραμένουν.

Επειδή τα τρία νέα αυτά εικονίδια είναι άσχημα και άχρηστα, επιχείρησα να τα βγάλω πηγαίνοντας με File Manager στο κατάλληλο folder, όπου και έσβησα τις συντομεύσεις τους.

Με το πρώτο reboot όμως επανεμφανίζονται!

 

Τι μπορώ να κάνω για να τα ξεοφτωθώ οριστικά;

Τι λέτε προκάλεσε την εμφάνισή τους;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους πολύ δυνατούς γνώστες του Φόρουμ!

 

Ήθελα τη βοήθεία σας...

 

Έχω HD2 με ελληνική rom official τελευταία αναβάθμιση από την HTC.

Στο start menu ξαφνικά και χωρίς να γνωρίζω το λόγο τρεις συντομεύσεις για HTC People, HTC Calendar, HTC Music (όπως τα βλέπετε τα ονόματα χωρίς κάτω παύλες)!

Ταυτόχρονα τα κανονικά εικονίδια παραμένουν.

Επειδή τα τρία νέα αυτά εικονίδια είναι άσχημα και άχρηστα, επιχείρησα να τα βγάλω πηγαίνοντας με File Manager στο κατάλληλο folder, όπου και έσβησα τις συντομεύσεις τους.

Με το πρώτο reboot όμως επανεμφανίζονται!

 

Τι μπορώ να κάνω για να τα ξεοφτωθώ οριστικά;

Τι λέτε προκάλεσε την εμφάνισή τους;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

εχει απαντηθει παρα πολλεσ φορεσ...κοιτα στο πρωτο ποστ και θα εχεισ πολλεσ απαντησεισ....εχει αναλυτικα οδηγιεσ...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να βάλω το Slovoed λεξικό Ελληνικά-Ισπανικά. Το έχει κάποιος ήδη εγκαταστήσει; Του έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα;

Στο site πάντως της εταιρίας και εκεί όπου επιλέγεις ποια συσκευή έχεις για να κατεβάσεις την σωστή έκδοση, το Leo λέιπει! Ποιο κινητό να επιλέξω για να το βάλω να τρέχει στο Leo;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να βάλω το Slovoed λεξικό Ελληνικά-Ισπανικά. Το έχει κάποιος ήδη εγκαταστήσει; Του έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα;

Στο site πάντως της εταιρίας και εκεί όπου επιλέγεις ποια συσκευή έχεις για να κατεβάσεις την σωστή έκδοση, το Leo λέιπει! Ποιο κινητό να επιλέξω για να το βάλω να τρέχει στο Leo;

 

 

καποιο με την ιδια αναλυση οθονης με το λεο,πχ HD

(WVGA Η ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΟΥ ΛΕΟ)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους πολύ δυνατούς γνώστες του Φόρουμ!

 

Ήθελα τη βοήθεία σας...

 

Έχω HD2 με ελληνική rom official τελευταία αναβάθμιση από την HTC.

Στο start menu ξαφνικά και χωρίς να γνωρίζω το λόγο τρεις συντομεύσεις για HTC People, HTC Calendar, HTC Music (όπως τα βλέπετε τα ονόματα χωρίς κάτω παύλες)!

Ταυτόχρονα τα κανονικά εικονίδια παραμένουν.

Επειδή τα τρία νέα αυτά εικονίδια είναι άσχημα και άχρηστα, επιχείρησα να τα βγάλω πηγαίνοντας με File Manager στο κατάλληλο folder, όπου και έσβησα τις συντομεύσεις τους.

Με το πρώτο reboot όμως επανεμφανίζονται!

 

Τι μπορώ να κάνω για να τα ξεοφτωθώ οριστικά;

Τι λέτε προκάλεσε την εμφάνισή τους;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Η απάντηση έχει δοθεί από τον kplr εδώ.

Λίγο πιο αναλυτικά:

Με ένα file explorer θα διαγράψεις από τη διαδρομή:

Windows/Start Menu\Programs τις συντομεύσεις που έχουν τη μορφή htc_ (όσες από αυτές εμφανίζονται διπλές στο start menu, στην περίπτωσή σου τρεις).

Έπειτα με έναν registry editor θα πας στη διαδρομή:

HKLM\Security\Shell\StartInfo\Start και θα αντιγράψεις από τις εγγραφές HTC_ (π.χ. HTC_Calendar.lnk) το sting Icon. Στη συνέχεια θα πας στον ίδιο φάκελο, στην αντίστοιχη εγγραφή HTC (π.χ. HTC Calendar.lnk) και θα κάνεις επικόλληση αυτό που προηγουμένως αντέγραψες. Η ίδια διαδικασία πρέπει να γίνει για κάθε διπλή εγγραφή που έχεις.

Στο τέλος χρειάζεται soft reset.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

ok θα το προσπαθησω.Τωρα και κατι αλλο...ενω πριν διαλεγα για ηχο κλησης και μεσα στους ηχους μου εβγαζε και τουσ ηχους που εχω στη καρτα....τωρα μετα απο καπιο soft reset που εχω κανει τωρα μου βγαζει μονο τους ηχους απο το τηλ.που ειναι αποθηκευμενοι στο \Windows\Rings καμια βοηθεια....

ενω πριν διαλεγα για ηχο κλησης και μεσα στους ηχους μου εβγαζε και τουσ ηχους που εχω στη καρτα....τωρα μετα απο καπιο soft reset που εχω κανει τωρα μου βγαζει μονο τους ηχους απο το τηλ.που ειναι αποθηκευμενοι στο \Windows\Rings καμια βοηθεια....μπορουμε να του ορισουμε το path για να επιλεγουμε τους ηχους κλησησ?

επισης και στο στις φωτογραφιες πρεπει να ανοιξω τα παντα για τις δω..υπαρχει καπιοσ τροπος να ορισουμε απο που θα παιρνει τις foto..για να δειχνει μονο αυτες και οτι εικονιδιο υπαρχει στη συσκευη.

Οσο για τα εικονοδια αυτα ειναι

1)shortcuts απο το programs και settings

2)εικονιδια με HTC calendar ,ΗTC_music ,HTC_people...twitter...footprints

Link to comment
Share on other sites

Λύση :

 

''Just add:

windows\gwes.exe

to the list of excluded apps, set close OFF and hide ON.''

 

Πηγή :

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=5165489&postcount=29

 

 

Οκ...μια χαρά...

Edited by jkalimer

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση!

 

Ποιο είναι όμως το sting icon; Χρησιμοποιώ το PHM Registry.

 

 

Και πάλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μια (ίσως... :rolleyes:) χαζή ερώτηση: Ποιες εφαρμογές καλό θα είναι να εγκαθιστούμε στην κάρτα και ποιες στην συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

To 95% των εφαρμογών πάνε στη κάρτα, κάποιες θέλουν μόνο τηλέφωνο οπότε δε σε ρωτάνε. Γενικά, εκτός αν δε θέλεις να έχεις απολύτως καμία καθυστέρηση σε κάποια μικρή κρίσιμη εφαρμογή, καλό είναι να τα εγκαθιστάς στη κάρτα ώστε να κάνεις οικονομία στο χώρο.
Link to comment
Share on other sites

To 95% των εφαρμογών πάνε στη κάρτα, κάποιες θέλουν μόνο τηλέφωνο οπότε δε σε ρωτάνε. Γενικά, εκτός αν δε θέλεις να έχεις απολύτως καμία καθυστέρηση σε κάποια μικρή κρίσιμη εφαρμογή, καλό είναι να τα εγκαθιστάς στη κάρτα ώστε να κάνεις οικονομία στο χώρο.

 

 

Δηλαδη οσες ρωτανε μπορουμε αφοβα να τις εγκαθιστουμε στην καρτα μνημης ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μια (ίσως... :rolleyes:) χαζή ερώτηση: Ποιες εφαρμογές καλό θα είναι να εγκαθιστούμε στην κάρτα και ποιες στην συσκευή;

 

To 95% των εφαρμογών πάνε στη κάρτα, κάποιες θέλουν μόνο τηλέφωνο οπότε δε σε ρωτάνε. Γενικά, εκτός αν δε θέλεις να έχεις απολύτως καμία καθυστέρηση σε κάποια μικρή κρίσιμη εφαρμογή, καλό είναι να τα εγκαθιστάς στη κάρτα ώστε να κάνεις οικονομία στο χώρο.

 

Δηλαδη οσες ρωτανε μπορουμε αφοβα να τις εγκαθιστουμε στην καρτα μνημης ???

 

Εφαρμογές που σχετίζονται με το λειτουργικό, το sense (π.χ. συντομεύσεις, εικονίδια, πληκτρολόγια) πρέπει να εγκαθίστανται στο μνήμη τις συσκευής και όχι στην κάρτα. Προγράμματα, λογισμικά πλοήγησης μπορούν άνετα να εγκατασταθούν στην κάρτα μνήμης και θα βρίσκονται εκεί μετά από κάθε φλασάρισμα νέας rom!

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση!

 

Ποιο είναι όμως το sting icon; Χρησιμοποιώ το PHM Registry.

 

Και πάλι ευχαριστώ!

 

Κοίταξε στη συνημμένη εικόνα:

Edited by sb68s

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα βαλει το προγραμματακι για να εχω 2 ρολογια ενα ψηφιακο κ ενα αναλογικο αλλα δεν ειχε δουλεψει και ξαφνικα σημερα απο ψηφιακο εγινε αναλογικο πως μπορω να το κανω οπως ηταν πριν?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρη κανίς που μπορώ να βρω το HTC HD2 με ελληνικά Windows Mobile 6.5

 

Vodafone με συμβολαιο & Πλαισιο μονο συσκευη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα βαλει το προγραμματακι για να εχω 2 ρολογια ενα ψηφιακο κ ενα αναλογικο αλλα δεν ειχε δουλεψει και ξαφνικα σημερα απο ψηφιακο εγινε αναλογικο πως μπορω να το κανω οπως ηταν πριν?

 

Αν το προγραμματάκι είναι αυτό: Jaguaralani Simple MaxM for Sense 2.5.1922 clocks+20 FIXED HANDS, τότε δοκίμασε να πιέσεις με το δάχτυλο στην πάνω δεξιά γωνία, ακριβός κάτω από τα εικονίδια του ηχείου και της μπαταρίας. Με τον τρόπο αυτό τα ρολόγια εναλλάσσονται σε αναλογικό, ψηφιακό ή τα δύο ταυτόχρονα. Υπάρχει και τρόπος μέσο registry. Μετά την εγκατάσταση θα έπρεπε να έχεις κάνει επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Vodafone με συμβολαιο & Πλαισιο μονο συσκευη.

 

Και με συμβολαιο μπορει στο Πλαισιο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Vodafone με συμβολαιο & Πλαισιο μονο συσκευη.

 

Εννοείς αυτό εδώ http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/HTC-HD2-99HJY011-00.htm και γιατί δεν γράφει Greek OS όπως αυτό εδώ http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/HTC-Diamond-2-Greek-OS.htm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...