Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλη χρονια σε ολους.

είμαι κάτοχος του leo και νεος στα wm κινητα.

μπορειτε να μου πειτε αν κανω hard reset, τι ακριβως χανεται απο το κινητο και τι γινεται με τα προγραμματα που εχω εγκαταστησει στην καρτα μνημης;

ευχαριστω

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους.

είμαι κάτοχος του leo και νεος στα wm κινητα.

μπορειτε να μου πειτε αν κανω hard reset, τι ακριβως χανεται απο το κινητο και τι γινεται με τα προγραμματα που εχω εγκαταστησει στην καρτα μνημης;

ευχαριστω

 

Με το Hard Reset χάνονται όλα και επαναφέρεις το κινητό στην κατάσταση που ήταν όταν το αγόρασες...

Χωρίς όμως να χάνεις τα δεδομένα της κάρτας, αλλά για να τρέξουν τα προγράμματα πρέπει να τα εγκαταστήσεις ξανά..

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Με το Hard Reset χάνονται όλα και επαναφέρεις το κινητό στην κατάσταση που ήταν όταν το αγόρασες...

Χωρίς όμως να χάνεις τα δεδομένα της κάρτας, αλλά για να τρέξουν τα προγράμματα πρέπει να τα εγκαταστήσεις ξανά..

 

Αν ομως εχεις παρει ενα backup με sprite backup ή καποιο αλλο επαναφερεις σε 10 λεπτα το κινητο οπως ηταν.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά στους Γιάννηδες και ειδικότερα στον athanasso που μας έχει βοηθήσει άπειρες φορές!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Οι Γιαννηδες ευχαριστουν και αντευχοντε μεταξυ τους !!!!!:D:D:D:D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Λενε σπιτι χωρις Γιαννη προκοπη ΔΕ κανει,ετσι και το φορουμ μας χρειαζετε και ευχαριστει τους εδω Γιαννηδες και ΕΙΔΙΚΑ ΤΗ ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΤΟΝ athanasso!!

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ και απο μενα!!:):D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα το κινητο απο ενα παιδι εδω απο το φορουμ μου το εστειλε απο χανια..

 

το ανοιξα και μετα απο 1-2 λεπτα λειτουργιας αρχιζει κατι τρελα.. η οθονη αρχιζει να τρεμοπαιζει και μετα ανοιγει μονο του προγραμματα κλεινει.. μετα επανερχεται για λιγο στα φυσιολογικα του.. και μετα παλι τα ιδια.. εκανα σοφτ ρεσετ μετα χαρντ ρεσετ μετα ξαναπερασα την ελληνικη επισημη ρομ αλλα τπτ.. τα ιδια..

 

ειναι κατι που δεν εχω κανει κατι καλα? εχει προβλημα? μπορω να κανω κατι αλλο?

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα το κινητο απο ενα παιδι εδω απο το φορουμ μου το εστειλε απο χανια..

 

το ανοιξα και μετα απο 1-2 λεπτα λειτουργιας αρχιζει κατι τρελα.. η οθονη αρχιζει να τρεμοπαιζει και μετα ανοιγει μονο του προγραμματα κλεινει.. μετα επανερχεται για λιγο στα φυσιολογικα του.. και μετα παλι τα ιδια.. εκανα σοφτ ρεσετ μετα χαρντ ρεσετ μετα ξαναπερασα την ελληνικη επισημη ρομ αλλα τπτ.. τα ιδια..

 

ειναι κατι που δεν εχω κανει κατι καλα? εχει προβλημα? μπορω να κανω κατι αλλο?

 

ειχε αναφερθει απο καποιον εδω μεσα τετοιο προβλημα παλιοτερα..

Αν σου πουλησε το τηλ σε τετοια κατασταση χωρις να στο πει θελει ban κατευθειαν απο το φορουμ!!!!:mad:

τον ρωτησες φυσικα και σου ειπε οτι δεν ειχε κανενα προβλημα και σε αυτον δουλευε κανονικα να υποθεσω ετσι;:O

 

αν ισχυει κατι τετοιο να τον αναφερεις αμεσως στους διαχειριστες!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια πηρα το κινητο απο ενα παιδι εδω απο το φορουμ μου το εστειλε απο χανια..

 

το ανοιξα και μετα απο 1-2 λεπτα λειτουργιας αρχιζει κατι τρελα.. η οθονη αρχιζει να τρεμοπαιζει και μετα ανοιγει μονο του προγραμματα κλεινει.. μετα επανερχεται για λιγο στα φυσιολογικα του.. και μετα παλι τα ιδια.. εκανα σοφτ ρεσετ μετα χαρντ ρεσετ μετα ξαναπερασα την ελληνικη επισημη ρομ αλλα τπτ.. τα ιδια..

 

ειναι κατι που δεν εχω κανει κατι καλα? εχει προβλημα? μπορω να κανω κατι αλλο?

 

Εάν μετά από hard reset κάνει τα ίδια τα πράγματα δεν είναι καλά. Η συσκευή φοράει κάποιο screen protector;

 

Γιαννη (Athanasso)και σε ολους τους Γιαννηδες-Ιωαννες του φορουμ,

 

XPONIA ΠOΛΛA :D

 

Λενε σπιτι χωρις Γιαννη προκοπη ΔΕ κανει,ετσι και το φορουμ μας χρειαζετε και ευχαριστει τους εδω Γιαννηδες και ΕΙΔΙΚΑ ΤΗ ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΤΟΝ athanasso!!

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ και απο μενα!!:):D

 

Ευχαριστώ πολύ όλους και ανταποδίδω τις ευχές σε όλους τους συνονόματους. :happy:

 

Παιδια μιας και το κινητο δεν εχει εσωτερικη μνημη και η καρτουλα που δινουν ειναι μονο 2αρα, μια 16αρα microsdhc class 2 θα ειναι καλη για το κινητο?

 

Επειδή 16άρα κάρτα δεν αγοράζεις κάθε μέρα, συνιστώ να περιμένεις για μία class 6. Είναι πιο γρήγορη παντού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πηρα το κινητο να κανω μια κλιση , κοιταω λογικο ειναι , σβηστη η οθονη.Παταω το κατω δεξι κουμπι να ανοιξει για να ξεκελειδωσω αλλα τιποτα. Καλω απο σταθερο το κινητο μου εδειχνε οτι καλουσε κανονικα αλλα το κινητο νεκρο.

 

Χρειαστηκε να βγαλω την μπαταρια και να την ξαναβαλω για να λειτουργησει...

 

Δεν μου αρεσουν αυτα...Εχω αδικο ?:(:(

 

Με τόσα πειράγματα που έχεις κάνει λογικά είναι να σου παρουσιάσει το οτιδήποτε. Κάνε τις δοκιμές σου και όταν καταλήξεις σε λίγα και καλά προγράμματα και tweaks, κάνεις ένα hard reset και βάζεις μόνο αυτά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ειχε αναφερθει απο καποιον εδω μεσα τετοιο προβλημα παλιοτερα..

Αν σου πουλησε το τηλ σε τετοια κατασταση χωρις να στο πει θελει ban κατευθειαν απο το φορουμ!!!!:mad:

τον ρωτησες φυσικα και σου ειπε οτι δεν ειχε κανενα προβλημα και σε αυτον δουλευε κανονικα να υποθεσω ετσι;:O

 

αν ισχυει κατι τετοιο να τον αναφερεις αμεσως στους διαχειριστες!!

 

Ευτυχως ή δυστυχως οι διαχειριστες δεν μπορουν να κανουν κατι νομιζω.Ο καθενας θα λεει τα δικα του και αντε να βγαλουν ακρη...Μια αρνητικη αξιολογηση ειναι το μονο που μπορει νομιζω.Η ευθυνη στις αγοραπωλησιες ειναι αποκλειστικα δικη μας.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?threadid=14211

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευτυχως ή δυστυχως οι διαχειριστες δεν μπορουν να κανουν κατι νομιζω.Ο καθενας θα λεει τα δικα του και αντε να βγαλουν ακρη...Μια αρνητικη αξιολογηση ειναι το μονο που μπορει νομιζω.

 

Είμαστε εδώ να προστατέψουμε τα μέλη του forum με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Πρώτα όμως θα έλεγα να σιγουρευτούμε ότι η συσκευή έχει όντως πρόβλημα και μετά να αποδώσουμε ευθύνες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με τόσα πειράγματα που έχεις κάνει λογικά είναι να σου παρουσιάσει το οτιδήποτε. Κάνε τις δοκιμές σου και όταν καταλήξεις σε λίγα και καλά προγράμματα και tweaks, κάνεις ένα hard reset και βάζεις μόνο αυτά.

 

Ισως εχεις δικιο συνονοματε (Χρονια πολλα) αλλα αν ηταν να παρουμε ενα κινητο που δεν κανει να το πειραξουμε θα παιρναμε καποιο αλλο.Αν και δεν νομιζω οτι του εχω βγαλει και τα ματια....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Με την σειρά μου να ευχηθώ Χρόνια Πολλά σε όλους τους Γιάννηδες και ιδιαίτερα στον συντονιστή μας, από τον οποίο έχω πολλάκις ωφεληθεί. Ευχαριστώ πολύ Γιάννη, να είσαι καλά.
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

και γω το ιδιο προβλιμα εχς,του τι βαραει ορισμενεσ φορεσ και δε στελνει...καποιεσ φορεσ ανοιγω κλεινω τη συσκευη και το στελνει αλλεσ παλι στελνω ενα μνμ για να δς υπολοιπο ομιλιασ και τα στελνει ολα μαζι....ΤΕΣΠΑ πιστευω να το διωρθωσουν,ΣΥΝΤΟΜΑ!

 

Εμένα δεν τα στέλνει ποτέ μόνο με soft reset. Ο μόνος τρόπος για να φύγουν τα μηνύματα που έχουν κολλήσει στα εξερχόμενα είναι να κάνω soft reset ΚΑΙ αμέσως μετά να στείλω ένα νέο sms. Έτσι τα στέλνει όλα μαζί.

 

Απο τη στιγμή που το ανακάλυψα αυτό το πρόβλημα φυσικά, μου έμεινε ο φόβος και κάθε φορά που στέλνω ένα sms, μπαίνω και στα εξερχόμενα για να βεβαιωθώ ότι έφυγε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, καλή χρονιά σε όλους και χρόνια πολλά στους Γιάννηδες για την σημερινή εορτή τους (athanasso77, Γιάννης κά).

 

Σχετικά με το θέμα των μηνυμάτων, να σας πω ότι με την κάρτα της vodafone δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μόλις βάλω κάρτα της Wind αρχίζω να έχω προβλήματα αποστολής. Πίστευα ότι το θέμα δημιουργείτε όταν χάνεται το σήμα ή όταν αλλάζει από gprs σε 3g και αντιστρόφως, αλλά κάτω από παρόμοιες συνθήκες (ασθενούς σήματος) με την vodafone δεν μπόρεσα να το αναπαράξω. Ελπίζω να το διορθώσει σύντομα η htc.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιας και το κινητο δεν εχει εσωτερικη μνημη και η καρτουλα που δινουν ειναι μονο 2αρα, μια 16αρα microsdhc class 2 θα ειναι καλη για το κινητο? Δεν θελω να εχει κολληματα κτλ. Τωρα αν ειναι πιο αργη ΜΟΝΟ σε θεμα αντιγραφης οταν το συνδεω με τον υπολογιστη δεν με ενδιαφερει, απλα θελω να μπορει να αξιοποιει την ταχυτητα του κινητου, δηλαδη μην παρω καμμια αργη και δεν τραβαει full video ή αργει κατα πολυ να σωσει τις φωτογραφιες. Βασικα θελω να περασω χαρτες και βιντεακια μεσα για αυτο θελω 16αρα.

 

Και αν μπορειτε να προτεινετε καμμια σε καλη τιμη, αν και σκεφτομαι να παραγγειλω απο Αγγλια μαζι με PDAir θηκη και προστασια οθονης.

 

Το ξαναβαζω γιατι με τις ευχες ολων εδω μεσα χαθηκε...

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν ο φίλος που μου πούλησε το κινητό τηλεφώνησε κ μου πε ότι αν υπάρξει πρόβλημα να του το γυρίσω κ να μου δώσει τα χρήματα..

πήρα στην htc και μου είπαν ότι το πρόβλημα φαίνεται να είναι του software. οπότε θα με βοηθήσουν να περάσω τα windows ξανά! ειδωμεν!

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καταρχήν ο φίλος που μου πούλησε το κινητό τηλεφώνησε κ μου πε ότι αν υπάρξει πρόβλημα να του το γυρίσω κ να μου δώσει τα χρήματα..

πήρα στην htc και μου είπαν ότι το πρόβλημα φαίνεται να είναι του software. οπότε θα με βοηθήσουν να περάσω τα windows ξανά! ειδωμεν!

μπορεις να το κανεις και μονος σου,περασε σε πρωτη φαση ξανα την επισημη ρομ και βλεπεις
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα στους εορταζοντες

εχει αλλαξει κανενας ραδιο χωρις hspl?

εχω βαλει την topix αλλα θελω να αλλαξω ραδιο γιαυτο εβαλα την 1.61 με 15.30 ραδιο αλλα δεν το παιρνει, γιατι?

αφου βαζω ολοκληρη ρομ μαζι με ραδιο γιατι δεν αλλαζει και η ρομ και το ραδιο?

(ακομη το hspl δε θελω να το βαλω)

Link to comment
Share on other sites

Aπο καιρο φαινοταν που παει και ειδικα με το που ηρθε το Λεο και η μαμα htc αρχισε να δινει επισημη ΡΟΜ στα Ελληνικα!

 

Τα forums χρηστών HTC της ACE-Hellas έκλεισαν.;):X

 

Μέρος των post έχουν μεταφερθεί σε ένα νέο site το imobile.gr.

Προσωπικά δεδομένα ΔΕΝ έχουν μεταφερθεί.

Παρακαλούμε διαβάστε το post στο: http://www.imobile.gr/showthread.php?16202-imobile-gr&p=122256

 

Για τεχνική υποστήριξη μπορείτε να καλείτε την HTC στο: 00800126878

 

Η ACE-Hellas σας ευχαριστεί για τη συμμετοχή σας, στα forums της!

 

Παντως γενικα κριμα,δε μου αρεσει οταν κλεινη 1 φορουμ εστω και αν υπολοιτουργουσε!:(

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα στους εορταζοντες

εχει αλλαξει κανενας ραδιο χωρις hspl?

εχω βαλει την topix αλλα θελω να αλλαξω ραδιο γιαυτο εβαλα την 1.61 με 15.30 ραδιο αλλα δεν το παιρνει, γιατι?

αφου βαζω ολοκληρη ρομ μαζι με ραδιο γιατι δεν αλλαζει και η ρομ και το ραδιο?

(ακομη το hspl δε θελω να το βαλω)

 

Έβαλα πρώτα την 1.61 με goldcard και μετά πέρασα με sspl την topix, το ράδιο που έχει τώρα η συσκευή είναι το 2.06.51.07, αυτό που είχε η επίσημη 1.61.

Το 15.30 που λες τι είναι?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους... Επειδή έχω χάσει την μπάλα με όλους αυτούς τους όρους στα αγγλικά και δεν ξέρω τι να κάνω, μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορούμε να βάλουμε 5 shortcuts στην αρχικη οθόνη αντί 3 που έχει τώρα?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...