Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός αλλά επανέρχομαι στο τεράστιο πρόβλημα που έχει να κάνει με την μη έγκαιρη, κατά καιρούς, αποστολή των SMS. Χθές είχα πάλι τα ίδια. Έστειλα 2 μηνύματα τα οποία δεν αποστέλλονταν και παρέμεναν για τουλάχιστον μία ώρα στα εξερχόμενα. Τι και αν έκανα απλό soft rest, τι και αν δοκίμασα να κάνω soft reset και να βγάλω για λίγο και τη κάρτα sim.Τίποτα :mad:. Τελικά εστάλησαν όλα ταυτόχρονα χωρίς να καταλάβω ακριβώς τι βοήθησε σε αυτό. Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει σε αρκετά Leo όλης της Ευρώπης, ανεξαρτήτως δηλαδή ποιά ROM έχει ο καθένας, ποιόν πάροχο έχει, αν έχει βάλει το hotfix για τα sms κλπ. όπως προκύπτει διαβάζοντας το σχετικό thread στο xda-developers. Κυκλοφορεί οτι θα βγεί νέο hotfix σύντομα. Ας ελπίσουμε διότι πλέον το πράγμα για μένα έχει γίνει ανυπόφορο και μου έχει χαλάσει την κατά τα άλλα εξαιρετική άποψη για τη συσκευή.:(
クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

εδω υπαρχει η τελευταια ελληνικη 1.48.482.4

http://www.4shared.com/file/186491184/93e0f9f8/RUU_Leo_HTC_ELL_1484824_Radio_.html

 

και εδω το επισημο support

http://www.htc.com/europe/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=804

 

Το αρχείο που κατεβάζω που πρέπει να το αντιγράψω στο τηλέφωνο και πως να το εγκαταστήσω. Υπάρχει περίπτωση να πάρουμε backup τα προγράμματα που έχω εγκαταστήσει (έχω spb backup) και να μην χρειαστεί να τα επαναεγκατστήσουμε.

Η Topix 1.1.2 Sense 2.5 είναι μόνο αγγλική;

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη ελληνικη προσπαθεια για WM 6.5.3:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=612580

 

Για να δουμε...:)

 

Υ.Γ. Να σημειωσω πως η προσπαθεια του φιλου στο xda περιλαμβανει το HTC Manila: ELL 2.5.19222911.0 (LEO 2.02)

Ολοφρεσκα 6.5.3 λοιπον στα ελληνικα...

Link to comment
Share on other sites

με σταναχωρει να ακουω τετοιες κριτικες....:O

 

ειδικα αν μιλαμε για την καλυτερη και πιο γρηγορη ρομ που εχει εμφανιστει μεχρι στιγμης !!!!:blink:

 

ακομη περισοτερο δεν μπορω να ακουω για χρηστες που επιμενουν να παιδευονται με τον TCMP player την στιγμη που υπαρχει ενας απαιχτος Core player :(

 

ps

 

δεν υπαρχει προεγκαεστημενος ο tcmp player στην 1.1.2 topix :lol::lol::lol:

εγω να δεις πως στενοχωριεμαι που το γραφω,τεσπα αυτη εναι προσωπικη αποψη

αν και πιστευω οτι ο kwbr θα προχωρησει σε κατι καλυτερο

τωρα για το tcmp προσπαθω να χρησιμοποιω free προγραμματα και βεβαια το θεμα ειναι οτι στο hd παιζει μια χαρα

Το αρχείο που κατεβάζω που πρέπει να το αντιγράψω στο τηλέφωνο και πως να το εγκαταστήσω. Υπάρχει περίπτωση να πάρουμε backup τα προγράμματα που έχω εγκαταστήσει (έχω spb backup) και να μην χρειαστεί να τα επαναεγκατστήσουμε.

Η Topix 1.1.2 Sense 2.5 είναι μόνο αγγλική;

το αρχειο ειναι για να το τρεξεις απο το pc σου εχοντας συνδεμενο το κινητο μεσω activesync(windows xp)

ναι ειναι αγγλικη

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και Χρόνια Πολλά!!!

 

Δημήτρη δοκίμασες κανένα νέο radio?

Έβαλα το 2.06 και φορτίζω, περιμένω να το χρησιμοποιήσω σε πραγματικές συνθήκες πριν σας πω αποτελέσματα!!! :p

 

οχι Γιωργο δεν μου δουλεψε η gold card ποτε,αλλα μπορω να περιμενω το hspl :happy:

 

 

Απο που το βρηκατε αυτο : Καμια σελιδα ;

 

φιλε μου πρεπει να εισαι σιγουρος τι δινεις!!;)

 

εγω να δεις πως στενοχωριεμαι που το γραφω,τεσπα αυτη εναι προσωπικη αποψη

αν και πιστευω οτι ο kwbr θα προχωρησει σε κατι καλυτερο

τωρα για το tcmp προσπαθω να χρησιμοποιω free προγραμματα και βεβαια το θεμα ειναι οτι στο hd παιζει μια χαρα

 

δεν θελω να σε προσβαλλω και το ξερεις καλα αυτο :)

δεν εισαι νεος ουτε και ασχετος και ξερεις καλα τι ενοω ;)

 

η ρομ δουλευει ΑΨΟΓΑ ΠΑΝΤΟΥ και για αυτο επιμενω οτι καπου κανεις λαθος εσυ ;)

οσο για το "δωρεαν εφαρμογες",δεν ειναι παντα και οι καλυτερες,ασε που μην μου πεις οτι ντρεπεσαι να κατεβασεις τον "δωρεαν" core player για να κανεις την δουλεια σου,αν θελεις σωνει και καλα να ειναι "δωρεαν" :rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

η ρομ δουλευει ΑΨΟΓΑ ΠΑΝΤΟΥ και για αυτο επιμενω οτι καπου κανεις λαθος εσυ ;)

επειδη ημουν απο τους πρωτους που χρησιμοποιησα τις ρομ του kwbr στο hd (και συνεχιζω) τον θεωρω πολυ καλο μαγειρα αλλα ηθελα κατι πιο ελαφρυ με περισσοτερη ram απο την επισημη

δεν αναφερθηκα σε καποιο προβλημα της ρομ απλα σε συγκριση με την επισημη ελληνικη δεν εχει πολλα να προσφερει

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγω εχω βαλει τα εικονιδια που υπαρχουν στη αρχη ... Και τωρα που το ειδα αυτο οντως προσεψα και εγω οτι δεν υπαρχει το σημα της κεραιας .. απλα το βλεπω πρασινο... Οταν παρεις τηλεφωνο ομως, αυτο εμφανιζει ποσο σημα εχεις.. (γραμμες)

 

Το αρχείο για την πάνω μπάρα έχει ανανεωθεί με καινούργιο και πλέον δεν υπάρχει το πρόβλημα αυτό με την ένδειξη του σήματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οχι Γιωργο δεν μου δουλεψε η gold card ποτε,αλλα μπορω να περιμενω το hspl :happy:

......

μη μου πεις οτι δεν ειδες οτι βγηκε χθες το hspl; :lol:

μ' αυτο λοιπον εβαλα μονο το ραδιο και περιμενω!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να σεταρω λογαριασμο hotmail χωρις να μου συγχρονισει και τις επαφες του μσν?

 

ειναι εκνευριστικο...

:X
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να σεταρω λογαριασμο hotmail χωρις να μου συγχρονισει και τις επαφες του μσν?

 

ειναι εκνευριστικο...

 

στο δευτερο η τριτο βημα του σεταρισματος σου βγαζει επιλογη αν θες να σου συγχρονιζει τις επαφες! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

στο δευτερο η τριτο βημα του σεταρισματος σου βγαζει επιλογη αν θες να σου συγχρονιζει τις επαφες! :)

 

στο 4ο

:)

 

ξαναστησα το κινητο με topix, αλλα προς το παρον στο comm manager λειπει το διακοπτακι του on/off για data connctions ! :blink:

:X
Link to comment
Share on other sites

Διέγραψα τις επαφές από το outlook και τώρα κατά τον συγχρονισμό παρότι έχω δηλώσει στις ρυθμίσεις διατήρηση στοιχείου στη συσκευή και στον Η/Υ αντικατάσταση στοιχείων στον υπολογιστή μου διαγράφει τις επαφές και από το κινητό. Ευτυχώς που έχω backup. Υπάρχει τρόπος να κάνω το αντίστροφο.

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες και καλη χρονια ξερει κανεις αν μπορω να βαλω την μπαρα που κλειδωνει κατω που ειναι πανω''σας ευχαριστω''
Link to comment
Share on other sites

Παίξε λίγο καλύτερα με τις ρυθμίσεις, γίνεται αυτό που θες.

 

Άμα γνωρίζει κάποιος και μπορεί, ας απαντήσει γιατί είμαι δύο μέρες κλεισμένος σπίτι με γρίπη και το κεφάλι μου είναι καζάνι.

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

στο 4ο

:)

 

ξαναστησα το κινητο με topix, αλλα προς το παρον στο comm manager λειπει το διακοπτακι του on/off για data connctions ! :blink:

 

σε εμενα υπαρχει στην τελευταια επιλογη

εκανες ενα hard reset μολις την περασες?

εγω εχω βαλει την topix 1.1.2

Link to comment
Share on other sites

Διέγραψα τις επαφές από το outlook και τώρα κατά τον συγχρονισμό παρότι έχω δηλώσει στις ρυθμίσεις διατήρηση στοιχείου στη συσκευή και στον Η/Υ αντικατάσταση στοιχείων στον υπολογιστή μου διαγράφει τις επαφές και από το κινητό. Ευτυχώς που έχω backup. Υπάρχει τρόπος να κάνω το αντίστροφο.

 

Νομιζω αυτη η επιλογη που δινει ειναι...αναποδη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

zaharaki επειδη ειδα οτι εγραφεσ και στο xda για την topix μηπωσ ξερεισ πωσ μπορω να εμφανισω το εικονιδιο τησ htc call history??
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πώς μπορώ να μεταφέρω τις επαφές από την SIM στην μνήμη του κινητού (αλήθεια, πού αποθηκεύονται;) για να μπορώ να τις αλλάξω;

Επίσης, ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος για να τις τροποποιήσεις; Φαντάζομαι πως μάλλον το Outlook, αλλά δεν χάνω τίποτα να ρωτήσω...

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η ποιο γρήορη ROM και αυτή που εξασφαλίζει τη μεγαλύτερη διάρκεια ζωής μπαταρίας?

Έχει βγει extended battery?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω αυτη η επιλογη που δινει ειναι...αναποδη.

Σε ευχαριστώ τελικά θέλει, τις ρυθμίσεις διατήρηση στοιχείου στη συσκευή και στον Η/Υ αντικατάσταση στοιχείων στη συσκευή.

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

Οποιοδήποτε bluetooth της itech που υποστηρίζει φωνητική κλήση κάνει για τη δουλειά που θέλεις, αφού προηγουμένως εγκαταστήσεις το σχετικό cab που υπάρχει στο πρώτο post.

 

Φίλε μου έχω εγκαταταστήσει και τα 2 cab για τη φωνητική κλήση του πρώτου πόστ και έχοντας itech blutooth που υποστηρίζει φωνητική κλήση δε μπορώ να κάνω με το itech φωνητική κλήση.Έχεις καταφέρει εσύ να το κάνεις?Αν ναι ,με ποιο blutooth itech?H αν έκανες κάτι περαιτερω πες το μας και μας....

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τα 16 shortcuts που δεν μπορούμε να σβήσουμε τις τελευταίες 4, μήπως έχει φτιαχτεί ?

 

Έχω βάλει την updated ....

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

μια απορια.

Εχω κανει εγκατασταση το Skyfire πληκτρολογιο. Οταν γραφω sms και προσπαθησω να γραψω τα αρχικα μιας επαφης (στο προς ) ή περιλλαμβαναν τα γραμματα αυτα δεν εμφανιζει τιποτα, σε αντιθεση με το default keyboard του κινητου μου εβγαζε οσα ονοματα ή επαφες που αρχιζαν απο το α,β κτλ...

Το ιδιο προβλημα ειχα με το Swype.....

 

Πως το λυνουμε αυτο; Υπαρχει ρυθμιση για αυτο;

Ένα κοινό έχει το National Geographic με το Playboy: Bλέπεις διάφορα μέρη που ποτέ δε θα επισκεφτείς.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω εγκαταταστήσει και τα 2 cab για τη φωνητική κλήση του πρώτου πόστ και έχοντας itech blutooth που υποστηρίζει φωνητική κλήση δε μπορώ να κάνω με το itech φωνητική κλήση.Έχεις καταφέρει εσύ να το κάνεις?Αν ναι ,με ποιο blutooth itech?H αν έκανες κάτι περαιτερω πες το μας και μας....

 

Το bluetooth είναι το Clip Naro 601, έχω εγκαταστήσει αυτό το cab για να δουλεύει η φωνητική κλήση από το bluetooth και δουλεύει κανονικά.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...