Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωχ, φτου γκαντεμια για το ηχειο δεν εχω ιδεα ,φανταζομαι πως θα υπαρχει ηχειο να παραγγειλεις απλα θελει πολυ προσοχη στο ανοιγμα υπαρχουν καποιες καλωδιοταινιες που πρεπει να βγουν με πολλη προσοχη , κανε και μια ερωτηση στο service ποσο κανει η αλλαγη δεν εχεις να χασεις και τιποτα.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

ε ναι ρε παιδιά κάπως έτσι θα κάνω...δεν άρπαξα ήδη το νυστέρι να μπω σε διαδικασία επέμβασης :P

αν όμως ακούσω κανένα τρελό νουμεράκι...μμμχχχ πάντα ήθελα να δω πως είναι απο μέσα....:P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλα μην το λες.. Εγω ξεκοιλιασα ενα iPhone 3gs που εχω απλα για να του αλλαξω το πισω καπακι...

 

Το ποσες βιδες και καλωδιοταινιες εβγαλα κι εβαλα, αφου ζαλιστηκα στο τελος.. Μου περισσεψαν και 2 βιδες, κι ενω το ειχα δεσει, φτου κι απ την αρχη το ελυσα... Μου εφυγε ο κ**ος..

 

Προσεξε το αυτο απαξ και περασεις στο χειρουργειο! :O

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Tσεκαρισε και αυτα τα link http://search.eim.ebay.gr/?ev=&kw=+Loud+Ringer+Speaker+Buzzer+++Tools+for+HTC+HD2+HD+2+II&ect=&elc=-2&eb=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7

Σου ξανα λεω θελει πολλη προσοχη στο ανοιγμα ,αν γινει πατατα θα κλαιμε ολοι μαζι ,ο φιλος που θα επιχειριση το ανοιγμα πρεπει να πιανουν καλα τα χερια του.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

ψιλόπιάνει και εμένα το χεράκι μου:rolleyes:

βέβαια θα περιμένω δευτέρα να μιλήσω με το σερβις να δω πόσο θα μου πουν...

αν ακούσω ομως κανένα νούμερο τρελό....δεν νομίζω τάκη!!!

θα έχουμε χειρουργείο χριστουγεννιάτικα...

δεν μου ειπατε ομως...

αυτο

http://www.ebay.co.uk/itm/HTC-HD2-HD-2-II-Leo-Speaker-Buzzer-Ringer-Tools-/160694310867?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item256a2097d3

ή αυτο??

http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-HTC-HD2-T8585-RINGER-LOUD-SPEAKER-BUZZER-PART-/320680353274?pt=UK_Mobiles_Accessories_RL&hash=item4aaa09ddfa

 

κάπου είχα βρει στο youtube ενα videoακι που έδειχνε πολυ λεπτομερέστατα πως το κάνουμε βίδες το γλυκούλη μας αλλά δεν μπορώ να το βρω....

Edited by _KOSTASKELLAS_
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα πιανει πολυ καλα το χερι μου γι αυτο κι επιχειρησα! Αν στηριχτεις σε αυτο, μη φοβασαι τη διαδικασια!

 

Σου προτεινω τις βιδες να τις τοποθετεις ανα ομαδες ανταλλακτικων, και να τις αριθμεις! ;)

 

Οταν το δενεις ξανα, θα ειναι πολυ ευκολοτερο!

 

Ψαξε youtube για οδηγους! Εχρι παμπολλους! ;)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Oποιο και να παρεις το ιδιο ειναι ,απλα να τσεκαρεις αν ο πωλητης στελνει ελλαδα και να δεις και την αξιολογηση του πωλητη ,αν δεις αρνητικες ψηφους παραγγειλε απο καποιον αλλο ,δεν ξερω αν ειμαι γκαντεμης:lol::lol: αλλα δυο φορες που χρειαστηκα ανταλακτικο για το mini περιμενα εως και 40 εργασιμες μερες κατι γινετε με το ταχυδρομειο της περιοχης μου, χρειαστηκε να αναζητησω εγω τα πραγματα δεν μου ηρθε ποτε ειδοποιση απο το ταχυδρομειο για παραλαβη , αλλα πραγματα που εχω παραγγειλη κατα καιρους μου ηρθε κανονικα ειδοποιηση.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα. Έχω ένα τεράστιο πρόβλημα. Σήμερα κάποια στιγμή χωρίς λόγο και αιτία η συσκευή μου δεν δεχόταν τον κωδικό κλειδώματος του κινητού. Προσπάθησα να βρω κάποια άκρη μέσω διαδικτύου αλλά χωρίς αποτέλεσμα.Soft reset δοκίμασα αλλά δεν άλλαξε κάτι. Δεν θέλω να κάνω Hard reset..Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; :(
Link to comment
Share on other sites

Το 4ψηφιο pin που προστατευει την συσκευη καθε φορα που "βγαινει" απο sleep mode εννοεις;

 

Δεν εγκατεστησες ή δεν πειραξες τιποτα στο μεταξυ; Πολυ περιεργο να στο κανει στα καλα του καθουμενου...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό, στο google που κοίταξα υπάρχουν και άλλες τέτοιες αναφορές αλλά όλοι έκαναν hard reset για να το λύσουν. Βέβαια τα περισσότερα post είναι από το 2010 :confused:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό, στο google που κοίταξα υπάρχουν και άλλες τέτοιες αναφορές αλλά όλοι έκαναν hard reset για να το λύσουν. Βέβαια τα περισσότερα post είναι από το 2010 :confused:

Καμία εγκατάσταση δεν έκανα ούτε πείραξα τίποτα.. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα το ειχα παθει ενεργοποιωντας τον 4ψηφιο κωδικο, παραλληλα με το spb mobile shell...

Δεν ξεκλειδωνε με τιποτα παροτι μου εμφανιζε κατα την προσπαθεια μου το νουμερικο πληκτρολογιο..

 

Η λυση, hard reset και στην περιπτωση μου... Ομως εκει εφταιγα εγω.. Τωρα για την περιπτωση σου, απορω... :confused: Δε μου ειχε συμβει παροτι παντα με κωδικους εχω τις συσκευες μου!

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αλλαγη πλακετας απο το htc service το gps δεν βρισκει δορυφορους ξερει κανεις κατι?

 

Ξεχάσαν να κουμπώσουν την κεραία όπως είχαν κάνει και με το δικό μου!!!

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αλλαγη πλακετας απο το htc service το gps δεν βρισκει δορυφορους ξερει κανεις κατι?

Δοκιμασε αυτη την εφαρμογη http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=266960

σε ανοιχτο χωρο για λιγη ωρα αν δεις οτι πρασινισαν οι δορυφοροι θα εισαι οκ , καλου κακου κανε και ενα hard reset αν δεν εχεις κανει , συνηθως μετα απο service xρειαζετε ,αν παλι δεν γινει τιποτα ξανα επικοινωνησε με το service.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν

ως δια μαγείας σήμερα το πρωί το τηλέφωνο χτύπησε και ακούστηκε κανονικά...

αφού δεν το πίστευα οτι χτυπούσε και καθόμουν και κοιτούσα το τηλέφωνο ως που έχασα την κλήση:lol::lol:

μάλλον κάτι δεν κάνει καλή επαφή απ οτι καταλαβαίνω...

καμιά γνώμη???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα ηλεκτρονικα μπορουν να σε τρελανουν βρε αδερφε μου... :wacko:

 

Αλλα δε μ αρεσει πολυ το γεγονος πως μια σου δουλευει, μια οχι.... Ισως το προβλημα να μην ειναι καν στο ηχειο...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα ηλεκτρονικα μπορουν να σε τρελανουν βρε αδερφε μου... :wacko:

 

Αλλα δε μ αρεσει πολυ το γεγονος πως μια σου δουλευει, μια οχι.... Ισως το προβλημα να μην ειναι καν στο ηχειο...

 

Eμένα μου κάνει κάτι "νούμερα" το G-Alarm.

Το βάζω, το ρυθμίζω, όλα καλά... και μετά από μερικές μέρες ή καμιά βδομάδα, το ξυπνητήρι δεν χτυπά (στην ώρα που το 'χω βάλει), δονίζεται μόνο το κινητό, ενώ βγάζει ένα error μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Uninstall κι εκ νεου install θα εκανα εγω... Ισως δημιουργειται καποιο conflict...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Uninstall κι εκ νεου install θα εκανα εγω... Ισως δημιουργειται καποιο conflict...

 

Mπα... Το 'βαλα σε τορινή ώρα και έπαιξε κανονικά.

Απλά, μάλλον έχω ελλατωματικό/προβληματικό cab του προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

Έχω ένα θέμα.... τελευταία... όλο και πιο συχνά μου κλείνουν οι εφαρμογές με κύρια τον opera. Για παράδειγμα, ανοίγω το moTweets και πατάω σε ένα tweet να ανοίξει ο opera. Είτε κατευθείαν (σχεδόν πριν ανοίξει) είτε αφού ανοίξει κλείνει και αυτός και το moTweets. Δείχνει δηλαδή σαν να γίνονται kill οι εφαρμογές και δεν μένουν ανοιχτές όπως υποτίθεται ότι γινόταν....

Είχα τον DuskTaskManager αλλά τον έβγαλα μήπως έφταιγε αυτός.... τσου.... το ίδιο κάνει.....

Κάποια στιγμή μου έβγαλε ένα-δύο μηνύματα λάθους σχετικά με το CHT_Helper.exe το οποίο πρέπει να σχετίζεται με το CHT ή τον editor από ότι διάβασα.... δεν έχω διαβάσει πουθενά όμως πώς το φτιάχνω και τι του φταίει...... μήπως γνωρίζει κανείς????

 

EDIT: ΑΧΑ! αναφέρεται και εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1292887 βέβαια εγώ έχω τον 9.7

Edited by staurakis
HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Mπα... Το 'βαλα σε τορινή ώρα και έπαιξε κανονικά.

Απλά, μάλλον έχω ελλατωματικό/προβληματικό cab του προγράμματος.

 

Πιθανοτερο ειναι να ειναι αυτο που σου λεω, παρα ελαττωματικο cab..

Τα cabinets δεν ειναι ρουχα απο τον κινεζο που θα τα βρεις με τρυπα πχ.. :p

Εαν ειχε θεμα το cab καθαυτω, θα στο εβγαζε καθε ωρα και στιγμη.. Οχι 1 βδομαδα μετα με "ακριβεια"...

 

Μονο με clean install θα το διαπιστωσεις παραυτα... :rolleyes:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Απλά, μάλλον έχω ελλατωματικό/προβληματικό cab του προγράμματος.

 

 

Και εγώ που δοκίμασα αρκετά .cab , άλλαξα πολλές εκδόσεις , ποτέ δεν θα έβαζα στοίχημα για το αν χτυπήσει την επομένη και αφού δεν του είχα καμιά εμπιστοσύνη πλέον , το πέταξα και χρησιμοποιώ το ξυπνητήρι του hd2 και κοιμάμαι ήσυχος .

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι και το πιο σωστο! Εχουν παρελθει οι εποχες που το ξυπνητηρι των wm υπολειτουργουσε νομιζω.. :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...