Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν φημιζεται και για τον καθαρο και δυνατο του ηχο το hd2, οποτε αν το βαλεις πολυ δυνατα ισως σου παραμορφωνει τον ηχο και "φυσαει".

 

Ειχα διαβασει, σπανιο μεν αλλα συμβαινει, πως μερικες συσκευες ειχαν καψει και το ηχειακι τους μετα απο αλχημειες των κατοχων να δυναμωσουν τον ηχο.

 

 

Οσο για το σκραπα.......

 

Θα συμφωνήσω για το κάψιμο του ηχείου..... Νομίζω ότι ήδη έχει πολλά πρίμα για να πιεστεί κι άλλο από το μέγιστό του το ηχείο του..... Επίσης... εμένα μου φαίνεται ήδη πολύ δυνατό.... αλλά οκ αυτά είναι σχετικά πράγματα... :O

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Χμμ προσωπικα, δεν το βρισκω δυνατο Θοδωρη. Σε μια γυναικεια τσαντα λογου χαρη, μιλω ως παθουσα, δεν το ακους.

Το θεμα του ειναι η ποιοτητα του ηχου που βγαζει οταν ειναι στο maximum.

 

Πριν λιγες μερες πχ, ειχα παει στον Πλουταρχο και τραβηξα κατι videos με το hd2 του αδερφου μου.

 

Κατα την αναπαραγωγη, ο ηχος ηταν τοσο αθλιος, επειδη ηταν δυνατος, κι ενιωθες και δια της αφης το ηχειο να "φυσαει" και να ζοριζεται. Φοβηθηκα μηπως το καψουμε και σταματησα την αναπαραγωγη.

 

Γι αυτο κατα την αποψη μου, δεν ειναι και για πολλα πολλα το συγκεκριμενο.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Χμμ προσωπικα, δεν το βρισκω δυνατο Θοδωρη. Σε μια γυναικεια τσαντα λογου χαρη, μιλω ως παθουσα, δεν το ακους.

Το θεμα του ειναι η ποιοτητα του ηχου που βγαζει οταν ειναι στο maximum.

 

Πριν λιγες μερες πχ, ειχα παει στον Πλουταρχο και τραβηξα κατι videos με το hd2 του αδερφου μου.

 

Κατα την αναπαραγωγη, ο ηχος ηταν τοσο αθλιος, επειδη ηταν δυνατος, κι ενιωθες και δια της αφης το ηχειο να "φυσαει" και να ζοριζεται. Φοβηθηκα μηπως το καψουμε και σταματησα την αναπαραγωγη.

 

Γι αυτο κατα την αποψη μου, δεν ειναι και για πολλα πολλα το συγκεκριμενο.

 

Ναι καλά εννοείται.... εγώ δεν μιλάω για ποιότητα ήχου... είναι αυτό που λέω...πολλά πρίμα....φυσάει στα πολύ ψηλά.... συμφωνώ δεν είναι καλός ο ήχος από θέμα ποιότητας...απλά λέω ότι είναι αρκετά δυνατός και πρίμος....

Σε σχέση με άλλα (πάντα) ακούγεται αρκετά περισσότερο κατά την γνώμη μου....

Τώρα... μέσα σε τσάντα..... και ειδικά γυναικεία.... δεν το είχα ποτέ για να μπορώ να εκφέρω γνώμη.... :p:p

Στο δικό μου τσαντάκι πάντως.... με ήχο κλήσης μόντεμ και με ελάχιστα ανοιχτό το φερμουάρ το ακούω και μέσα σε τραίνο :p:p

Όπως είπα όμως... αυτά είναι σχετικά πράγματα ;)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα σχετικα! ;) εγω που συνηθως πολυλογω που να ακουσω το τηλεφωνο; Γι αυτο θελω πολυ δυνατο ηχο. Ενω στο σπιτι το χαμηλωνω αισθητα.

 

Ε οσο ειχα το leo, 3/5 φορες που ηταν στην τσαντα δεν το ακουγα! (βαζω βεβαια και κλαψιαρικα τραγουδια ringtones που κι αυτο εχει μεγαλη σημασια)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπα...

Για μένα, που θεωρώ το HD2 ένα απ' τα καλύτερα κινητά που 'χουν βγει, ο ΗΧΟΣ του ΔΕΝ με ενθουσίασε εξ' αρχής καθόλου!

Το ΟΜΝΙΑ ι900 που 'χα, είχε "έτη φωτός" καλύτερο ήχο - και δεν είναι και τα κορυφαία σε ήχο κινητά (τα Samsung).

Σ' όλα τ' άλλα, είμαι υπέρ-ευχαριστημένος απ' το HD2. Απ' τον ήχο όμως, π*π*ρια! Χάλια. ΚΑΙ χαμηλός ήχος ΚΑΙ αρκετός "θόρυβος"...

Έχω φτιάξει δικούς μου ήχους/ringtones, τους έχω φτιάξει σε μπόλικες διαφορετικές συχνότητες και ποιότητες, αλλά Ο,ΤΙ και να βάλω... στο ΜΙΣΟ της ποιότητας που 'χα στο ΟΜΝΙΑκι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να το κάνω σ' ένα εφεδρικό που 'χα καπάκι, το 'κανα "τουτάνα" (!) και... δεν ξαναεπιχείρησα!

 

Κατι πατατα ειχες κανει μαλλον... Ο μικρος το εκανε καθρευτη το καπακι... Το ετριβε καμια ωρα... :lol:

 

Επιχειρησε παλι με μεγαλυτερη πυγμη...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Κατι πατατα ειχες κανει μαλλον... Ο μικρος το εκανε καθρευτη το καπακι... Το ετριβε καμια ωρα... :lol:

 

Επιχειρησε παλι με μεγαλυτερη πυγμη...

 

Δεν του λες να το κάνει ΑΥΤΟΣ (το δικό μου);

Link to comment
Share on other sites

Σε μια προσπαθεια να καταστησω modem το hd2 δοκιμαστικα, μετα απο 3-4' που ηταν βυσματωμενο σε usb port του Mac, ζεσταθηκε υπερβολικα, και το led αναβε 1 πρασινο, 1 πορτοκαλι. Το αποβυσματωσα, και παρατηρησα πως δε φορτιζε οταν το εβαλα στην πριζα.

Αφαιρεσα τη μπαταρια για ~30' κι οταν την ξανακουμπωσα φορτιζε κανονικα.

 

Λογω υπερθερμανσης αυτο; Να το θεωρησω ασφαλιστικη δικλειδα; Η θα γεννησει και θα θελει service? Το εχει αντιμετωπισει αλλος;

 

Δε νομιζω να φταιει ο Mac και να του προκαλεσε κατι τετοιο, γιατι δεν πατησα τιποτα πανω σε αυτον.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Μου το έχει κάνει κάποιες φορές το καλοκαίρι όταν το έχω για gps και φορτίζει ταυτόχρονα.Μολις φτάσει τους 50 βαθμούς,σταματά να φορτίζει
Link to comment
Share on other sites

Σε μια προσπαθεια να καταστησω modem το hd2 δοκιμαστικα, μετα απο 3-4' που ηταν βυσματωμενο σε usb port του Mac, ζεσταθηκε υπερβολικα, και το led αναβε 1 πρασινο, 1 πορτοκαλι. Το αποβυσματωσα, και παρατηρησα πως δε φορτιζε οταν το εβαλα στην πριζα.

Αφαιρεσα τη μπαταρια για ~30' κι οταν την ξανακουμπωσα φορτιζε κανονικα.

 

Λογω υπερθερμανσης αυτο; Να το θεωρησω ασφαλιστικη δικλειδα; Η θα γεννησει και θα θελει service? Το εχει αντιμετωπισει αλλος;

 

Δε νομιζω να φταιει ο Mac και να του προκαλεσε κατι τετοιο, γιατι δεν πατησα τιποτα πανω σε αυτον.

 

Tα "ΜΗΛΑ" φταίνε για όλα! (Χαχαχα)...

 

Οφ-Τόπικ: ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ πρόσεξα τι γράφεις στην... υπογραφή σου!!!! VERY NAUGHTY GIRL!

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ας θεωρησω οτι ειναι υπερθερμανση. Οταν ομως εργοστασιακα μου δινεται η δυνατοτητα να το καταστησω usb modem, δε θα επρεπε να εχει προβλεφθει η υπερθερμανση; Υποψη, δε το χρησιμοποιουσα το τηλεφωνο παραλληλα.

 

Δεν το εβγαλα σε ηλιο φυσικα! Στο γραφειο μου πανω τα ειχα και τα 2. Ενδεχεται ο mac να το εψησε ετσι; Δε νομιζω ομως γιατι με ολες τις αλλες συσκευες αλληλεπιδρα κανονικα. Το hd2 τον ενοχλησε;

 

@andrewmaslim: Περα απο το γεγονος οτι ειναι μια μεγαλη αληθεια η υπογραφη μου, το διαβασα καπου και επεσα απο τα γελια. Οποτε το υιοθετησα... :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΤΡΕΛΗ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

 

Λοιπόν άλλαζα την οθόνη στο HD2 μου, και απο μαλ@κ!!Α κόπηκε μία ταινία, και συγκεκριμένα αυτή που βλέπετε εδώ

 

http://techcrunch.com/2010/03/02/official-htc-step-by-step-video-for-disassembling-the-htc-hd2/

στο λεπτό 2:55.

 

Πείτε μου σας παρακαλώ ότι μπορώ να την αλλάξω!

Βασικά είναι το καλώδιο που ενώνει τα buttons. Θεωρητικά θέλω ανταλλακτικό ολόκληρο και όχι μόνο την ταινία.

Edited by WebViRuS
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι στο θεμα μου και ρωταω ξανα:

 

Ακομα κι οταν ενεργοποιω το tethering (nand cm7 android), ζεσταινεται υπερβολικα. Ρε παιδια φυσιολογικο ειναι αυτο;;;;;;

Ψηνω ψωμι πανω... :confused:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Oτι ζεσταίνεται ειναι βέβαιο.Και χωρίς tethering και ανεξαρτήτως λειτουργικού που το έχεις πάνω.Αυτό που διαφέρει ειναι ο χρόνος που χρειάζεται ανάλογα την χρήση που του κάνεις,ώστε να ζεσταθεί.Μια λύση ειναι να χρησιμοποιείς wirelless tethering και να το βάζεις για φόρτιση όταν πραγματικά χρειάζεται.Ετσι θα γλιτώνεις την θέρμανση λόγω φόρτισης.
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο λαθος μου που δεν το επισημανα, αλλα εννοουσα wireless terhering. Μετα το χτεσινο βρασιμο στα 3-4' σε usb (σε ενα macbook pro, και σε acer aspire δοκιμη), σημερα επιχειρησα wireless tethering (στα ιδια laptops) κι ενω φυσικα ΔΕΝ το φορτιζα. Γυρω στο 15' παλι φουρνος...

 

Δε θυμαμαι αυτα να μου τα εκανε το παλιο μου hd2, και προσωπικα τα θεωρω μη φυσιολογικα. Ειναι οντως ετσι; Σημειωτεον, δεν το κανω για παιχνιδι το tethering. Σε λιγες μερες, σε ταξιδι, θα χρειαστει η συσκευη να χρησιμοποιηθει ως modem.. Αλλα φοβαμαι μην καψει καμια μητρικη ετσι οπως ζεσταινεται...

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Δυο-τρία πραγματάκια (έχω HD2 T-Mo, όπως θυμάστε):

 

- Υπάρχει τρόπος να "boost-άρω" τον ήχο γενικά, εννοώ του συστήματος (WinMo6.5), όχι σε κάποιον player κτλ. Θέλω ν' ακούγονται γενικώς, οι ήχοι/ringtones κτλ. πιο δυνατά...

- Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξω κάποια γραφικά σε μια ήδη υπάρχουσα (καταπληκτική) ρομ; Δηλαδή, πχ. έχω φτιάξει δικά μου εικονίδια για την soft-slidebar (των tabs) και δεν ξέρω πως να τα κάνω import. Ή πχ. θέλω ν' αλλάξω το Splash-screen που 'χει η ρομ με μια άλλη δική μου welcome screen...

- Χρησιμοποιώ το iGo-Primo 1.2, το Destinator 7 & το TomTom (κυρίως τα δύο πρώτα). Έχει κάποιος τελευταίους (και καλούς/αναλυτικούς) χάρτες γι' αυτά τα Navigation Αpps που χρησιμοποιώ, καθώς και POI & ελληνικό audio;

- Υπάρχει κάποιο καλό app για το Leo, που να σκιτσάρεις/σχεδιάζεις (με το δάκτυλο προφανώς, γιατί τα δύο stylus που αγόρασα δεν πολυβολεύουν)...

 

Αυτά. Ευχαριστώ κάθε απάντηση.

Τα πάντα γίνονται...

1. για τον ήχο ειδικά στα ringtones δες εδώ.

2. για τα εικονίδια χρειάζεται να τροποποιήσεις αρχεία manila. Υπάρχουν αρκετά εργαλεία γι' αυτή τη δουλειά (π.χ. m9editor, manila editor κ.τ.λ.)

3. Η splash screen είναι η πρώτη εικόνα που εμφανίζεται και είναι από τη rom. Η δεύτερη (animated) και τρίτη welcome screen αλλάζουν πανεύκολα.

4. Για χάρτες δε νομίζω ότι είναι το κατάλληλο site για την αναζήτηση τους. Θα πρέπει να απευθυνθείς στα επίσημα sites των χαρτών (σε ότι αφορά την παραμετροποίηση υπάρχουν άλλα sites ποιο εξειδικευμένα, για να μην κάνω διαφήμιση στείλε μου pm για να σ' ενημερώσω).

Σε ότι αφορά το iGO Primo, έχω μια παραπάνω "εμπειρία" (στείλε pm για περισσότερα...)

5. Για τη σχεδίαση υπάρχουν επίσης αρκετά apps (π.χ. PDAcraft Paint v1.2.0, VsPainter LE, και άλλα).

 

Για οτιδήποτε αφορά τη συσκευή μας μπορείς να ενημερωθείς και από εδώ: xda-developers.com/HD2

 

Έχουμε την ίδια συσκευή οπότε τα περισσότερα από αυτά έχουν περάσει και από τη δική μου συσκευή.

 

Σε μια προσπαθεια να καταστησω modem το hd2 δοκιμαστικα, μετα απο 3-4' που ηταν βυσματωμενο σε usb port του Mac, ζεσταθηκε υπερβολικα, και το led αναβε 1 πρασινο, 1 πορτοκαλι. Το αποβυσματωσα, και παρατηρησα πως δε φορτιζε οταν το εβαλα στην πριζα.

Αφαιρεσα τη μπαταρια για ~30' κι οταν την ξανακουμπωσα φορτιζε κανονικα.

Λογω υπερθερμανσης αυτο; Να το θεωρησω ασφαλιστικη δικλειδα; Η θα γεννησει και θα θελει service? Το εχει αντιμετωπισει αλλος;

Δε νομιζω να φταιει ο Mac και να του προκαλεσε κατι τετοιο, γιατι δεν πατησα τιποτα πανω σε αυτον.

Το καλοκαίρι 15 μέρες στις διακοπές μου το HD2 δούλευε σα modem και δεν προέκυψε κανένα απολύτως πρόβλημα (2-3 ώρες ημερησίως).

Το αναβόσβησμα πορτοκαλί-πράσινο είναι όντως ασφάλεια για υπερθέρμαση. Αυτό μου το παρουσίασε μόνο στην πλοήγηση με το primo, μετά από 2-3 ώρες σε δύσκολες περιοχές που χρειαζόταν ενίσχυση του gps για να λοκάρει τους δορυφόρους και με θερμοκρασίες 35°C και άνω.

Σημείωση: Η συσκευή την έχω με κάλυμμα OtterBox, όταν έβγαλα το κάλυμμα δεν υπήρχε πρόβλημα.

H rom που χρησιμοποιώ είναι η original 3.14

Edited by kastel71
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο λαθος μου που δεν το επισημανα, αλλα εννοουσα wireless terhering. Μετα το χτεσινο βρασιμο στα 3-4' σε usb (σε ενα macbook pro, και σε acer aspire δοκιμη), σημερα επιχειρησα wireless tethering (στα ιδια laptops) κι ενω φυσικα ΔΕΝ το φορτιζα. Γυρω στο 15' παλι φουρνος...

 

Δε θυμαμαι αυτα να μου τα εκανε το παλιο μου hd2, και προσωπικα τα θεωρω μη φυσιολογικα. Ειναι οντως ετσι; Σημειωτεον, δεν το κανω για παιχνιδι το tethering. Σε λιγες μερες, σε ταξιδι, θα χρειαστει η συσκευη να χρησιμοποιηθει ως modem.. Αλλα φοβαμαι μην καψει καμια μητρικη ετσι οπως ζεσταινεται...

ειρήνη δοκιμάζω με την AmericanAndroid που τρέχει και από την κάρτα και εδώ και ένα δεκάλεπτο με wireless tether και φόρτιση ταυτόχρονα δεν ζεστάθηκε υπερβολικά.δε ξέρω αν έχει σημασία όμως ότι δεν δίνω ίντερνετ σε PC αλλά στο άλλο μου κινητό.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδια... Δεν ξερω, και φοβαμαι να ρισκαρω σε λιγες μερες που θα χρειαστει. Χρηστο δοκιμασα κι αυτο που εκανες. Το εκανα WiFi hotspot και συνδεθηκα μεσω iPad. Τα ιδια... Μεσω iPhone μετα.. Τα ιδια... Μεσω xperia x8 τα ιδια..

 

Ολα αυτα για ν αποκλεισω οτι δε φταινε οι λοιπες συσκευες που αλληλεπιδρουν πανω του. Το προβλημα υφισταται στο καθαυτω τηλεφωνο. Ομως οχι σε αλλο τομεα. Δηλαδη κλησεις, gps ή browsing.

Μονο σε tethering... Θα αλλαξω rom και θα δοκιμασω εκ νεου...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη, έχεις μαμά ROM; Αν όχι, υπάρχει περίπτωση η cooked ROM που φοράει να είναι πειραγμένη για να τρέχει γρηγορότερα, με αποτέλεσμα να υπερθερμαίνεται...

 

Εγώ στη θέση σου θα έκανα full backup με το Spb και μετά πέρασμα official 3.14 ή 1.66 και δοκιμή. Αν κάνει τα ίδια, επαναφέρεις ROM και backup και επιστρέφεις εκεί που άρχισες.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη, έχεις μαμά ROM; Αν όχι, υπάρχει περίπτωση η cooked ROM που φοράει να είναι πειραγμένη για να τρέχει γρηγορότερα, με αποτέλεσμα να υπερθερμαίνεται...

 

Εγώ στη θέση σου θα έκανα full backup με το Spb και μετά πέρασμα official 3.14 ή 1.66 και δοκιμή. Αν κάνει τα ίδια, επαναφέρεις ROM και backup και επιστρέφεις εκεί που άρχισες.

 

Οχι Κωστη.. Nand android cyanogenmod. Πιθανολογησα πως ισως ειναι θεμα rom.

 

Αυριο θα στρωθω να βαλω καποια αλλη, αλλα official wm δε μπορω να βαλω γιατι δεν εχω τη συγκαταθεση του κατοχου, ητοι του μικρου μου αδερφου.

 

Παντως, με custom wm το δικο μου hd2 ευρωπαικο, δεν ειχε ποτε τετοια συμπεριφορα..

 

Εκτος κι αν ειναι ιδιομορφια των αμερικανικων συσκευων.. Εδω δεν εχω αποψη θα το ψαξω διεξοδικα.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη και εγώ το αμερικάνικο έχω και δε μου ζεστάθηκε τόσο πολύ στη δοκιμή που έκανα.Δοκίμασε και με μια άλλη ρομ,ίσως ακόμη και από την sd μέσω magldr για να μη χαλάσεις καθόλου το setup της Nand μιας και δεν έχεις άλλα προβλήματα.Βάλε την americanandroid http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957652 αλλά επειδή έχεις nand android για να μπουτάρει πρέπει να βάλεις τον kernel του 3dak http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1262860 βάλε την 3.9 master version Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ναι Χρηστο... Ηταν το επομενο βημα μου. Θα καθισω με ησυχια να δοκιμασω, κι ελπιζω πραγματι να ειναι θεμα rom.

 

Οχι τιποτα αλλο, αλλα αμα τα φτυσει, ειναι και εκτος εγγυησης, και μη ευρωπαικο... :(

 

Ευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια @bbbb @kastel71 @DrMobile

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα συμφωνήσω και εγώ ότι το πρόβλημα έχει να κάνει είτε με την συσκευή είτε με την ROM. Κλείνω προς τη ROM.

Ουσιαστικά αυτό που συμβαίνει είναι ότι το κινητό τρέχει πολλές διαδικασίες με αποτέλεσμα η CPU του να είναι συνεχώς στο 100%. Μόνο έτσι και ίσως και με ταυτόχρονη φόρτιση ή/και ομιλία φτάνει θερμοκρασίες της τάξης των 55 βαθμών....

Παρόλα αυτά, και μόνο του ένα συνεχόμενο 100% για αρκετή ώρα αρκεί για να φτάσει αυτούς τους βαθμούς....

Άρα.... πρέπει πρώτα κατ'εμε, να δεις ποια processes τρέχουν και να τα κατηγοριοποιήσεις με το CPU που παίρνουν. Το SkTools έχει τέτοιο εργαλείο και θα το συμβούλευα πριν κάνεις reset ή βάλεις κάποια άλλη ROM που οκ πιστεύω ότι θα λύσουν το πρόβλημά σου αλλά δεν θα μάθουμε ποτέ τι ήταν ;)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Τις διεργασιες τις ειχα τσεκαρει με τον task manager! Το σκεφτηκα εξαρχης αυτο. Περα απο τις εγγενεις του λειτουργικου, ηταν και το smart keyboard pro και το handsent sms. Μηδαμινο θεωρω... Sktools? Android?

 

Παω μετα, απλα γι αλλαγη rom με τη μεθοδο του Χρηστου Θοδωρη.

 

Ευχαριστω παιδια με υποχρεωνετε!!! :O :happy:

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Τις διεργασιες τις ειχα τσεκαρει με τον task manager! Το σκεφτηκα εξαρχης αυτο. Περα απο τις εγγενεις του λειτουργικου, ηταν και το smart keyboard pro και το handsent sms. Μηδαμινο θεωρω... Sktools? στα υπο δοκιμην κι αυτο!

 

Παω μετα, απλα γι αλλαγη rom με τη μεθοδο του Χρηστου Θοδωρη.

 

Ευχαριστω παιδια με υποχρεωνετε!!! :O :happy:

 

Πάντως Ειρήνη να ξέρεις ότι δεν φαίνονται όλες οι διεργασίες και ειδικά οι system από τον task manager των wm6.5. To sktools δείχνει κάθε μία και κάθε thread που μπορεί να έχει ανοιχτεί.....για αυτό το πρότεινα κυρίως :)

Αλλά οκ πιστεύω πως το πρόβλημα θα λυθεί με αλλαγή ROM ή και απλό hard reset.... δεν μπορώ να πιστέψω ότι μια ROM που έχει περάσει ένα στοιχειώδες testing έχει τόσο σοβαρό πρόβλημα.... κάποιο σκάλωμα έχει φάει τώρα στο δικό σου... :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...