Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι πολύ καλό, απλά το G-Alarm ταιριάζει περισσότερο στη λειτουργία και την εμφάνιση του Leo. Ειδικά όταν το ρυθμίσεις να το ανοίγεις από το Home tab πατώντας πάνω στο ξυπνητήρι, είναι σαν να είναι η εφαρμογή φτιαγμένη για αυτό.

 

ξερεις καθολου (η καποιος) εαν το g alarm "συνεργαζεται" με το spb shell?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με τις δυνατότητες του τελευταίου Sense σε συνεργασία με το CHT, έχω πολύ καιρό να δουλέψω το Spb.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
CHT meaning?.....

 

Co0kie's Home Tab και CHT Editor, το καλύτερο πακέτο παραμετροποίησης του HTC Sense. Στο πρώτο post θα βρεις τα σχετικά link.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως να βάλουμε το εορτολόγιο στο ημερολόγιο του HD2 με το πρόγραμμα PimBackup

 

Κατεβάζουμε το αρχείο PimBackup-eortologio.rar και το αποσυμπιέζουμε. Μεταφέρουμε τα αρχεία Eortologio.pib και PPCPimBackup2.8__run_from_phone_.exe στην συσκευή μας.

 

Παίρνουμε πρώτα backup της καταχωρίσεις του ημερολογίου στη συσκευή μας για να μην τις χάσουμε σε περίπτωση που κάνουμε κάτι λάθος (με το ίδιο πρόγραμμα PimBackup).

 

Τρέχουμε το PPCPimBackup2.8__run_from_phone_.exe (είναι το πρόγραμμα PimBackup και δεν χρειάζεται εγκατάσταση).

 

Επιλέγουμε στο Action: Restore

Μέτα επιλέγουμε το αρχείο Eortogolio.pib από τον φάκελο που το αποθηκεύσαμε και πατάμε Done.

Στο Restore options επιλέγουμε Add only new appointments to the database

 

http://www.freeimagehosting.net/uploads/b0404a1d3a.jpghttp://www.freeimagehosting.net/uploads/9a82011999.jpghttp://www.freeimagehosting.net/uploads/4ee3809753.jpg

 

Μόλις τελειώσει η ενημέρωση θα έχουμε το Εορτολόγιο στο ημερολόγιο του Manila (768 νέες εγγραφές).:):)

 

http://www.freeimagehosting.net/uploads/14ddd73df9.jpghttp://www.freeimagehosting.net/uploads/b5fc981e10.jpg

 

(Το αρχείο Eortologio.pib το έχω τροποποιήσει από τα αρχεία που υπάρχουν στο πρώτο post-δεν είναι δική μου δουλειά)

1--αυτο λειτουργει και με το spb shell η μονο με το sense?EDIT ΑΠΑΝΤΗΣΗ NAI ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ!

2--υπαρχει δυνατοτητα να σβησουμε τις γιορτες αμα θελουμε?πως γινεται?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2--υπαρχει δυνατοτητα να σβησουμε τις γιορτες αμα θελουμε?πως γινεται?

 

Αν ακολουθούσες τη λύση του Outlook που υπάρχει στο πρώτο post μαζί με τη λύση που χρησιμοποίησες εσύ, μπορείς να διαλέξεις τι θέλεις να περάσεις στο ημερολόγιο.

 

Αν πάντως δεν θέλεις τις γιορτές, για ποιο λόγο να κάνεις όλη αυτή τη διαδικασία;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθούσες τη λύση του Outlook που υπάρχει στο πρώτο post μαζί με τη λύση που χρησιμοποίησες εσύ, μπορείς να διαλέξεις τι θέλεις να περάσεις στο ημερολόγιο.

 

Αν πάντως δεν θέλεις τις γιορτές, για ποιο λόγο να κάνεις όλη αυτή τη διαδικασία;

ποτε δεν μου αρεσε ο συγχρονισμος!παντα ηθελα τα back up μου ηθελα να τα κανω με καποιο προγραμμα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το θέμα είναι όμως ότι έκανες μια διαδικασία για να περάσεις το εορτολόγιο στη συσκευή σου ενώ δεν θέλεις τις γιορτές! :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι όμως ότι έκανες μια διαδικασία για να περάσεις το εορτολόγιο στη συσκευή σου ενώ δεν θέλεις τις γιορτές! :confused:
ενταξει τις θελω τις γιορτες απλα παντα θελω να εχω την δυνατοτητα να απεγκαταστησω κατι που βαζω :O anyway thx!
Link to comment
Share on other sites

οταν βρισκομαι στο tab με τις φωτογραφιες των επαφων και παταω all people,με βαζει στην εφαρμογη photocontacts που εχω εγκαταστησει.

υπαρχει τροπος να με βαζει στις επαφες του outlook?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν βρισκομαι στο tab με τις φωτογραφιες των επαφων και παταω all people,με βαζει στην εφαρμογη photocontacts που εχω εγκαταστησει.

υπαρχει τροπος να με βαζει στις επαφες του outlook?

εχει βαλει το Photocontacts να ειναι η default εφαρμογη.

λογικα απο το registry Θα μπορεις να το αλλαξεις αυτο.

αν βρεις το κλειδι του photocontacts που το εχει ορισει σαν default, λογικα αν το αλλαξεις απο 1 σε 0 θα σου ανοιγει τις επαφες του outlook.

για δοκιμασε και πες μας.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει το Photocontacts να ειναι η default εφαρμογη.

λογικα απο το registry Θα μπορεις να το αλλαξεις αυτο.

αν βρεις το κλειδι του photocontacts που το εχει ορισει σαν default, λογικα αν το αλλαξεις απο 1 σε 0 θα σου ανοιγει τις επαφες του outlook.

για δοκιμασε και πες μας.

αντωνη δυσκολο αυτο που προτεινεις.

ελεγα μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση πχ απο το cht η κατι παρομοιο.

με τα reg keys δεν τα παω καλα φαινεται,αφου εχω κανει export στο παρελθον καποιες ρυθμισεις και οταν παω να τις επαναφερω μετα απο αλλαγη ρομ η hard reset,τιποτα δεν εχει δουλεψει!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αντωνη δυσκολο αυτο που προτεινεις.

ελεγα μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση πχ απο το cht η κατι παρομοιο.

με τα reg keys δεν τα παω καλα φαινεται,αφου εχω κανει export στο παρελθον καποιες ρυθμισεις και οταν παω να τις επαναφερω μετα απο αλλαγη ρομ η hard reset,τιποτα δεν εχει δουλεψει!:)

Δημητρη δεν ειναι τοσο δυσκολο αν κανεις συγκεκριμενα βηματακια.

- ανοιξε τον resco explorer η τον resco registry και κανε αναζητηση (search). βαλε να ψαξεις το "photo contact".

- πατα αναζητηση και θα σου βρει το πρωτο κλειδι που θα περιεχει την λεξη. μετα πας στο μενου και πατας επομενη αναζητηση για να σου βρει το επομενο κ.ο.κ.

με αυτο τον τροπο κοιταξε τα ολα και δες αν υπαρχει καποιο κλειδι που να λεει default Η κατι τετοιο. λογικα θα εχει την τιμη 1. αν το κανεις 0 θα γυρισει στν αρχικη ρυθμιση και θα σου ανοιγει τις επαφες outlook.

 

θα σε βοηθουσα αν μπορουσα αλλα εχω δωσει το hd2 στην γυναικα μου μιας και εχω εγω το galaxy τωρα. δοκιμασε αν θελεις και γραψε τα κλειδια που θα βρεις μηπως και σε βοηθησουμε εδω.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! υπαρχει κανενα αλλο προγραμμα περαν του spb και του gprs traffic monitor για τον ελεγχο της ογκοχρεωσης;

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για ποιο λόγο αναζητείς άλλο; Και τα δύο κάνουν πολύ καλά τη δουλειά για την οποία προορίζονται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να το πετάξεις το photocontacts;
αυτο θα κανω τελικα γιατι στη registry βρηκα το photo contacts default αλλα δεν εχει αλλη επιλογη να το αλλαξω!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο αναζητείς άλλο; Και τα δύο κάνουν πολύ καλά τη δουλειά για την οποία προορίζονται.

 

γιατι το spb δεν δουλευει στη rom μου και γιατι το αλλο εληξε και δε μπορω να το βρω παρα μονο ως trial. :O

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γιατι το spb δεν δουλευει στη rom μου και γιατι το αλλο εληξε και δε μπορω να το βρω παρα μονο ως trial. :O

 

Ακόμα χρησιμοποιείς rom που δεν δουλεύει το Spb Wireless Monitor; :rolleyes:

 

(Δες τα pm σου)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εγκατηστησα τον fixoperaflash και μερικα βιντεο απο ιντερνετ δεν τα παιζει και μου βγαζει το κοκκινο εικονιδιο με το γραμμα f και κατω δεξια το 9 .μπορει καποιος να βοηθησει.ευχαριστω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόγραμμα πλοήγησης δεν περιστρέφεται βάσει του G-Sensor. Πρέπει το εκάστοτε πρόγραμμα να υποστηρίζει την εναλλαγή Portrait/Landscape η οποία γίνεται μέσα από το μενού του ή με τις κατάλληλες αρχικές ρυθμίσεις (ανάλογα την εφαρμογή).

Πραγματι δεν εχω βρει προγραμμα πλοηγησης να περιστρεφεται αυτοματα με G-sensor. Ομως με "PLtoggle" και με το "Rotation" μου περιστρεφονται εννοουσα.

1) Γινεται μηπως περιστροφη αυτοματα με (G-sensor) για καποιο απο τα Destinator, Ndrive & iGO8 που εχω??? Για καποιο άλλο προγραμμα πλοηγησης ισως? και

2) Γιατι με το "PLtoggle" που ειναι και πιο βολικο με το παρατεταμένο πάτημα του call button δε μπορω να περιστρεψω Ndrive & iGO8??? (Με το "Rotation" που έχω μεσα στην Omega περιστρεφονται ολα μια χαρα, αλλα δε βολευει...)

Edited by fpap71

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι. Αυτόματη περιστροφή δεν κάνει κανένα πρόγραμμα πλοήγησης. Μόνο μέσα από το μενού του εκάστοτε προγράμματος θα το κάνεις χειροκίνητα και μόνο εάν το ίδιο το πρόγραμμα το υποστηρίζει αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αυτόματη περιστροφή δεν κάνει κανένα πρόγραμμα πλοήγησης. Μόνο μέσα από το μενού του εκάστοτε προγράμματος θα το κάνεις χειροκίνητα και μόνο εάν το ίδιο το πρόγραμμα το υποστηρίζει αυτό.

Κριμα, θα βολευε πολυ παντως, αλλα αφου δεν το εχουν καταφερει ακομα, τι να κανουμε, βολευομαστε κι ετσι για την ωρα... thanks

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...