Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνοντας το τηλέφωνο εδώ και 2 ημέρες που το έχω στα χεριά μου έχω να πω τα εξής...

 

1) Χρειάζεται μεγαλύτερης χωρητικότητας μπαταρία μιας και μέσα σε 48 ώρες το έχω φορτίσει ήδη 2 φορές..

 

2) εκπληκτική οθόνη τόσο σε μέγεθος αλλά και σε ανάλυση...

 

3) ιδιαιτέρα γρήγορο σε ότι και εάν κανείς...

 

4) Αδυνατώ να του εγκαταστήσω εφαρμογές..... (δεν ξερώ πως γίνετε...)

 

Κατέβασα το LeoCouSpeed V4... ΠΩΣ ΤΟ ΕΓΚΑΘΙΣΤΩ ΟΜΩΣ ???

 

Τόσα εκατομμύρια. εφαρμογές υπάρχουν, το Leo CPU speed βρήκες να βάλεις?

θα σου πρότεινα πρώτα να μάθεις την συσκευή κ μετά να αρχίσεις να πειραματίζεται με τόσο επικίνδυνες εφαρμογές ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

 

4) Αδυνατώ να του εγκαταστήσω εφαρμογές..... (δεν ξερώ πως γίνετε...)

Oι εφαρμογες που θελεις να του περασεις ειναι (συνηθως) σε μορφη .cab.

Συνδεεις την συσκευη με τον υπολογιστη, και περνας μεσα τα παραπανω αρχειακια (σαν να ειναι usb stick) σε καποιον φακελο (φτιαξε εναν Προγραμματα λ.χ.).

Μετα απο την συσκευη σου μεσω του file manager βρισκεις τον παραπανω φακελο, τον ανοιγεις και εκει βλεπεις τα .cab που του εχεις περασει. Πατας πανω σε ενα απο τα αρχεια που θελεις να εγκαταστησεις και μετα σε καθοδηγει.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

To δικο μου προβλημα δεν πρεπει να ειναι το πληκτρολογιο. Μετα απο hard-reset και χωρις να βαλω κατι εκανα soft-reset και παλι κολλησε! Ξαναπερναω τη ρομ και αν δεν δουλεψει παλι θα κανω το τασκ29....
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις εκδόσεις το τηλέφωνο έχει τις εξής…

 

Έκδοση λειτουργικού συστήματος 5.2.21869 (21869.5.0.82)

 

Έκδοση Manila 2.5.19211619.0

 

Έκδοση ROM 1.66.482.1 (76641) ELL

 

Ημερομηνία ROM 01/13/2010

 

Έκδοση ραδιοεπικοινωνίας 2.07.51.22_2

 

Έκδοση πρωτοκόλλου 15.32.50.07U

 

Χρειάζομαι κάποια αναβάθμιση ?

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις εκδόσεις το τηλέφωνο έχει τις εξής…

 

Έκδοση λειτουργικού συστήματος 5.2.21869 (21869.5.0.82)

 

Έκδοση Manila 2.5.19211619.0

 

Έκδοση ROM 1.66.482.1 (76641) ELL

 

Ημερομηνία ROM 01/13/2010

 

Έκδοση ραδιοεπικοινωνίας 2.07.51.22_2

 

Έκδοση πρωτοκόλλου 15.32.50.07U

 

Χρειάζομαι κάποια αναβάθμιση ?

 

Αυτη ειναι η τελευταια επισημη εκδοση. Δεν ξερω αν υπαρχουν διαθεσιμα καποια hotfixes στην ιστοσελιδα της Htc, δεν χανεις τιποτα να το κοιταξεις. Ή ας μας πει καποιος περισσοτερο ενημερωμενος. Σε καθε περιπτωση εισαι up to date οσον αφορα το επισημο λειτουργικο.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Στη σελιδα της Energy λεει:

BEFORE YOU DOWNLOAD AND FLASH ANY OF THESE ROMS, MAKE SURE YOUR RADIO VERSION IS AT LEAST 2.07.50 (not 51! any .50 version should be okay) , OR YOUR PHONE WILL NOT BOOTUP AFTER YOU FLASH !

 

εγω ειχα 2.06.51 radio. Εβαλα το 2.12.50 και δουλευει μια χαρα! Στο HD1 δεν ειχα αντιμετωπισει κατι αντιστοιχο.....

Link to comment
Share on other sites

Στη σελιδα της Energy λεει:

BEFORE YOU DOWNLOAD AND FLASH ANY OF THESE ROMS, MAKE SURE YOUR RADIO VERSION IS AT LEAST 2.07.50 (not 51! any .50 version should be okay) , OR YOUR PHONE WILL NOT BOOTUP AFTER YOU FLASH !

 

εγω ειχα 2.06.51 radio. Εβαλα το 2.12.50 και δουλευει μια χαρα! Στο HD1 δεν ειχα αντιμετωπισει κατι αντιστοιχο.....

 

Φάνη αυτό το θεωρούσα δεδομένο, για αυτό δεν το ρώτησα... τέλος καλό όλα καλά .

 

Ps

Συνεχίζω να ποσταρω από το froyo

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σημερα προσπαθω να το φορτισω μεσω της θυρας usb του υπολογιστη κ μετα απο 5 λεπτα το τηλ ζεστενεται κ αναβοσβηνει το led κοκινο πρασινο δεν φορτιζει δηλαδη γιατι??? βεβεα να αναφερω πως δεν το εχω συνδεσει με το δικο του usb καλωδιο καθως το εχω ξεχασει καπου αλλου!!! το εχω συνδεσει με ενα νοκια usb καλωδιο παιζει σημασια???????? παιζει σημασια αν η θυρα του θπολογιστη ειναι usb 2 h usb 3?? κατι τετιο ανακαλυψα τελικα στο usb 3 υπαρχει το προβλημα! αλλα δεν ειμαι % σιγουρος!! Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

Φάνη αυτό το θεωρούσα δεδομένο, για αυτό δεν το ρώτησα... τέλος καλό όλα καλά .

 

Ps

Συνεχίζω να ποσταρω από το froyo

E δικη μου βλακεια! Το ειδα οταν μπηκα στο τοπικ της ρομ να διαβασω....:X

 

Περιμενουμε εντυπωσεις απο το Andorid....:D:D

Link to comment
Share on other sites

Φάνη αυτό το θεωρούσα δεδομένο, για αυτό δεν το ρώτησα... τέλος καλό όλα καλά .

 

Ps

Συνεχίζω να ποσταρω από το froyo

 

Το πληκτρολογιο δουλεψε; Αν ναι να πουμε στον athanaso77 να το βαλει στο 1ο ποστ του thread HD2 android

 

Sent from my HD2 using smoke signals

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολογιο δουλεψε; Αν ναι να πουμε στον athanaso77 να το βαλει στο 1ο ποστ του thread HD2 android

 

Sent from my HD2 using smoke signals

Τέλεια.

Ευχαριστώ πολύ Φιλιππε! εχω κανα 2ωρο. που δεν εχω μπουταρει windows, κ είμαι με το froyo !:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να περναει στο ημερολογιο η ημερομηνια γεννησης καποιου ατομου που εχω συχρονισει την επαφη του με το facebook?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να περναει στο ημερολογιο η ημερομηνια γεννησης καποιου ατομου που εχω συχρονισει την επαφη του με το facebook?

απ' όσο ξέρω αυτό γίνεται αυτόματα αλλά μετά που θα κανείς συγχρονισμό με τον υπολογιστή (μέσω activesync η windows mobile center).

κανε έναν συγχρονισμό με τον υπολογιστή σου και πες μου αν είναι οκ.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο radio είναι ...???? Radio: 2.12.50.02.2 ? έχω 2.06.51.07 και με μπαταρία πάω πολύ και καλά GPS σφαίρα... βέβαια καμιά φορά αμα χάσει σήμα δεν το ξαναβρίσκει... αλλά πολύ σπάνια ... θέλω please τα φώτα σας ...
Link to comment
Share on other sites

Το 2.06.51.07 ειναι απο τη μαμα ρομ ε? Αν θελεις να αλλαξεις ραδιο ομως πρεπει να κανεις hspl στη συσκευη.. Εγω εχω το 2.12 και νομιζω ειναι καλυτερα στην καταναλωση μπαταριας.. Στο παιδι πιο πανω με τις εφαρμογες καλυτερα να μην την βαλει τη leo cpu speed γιατι μπορει να δημιουργησει και προβληματα και γενικα καλυτερα να μην παιζουμε με τετοιες ρυθμισεις...

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το καλύτερο radio είναι ...???? Radio: 2.12.50.02.2 ? έχω 2.06.51.07 και με μπαταρία πάω πολύ και καλά GPS σφαίρα... βέβαια καμιά φορά αμα χάσει σήμα δεν το ξαναβρίσκει... αλλά πολύ σπάνια ... θέλω please τα φώτα σας ...

 

Το 2.12 είναι κατά γενική ομολογία ανώτερο αλλά εάν είναι να ξεκλειδώσεις τη συσκευή σου μόνο για να περάσεις άλλο radio... εγώ θα το ξανασκεφτόμουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ένα ευχαριστώ σε όλους ! Κανένα νέο ακόμα από τον Γερμανό . Όταν πάρω την συσκευή και είναι όλα οκ ενημερώνω αλλιώς βλέπουμε με πια Ρομ φοράει !
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα σημερα προσπαθω να το φορτισω μεσω της θυρας usb του υπολογιστη κ μετα απο 5 λεπτα το τηλ ζεστενεται κ αναβοσβηνει το led κοκινο πρασινο δεν φορτιζει δηλαδη γιατι??? βεβεα να αναφερω πως δεν το εχω συνδεσει με το δικο του usb καλωδιο καθως το εχω ξεχασει καπου αλλου!!! το εχω συνδεσει με ενα νοκια usb καλωδιο παιζει σημασια???????? παιζει σημασια αν η θυρα του θπολογιστη ειναι usb 2 h usb 3?? κατι τετιο ανακαλυψα τελικα στο usb 3 υπαρχει το προβλημα! αλλα δεν ειμαι % σιγουρος!!

 

Άλλαξε θύρα και βάλε το δικό του καλώδιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, βοήθεια!!!

Έπεσε το HTC HD2 και έσπασε η οθόνη. Τι μου προτείνετε να κάνω;

 

τοσο ευκολα σπανε οι οθονες ρε παιδια? με το παραμικρο πεσιμο..?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, βοήθεια!!!

Έπεσε το HTC HD2 και έσπασε η οθόνη. Τι μου προτείνετε να κάνω;

υπαρχουν στο ebay οθονες για το hd2 καινουριες και πωλουνται μαζι με τα εργαλεια τοποθετησης πολυ φθηνα.

αν πας στο service της htc,ετοιμασου για αφαιμαξη.αν δεν μπορεις να τη βαλεις μονος σου,αγορασε την και δωσε τη να την βαλει ενας τεχνικος.θα σου κοστισει το ενα τριτο απο το να πας στην htc

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκρισή σας.

Πολύ φοβάμαι όμως αν τη πάρω απο e-bay μη πέσω σε μαιμού και αμφιβόλου ποιήτητας και λειτουργικότητας οθόνη.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκρισή σας.

Πολύ φοβάμαι όμως αν τη πάρω απο e-bay μη πέσω σε μαιμού και αμφιβόλου ποιήτητας και λειτουργικότητας οθόνη.

Κώστας

στην εταιρια θα πληρωσεις 279....κοιτα στο 9volto...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

απ' όσο ξέρω αυτό γίνεται αυτόματα αλλά μετά που θα κανείς συγχρονισμό με τον υπολογιστή (μέσω activesync η windows mobile center).

κανε έναν συγχρονισμό με τον υπολογιστή σου και πες μου αν είναι οκ.

 

Eπιβεβαιωνω!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...