Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παναγιωτη απ οτι ειδα αυτη η ρομ ειναι ακομα σε δοκιμαστικη εκδοση.εχεις δει να εχει κολληματα?

 

καλησπερα παιδια....

οχι φιλε δεν εχει καθολου κοληματα κ ειναι απιστευτη πολυ γρηγορη και με πολα μοναδικα apps την δουλευω απο χθες το βραδυ που βγηκε κ μεχρι στιγμης μονο θετικα εχω να πω.ειδηκα το to preastigeXdreamscene ολα τα λεφτα σε. οσοι εχουν ρομ τυπου energy τοτε αυτη θα την λατρεψοθν.

το μοναδικο bug μεχρι στιγμης ειναι το icon του action center οταν το επιλεξεισ στα quiqlinks μετα απο επανεκινιση το χανει...αλλα αυτο φτιαχνετε με το csmi αν κ ειπε ο τυποσ οτι θα βγαλει fix συντομα...

 

offtopic:

περαστικα στον γιατρο που τοσα χρονια μας προσφερε τοσο θεαμα...forca vale!!!!

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια....

οχι φιλε δεν εχει καθολου κοληματα κ ειναι απιστευτη πολυ γρηγορη και με πολα μοναδικα apps την δουλευω απο χθες το βραδυ που βγηκε κ μεχρι στιγμης μονο θετικα εχω να πω.ειδηκα το to preastigeXdreamscene ολα τα λεφτα σε. οσοι εχουν ρομ τυπου energy τοτε αυτη θα την λατρεψοθν.

το μοναδικο bug μεχρι στιγμης ειναι το icon του action center οταν το επιλεξεισ στα quiqlinks μετα απο επανεκινιση το χανει...αλλα αυτο φτιαχνετε με το csmi αν κ ειπε ο τυποσ οτι θα βγαλει fix συντομα...

 

offtopic:

περαστικα στον γιατρο που τοσα χρονια μας προσφερε τοσο θεαμα...forca vale!!!!

ενταξει παναγιωτη σ ευχαριστω για την ενημερωση,θα τη δοκιμασω.επειδη ειπες οτι εχει απιστευτες εφαρμογες,εκτος απο το εντυπωσιακο interface ,εχει καποιες καλες εφαρμογες που δεν εχουν οι αλλες που δοκιμαζουμε?(γιατι στο link δεν κανει μια σαφη παρουσιαση των χαρακτηριστικων και των εφαρμογων που εχει,οπως κανουν με τις αλλες ρομ)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ενταξει παναγιωτη σ ευχαριστω για την ενημερωση,θα τη δοκιμασω.επειδη ειπες οτι εχει απιστευτες εφαρμογες,εκτος απο το εντυπωσιακο interface ,εχει καποιες καλες εφαρμογες που δεν εχουν οι αλλες που δοκιμαζουμε?(γιατι στο link δεν κανει μια σαφη παρουσιαση των χαρακτηριστικων και των εφαρμογων που εχει,οπως κανουν με τις αλλες ρομ)

 

εχει τα prestige extras τα οποια ειναι:

1)action center περιπου οπως και στις energy απλα εδω μπορεις να βαλεις εσυ με οποια σειρα θες τα εικονιδια

2) preastigex dreamsceane σε αυτο βαζεις οσες φωτο θες κ οριζεις εσυ ανα ποσο χρονικο διαστημα θες να σου αλλαζει το wallpaper.(και δουλευει πολυ καλα χωρις να¨"βαρενει" καθολου το συστημα)αν και δεν ειμαι πολυ του ανιμεσιον αυτο το εχω λατρεψει

3)prestigex notepad πολυ καλο notepad το οποιο το μικρενεις κ το μεγαλωνεις οσο θες και ειναι απιστευτα finger friendly και λειτουργικοτατο

4)preastigex to-do list περιπου σαν το task ξερουμε αλλα αρκετα βελτιωμενο κ φιλικο στο χερι

 

αυτα μεχρι στιγμης ...ολα σε εμενα λειτουργουν ρολοι...μονο το εικονιδιο του action center στα quicklinks

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

To igo primo ειναι νεοτερη εκδοση απο το igo 8???

 

 

νομίζω οτι ειναι η νεοτερη του igo amigo αλλα δεν ειμαι και απολύτως σηγουρος...

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

To igo primo ειναι νεοτερη εκδοση απο το igo 8???
ειναι μια διαφορετικη lite εκδοση του igo με λιγοτερα γραφικα απο το μεγαλο igo 8

 

εχει τα prestige extras τα οποια ειναι:

1)action center περιπου οπως και στις energy απλα εδω μπορεις να βαλεις εσυ με οποια σειρα θες τα εικονιδια

2) preastigex dreamsceane σε αυτο βαζεις οσες φωτο θες κ οριζεις εσυ ανα ποσο χρονικο διαστημα θες να σου αλλαζει το wallpaper.(και δουλευει πολυ καλα χωρις να¨"βαρενει" καθολου το συστημα)αν και δεν ειμαι πολυ του ανιμεσιον αυτο το εχω λατρεψει

3)prestigex notepad πολυ καλο notepad το οποιο το μικρενεις κ το μεγαλωνεις οσο θες και ειναι απιστευτα finger friendly και λειτουργικοτατο

4)preastigex to-do list περιπου σαν το task ξερουμε αλλα αρκετα βελτιωμενο κ φιλικο στο χερι

 

αυτα μεχρι στιγμης ...ολα σε εμενα λειτουργουν ρολοι...μονο το εικονιδιο του action center στα quicklinks

αψογη περιγραφη!απο δευτερα θα τη βαλω,νασαι καλα σ ευχαριστω πολυ!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμησω τη ''βαρια'' εκδοση τοτε....:p
και καλα θα κανεις γιατι κατα τη γνωμη μου παντα,το igo amigo ειναι μια ελαφρια και απλη εκδοση περισσοτερο για οδηγους ταξι:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Ζαχ. καλησπερα και με συγνχωρεις αν ειμαι λιγο εκτος θεματος αλλα εχω ενα προβλημα εδω και καιρο κ πιστευω πως εσυ θα ξερεις συγουρα μια λυση.θελω ενα προγραμμα ή μια λυση για να μπορω να στελνω fotos k videos απο την προβολη κανονικα και οχι απ το file manager γιατι απο εκει μεσα δε βγαινει ακρη αν εχεις πολλα αρχεια...που να θυμασαι ονομα για το καθενα που θελεις να στειλεις..? σε παρακαλω θα εκτιμουσα πολυ την καθε βοηθεια..να εισαι παντα καλα..
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το πρωί το πληκτρολόγιο του αγαπημένου μου HD2 δεν ξεκλειδώνει...

Πληκτρολογώ τον σωστό κωδικό που έχω ορίσει για το κλείδωμα του πληκτρολογίου και μου τον βγάζει ως εσφαλμένο ή πληκτρολογώ τον κωδικό πατώ το κουμπί ξεκλειδώματος και δεν κάνει τίποτα. Έκανα soft reset αλλά τίποτα. Βοήθεια αν κάποιος γνωρίζει!!!

 

Ρυθμίσεις δεν άλλαξα καθόλου, το μόνο που έγινε είναι πως η συσκευή έκλεισε λόγω μπαταρίας το πρωί καθώς χτύπαγε το ξυπνητήρι (G-Alarm). Το έβαλα στην πρίζα, άνοιξα την συσκευή, έκανα το puzzle του g-alarm και μετά μου αναγνωρίζει ως εσφαλμένο τον κωδικό ξεκλειδώματος.

Help!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Ζαχ. καλησπερα και με συγνχωρεις αν ειμαι λιγο εκτος θεματος αλλα εχω ενα προβλημα εδω και καιρο κ πιστευω πως εσυ θα ξερεις συγουρα μια λυση.θελω ενα προγραμμα ή μια λυση για να μπορω να στελνω fotos k videos απο την προβολη κανονικα και οχι απ το file manager γιατι απο εκει μεσα δε βγαινει ακρη αν εχεις πολλα αρχεια...που να θυμασαι ονομα για το καθενα που θελεις να στειλεις..? σε παρακαλω θα εκτιμουσα πολυ την καθε βοηθεια..να εισαι παντα καλα..

 

Βαλε το resco photo manager και θα κανεις οτι ακριβως θες χωρις κοπο και αγχος!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Ζαχ. καλησπερα και με συγνχωρεις αν ειμαι λιγο εκτος θεματος αλλα εχω ενα προβλημα εδω και καιρο κ πιστευω πως εσυ θα ξερεις συγουρα μια λυση.θελω ενα προγραμμα ή μια λυση για να μπορω να στελνω fotos k videos απο την προβολη κανονικα και οχι απ το file manager γιατι απο εκει μεσα δε βγαινει ακρη αν εχεις πολλα αρχεια...που να θυμασαι ονομα για το καθενα που θελεις να στειλεις..? σε παρακαλω θα εκτιμουσα πολυ την καθε βοηθεια..να εισαι παντα καλα..
Νομιζω οτι το Resco Photo Manager ειναι αυτο που ψαχνεις!:) Edited by Panayiotis
με προλαβε ο manan69t!
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

εχει τα prestige extras τα οποια ειναι:

1)action center περιπου οπως και στις energy απλα εδω μπορεις να βαλεις εσυ με οποια σειρα θες τα εικονιδια

2) preastigex dreamsceane σε αυτο βαζεις οσες φωτο θες κ οριζεις εσυ ανα ποσο χρονικο διαστημα θες να σου αλλαζει το wallpaper.(και δουλευει πολυ καλα χωρις να¨"βαρενει" καθολου το συστημα)αν και δεν ειμαι πολυ του ανιμεσιον αυτο το εχω λατρεψει

3)prestigex notepad πολυ καλο notepad το οποιο το μικρενεις κ το μεγαλωνεις οσο θες και ειναι απιστευτα finger friendly και λειτουργικοτατο

4)preastigex to-do list περιπου σαν το task ξερουμε αλλα αρκετα βελτιωμενο κ φιλικο στο χερι

 

αυτα μεχρι στιγμης ...ολα σε εμενα λειτουργουν ρολοι...μονο το εικονιδιο του action center στα quicklinks

 

 

Παναγιωτη,εχεις καποιο λινκ να την κατεβασω για να την δοκιμασω;

γιατι ειμαι εκτος και δεν μπορω να ψαξω οπως θα ηθελα..

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη,εχεις καποιο λινκ να την κατεβασω για να την δοκιμασω;

γιατι ειμαι εκτος και δεν μπορω να ψαξω οπως θα ηθελα..

 

βρε μητσο ουτε συνεννοημενοι να ημασταν.πριν 10 λεπτα εστειλα και εγω πμ στον φιλο να την δοκιμασω.απο οτι καταλαβα τους στελεις πμ η μειλ για να στην στειλουν την ρομ.αμα εχεις τιποτα πες μου και εμενα!

Link to comment
Share on other sites

ενοειται οτι το διαβασα αυτο Τολη:)

οποιος εχει λινκ,ας μας το δωσει,εστω κ μεσω pm :)

 

ευχαριστω !

 

@ποντιε,θα εχεις πμ σε λιγο ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω παρα πολυ,αλλα που μπορώ αν το βρω υπαρχει κανενα λινκ ???

 

Δεν είναι δωρεάν πρόγραμμα.

Μπορείς ν α το δοκιμάσεις από εδώ:

http://www.resco.net/pocketpc/photomanager/

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δωρεάν πρόγραμμα.

Μπορείς ν α το δοκιμάσεις από εδώ:

http://www.resco.net/pocketpc/photomanager/

 

 

ενταξει Γιαννη,εχει "ενημερωθει" ο φιλος ποντιος :)

 

@pontie κ οποιος αλλος διαβαζει το μηνυμα μου,

 

και για οσους αλλους δεν το ξερουν ακομη,εδω κ χρονια,ΔΕΝ απανταω σχεδον ποτε σε μηνυματα με greegklish!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω το εξηs προβλημα εγκατεστησα το sipchange.exe αλλα τελικα δεν το χρειαζομαι οταν παω να το απεγκαταστησω απο τιs ρυθμισειs καταργηση προγραμματων δεν το εμφανιζει στην λιστα επισηs οταν ανοιγω το κινητο μου γραφει οτι η εφαρμογη αντιμετωπισε προβλημα καμια συμβουλη πωs να το βγαλω απο το κινητο? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω το εξηs προβλημα εγκατεστησα το sipchange.exe αλλα τελικα δεν το χρειαζομαι οταν παω να το απεγκαταστησω απο τιs ρυθμισειs καταργηση προγραμματων δεν το εμφανιζει στην λιστα επισηs οταν ανοιγω το κινητο μου γραφει οτι η εφαρμογη αντιμετωπισε προβλημα καμια συμβουλη πωs να το βγαλω απο το κινητο? ευχαριστω
δοκιμασε να το απεγκαταστησεις με το sk tools.σε μενα οσες φορες δεν μπορουσα με το remove programs των windows να απεγκαταστησω ενα προγραμμα,με τα sk tools το εβγαλα:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.μια βοηθεια ρε παιδια γιατι θα το σπασω.προσπαθω να το συνδεσω με το wifi του σπιτιου μου.βρισκει το τηλ βρισκει το δικτυο και μολις του παταω τον κωδικο για να το ξεκλειδωσει και να συνδεθει με πεταει απεξω.καμια βοηθεια:dash::dash:

 

ΕΝΑΡΞΗ/ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ/ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ/WI-FI/ΑΣΥΡΜΑΤΑ ΔΙΚΤΥΑ/ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΕΙΣ/ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ επιλεγεις διευθυνση ΙΡ απο διακομιστη και εκει που λεει η καρτα δικτυου συνδεεται με επιλεγεις Το Ιντερνετ

Edited by nikos076
Link to comment
Share on other sites

δοκιμαζω απο χθες τη νεα ρομ του λαυρεντη και πραγματικα εχω μεινει πολυ ικανοποιημενενος....ειναι ταχυτατη και σταθερη.....βεβαια και των δικων μας παιδιων οι δουλειες ειναι παρα πολυ καλες.......και τις συστηνω ανεπιφυλακτα...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καταρχήν ευχαριστώ πολύ για τις γρήγορες απαντήσεις σε διάφορα θέματα που μας δινετε σε εμάς τους καινούριους! Μια ερωτησούλα: Αν εγκαταστήσω σε original rom 1.66 gr, το netcfv35 που υπάρχει στη συλλογή προγραμμάτων στην πρώτη σελίδα, θα μπορώ μετα να το απεγκαταστήσω χωρίς να έχω πρόβλημα? Και επίσης τι προσφέρει αυτό το πρόγραμμα? Στη δική μου rom έχω την πιο παλια έκδοση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καταρχήν ευχαριστώ πολύ για τις γρήγορες απαντήσεις σε διάφορα θέματα που μας δινετε σε εμάς τους καινούριους! Μια ερωτησούλα: Αν εγκαταστήσω σε original rom 1.66 gr, το netcfv35 που υπάρχει στη συλλογή προγραμμάτων στην πρώτη σελίδα, θα μπορώ μετα να το απεγκαταστήσω χωρίς να έχω πρόβλημα? Και επίσης τι προσφέρει αυτό το πρόγραμμα? Στη δική μου rom έχω την πιο παλια έκδοση?

η μαμα ρομ δεν εχει μεσα το net framework. καποιες εφαρμογες/προγραμματα το χρειαζονται για να μπορουν να παιξουν.

σε πολυ απλα λογια το net framework ειναι καποιες βιβλιοθηκες που χρειαζονται καποια προγραμματα για να λειτουργησουν. ειναι δηλαδη κατι επιπροσθετο.

φαντασου οπως ειναι η directx Που χρειαζονται τα παιχνιδια για να μπορεις να τα παιζεις σε υπολογιστη.

εγκατεστησε το αφοβα στη συσκευη σου. καντο εγκατασταση στην μνημη τηλεφωνου και οχι στην καρτα. δεν θα χρειαστει να το απεγκαταστησεις γιατι δεν θα σου παρουσιασει ποτε καποιο προβλημα. μην σε ανυσηχει.

αν εχεις καποια απορια πες μου :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...