Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Όχι. Κυκλοφορούν κάποιες για capacitive οθόνες αλλά είναι σε πάχος μεγαλύτερες από το δάχτυλο.

2. Όχι, μόνο με το πληκτρολόγιο. Έχουν υπάρξει κάποιες third party εφαρμογές για κάτι τέτοιο αλλά με όχι ουσιαστικά αποτελέσματα.

3. Μια χαρά. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224251

4. Σε διάφορες αναλύσεις. Υπάρχουν εφαρμογές που προσαρμόζουν τις ταινίες στα δεδομένα της συσκευής.

5. Φυσικά.

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!!!

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

καποιο προγραμμα που ν χτυμαει τ κινητο σε κληση και να λεει τ ονομα του καλουμενου ΄;

και καποιο προγραμμα που στο σκοταδι τ κινητο ν αναβοσβηνει ενα λαμπακι του ωστε ν δειχνει την 8εση του ΄;

Απαγορεύεται η ανάρτηση αγγελιών
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καποιο προγραμμα που ν χτυμαει τ κινητο σε κληση και να λεει τ ονομα του καλουμενου ΄;

 

Υπάρχουν κάποιες third-party εφαρμογές αλλά με όχι και τόσο επιθυμητά αποτελέσματα.

 

και καποιο προγραμμα που στο σκοταδι τ κινητο ν αναβοσβηνει ενα λαμπακι του ωστε ν δειχνει την 8εση του ΄;

 

Σε stand by κατάσταση όχι. Υπάρχει δυνατότητα να αναβοσβήνει μόνο το μικρό λαμπάκι δίπλα από το ακουστικό αλλά μόνο όταν έχεις κάποια ειδοποίηση (κλήση, sms, mms, e-mail κτλ).

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχω περάσει στη κάρτα μνήμης του

τηλεφώνου το igo 8 και το dest 7

θέλω τα εικονίδια τους να τα βγάλω σε συντομεύσεις

στο μενού έναρξης ή ακόμα καλύτερα να κάνω ένα φάκελο

στο μενού έναρξης και να τον ονομάσω gps και να

βάλω εκεί μέσα τις συντομρύσεις . πως μπορεί να

γίνει αυτό. μπορεί να περαστεί στο τηλέφωνο το

πρόγραμμα pocket plus ? θα είναι λειτουργικό ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω.

 

Όταν μου έρθει με το καλό το HD2, τί θα πρέπει να κάνω για να μην χρεώνομαι ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ??? (απο 3G έως Internet μέσω της Wind κτλ.) ?

 

Θέλω ό,τι κάνει το κινητό με τον έξω κόσμο, να το κάνει μέσω Wifi ... Γίνεται αυτό?

 

Επίσης, δεν έχω καταλάβει ακόμα, τον ΚΑΙΡΟ απο που τον "κατεβάζει" ??? Είναι υπηρεσία της εκάστοτε εταιρίας ? (Wind, Vodafone κτλ.. ) ?

 

Ευχαριστώ πολύ!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν μου έρθει με το καλό το HD2, τί θα πρέπει να κάνω για να μην χρεώνομαι ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ??? (απο 3G έως Internet μέσω της Wind κτλ.) ?

 

Βάλε το NoData.

 

Θέλω ό,τι κάνει το κινητό με τον έξω κόσμο, να το κάνει μέσω Wifi ... Γίνεται αυτό?

 

Με το παραπάνω προγραμματάκι θα είσαι ήσυχος για αυτό. Είναι ασφαλές και άκρως αξιόπιστο.

 

Επίσης, δεν έχω καταλάβει ακόμα, τον ΚΑΙΡΟ απο που τον "κατεβάζει" ??? Είναι υπηρεσία της εκάστοτε εταιρίας ? (Wind, Vodafone κτλ.. ) ?

 

Κατεβάζει τα δεδομένα από το internet ανάλογα με το πως έχεις συνδεθεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Κατεβάζει τα δεδομένα από το internet ανάλογα με το πως έχεις συνδεθεί.

 

Oπότε αν δεν έχω Internet χάνει τον καιρό.. ε? :(

 

Ευχαριστω...!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω.

 

Όταν μου έρθει με το καλό το HD2, τί θα πρέπει να κάνω για να μην χρεώνομαι ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ??? (απο 3G έως Internet μέσω της Wind κτλ.) ?

 

Θέλω ό,τι κάνει το κινητό με τον έξω κόσμο, να το κάνει μέσω Wifi ... Γίνεται αυτό?

 

Επίσης, δεν έχω καταλάβει ακόμα, τον ΚΑΙΡΟ απο που τον "κατεβάζει" ??? Είναι υπηρεσία της εκάστοτε εταιρίας ? (Wind, Vodafone κτλ.. ) ?

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

για να μη συνδέετε μόνο του

με το Internet περνάς ένα πρόγραμμα

που λέγετε nodata. τώρα όσο αφορά τον

καιρό έχει το τηλέφωνο ενσωματωμένο τον καιρό

και απλά με σύνδεση wifi τον κάνεις ενημέρωση :happy:

 

 

με προλάβανε

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έχω περάσει στη κάρτα μνήμης του

τηλεφώνου το igo 8 και το dest 7

θέλω τα εικονίδια τους να τα βγάλω σε συντομεύσεις

στο μενού έναρξης ή ακόμα καλύτερα να κάνω ένα φάκελο

στο μενού έναρξης και να τον ονομάσω gps και να

βάλω εκεί μέσα τις συντομρύσεις . πως μπορεί να

γίνει αυτό.

 

Πας στον φάκελο που έχεις το iGO.exe και το κάνεις Copy με παρατεταμένο πάτημα πάνω του. Μετά πας στο /Windows/Start menu/Programs και εκεί δημιουργείς έναν καινούργιο φάκελο που τον ονοματίζεις "GPS", μπαίνεις μέσα και με παρατεταμένο πάτημα κάπου στο κενό επέλεξε Paste Shortcut (Προσοχή!!! όχι Paste). Ομοίως και για το Destinator.

 

Είναι προτιμότερο να τα κάνεις όλα αυτά με το Resco Explorer έναντι του default file explorer της συσκευής.

 

μπορεί να περαστεί στο τηλέφωνο το

πρόγραμμα pocket plus ? θα είναι λειτουργικό ?

 

Μιλάς για το Spb Mobile Shell. Φυσικά και μπορείς να το βάλεις στη συσκευή σου απενεργοποιώντας όμως το HTC Sense. Μπες στο youtube όμως πρώτα να δεις μερικά βίντεο για το πως δουλεύει πριν μπεις στην διαδικασία. Προσωπικά στην συγκεκριμένη συσκευή προτιμώ το HTC Sense.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Oπότε αν δεν έχω Internet χάνει τον καιρό.. ε? :(

 

Ευχαριστω...!

εχεις κανονικα τον καιρο οποτε συνδεθεις με καποιο wifi spot η αν εχεις wifi στην δουλεια , στο σπιτι η οπουδηποτε. και επισης οταν συνδεσεις το hd2 με τον υπολογιστη μεσω activesync παλι εχεις ανανεωση του καιρου :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

οταν βαζω καποιο wallpaper lock screen μου το κοβει στη μεση περιπου κ το ξαναδειχνει απο την αρχη κολλημενο ομως χωρις κενα.οταν το βαζω στο today screen μου το δειχνει μια χαρα.τι πρεπει να κανω για να το δειξει σωστα??αα οι εικονες ολες ειναι στο σωστο μεγεθος για το hd2,το εχω κοιταξει.

 

οκ βρηκα ακρη.μερικα χιλιοστα μεγαλυτερες σε υψος κ το επερνε σαν μη σωστο μεγεθος.σορρυ για το χωρο..

Edited by dime
Link to comment
Share on other sites

αν μιλαμε για το ιδιο εορτολογιο αντεγραψε το φακελο με τα 3 αρχεια στην καρτα και πηγαινε και κνε κλικ στο εορτολογιο ,μετα soft reset και αυτο ηταν

στο todayαν θα υπαρχει γιορτη θα στη δειχνει (εγω ετσι τοκανα ουτε με outlook ,ουτε με google)

μιλαω γιαυτο το εορτολογιο

http://www.sendspace.com/file/95hk5h

 

Μπράβο ρε ΜΑΓΚΑ!!! Τα είπες απλά και γρήγορα.... Να σου πω ότι διάβασα 50 μαλ... και δοκίμασα και μερικές απ' αυτές.... Με πήρε 2-3 μέρες. Αποτέλεσμα ΜΗΔΕΝ.

Έκανα όμως αυτό που λες παραπάνω και όλα ΟΚ. Και πάλι Μπάβο σου!!! Τους έβαλες τα γ...λια

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΤΟ ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑ ΤΗΣ 1.5.2

 

ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΟ ΔΙΑΚΟΠΤΩ ΚΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ;

 

Κατι δεν πηγε μαλλον καλα με το κατεβασμα της ρομ δεν εξηγειται αλλιως

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πρόσφατα ένα bluetooth handsfree της ITECH και έχω τεράστιο πρόβλημα με την ένταση που ακούγουμαι σε αυτον με τον οποίο μιλάω. Όσο κοντά κι αν έχω το ακουστικό ακούγομαι πολύ σιγά. Με το sony ericsson που το δοκίμασα δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Υπάρχει κάποιος να έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα? Φταίει το bluetooth?? Ποιο bluetooth συνεργάζεται καλά με το HD2??

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΤΟ ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑ ΤΗΣ 1.5.2

 

ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΟ ΔΙΑΚΟΠΤΩ ΚΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ;

 

Κατι δεν πηγε μαλλον καλα με το κατεβασμα της ρομ δεν εξηγειται αλλιως

 

δυστυχως δεν εχει αλλη λυση βγαλτο απο το καλωδιο βγαλε και ξαναβαλε την μπαταρια και βαλτο σε bootloader και φορτωσε τη rom

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πρόσφατα ένα bluetooth handsfree της ITECH και έχω τεράστιο πρόβλημα με την ένταση που ακούγουμαι σε αυτον με τον οποίο μιλάω. Όσο κοντά κι αν έχω το ακουστικό ακούγομαι πολύ σιγά. Με το sony ericsson που το δοκίμασα δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Υπάρχει κάποιος να έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα? Φταίει το bluetooth?? Ποιο bluetooth συνεργάζεται καλά με το HD2??

 

Δοκίμασε να αλλάξεις radio, μετά από δοκιμές κατέληξα στο 2.06.51.07, ίσως όμως σ'εσένα να κάνει κάποιο άλλο.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν εχει αλλη λυση βγαλτο απο το καλωδιο βγαλε και ξαναβαλε την μπαταρια και βαλτο σε bootloader και φορτωσε τη rom

 

Ευχαριστω, δοκιμασα και δευτερη φορα αλλα παλι τα ιδια.

Ξαναπερασα την 1.5.1

 

Μαλλον κατι εγινε στο download γιατι την κατεβασα μεσω safari απο το macbook *και οταν τελιωσε δεν μου την εμφανιζε στον finder.

Υπεθεσα ομως οτι ειναι οκ αφου εβλεπα το zip.

 

Την ξανακατεβαζω τωρα απο τον mozilla που εχω στα windows seven που τρεχω παραλληλα.

 

Θηριο παντως ο boorloader

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, δοκιμασα και δευτερη φορα αλλα παλι τα ιδια.

Ξαναπερασα την 1.5.1

 

Μαλλον κατι εγινε στο download γιατι την κατεβασα μεσω safari απο το macbook *και οταν τελιωσε δεν μου την εμφανιζε στον finder.

 

ολα οκ (παντως ξανακατεβασε την την 1.5.2 και βαλτην εγω την εβαλα το απογευμα και δεν ειχα προβλημα αρα σε σενα μαλλον θα ηταν το download που δεν εκατσε σωστα το φλασαρισμα)

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει καποια δικα μου wallpaper cabακια και μεχρι εδώ όλα καλα.…

Τα wallpaper που εχω βαλει εμφανίζονται σε ολη την οθονη αλλα μονο στη αρχική με τις συντομεύσεις ( Home tab)..

Στην οθονη που φαίνονται όλα τα προγράμματα ( οταν πατω το πλήκτρο των windows) αυτό δεν συμβαίνει και μένουν κενα στο πανω και κατω μερος της οθονης…

Τι πρεπει να ανω για να εμφανίζεται foul screen και σε αυτή τη οθόνη;

 

( ελπιζω να το εγινε κατανοητό ετσι πως το εγραψα)

Link to comment
Share on other sites

Kαθότι ευτυχής κάτοχος ενός Λέοντα την επόμενη εβδομάδα θα εκτιμούσα

 

ιδιαίτερα κάποια σχόλια για αυτή τη μέθοδο φλασαρίσματος SSPL αντί της HSPL:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=606713

Link to comment
Share on other sites

Kαθότι ευτυχής κάτοχος ενός Λέοντα την επόμενη εβδομάδα θα εκτιμούσα

 

ιδιαίτερα κάποια σχόλια για αυτή τη μέθοδο φλασαρίσματος SSPL αντί της HSPL:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=606713

 

δυστυχως ναι μεν με sspl μπορεις να αλλαξεις ρομ χωρις να αλλαξεις το επισημο spl

αλλα δε μπορει να περστει radio διαφορετικο αρα δεν το γλιτωνεις το hspl (που αλλαζεις μια φορα το spl και μετα περνας οτι ρομ ή ραδιο θες)

- και με τις δυο μεθοδους θα πρεπει να περασεις μια επισημη ρομ για να εισαι εντος εγγυησης (απλα στην περιπτωση που θα εχεις κανει hspl θα πρεπει πρωτα να βαλεις και το επισημο spl)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο bluetooth συνεργάζεται καλά με το HD2??

 

Εγω χρησημοποιω το sonyericsson HBH PV-715 με την 1.66 ELL και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος! Οικονομικο και οσο για αυτονομια το λιγοτερο μια βδομαδα!

;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...