Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας παιδιά!Με το Leo έχω 2προβληματάκια!

 

Το πρώτο αφορά τον OPERA,μόλις τον ανοίξω και ενώ πάει να ξεκινήσει κλείνει αυτόματα και μετα όλο το κινητό σέρνεται και κολλάει κι αν ξαναπατήσω πάνω στον OPERA,μου βγάζει μήνυμα "Opera is cleaning up the previous run.Please try again after a while"!!!Δεν είχα δει οτι τον εχει μέσα τον OPERA και όταν setara το κινητό μόλις το πήρα έκανα εγκατάσταση τον Opera_9.70.35627.0!Του έκανα μετά απεγκατάσταση μόλις είδα 2εικονίδια OPERA,και μετά γίνονται όλα τα παραπάνω!

 

Και το δεύτερο είναι ότι μόλις πατήσω έναρξη μου εφανίζονται απο 2φορές τα προγράμμα HTC Twitter, HTC Calendar, HTC People, HTC Music, HTC Footprints, 1φορά με τα κανονικά τους εικονίδια και άλλη μία χωρίς τα κανονικα εικονίδια,αλλα με εκείνο το εικονίδιο του προγράμματος... τι μπορώ να κάνω για να μην γίνεται αυτό???Πήγα πάντως στα προγράμματα στο Start Menu είδα ότι έχει διπλοκαταχωρήσεις της μορφής (HTC Calendar.ink και HTC_Calendar.ink το ίδιο ισχύει και για τα άλλα 4 παραπάνω) σβήνω τα HTC Calendar.ink, αλλά μετά από επανεκκίνηση ξαναβγενουν...

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει,σας παρακαλώ πολύ,όποιος μπορεί ας μου αφιερώσει 5λεπτά,θα του χρωστάω μεγάλη χάρη!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας παιδιά!Με το Leo έχω 2προβληματάκια!

 

Το πρώτο αφορά τον OPERA,μόλις τον ανοίξω και ενώ πάει να ξεκινήσει κλείνει αυτόματα και μετα όλο το κινητό σέρνεται και κολλάει κι αν ξαναπατήσω πάνω στον OPERA,μου βγάζει μήνυμα "Opera is cleaning up the previous run.Please try again after a while"!!!Δεν είχα δει οτι τον εχει μέσα τον OPERA και όταν setara το κινητό μόλις το πήρα έκανα εγκατάσταση τον Opera_9.70.35627.0!Του έκανα μετά απεγκατάσταση μόλις είδα 2εικονίδια OPERA,και μετά γίνονται όλα τα παραπάνω!

 

Και το δεύτερο είναι ότι μόλις πατήσω έναρξη μου εφανίζονται απο 2φορές τα προγράμμα HTC Twitter, HTC Calendar, HTC People, HTC Music, HTC Footprints, 1φορά με τα κανονικά τους εικονίδια και άλλη μία χωρίς τα κανονικα εικονίδια,αλλα με εκείνο το εικονίδιο του προγράμματος... τι μπορώ να κάνω για να μην γίνεται αυτό???Πήγα πάντως στα προγράμματα στο Start Menu είδα ότι έχει διπλοκαταχωρήσεις της μορφής (HTC Calendar.ink και HTC_Calendar.ink το ίδιο ισχύει και για τα άλλα 4 παραπάνω) σβήνω τα HTC Calendar.ink, αλλά μετά από επανεκκίνηση ξαναβγενουν...

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει,σας παρακαλώ πολύ,όποιος μπορεί ας μου αφιερώσει 5λεπτά,θα του χρωστάω μεγάλη χάρη!!!

 

Για να διαγράψεις τις συντομεύσεις θα ακολουθήσεις τις οδηγίες που περιγράφονται εδώ;)

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας παιδιά!Με το Leo έχω 2προβληματάκια!

 

Το πρώτο αφορά τον OPERA,μόλις τον ανοίξω και ενώ πάει να ξεκινήσει κλείνει αυτόματα και μετα όλο το κινητό σέρνεται και κολλάει κι αν ξαναπατήσω πάνω στον OPERA,μου βγάζει μήνυμα "Opera is cleaning up the previous run.Please try again after a while"!!!Δεν είχα δει οτι τον εχει μέσα τον OPERA και όταν setara το κινητό μόλις το πήρα έκανα εγκατάσταση τον Opera_9.70.35627.0!Του έκανα μετά απεγκατάσταση μόλις είδα 2εικονίδια OPERA,και μετά γίνονται όλα τα παραπάνω!

 

οσο για το προβλημα με τον οπερα (αφου για τις σηντομευσεις σου ειπε ο φιλος πιο πανω) αυτο που ειδες ηταν 2 συντομευσεις του οπερα μετα την εγκατασταση που εκανεσ για να βαλεις την version που ηθελες κ οχι δυο διαφορετικα version του οπερα ,οποτε οταν απεγκατεστησες τον οπερα απεγκατεστησες κ ολα τα απαρετητα αρχεια του γιαυτο τωρα δεν σου δουλευει.

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

παλι o kwbr εβγαλε καινουργια 1.5.2.τι τον επιασε??ετσι οπως το παει θα φλασαρουμε καθε μερα.απορω γιατι δεν βγαζει πλεον κατι ολοκληρωμενο οπως καποτε..
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις να μου στειλει Destinator? Το εχω αγορασμενο κανονικα απο το 2007 με το mio A701 αλλα λογο αλλαγης τις σελιδας NGI δε μπορω να συνδεθω με το κωδικο μου επειδη τα εχουν αλλαξει για λογους ασφαλειας και με γραφουν, και θελω να το κατεβασω ωστε να περασω τα κλειδια μου.
"objects in mirror are losing" gatos-cupra
Link to comment
Share on other sites

παλι o kwbr εβγαλε καινουργια 1.5.2.τι τον επιασε??ετσι οπως το παει θα φλασαρουμε καθε μερα.απορω γιατι δεν βγαζει πλεον κατι ολοκληρωμενο οπως καποτε..

 

χαχαχα:lol:. και εγω εχτες το βραδι μολις τελειωσα το στησιμο.φτουυυυ αντε παλι απ την αρχη....:(

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

@@@@@ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΕΟΡΤΟΛΟΓΙΟΥ ΣΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ

Οσοι συχρονιζετε ημερολογιο του outlook με google ημερολογιο υπάρχει τροπος να βλεπετε στο pc σας αλλα και στο HD2 στο ημερολογιο τις εορτες και τις παγκοσμιες ημερες.

 

Υπάρχουν 3 αρχειακια που θα τα κανετε εισαγωγη στο google ημερολογιο και αυτα θα συχρονιστουν αυτοματα με τον outlook και κατ᾽επεκταση με το HD2 και ετσι θα τα βλεπετε στην home page.

Πηγαινετε στο Google ημερολογιο και στο πλαϊ αριστερα εχει tab για ρυθμισεις.

Η διαδρομη ειναι ρυθμισεις/ημερολογια/εισαγωγη ημερολογιου

 

http://rapidshare.com/files/356233595/eortologia.zip

Εισαγετε ενα ενα τα τρια αρχειακια που σας δινω και ειστε ετοιμοι. Σε λιγο θα εμφανιστουν και στον outlook. Μολις κανετε τον πρωτο συχρονισμο τον outlook με το Leo, θα μεταφερθουν και σ αυτο.

 

Φυσικα οσοι συχρονιζετε με google exange με το που θα τα βαλετε στο google ημερολογιο θα εμφανιστουν κατευθειαν στο Leο.

 

Δεν ξερω αν μπορει να τα εισαγει αυτοματα ο outlook γιατι δεν τον χρησιμοποιω. Εχω mac, εκει γινονται εισαγωγη.

Αν καποιος ξερει πως και αν μπορει να γινει κατευθειαν εισαγωγη αρχειων αυτου του format στον Outlook ας το πει.

 

UPDATE by athanaso77: Μπορεί να γίνει και κατευθείαν από το Outlook εύκολα επιλέγοντας Αρχείο / Εισαγωγή και Εξαγωγή / Εισαγωγή αρχείου iCalendar ή vCalendar όπου ανεβάζουμε τα εν λόγω αρχεία.

(Τα αρχειακια μου τα εδωσε ο ktsak)

 

http://img.skitch.com/20100227-jnxhjbau57rqgbpydqyic4nmna.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

 

καλησπερα!

 

κωστα υπαρχει τροπος να ενσωματωθει το εορτολογιο στο calendar του λεο χωρις να εμπλακει το outlook? :rolleyes:

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

Που μπορουμε να βρούμε επιπλέον κινούμενες ταπετσαρίες σαν και αυτές η μάλλον καλύτερες που εχει;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=636932

 

Επισης που υπάρχουν Themes για επίσημες rom (1,66) ...

Τα περισσότερα που βρίσκω ειναι για πειραγμένες και δεν ταιριάζουν...

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=535

οι δημιουργοί των θεμάτων αναφέρουν σε ποιες ρομ μπορούν να μπουν.θέλει λίγο ψάξιμο :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

 

κωστα υπαρχει τροπος να ενσωματωθει το εορτολογιο στο calendar του λεο χωρις να εμπλακει το outlook? :rolleyes:

 

Μονο αν σεταρεις μεσο exange google λογαριασμου να συχρονιζει ενα google ημερολογιο που μπορεις να δημιουρισεις πολυ ευκολα.

 

Για το πως σεταρεις google exange εχω δοσει οδηγιες που υπαρχουν στην πρωτη σελιδα.

 

Για να φτιαξεις ενα google ημερολογιο χρειαζεται πρωτα να φτιαξεις ενα google mail.

Μετα στην σελιδα του Gmail εχει λινκ για ημερολογιο.

 

 

QUOTE=dime;3101013]παλι o kwbr εβγαλε καινουργια 1.5.2.τι τον επιασε??ετσι οπως το παει θα φλασαρουμε καθε μερα.απορω γιατι δεν βγαζει πλεον κατι ολοκληρωμενο οπως καποτε..

 

Καποιες προσθηκες εκανε ο ανθρωπος η ιδια ρομ ειναι στην ουσια.

Αλλα εχουμε πει οτι μπορεις να ριξεις το backup που εχεις απο την 1.5.1 εγγυημενα χωρις προβλημα.

Βεβαια αυτο γινεται μονο οταν οι ρομ βασιζονται στην ιδια εργοστασιακη.

Πχ ειναι παρακινδυνευμενο να ριξεις το backup της 1.2 που βασιζεται στην 1.66 στην 1.5.1 που βασιζεται στην 2.10

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αλλα εχουμε πει οτι μπορεις να ριξεις το backup που εχεις απο την 1.5.1 εγγυημενα χωρις προβλημα.

Βεβαια αυτο γινεται μονο οταν οι ρομ βασιζονται στην ιδια εργοστασιακη.

Πχ ειναι παρακινδυνευμενο να ριξεις το backup της 1.2 που βασιζεται στην 1.66 στην 1.5.1 που βασιζεται στην 2.10

 

ωραια.χρησιμοποιω το spb backup.κ οταν ριχνω το 1.5.1 στην 1.5.2 οταν παω στο software infοrm. μου δειχνει 1.5.1 ενω εχω 1.5.2.τι πρεπει να κανω φιλε μου για να βγει σωστα οπως λες στις ρυθμισεις??εχω μπερδευτει κ εφαγα μια ολοκληρη μερα για αυτο.

Link to comment
Share on other sites

ωραια.χρησιμοποιω το spb backup.κ οταν ριχνω το 1.5.1 στην 1.5.2 οταν παω στο software infοrm. μου δειχνει 1.5.1 ενω εχω 1.5.2.τι πρεπει να κανω φιλε μου για να βγει σωστα οπως λες στις ρυθμισεις??εχω μπερδευτει κ εφαγα μια ολοκληρη μερα για αυτο.

 

Μέγα λάθος

ΧΙΛΙΑ ΔΙΚΙΑ ΣΤΟ ΦΙΛΟ ΖΑΧΑΡΑΚΗ

το να περνάς από άλλη ρομ backup σε μια άλλη.

καλύτερα να ξανά στήσεις το τηλέφωνο από την αρχή και να είσαι σίγουρος ότι δεν θα συμβεί κάτι που θα τραβάς τα μαλλιά σου μετά στο σέρβις.

παθόν σε p3300...εγώ έφαγα ένα ολόκληρο μήνα στο σέρβις

Edited by _KOSTASKELLAS_
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέγα λάθος

ΧΙΛΙΑ ΔΙΚΙΑ ΣΤΟ ΦΙΛΟ ΖΑΧΑΡΑΚΗ

το να περνάς από άλλη ρομ backup σε μια άλλη.

καλύτερα να ξανά στήσεις το τηλέφωνο από την αρχή και να είσαι σίγουρος ότι δεν θα συμβεί κάτι που θα τραβάς τα μαλλιά σου μετά στο σέρβις.

παθόν σε p3300...

 

καλα αποτι βλεπω μαλλον ο zaharakis εχει δικιο...ξαναρχιζω απο την αρχη σε λιγο κ ελπιζω να μην βγαλει για κανα 15μερο rom ο kwbr..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

 

κωστα υπαρχει τροπος να ενσωματωθει το εορτολογιο στο calendar του λεο χωρις να εμπλακει το outlook? :rolleyes:

 

αν μιλαμε για το ιδιο εορτολογιο αντεγραψε το φακελο με τα 3 αρχεια στην καρτα και πηγαινε και κνε κλικ στο εορτολογιο ,μετα soft reset και αυτο ηταν

στο todayαν θα υπαρχει γιορτη θα στη δειχνει (εγω ετσι τοκανα ουτε με outlook ,ουτε με google)

μιλαω γιαυτο το εορτολογιο

http://www.sendspace.com/file/95hk5h

Edited by hellas200
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το που ξεκινατε να κανετε restore σας λεει οτι το backup σας ειναι απο διαφορετικη ρομ και πρεπει να γινει σε upgrade mode. Ακουλουθειτε τς οδηγιες και ολοκληρωνετε.

Το εχω κανει τοσες φορες χωρις κανενα προβλημα.

Δεν λεω να περασετε backup απο ρομ του Duty σε ρομ του kwbr.

 

Σε ολες τις προγουμενες μου εβγαζε σωστα τα στοιχεα της νεας ρομ.

Την 1.5.1 δεν την εχω περασει ακομα.

 

Η λογικη του backup ειναι να περναει τα data πανω στο λειτουργικο.

 

Εν πας περιπτωσι ο καθενας κανει οτι νομζει.

Αν διαβαατε την αποψη του athanaso θα βλεπατε οτι συφωνει υπο προυποθεσεις.

 

Εκτος αυτου η νεα ρομ δεν εχει καμια αλλαγη σε builts αν δειτε εκει που αναφερει τις αλλαγες καθε ρομ θα καταλαβετε

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μέγα λάθος

ΧΙΛΙΑ ΔΙΚΙΑ ΣΤΟ ΦΙΛΟ ΖΑΧΑΡΑΚΗ

το να περνάς από άλλη ρομ backup σε μια άλλη.

καλύτερα να ξανά στήσεις το τηλέφωνο από την αρχή και να είσαι σίγουρος ότι δεν θα συμβεί κάτι που θα τραβάς τα μαλλιά σου μετά στο σέρβις.

παθόν σε p3300...εγώ έφαγα ένα ολόκληρο μήνα στο σέρβις

δεν εχει σχεση αυτο με το backup παιδια...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Από όταν πήγα σε ROM 1.66 επίσημη από το site, το κινητό συνδέεται από μόνο του σε 3G, σε κατάσταση αναμονής. Υπάρχει κάποια λύση ;. Επίσης να ρωτήσω κάτι άλλο. Έχω το Radio 2.06 ... εάν αλλάξω σε 2.08 θα αλλάξει και η γλώσσα του κινητού?. Τελικά είναι ποιο εύκολο όταν ασχολούμαι με τα οικονομικά του δημοσίου παρά με το κινητό :). Να στε καλά και χίλια ευχαριστώ !!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Από όταν πήγα σε ROM 1.66 επίσημη από το site, το κινητό συνδέεται από μόνο του σε 3G, σε κατάσταση αναμονής. Υπάρχει κάποια λύση ;. Επίσης να ρωτήσω κάτι άλλο. Έχω το Radio 2.06 ... εάν αλλάξω σε 2.08 θα αλλάξει και η γλώσσα του κινητού?. Τελικά είναι ποιο εύκολο όταν ασχολούμαι με τα οικονομικά του δημοσίου παρά με το κινητό :). Να στε καλά και χίλια ευχαριστώ !!

 

-κατεβασε αυτο και βαλτο

http://www.ad-grafiska.se/HD2/LEO%20TWEAKS/Touch%20X%20add%203G%20commmanager.cab

,μετα πηγαινε στo commanager και ξετσεκαρε το 3g

-το radio δεν εχει να κανει με τη γλωσσα ,για να αλλαξεις radio πρεπει να κανεις πρωτα ξεκλειδωμα (αν δεν εχεις προβλημα με το σημα μην το κανεις)

Link to comment
Share on other sites

Για να διαγράψεις τις συντομεύσεις θα ακολουθήσεις τις οδηγίες που περιγράφονται εδώ;)

 

ευχαριστω για την απαντηση αλλα η λυση που μου εδωσες ειναι για να τους βαλω εικονιδιο αλλα οχι για να τα καταργησω.δεν γονεται να τα κατατγησω?

Link to comment
Share on other sites

αν μιλαμε για το ιδιο εορτολογιο αντεγραψε το φακελο με τα 3 αρχεια στην καρτα και πηγαινε και κνε κλικ στο εορτολογιο ,μετα soft reset και αυτο ηταν

στο todayαν θα υπαρχει γιορτη θα στη δειχνει (εγω ετσι τοκανα ουτε με outlook ,ουτε με google)

μιλαω γιαυτο το εορτολογιο

http://www.sendspace.com/file/95hk5h

 

Απλό & Καλό ! :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω και εγώ αλλά χρειάζομαι λίγο βοήθεια...

Δυστυχώς δεν έχω χρόνο να διαβάσω όλες τις σελίδες... Επιπλέον γράφω από το iPhone που δυσκολεύει ακόμα περισσότερο τη κατάσταση...

1. Υπάρχει γραφίδα?

2. Μπορείς να γράψεις χειρόγραφες σημειώσεις? (π.χ. Notes ή PhatNotes)

3. Πως είναι η προβολή video? Με ενδιαφέρει να παίζει τους υπότιτλους σε ξεχωριστό αρχείο (srt)

4. Σε τι ανάλυση παίζει μία ικανοποιητική ταινία?

5. Παίζει full screen?

Thank you!!!

Edited by MIXALISZ
Προσθήκη
Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση αλλα η λυση που μου εδωσες ειναι για να τους βαλω εικονιδιο αλλα οχι για να τα καταργησω.δεν γονεται να τα κατατγησω?

 

Η λύση που σου έδωσα ήταν για να μη φαίνονται οι διπλές καταχωρήσεις στο menu start, αν ακολουθήσεις βήμα βήμα τις οδηγίες θα δεις ότι γίνεται!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια σου hellas2000 , από τη στιγμή που το πέρασα κανένα πρόβλημα προς το παρών. Έχω επίσης παρατηρήσει ότι μετά από ένα restore backup, η μνήμη του τηλεφώνου μειώνεται περίπου στα 9-10 Μb (30 MΒ είναι το Backup που αποθηκεύω στη μνήμη. Είναι λογικό αυτό ;. Χρησιμοποιώ το Spb Backup 2.1 . Ευχαριστώ για την όλη βοήθεια !!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Υπάρχει γραφίδα?

2. Μπορείς να γράψεις χειρόγραφες σημειώσεις? (π.χ. Notes ή PhatNotes)

3. Πως είναι η προβολή video? Με ενδιαφέρει να παίζει τους υπότιτλους σε ξεχωριστό αρχείο (srt)

4. Σε τι ανάλυση παίζει μία ικανοποιητική ταινία?

5. Παίζει full screen?

 

1. Όχι. Κυκλοφορούν κάποιες για capacitive οθόνες αλλά είναι σε πάχος μεγαλύτερες από το δάχτυλο.

2. Όχι, μόνο με το πληκτρολόγιο. Έχουν υπάρξει κάποιες third party εφαρμογές για κάτι τέτοιο αλλά με όχι ουσιαστικά αποτελέσματα.

3. Μια χαρά. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224251

4. Σε διάφορες αναλύσεις. Υπάρχουν εφαρμογές που προσαρμόζουν τις ταινίες στα δεδομένα της συσκευής.

5. Φυσικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...