Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα! ειμαι κι εγω κατοχος του συγκεκριμενου κινητου εδω και λιγες μερες. Παρατηρησα οτι το ιστορικο κλησεων μετα απο καποιο αριθμο κλησεων , σταματαει να αποθηκευει. Πρεπει να τις διαγραψω ολες προκειμενου να αρχισει να τις αποθηκευει και παλι! Συγνωμη αν εχει αναφερθει ξανα αλλα δεν εντοπισα καποια λυση!

Καμια ιδεα;;;

Caer esta permitido, levantarse es obligatorio!
Link to comment
Share on other sites

Καπου κυκλοφορει ενα cabακι που ενεργοποιει μονο το κλεισιμο τον προγραμματων με tap & hold, ενω με απλο tap τα κανει ελαχιστποιηση.

υπαρχει εδω

Touch X tap n hold to close app.cab -enable the function hold on X in application to close it, quick tap on X in application will minimize it. NO NEED TO INSTALL IF YOU INSTALLED HTC TASKMANAGER OR TOUCH X TASKMANAGER. (this is a request cab)

http://www.ad-grafiska.se/HD2/LEO%20TWEAKS/Touch%20X%20tap%20n%20hold%20to%20close%20app.cab

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν το πουλαει κανεις μεχρι περιπου τα 460 ευρω ας στειλει πμ...

 

και μια ερωτηση οι εφαρμογες -παιχνιδια απο FB ανοιγουν ? μπορει να δοκιμασει καποιος?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδες help!

οποτε το συνδεω στο pc (windows 7) εμφανιζει το παρακατω

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση που την ειχα κανει και παλιοτερα..οταν παω και βαζω εικονα σε μια επαφη...τοτε οταν με παιρνει τηλ η εικονα ειναι χαλια.Υπαρχει κατι που πρεπει να κανω.Νατροποποιησω την εικονα και αν ναι πως ή υπαρχει καποια αλλη εφαρμογη να το κανει?

Επισης εχω εγκαταστησει το pocket shield πολυ καλο προγραμμα αλλα εχω αναγκαστει αρκετες φορες να κανω soft reset.Α...εγκατεστησα και το volumex συνεχεια μα συνεχεια κολαει ετσι αναγκαστηκα να το απεγκαταστησω.Επισης εχω εγκαταστησει το galarm ποτε χτυπαει ποτε κολλαει μηπως υπαρχει καποια αλλη εφαρμογη καλητερη?

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να διορθωσω τον ηχι στο bluetooth γιατι ακουγετα πριμαριστος με λιγες μεσαιες και μηδενικα μπασα Το bluetoth μου ειναι jawbone prime
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, κανόνισα να στείλω αύριο το HD2 ACE για να μου καθαρίσουνε τους κόκους σκόνης που έχει μέσα η οθόνη...
Link to comment
Share on other sites

παιδες help!

οποτε το συνδεω στο pc (windows 7) εμφανιζει το παρακατω

 

πρεπει να φταιει το καλωδιο που χρησιμοποιεις ή η προεκταση usb (αυτο συνεβαινε στην δικη μου περιπτωση)

βαλε το καλωδιο usb (το δικο του) απευθειας στο pc χωρις προεκταση και τσεκαρε το

Link to comment
Share on other sites

Αν για καποιο λογο στειλουμε το κινητο για service πρεπει να κανουμε πριν hard reset ?? Τελος παντων να αφαιρουμε ,αν γινεται βεβαια ,εφαρμογες που μας εχουν βγαλει μηνυμα οτι δεν ειναι εγεκριμενες ?

 

Υπαρχει περιπτωση να μην μπορουμε να κανουμε hard reset ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να φταιει το καλωδιο που χρησιμοποιεις ή η προεκταση usb (αυτο συνεβαινε στην δικη μου περιπτωση)

βαλε το καλωδιο usb (το δικο του) απευθειας στο pc χωρις προεκταση και τσεκαρε το

 

ημαρτον παναγια μου!

τι κουλα ειναι αυτα? :p

 

ειχα κουμπωσει το καλωδιο του στη μια θυρα του λαπτοπ χωρις προεκτασεις...

το εβαζα, το εβγαζα στο κιν και δεν το αναγνωριζε...εκανα σοφτ ρεσετ τα ιδια

 

μετα το ποστ σου το κουμπωσα σε αλλη θυρα του laptop κι ολα οκ

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

ημαρτον παναγια μου!

τι κουλα ειναι αυτα? :p

 

ειχα κουμπωσει το καλωδιο του στη μια θυρα του λαπτοπ χωρις προεκτασεις...

το εβαζα, το εβγαζα στο κιν και δεν το αναγνωριζε...εκανα σοφτ ρεσετ τα ιδια

 

μετα το ποστ σου το κουμπωσα σε αλλη θυρα του laptop κι ολα οκ

 

Εμενα ξαφνικα ειχε αρχισει να μην το αναγνωριζει απο θυρα Hub δοκιμασμενη...Το συνδεσα αμμεσα στο pc αλλα τιποτα. Αλλαξα θυρα στο Hub και το ειδε.:(:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν για καποιο λογο στειλουμε το κινητο για service πρεπει να κανουμε πριν hard reset ?? Τελος παντων να αφαιρουμε ,αν γινεται βεβαια ,εφαρμογες που μας εχουν βγαλει μηνυμα οτι δεν ειναι εγεκριμενες ?

 

Υπαρχει περιπτωση να μην μπορουμε να κανουμε hard reset ?

 

Ευχαριστω.

πρεπει να ειναι μεσα στην εγγυηση δηλ.να μην εχει πειραχτει η ρομ και βεβαια να μην εχει παρανομο λογισμικο,hard reset γινεται παντα εκτος της περιπτωσης που εχει χαλασει το κινητο και δεν ανοιγει (αλλα τοτε δεν παιζει και ρολο τι ειχες μεσα στο κινητο)

ημαρτον παναγια μου!

τι κουλα ειναι αυτα? :p

 

ειχα κουμπωσει το καλωδιο του στη μια θυρα του λαπτοπ χωρις προεκτασεις...

το εβαζα, το εβγαζα στο κιν και δεν το αναγνωριζε...εκανα σοφτ ρεσετ τα ιδια

 

μετα το ποστ σου το κουμπωσα σε αλλη θυρα του laptop κι ολα οκ

 

Εμενα ξαφνικα ειχε αρχισει να μην το αναγνωριζει απο θυρα Hub δοκιμασμενη...Το συνδεσα αμμεσα στο pc αλλα τιποτα. Αλλαξα θυρα στο Hub και το ειδε.:(:(:(

 

επειδη κατα καιρους ειχα τετοια προβληματα (εχω αλλαξει τρεις pci καρτες usb γιατι δεν εβλεπαν τις συσκευες) εχω αγορασει αυτο

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.13526

και μεχρι τωρα εχω λυσει τετοια προβληματα (το θεμα υπαρχει με το ρευμα που δεν ειναι αρκετο πολλες φορες για να τρεξει η συσκευη κανονικα)

Edited by hellas200
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη θα φλασαρω το ραδιο 2.06.50.04, πρεπει να περασω και το αντιστοιχο Rilphone.dll?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οκ θα δοκιμασω με το τροπο σου.

Λες να κανω hard reset και ξανα απο την αρχη ή να βγαλω τον παλιο και εξκαταστησω τον κανονικο?

 

απο πανω.αν σου ζητησει να κρατησει τις ρυθμισεις πες του οχι.

Βαγγελη (για το dll) εγω ΔΕΝ τα χρησιμοποιω ποτε...δοκιμασε το αν θελεις;)

 

Μιας και το ανέφερες, πώς περνάς το start στα excluded?

Ποια είναι η διαδρομή δηλαδή?

Γιατί το μόνο πρόβλημα που έχω με το εν λόγω πρόγραμμα είναι ότι το start menu λειτουργεί μόνο αν πατήσω το εικονιδιάκι των windows δίπλα στο έναρξη και όχι όταν πατάω πάνω στο "έναρξη"

 

\windows\shell32.exe (don't close & hide)

\windows\manila.exe (don't close & hide)

\windows\gwes.exe (don't close & hide)

\wtask.exe (don't close & hide) ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει περιπτωση να μην μπορουμε να κανουμε hard reset ?

 

Για ποιο λόγο να μην μπορείς να κάνεις hard reset;

 

Το τηλέφωνο μου έχει ελληνική ρομ .θέλω να βάλω μια μαγειρεμένη ελληνική ,πρέπει πρώτα να τρέξω το SSPL στον ίδιο φάκελο με την ρομ ? και επίσης το HSPL το χρησιμοποιούμε αν βάλουμε αγγλική ρομ ? ευχαριστώ.

 

Στο πρώτο post υπάρχουν οι κατάλληλοι οδηγοί.

 

Εμενα ξαφνικα ειχε αρχισει να μην το αναγνωριζει απο θυρα Hub δοκιμασμενη...Το συνδεσα αμμεσα στο pc αλλα τιποτα. Αλλαξα θυρα στο Hub και το ειδε.:(:(:(

 

Γνωστό πρόβλημα όταν συνδέονται μέσω USB Hubs με αυτές τις συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Η συσκευή μας είναι PDA? Έψαξα στο google και βρήκα διάφορους ορισμούς για το τι είναι pda και δεν καλύφθηκα.
Link to comment
Share on other sites

Γνωστό πρόβλημα όταν συνδέονται μέσω USB Hubs με αυτές τις συσκευές.

 

εγώ πάντως αυτό το εξάλειψα με το Contact clean της Philips και δεν έχω κανένα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ειναι μεσα στην εγγυηση δηλ.να μην εχει πειραχτει η ρομ και βεβαια να μην εχει παρανομο λογισμικο,hard reset γινεται παντα εκτος της περιπτωσης που εχει χαλασει το κινητο και δεν ανοιγει (αλλα τοτε δεν παιζει και ρολο τι ειχες μεσα στο κινητο)

 

 

Ευχαριστω πολυ.

 

Για ποιο λόγο να μην μπορείς να κάνεις hard reset;

 

 

 

Δεν ξερω..Αναρωτιεμαι αν υπαρχει καποιος λογος.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα. Η συσκευή μας είναι PDA? Έψαξα στο google και βρήκα διάφορους ορισμούς για το τι είναι pda και δεν καλύφθηκα.

 

PDA και τηλέφωνο μαζί.

 

[ame]http://en.wikipedia.org/wiki/Personal_digital_assistant[/ame]

 

http://www.webopedia.com/didyouknow/Hardware_Software/2008/smartphone_cellphone_pda.asp

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πραγματικά πολύ! Πιο κατατοπιστικός και πιο εξυπηρετικός, ειλικρινά δεν νομίζω πως θα γινόταν να είναι κάποιος στην συγκεκριμένη περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Απο ελληνικα δεν υπαρχει κατι παρομοιο ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απο ελληνικα δεν υπαρχει κατι παρομοιο ???

 

Κάτι τόσο κατατοπιστικό δεν θα βρεις.

 

(Ας κλείσουμε το off topic όμως εδώ.)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Όλα τα προγράμματα πλοήγησης που προορίζονται για windows mobile τρέχουν άψογα. Προτείνω iGO8.3.4, miomap2008, Destinator7, Automapa, TomTom.

 

Πληροφορίες για αυτά θα βρεις στο Windows Mobile Navigation.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...