Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις ειδα οτι ανεβασε ο kwbr νεα ρομ Topix 1.1.6 Sense 2.5

την κατεβαζω να την φλασαρω γιατι η 1.1.5 δε μουκατσε καθολου

μαλλον εχει προβληματακια η 2.0.1 αν κρινω απο δω

Version 1.1.6 (Jan.19.2010)

- PocketRar update

- Opera back button fix

- Drivers and xip from 1.61 rom

(ημουν ετοιμος να γυρισω πισω...)

Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα οτι ανεβασε ο kwbr νεα ρομ Topix 1.1.6 Sense 2.5

την κατεβαζω να την φλασαρω γιατι η 1.1.5 δε μουκατσε καθολου

μαλλον εχει προβληματακια η 2.0.1 αν κρινω απο δω

Version 1.1.6 (Jan.19.2010)

- PocketRar update

- Opera back button fix

- Drivers and xip from 1.61 rom

(ημουν ετοιμος να γυρισω πισω...)

 

Και μολις φλασαρω και στηνω την 2,1 του Λαυρεντη....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Πώς μπορεί κανείς να αποτρέψει το ξεκλείδωμα της οθόνης όταν δέχεται τηλέφωνο με το bluetooth..??? (υπάρχει τρόπος εκτός της εγκατάστηασης προγραμμάτων όπως το S2U2 ?)

Έχω πρόβλημα καθώς μετά το τέλος το τηλεφωνήματος πιέζονται διάφορα πλήκτρα στην οθόνη και καταλαβαίνεται τι συμβαίνει...

 

Ευχαριστώ, Γιώργος.

 

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα! Προσπάθησα να το διορθώσω με το PocketShield v3.2.1 αλλά μόνο προβλήματα μου δημιούργησε :O

Ίσως κάποιος πιο έμπειρος κάτοχος μπορεί να βοηθήσει :)

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες, καποιος που να εχει κανει remote desktop απο το hd2 με το pc του μεσω router???ψαχνω ψαχνω αλλα δεν βρησκω κανενα tutorial-howto!!

 

ευχαριστω!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι κατ'ευθείαν από OPERA http://www.google.com/reader/i/ ακριβώς όπως στο IPHONE

 

Nice, ευχαριστώ! Θα προτιμούσα βέβαια μια εφαρμογή αλλά από το ολότελα... :)

 

φιλε αμα πας στις ρυθμισεις του gonews και απεςνεργοποιησεις το κατρεβασμα των εικονων μεσα σε 3 λεδπτα εισαι τελιωμενος.. εγω αφησα ολοκληρα τα αρθρα αλλα απενεργοποιησα τις εικονες στην εκδοση 1.3 .. δουλευει αψογα τωρα :)

 

Έβγαλα τα images, απενεργοποίησα και το full article και πάλι σέρνεται. :confused: Δεν ξέρω, δε με θέλει αυτό το πρόγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Λοιπόν όπως είχα αναφέρει και σε άλλο topic είχα σκοπό να αγοράσω το xperia x2..

Μετά τις πολλές καθυστερήσεις της κυκλοφορίας του και έπειτα από αρκετή αναζήτηση αποφάσισα να πάρω το Hd2...

 

Έχω ήδη διαβάσει τις πρώτες 100 σελίδες αυτού του topic και έχω σκοπό να διαβάσω και τις υπόλοιπες, αλλά μιας και η αγορά της συσκευής θα γίνει τώρα κοντά θέλω να σας ρωτήσω μερικά πραγματάκια:

 

i) Όταν το πάρω πρέπει να το βάλω να φορτίσει λογικά.. Πόση ώρα πρέπει να το αφήσω στην πρώτη φόρτιση?

ii) Ποιά rom θα φοράει η συσκευή? (Η αγορά θα γίνει από το πλαίσιο)

Θα πρέπει να κάνω κάποια update πριν αρχίσω να περνάω προγράμματα?

iii) Απ' ότι έχω δει σε video όταν πρωτο ανοίγεις το κινητό σου βγάζει μια ρύθμιση σχετική με το

google maps.. Κάποιος φίλος στα αρχικά post αυτού του thread είχε γράψει ότι πρέπει να

γίνει απενεργοποίηση αυτής της επιλογής... Ισχύει κάτι τέτοιο?

iv) Το weather forecast που έχει στο today screen λειτουργεί μέσω gprs? Χρειάζεται κάποια

πληρωμή στον παροχέα δικτύου σου για να γίνεται συνέχεια update?

 

Αυτά τα ολίγα.. Θα ρθουν κι άλλες απορίες σίγουρα στη συνέχεια όταν αποκτήσω τη συσκευή...

Είναι η πρώτη φορά που παίρνω κάποιο smart phone, οπότε όπως καταλαβαίνετε είμαι ψιλό noob στο συγκεκριμένο τομέα...

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια..

 

,Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Λοιπόν όπως είχα αναφέρει και σε άλλο topic είχα σκοπό να αγοράσω το xperia x2..

Μετά τις πολλές καθυστερήσεις της κυκλοφορίας του και έπειτα από αρκετή αναζήτηση αποφάσισα να πάρω το Hd2...

 

Έχω ήδη διαβάσει τις πρώτες 100 σελίδες αυτού του topic και έχω σκοπό να διαβάσω και τις υπόλοιπες, αλλά μιας και η αγορά της συσκευής θα γίνει τώρα κοντά θέλω να σας ρωτήσω μερικά πραγματάκια:

 

i) Όταν το πάρω πρέπει να το βάλω να φορτίσει λογικά.. Πόση ώρα πρέπει να το αφήσω στην πρώτη φόρτιση?

ii) Ποιά rom θα φοράει η συσκευή? (Η αγορά θα γίνει από το πλαίσιο)

Θα πρέπει να κάνω κάποια update πριν αρχίσω να περνάω προγράμματα?

iii) Απ' ότι έχω δει σε video όταν πρωτο ανοίγεις το κινητό σου βγάζει μια ρύθμιση σχετική με το

google maps.. Κάποιος φίλος στα αρχικά post αυτού του thread είχε γράψει ότι πρέπει να

γίνει απενεργοποίηση αυτής της επιλογής... Ισχύει κάτι τέτοιο?

iv) Το weather forecast που έχει στο today screen λειτουργεί μέσω gprs? Χρειάζεται κάποια

πληρωμή στον παροχέα δικτύου σου για να γίνεται συνέχεια update?

 

Αυτά τα ολίγα.. Θα ρθουν κι άλλες απορίες σίγουρα στη συνέχεια όταν αποκτήσω τη συσκευή...

Είναι η πρώτη φορά που παίρνω κάποιο smart phone, οπότε όπως καταλαβαίνετε είμαι ψιλό noob στο συγκεκριμένο τομέα...

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια..

 

,Χρήστος

 

1.κανα 4αρι ωρες

2.η τελευταια ελληνικη ειναι η Greek 1.48.482.4 και υπαρχει εδω

http://www.htc.com/europe/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=804

3.δε μου'βγλε κατι τετοιο

4.μεσω wifi ή μεσω gprs(εδω χρεωνεται )

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Λοιπόν όπως είχα αναφέρει και σε άλλο topic είχα σκοπό να αγοράσω το xperia x2..

Μετά τις πολλές καθυστερήσεις της κυκλοφορίας του και έπειτα από αρκετή αναζήτηση αποφάσισα να πάρω το Hd2...

 

Έχω ήδη διαβάσει τις πρώτες 100 σελίδες αυτού του topic και έχω σκοπό να διαβάσω και τις υπόλοιπες, αλλά μιας και η αγορά της συσκευής θα γίνει τώρα κοντά θέλω να σας ρωτήσω μερικά πραγματάκια:

 

i) Όταν το πάρω πρέπει να το βάλω να φορτίσει λογικά.. Πόση ώρα πρέπει να το αφήσω στην πρώτη φόρτιση?

ii) Ποιά rom θα φοράει η συσκευή? (Η αγορά θα γίνει από το πλαίσιο)

Θα πρέπει να κάνω κάποια update πριν αρχίσω να περνάω προγράμματα?

iii) Απ' ότι έχω δει σε video όταν πρωτο ανοίγεις το κινητό σου βγάζει μια ρύθμιση σχετική με το

google maps.. Κάποιος φίλος στα αρχικά post αυτού του thread είχε γράψει ότι πρέπει να

γίνει απενεργοποίηση αυτής της επιλογής... Ισχύει κάτι τέτοιο?

iv) Το weather forecast που έχει στο today screen λειτουργεί μέσω gprs? Χρειάζεται κάποια

πληρωμή στον παροχέα δικτύου σου για να γίνεται συνέχεια update?

 

Αυτά τα ολίγα.. Θα ρθουν κι άλλες απορίες σίγουρα στη συνέχεια όταν αποκτήσω τη συσκευή...

Είναι η πρώτη φορά που παίρνω κάποιο smart phone, οπότε όπως καταλαβαίνετε είμαι ψιλό noob στο συγκεκριμένο τομέα...

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια..

 

,Χρήστος

 

i)μεχρι να φτασει το 100% ειναι αρκετο, δεν χρειαζεται παραπανω. η πρωτη φορα εδω δεν παιζει καποιο ρολο...

στη συνεχεια να μην αφηνεις να πεφτει πολυ κατω απο 10% η μπαταρια πριν το βαλεις για φορτιση

κια μια στο μηνα-διμηνο να το αφινεις να αποφορτιζεται σχεδον ολο

ii)λογικα 1.48.χχχ.χ ELL

το αν θα περασεις αλλη ρομ ειναι δικη σου αποφαση καθως νομιζω αυτη πρεπει να ειναι η τελευταια επισημη (υπαρχουν κι οι μαγειρεμενες φυσικα)

iii)να σου πω την αληθεια δεν το θυμαμαι το συγκεκριμενο, ουτε τι επελεξα

iv)ναι μεσω gprs (η wifi αν εχεις συνδεθει σε καποιο δικτυο)

ο παροχεας θα σου χρεωνει τα kilobytes που θα κατεβαζει η εφαρμογη καθε φορα που κανει update

υπαρχει βεβαια η εφαρμογη noData η οποια απενεργοποιει την μεταφορα data μεσω gprs

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο για την απάντηση..

 

Άρα στον καιρό επιλέγω wifi update και του κάνω εγώ όποτε θέλω...

 

Με το nodata γενικά τι χρειάζεται να αποκλείω? Εννοώ συνήθη πράγματα...

Μην πληρώνω τσάμπα..

 

,Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο για την απάντηση..

 

Άρα στον καιρό επιλέγω wifi update και του κάνω εγώ όποτε θέλω...

 

Με το nodata γενικά τι χρειάζεται να αποκλείω? Εννοώ συνήθη πράγματα...

Μην πληρώνω τσάμπα..

 

,Χρήστος

απενεργοποεισ internet και wap και αφηνεισ τα mms...

Edited by koklas
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

με το noData αποκλειεις τελειως ολες τις μεταφορες δεδομενων μεσω gprs, οποτε εχεις το κεφαλι σου ισυχο για αναπαντεχες χρεωσεις

εγω πχ το εβαλα απο την πρωτη μερα και δεν το ξαναπειραξα :)

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατι ασχετο ... ξερει κανεις αυτο το πλαστικο γυρω απο τη συσκευή τί υλικό είναι ? μ αρεσει πολυ προσωπικα !! παιζει να ειναι teflon ? γ προστασια κανει απο πεσιματα ή ραγίζει εύκολα ? :p
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

χαραζει αρκετα ευκολα....εβαλα μια θηκη σκληρη και το χαραξα λιγο...ελαχιστα αλλα....αααα και η οθονη δεν χαραζει καθολου ευκολα...την εκανα με ενα κατσαβιδι απο περιεργεια.....και δεν επαθε τιποτα....οχι βεβαια με δυναμη...απλα για να δω.... Edited by koklas
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αααα και η οθονη δεν χαραζει καθολου ευκολα...την εκανα με ενα κατσαβιδι απο περιεργεια.....και δεν επαθε τιποτα....

 

Και αν χάραζε τι θα έκανες; Θα μας ενημέρωνες ότι χαράζει και θα έμενες με μια συσκευή αξίας 700 ευρώ χαραγμένη από εσένα τον ίδιο με κατσαβίδι;

 

Είπαμε ρε παιδιά ότι έχει καλή ποιότητα κατασκευής, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν απαιτείται προσοχή όμως. Το επόμενο τι θα είναι; Να δοκιμάσουμε εάν σπάει όταν το πετάξουμε στον τοίχο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και αν χάραζε τι θα έκανες; Θα μας ενημέρωνες ότι χαράζει και θα έμενες με μια συσκευή αξίας 700 ευρώ χαραγμένη από εσένα τον ίδιο με κατσαβίδι;

 

Είπαμε ρε παιδιά ότι έχει καλή ποιότητα κατασκευής, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν απαιτείται προσοχή όμως. Το επόμενο τι θα είναι; Να δοκιμάσουμε εάν σπάει όταν το πετάξουμε στον τοίχο;

 

κατσε να δοκιμασω ακι θα σου πω... :p:lol::lol:

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

Και αν χάραζε τι θα έκανες; Θα μας ενημέρωνες ότι χαράζει και θα έμενες με μια συσκευή αξίας 700 ευρώ χαραγμένη από εσένα τον ίδιο με κατσαβίδι;

 

Είπαμε ρε παιδιά ότι έχει καλή ποιότητα κατασκευής, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν απαιτείται προσοχή όμως. Το επόμενο τι θα είναι; Να δοκιμάσουμε εάν σπάει όταν το πετάξουμε στον τοίχο;

ειχα δει βιντεακια στο youtube και εκανα κ εγω μια μικρη δοκιμη...στη γωνια επανω....

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Επειδή λαμβάνω κάποια pm παραπόνων ότι τους αφαιρούνται posts, ήθελα να διευκρινίσω κάτι που έχω επαναλάβει αλλά προφανώς πρέπει να γίνεται συχνά.

 

Τέτοιες κινήσεις εξυπηρετούν τα πλαίσια καθαρισμού του forum για να μην γεμίζουν με ανούσια post για έναν μελλοντικό χρήστη που θα χρειαστεί να διαβάσει και να βρει πληροφορίες για την συσκευή του. Τέτοια παράπονα για περιττά post κάνετε εσείς οι ίδιοι οι χρήστες κατά καιρούς.

 

Ένα παράδειγμα είναι τα "thank you" posts κάτι που επίσης αφαιρούνται. Το ότι αφαιρούνται όμως δεν σημαίνει ότι απαγορεύεται να δείχνετε την ευγνωμοσύνη σας στους ανθρώπους που σας βοηθάνε. Όμως, μην παραπονιέστε επειδή αφαιρέθηκαν μιας και έτσι πρέπει να γίνει για να βοηθήσουμε ούτως ώστε το thread να έχει όσο το δυνατόν λιγότερα περιττά μηνύματα. Δεν υπάρχει δηλαδή κάποια συγκεκριμένη συμπεριφορά σε συγκεκριμένους χρήστες, είναι γενικότερη πολιτική του forum που ισχύει για όλους μας ανεξαιρέτως.

 

Τέλος θα παρακαλέσω να μην αναλύσουμε το θέμα αυτό εδώ, να κλείσει εδώ και συγνώμη για το off topic.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κανενα προγραμμα που να σπαει αποκρυψεις αριθμων υπαρχει??????

 

Δεν γίνεται αυτό γιατί δεν είναι θέμα συσκευής, αλλά θέμα δικτύου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χαραζει αρκετα ευκολα....εβαλα μια θηκη σκληρη και το χαραξα λιγο...ελαχιστα αλλα....αααα και η οθονη δεν χαραζει καθολου ευκολα...την εκανα με ενα κατσαβιδι απο περιεργεια.....και δεν επαθε τιποτα....οχι βεβαια με δυναμη...απλα για να δω....

 

η αληθεια ειμαι κ εγω ενθουσιασμενος με τη κατασευη του κινητου.. θα προτιμουσα βεβαια να εχει κατι σε μεταλλο τουλαχιστον στο πανω μερος αλα ipod πρωτης γενιας .. αλλα κ αυτο το πλαστικο που βαλανε παλι αρκετα καλο θα το ελεγα :p Μακραν ανωτερο απο τη μουφα που εβλεπα καθημερινα στο HD μου κ ασπριζε με το παραμικρο ... ελπιζω μονο να εχουμε αναβαθμιση στα 7 οταν με το καλο ανακοινωθουν γ να μην δωσουμε αλλα 700 ευρο σε αλλη συσκευη με τα ιδια χαρακτηριστικα οπως ακουγεται οτι θα εχει το htc obsession ..:)

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ελπιζω μονο να εχουμε αναβαθμιση στα 7 οταν με το καλο ανακοινωθουν γ να μην δωσουμε αλλα 700 ευρο σε αλλη συσκευη με τα ιδια χαρακτηριστικα οπως ακουγεται οτι θα εχει το htc obsession ..:)

 

Μην στηρίζεσαι σε αυτό. Όταν θα διατεθούν στην αγορά... θα περιμένεις ήδη τον αντικαταστάτη του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουνα να το αγορασω αλλα με προβληματιζει πολυ η οθονη του. 65Κ χρωματα ειναι αρκετα για παρακολουθηση βιντεο? Μεχρι τωρα ειχα συνιθησει τα 16Μ. Νομιζω οτι ειναι οτι χειροτερο για ενα κινητο με τετοια οθονη να εχει τοσο λιγα χρωματα. :(
Link to comment
Share on other sites

κοιτα, το ποσο καλη ειναι η οθονη για τον καθενα ειναι υποκειμενικο ζητημα αναλογα με το τι ψαχνει ο καθενας κι επισης τι εμπειρια εχει απο οθονες αλλων συσκευων

 

 

προσωπικα λοιπον, τη θεωρω μ@μ@τη την οθονη του λεοντα, κι οσα βιντεο εχω παιξει μεχρι στιγμης τα επαιξε μια χαρα, με πολυ καλη ποιοτητα

 

εγω θα σου προτεινα πριν παρεις την αποφαση να δωσεις τοσα λεφτα, να πας σε ενα καταστημα πλαισιο αν ειναι εφικτο και να την δεις απο κοντα ο ιδιος ωστε να εχεις πιο σαφη εικονα γι αυτο το ζητημα... ;)

Edited by mcosgeorge

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι και απο εμενα εχω την σησκευη στα χερια μου εδω και κανα μηνα αλλα λιγα εχω καταφερει να κανω και ακομα πιο λιγα να χρησιμοποιω απο αυτη την σησκευη ασε που εχω χεστη πανω μου μην μου πεσει μην μου γρατζουνιστη και γενικος μην μου παθει τπτ γιατι ειναι και πανακριβο το μαραφετι.

 

Σκεφτομουνα να το πουλησω ποσω μπορω να το δοσω πανω κατω το εχω απο τις 23/12/09 δλδ ουτε ενα μηνα και του πηρα και μεμορι 16GB.Πολυ ωραιο κηνιτο αλλα με απιρα πραγματα επανω που αν δεν εισαι εμπηρος η επαγγελματιας ουε θα σου χριαστουνε ουτε μπορεις να τα δουλεψεις αν δεν ψαχτεις και εγω απο τι φενετε δεν εχω την ορεξη.Θελω μια τιμη αν μποριτε εγω νομιζω 700 μαζι με την μνημη καλα δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...