Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας.Ειμαι στο ψαξιμο για καινουριο κηνιτο μεχρη αρχες του αλου μηνα πρεπει να παρω νεα σησκευη.Ειχα το 905i της sony αλλα δεν μου βγηκε τοσο καλο οσο περιμενα.

Τωρα λεω να παω για smart phone αλλα ποιο?Οι απετισεις μου ειναι αρκετες δλδ να εχει μια αξιοπρεπη καμερα να εχει οθονη πανω απο 3ιντσες να εχει ενα καλο προγραμα GPS και οχι απλα ενα google maps να βιαβαζει DPF και World κημενα-αρχεια και να εχει wi fi.Στο iphone κολαω γιατι σιγουρα μολις το παρω μεσα σε 3 μηνες θα βγει καινουριο και θα ξενεροσω,δεν ξερω αν μπορεις να δουλεψεις world pdf αρχεια απο καμερα παλι δεν ξερω τι λεει και ουτε το GPS του.εχω ακουσει πολα καλα λογια αλλα δεν ξερω τι δυνατοτητες εχει σαν κηνιτο.Αλλη σησκευη που εχω στο μιαλο μου ειναι το HTC HD2 και SAMSUNG omnia2 και οχι με τοσο ενθουσιασμο το HTC HERO.(για τα HTC δεν εχω ακουσει καλα λογια για την υποστιριξη -εγγιησης στην ελλαδα και οχι καλο sfotware) εχετε να μου προτινετε καπιο αλο κηνιτο?

Πιστευω οτι με την βοηθεια σας κατι θα μπορεσω να ξεμπερδεψω μεσα στο χαμο που γηνετε απο κηνιτα πια.Ευχαριστω εκτον πρωτερον.

 

φιλε μου το service εμενα δυο φορες ου το εχω χρειαστει ηταν αψογο...ταχυταοκαι τρομερα εξυπηρετικο....οσο για νεο iphone καλοκαιρι λενε οι φημες..και γενικα αλλο iphone αλλο smartphone πχ nokia και αλλο windows mobile....

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Ναι για καπου εκει εχω ακουσει και εγω για το iphone.αλλα επιδη δεν ξερω πολα απο κηνιτα και ιδικα απο smart phones δεν ξερω που να καταλιξω δλδ με το HTC δεν εχεις κανενα προλημα?εισαι ευχαριστιμενος?
Link to comment
Share on other sites

πως σβηνουμε τα διαγραμμενα στοιχεια (μυνηματα)?

 

πας menu>deleted items>clear all

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και να συνεχισω να σας ...ζαλιζω !!!

 

Οταν θελουμε να στειλουμε με bluetooth πχ μια φωτο απο το αλμπουμ δεν μπορουμε να το κανουμε απο εκει αμμεσα και πρεπει να παμε στον file manager ?

 

Οταν τραβαμε μια φωτο που αποθηκευεται ??? Μπορουμε εμεις να ορισουμε που θα αποθηκευτει (καρτα κινητου ή καρτα μνημης)?

 

To Footprint δεν καταλαβα τι κανει...

 

Το Ndrive το ενεργοποιησατε ? Εγω στελνω sms αλλα απαντηση δεν παιρνω.Πηρα στο τηλ που εχει το χαρτι με την αδεια χρησης και μου ειπαν οτι τους εχει ξανααναφερθει το προβλημα και περιμενουν απαντηση κι αυτοι.

 

Ευχαριστω.

 

Οταν συνδεομαστε με το κεντρο διαχειρισης συσκευων (win vista και 7) γινεται αυτοματος συγχρονισμος ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οταν θελουμε να στειλουμε με bluetooth πχ μια φωτο απο το αλμπουμ δεν μπορουμε να το κανουμε απο εκει αμμεσα και πρεπει να παμε στον file manager ?

 

Όχι δεν το κάνει

 

Οταν τραβαμε μια φωτο που αποθηκευεται ??? Μπορουμε εμεις να ορισουμε που θα αποθηκευτει (καρτα κινητου ή καρτα μνημης)?

 

Στη κάμερα στις επιλογές έχει να διαλέξεις. Δες το manual

 

To Footprint δεν καταλαβα τι κανει...

 

Δες το manual. Βασικά ενσωματώνει σε 1 φώτο τις συντεταγμένες που τη τράβηξες και ότι σχόλια θες

 

Οταν συνδεομαστε με το κεντρο διαχειρισης συσκευων (win vista και 7) γινεται αυτοματος συγχρονισμος ?

 

ΝΑΙ

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Είχα έναν φορτιστή αυτοκινήτου απο SAMSUNG που βγάζει 5V- 700mA .... κάνει για το HD2 ??

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το κάνει

 

 

 

Στη κάμερα στις επιλογές έχει να διαλέξεις. Δες το manual

 

 

 

Δες το manual. Βασικά ενσωματώνει σε 1 φώτο τις συντεταγμένες που τη τράβηξες και ότι σχόλια θες

 

 

 

ΝΑΙ

 

Σε ευχαριστω πολυ.

Οταν παταω καμερα μου ανοιγει για να τραβηξω φωτο.Το που θα την αποθηκευσει που το οριζω ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ.

Οταν παταω καμερα μου ανοιγει για να τραβηξω φωτο.Το που θα την αποθηκευσει που το οριζω ???

 

μου φαίνεται ότι ο φίλος zaharakis έχει δίκιο...

 

όταν έχεις ανοικτή την κάμερα σου βγάζει ένα εικονίδιο κάτω δεξιά...το πατάς και σου εμφανίζει μια μπάρα κάτω...πατάς την ρόδα(γρανάζι) που είναι τέρμα δεξιά και βουαλά....οι ρυθμίσεις...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Είχα έναν φορτιστή αυτοκινήτου απο SAMSUNG που βγάζει 5V- 700mA .... κάνει για το HD2 ??

 

Εάν ταιριάζει η υποδοχή και βέβαια κάνει, εγώ χρησιμοποιώ της motorola, τα mA που δίνει έχουν να κάνουν με το πόσο γρήγορα θα φορτίσει η μπαταρία!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

μου φαίνεται ότι ο φίλος zaharakis έχει δίκιο...

 

όταν έχεις ανοικτή την κάμερα σου βγάζει ένα εικονίδιο κάτω δεξιά...το πατάς και σου εμφανίζει μια μπάρα κάτω...πατάς την ρόδα(γρανάζι) που είναι τέρμα δεξιά και βουαλά....οι ρυθμίσεις...

 

Σωστα.Ευχαριστω.

 

Το Ndrive το ενεργοποιησε καποιος ?

 

Απο την ωρα που εγκατεστησα το Ndrive αν και ακομα δεν το εχω ενεργοποιησει , μολις ξεκλειδωνω την συσκευη ακουγεται ενας ηχος σαν αυτον που κανει το Ndrive οταν ψαχνει για σημα gps .Τον ξερω αυτο τον ηχο γιατι εχω το Ndrive σε αλλη συσκευη (navibox).Πως μπορω να τον απενεργοποιησω αυτο τον εκενυριστικο ηχο ?

 

Ευχαριστω.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σας!Πριν 2 μέρες αποχωρίστηκα το HD :cry: και πήρα και εγώ το λέοντα!!!Δε θα επαναλάβω τα όσα έχουνε πεί για το κινητό αυτό, το μόνο που θα πω είναι για όσους έχουν έναν ενδοιασμό να αποχωριστούνε το Hd και να πάνε στο HD2 να το κάνουνε χωρίς κανένα φόβο.Εγω φοβόμουνα για το πενάκι αλλά τελικά δε χρειάζεται, στην αρχή είναι λίγο κάπως αλλά μετά συνιθίζεται!

Έχω κάποια προβληματάκια και θα ήθελα να μου πείτε καμιά λύση.

1.Έκανα εγκατάσταση τα εικονίδια για τη πάνω μπάρα που δίνονται στη πρώτη σελίδα.Όλα οκ αλλά στο εικόνίδιο του σήματος δε μου βγάζσει τις μπάρες του σήματος.Έβαλα και το sdkerts αλλά πάλι τίποτα.

2.Επίσης έκανα εγκατάσταση το action screen του panosha, και το καινούργιο και το παλιό που έχει βγάλει και δε μου δουλεύει το κουμπί του bluetooth, αυτο που ήθελα πιο πολύ δλδ.Όλα τα άλλα λειτουργούνε κανονικά.

Το κινητό το αγόρασα απο Πλαίσιο και δείχνει ότι έχει τη 1.48.482..4(71294) ELL.Αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας μου πει να το πάρω λίγο πάνω μου!

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα μετα τις προτες φορτισεις εχει βελτιωθει αισθητα η μπαταρια.

ηθελα να ρωτησω μηπως ξερει κανεις αν βορω να βαλω στις συντομευσεις στην αρχικη οθονη αρχεια τα οποια δεν στα εχει να τα επιλεξεις οπως το bluetooth ας πουμε.

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να βελτιώθηκε η μπαταρία σου, απλώς με το πέρασμα των ημερών σταματάμε να το πειράζουμε τόσο πολύ, έχουμε συνήθως τελειώσει με το σετάρισμα της συσκευής και τις συνεχής επανεκκινήσεις, και έτσι η μπαταρία κρατάει περισσότερο. Η μπαταρίες λιθίου παρέχουν τό μέγιστο της απόδοσής τους από την πρώτη κιόλας φόρτιση, η οποία γίνεται συνήθως στο εργοστάσιο κατασκευής τους.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι ... ερωταααααααααααααααααααααααας

 

απαπαπαπα

δε το πιστευα και εγω.

 

Θελω να το σεταρω και αυτο θα παρει λιγο να το στρωσω αλλα ....

 

ερωτηση

 

Οταν ερχεται εισερχομενο στο facebook, μπορουμε να το κανουμε καπως να μας ειδοποιει?

:X
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) Παίζοντας με την Ελληνική και την Αγγλική rom παρατήρησα ότι τα fonts της Ελληνικής είναι πολύ καλύτερα και ομαλά (smooth). Έχει παρατηρήσει κανένας συνφορουμίστας κάτι παρόμοιο; :dizzy:

 

Μήπως απλά ήταν disabled το cleartype στις ρυθμίσεις της οθόνης;

 

στο προγραμμα google maps και στο προγραμμα facebook δεν μου βγαζει σωστα τα γραμματα,αλλα κατι τετραγωνα! εχω την αγγλικη rom και εχω ρυθμισει το regional settings για ελλαδα.υπαρχει και καποια αλλη ρυθμιση για να φαινονται σωστα τα γραμματα?

 

Με το facebook δεν έχω ασχοληθεί αλλά για το google maps βάλε την καινούργια έκδοση.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=259799

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να λύσω το πρόβλημα με τα notes των επαφών, τηλ στην ace η οποία με "έστειλε" στη htc hellas (μάλλον), οι οποίοι μου είπαν πως θα μου τηλ.

Οπως και κάνανε, μου τηλ από...Ν. Αφρική μια ευγενέστατη κοπέλα που μίλαγε μόνο Αγγλικά. Αφού μετά από 15' την εξηγούσα το πρόβλημα καταλήξαμε πως αν δεν βάλω την τελευταία rom, δεν θα μπορέσει να με βοηθήσει. Εξήγησα πως γνωρίζω άτομο που την έβαλε και έχει τα ίδια προβλήματα αλλά τζίφος. Αν δεν βάλω rom δεν έχει βοήθεια.

 

Λογικό θα πει κάποιος, αλλά έλα που πέρα του οτι δεν λύνει το πρόβλημα, το changelog της δεν αναφέρει λύσεις σε τέτοια θέματα. Τον Ιανουάριο λοιπόν η αναβάθμιση γιατί αυτή την εποχή είναι αδύνατο από εμένα. Μέχρι τότε (και πιθανά και πιο πέρα) τα notes των επαφών μου θα είναι στα αλαμπουρνέζικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας.Ειμαι στο ψαξιμο για καινουριο κηνιτο μεχρη αρχες του αλου μηνα πρεπει να παρω νεα σησκευη.Ειχα το 905i της sony αλλα δεν μου βγηκε τοσο καλο οσο περιμενα.

Τωρα λεω να παω για smart phone αλλα ποιο?Οι απετισεις μου ειναι αρκετες δλδ να εχει μια αξιοπρεπη καμερα να εχει οθονη πανω απο 3ιντσες να εχει ενα καλο προγραμα GPS και οχι απλα ενα google maps να βιαβαζει DPF και World κημενα-αρχεια και να εχει wi fi.Στο iphone κολαω γιατι σιγουρα μολις το παρω μεσα σε 3 μηνες θα βγει καινουριο και θα ξενεροσω,δεν ξερω αν μπορεις να δουλεψεις world pdf αρχεια απο καμερα παλι δεν ξερω τι λεει και ουτε το GPS του.εχω ακουσει πολα καλα λογια αλλα δεν ξερω τι δυνατοτητες εχει σαν κηνιτο.Αλλη σησκευη που εχω στο μιαλο μου ειναι το HTC HD2 και SAMSUNG omnia2 και οχι με τοσο ενθουσιασμο το HTC HERO.(για τα HTC δεν εχω ακουσει καλα λογια για την υποστιριξη -εγγιησης στην ελλαδα και οχι καλο sfotware) εχετε να μου προτινετε καπιο αλο κηνιτο?

Πιστευω οτι με την βοηθεια σας κατι θα μπορεσω να ξεμπερδεψω μεσα στο χαμο που γηνετε απο κηνιτα πια.Ευχαριστω εκτον πρωτερον.

 

Συζητήσεις του τύπου "ποιο είναι καλύτερο", "ποιο να πάρω" κτλ μόνο στους Διαξιφισμούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ενα μικρο συγκριτικο που εκανα με το iphone 3gs σε σχεση με την περιηγηση στο διαδυκτιο νικητης σε ολεσ τις σελιδες που ανοιξα ηταν ο λεοντας αλλα με διαφορα στο δευτερολεπτο..φυσικα το σαφαρι δεν το πιανει κανενα οπερα κ explorer κ εννοω στην απεικονιση των σελιδων που ειναι οτι πιο κοντα σε pc .Επισης ειναι εκνευριστικα υδροφιλη η οθονη του λεοντα σε σχεση με το μηλο , η αποκριση της οθονης δεν φτανει του μηλου (πολλες φορες σε πληκτρολογηση πατουντε λαθος πληκτρα σε σημειο εκνευριστικο) κ κατι τελευταιο δοκιμασα με γραφιδα κ δεν πιανει,θελει αρκετη πιεση..
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ !!!

Καλημέρα σε όλους ,χθες το βράδυ ανακάλυψα μετά λύπης μου μια ακόμα

μικροπατατιά του κινητού.

στο φάκελο Windows/ You Tube ... αποθηκεύει ένα μικρό εικονίδιο

από κάθε βίντεο που έχεις ανοίξει ή που έχει προβληθεί στην οθόνη σου μέσω του you Tube.

το δικό μου να σας δώσω να καταλάβετε είχε 584 αρχεία των 2-3-4 Κb το κάθε ένα

όλα αυτά τρώνε κάποια Mb μνήμης από την συσκευή .

προφανώς είναι εκεί για να μην καθυστερεί η προβολή τους στο πρόγραμμα του Youtube αλλά εκτός ότι είναι άχρηστα αρχεία δεν διαγράφονται όταν επιλέξει κανείς διαγραφή ιστορικού " μέσω του προγράμματος , σβήστε τα χειροκίνητα.

εκτός και αν κάποιος βρει το "σωστό " τρόπο.

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Μήπως απλά ήταν disabled το cleartype στις ρυθμίσεις της οθόνης;

 

athanaso77 ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω δοκιμάσει και με και χωρίς creartype. Ακόμα και στα διάφορα tabs του manila υπάρχουν διαφορές! Αν θες μπορείς να το δεις αλλάζοντας την γλώσσα στο manila πως φαίνονται το 'Ρυθμίσεις' και το 'Settings' αντιστοιχα. Επίσης τα γράμματα στην λίστα του settings της Ελληνικής είναι πολύ ποιοτηκότερα!

 

Για το που μπορώ να βρω το ndrive παιδιά καμιά λύση;

Link to comment
Share on other sites

εγω ενεργοποιησα το Ndrive μεσω ιντερνετ ..μια χαρα δουλευει ....για τον φιλο που ρωτησε

 

τωρα εχω το προβλημα που ειχε και καποιος αλλος φιλος ..εβαλα το cab με τις 4 σειρες quick links στην αρχικη οθονη αλλα πλεον οταν παταω να σβηστουν καποιες δεν σβηνονται ..πως λυνεται αυτο ??

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ !!!

Καλημέρα σε όλους ,χθες το βράδυ ανακάλυψα μετά λύπης μου μια ακόμα

μικροπατατιά του κινητού.

στο φάκελο Windows/ You Tube ... αποθηκεύει ένα μικρό εικονίδιο

από κάθε βίντεο που έχεις ανοίξει ή που έχει προβληθεί στην οθόνη σου μέσω του you Tube.

το δικό μου να σας δώσω να καταλάβετε είχε 584 αρχεία των 2-3-4 Κb το κάθε ένα

όλα αυτά τρώνε κάποια Mb μνήμης από την συσκευή .

προφανώς είναι εκεί για να μην καθυστερεί η προβολή τους στο πρόγραμμα του Youtube αλλά εκτός ότι είναι άχρηστα αρχεία δεν διαγράφονται όταν επιλέξει κανείς διαγραφή ιστορικού " μέσω του προγράμματος , σβήστε τα χειροκίνητα.

εκτός και αν κάποιος βρει το "σωστό " τρόπο.

 

OMG

 

Είσαι απόλυτα σωστός! Είχα πάνω από 1000 αρχειάκια και να φανταστείτε ότι δεν έχω δει πάνω από 5 βίντεο!!!

 

Προσπάθησα να το κάνω να τα καθαρίζει μέσω του SKtools χωρίς αποτέλεσμα! :(

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...