Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα!!ξερει κανενας καποιο προγραμμα που να βλεπω απο το ιντερνεττ την ip camera που εχω στο μαγαζι?το φορματ του βιντεο θα ειναι mp4.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Του έχεις εγκαταστήσει τίποτα ή το έκανε από την πρώτη στιγμή;

 

Μόνο το (Modaco) NoData για να μην με χρεώνει χωρίς να θέλω και το Ndrive (πρόγραμμα πλοήγησης) που μου έδωσαν ως δώρο από το πλαίσιο μαζί με την συσκευή. "Φοράει" την ROM: 1.48.482.2 (71294) ELL

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Παλεύω τις τελευταίες μερες να βρω ενα τρόπο να μειώσω την ενταση του φλας αλλα οι μονες λύσεις που εχω βρει ειναι οι εξης:

 

1.Με χρήση του torch button να κραταω ανοιχτο το ενα led απενεργοποιώντας το φλας και

2.Αρκετα προχειρο αλλα κανει φοβερη δουλεια ενα κομματι λευκού χαρτιου μπροστά στα led.

 

Ειπαμε να εχουμε φλας για αλλαγη αλλα αυτο μπορει σχεδον να βγαλει ακτινογραφια..

Link to comment
Share on other sites

Του έχεις εγκαταστήσει τίποτα ή το έκανε από την πρώτη στιγμή;

 

ναι το κανει και στην ελληνικη και παντα στην εφαρμογη των μηνυματων. παιδια οι συσκευες απο βοντα-πλαισιο δεν εχουν την 1.48.482.4?

αν οχι, και ειμαστε ολοι με 482.2 να δοκιμασω αυτη, που κατεβασα απο htc.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!ξερει κανενας καποιο προγραμμα που να βλεπω απο το ιντερνεττ την ip camera που εχω στο μαγαζι?το φορματ του βιντεο θα ειναι mp4.Ευχαριστω

 

δοκίμασε τον Core player, υπάρχει βέβαια και o vlc player αλλά η εκδοσή του είναι αρχαία

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω χθες απο το vnp.gr στα 670 ευρω απο ace hellas. το κινητο ειναι το κατι αλλο. ειχα πριν ενα μηνα το ομνια 2 το οποιο ειναι ενα τιποτα μπροστα σε αυτο. εβαλα την καινουργια ρομ που δινει η htc αλλα ακομα δεν ειδα κατι ουσιαστικο.
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω χθες απο το vnp.gr στα 670 ευρω απο ace hellas. το κινητο ειναι το κατι αλλο. ειχα πριν ενα μηνα το ομνια 2 το οποιο ειναι ενα τιποτα μπροστα σε αυτο. εβαλα την καινουργια ρομ που δινει η htc αλλα ακομα δεν ειδα κατι ουσιαστικο.

 

αρα η απαντηση στο ερωτημα μου παραπανω ειναι πως κι οι συσκευες της ace ερχονται με την 482.2. θα φλασαρω κι εγω την τελευταια για να εντοπισω τυχον διορθωσεις...

Link to comment
Share on other sites

αρα η απαντηση στο ερωτημα μου παραπανω ειναι πως κι οι συσκευες της ace ερχονται με την 482.2. θα φλασαρω κι εγω την τελευταια για να εντοπισω τυχον διορθωσεις...

 

ναι με αυτην ερχονται. κατι αλλο στον οπερα οταν μπω ας πουμε στο sportfm μου λεει οτι θελει το flash player. εβαλα εγω το 3.1 αλλα τιποτα. τι πρεπει να εγκαταστησω;

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα από ένα καινούργιο μέλος. Συγχαρητήρια για το εξαίρετο forum!

 

Αγόρασα την συσκευή από vodafone εχθές, αλλά δυστυχώς ανακάλυψα μόλις εχθές το βράδυ ότι έχει μόνο Ελληνικά μενού. Μετά από 2 ώρες χρήσης (και το εννοώ), αποφάσισα να την πουλήσω λοιπόν... Η επίσημη τιμή της όπως θα ξέρετε είναι 698,99€, λέω να την δώσω στα 650€ ή εκεί κοντά. Περιττό να πω ότι φυσικά δεν έχει κανένα ελλάτωμα και είναι σε άψογη κατάσταση κτλ κτλ.

Αν ενδιαφέρεται κανείς μπορεί να μου στείλει και email στο odimih@gmail.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα από ένα καινούργιο μέλος. Συγχαρητήρια για το εξαίρετο forum!

 

Αγόρασα την συσκευή από vodafone εχθές, αλλά δυστυχώς ανακάλυψα μόλις εχθές το βράδυ ότι έχει μόνο Ελληνικά μενού. Μετά από 2 ώρες χρήσης (και το εννοώ), αποφάσισα να την πουλήσω λοιπόν... Η επίσημη τιμή της όπως θα ξέρετε είναι 698,99€, λέω να την δώσω στα 650€ ή εκεί κοντά. Περιττό να πω ότι φυσικά δεν έχει κανένα ελλάτωμα κτλ κτλ.

Αν ενδιαφέρεται κανείς μπορεί να μου στείλει και email στο odimih@gmail.com

 

Το ξέρεις ότι μπορείς να περάσεις αγγλική έκδοση, έτσι ?

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

ναι με αυτην ερχονται. κατι αλλο στον οπερα οταν μπω ας πουμε στο sportfm μου λεει οτι θελει το flash player. εβαλα εγω το 3.1 αλλα τιποτα. τι πρεπει να εγκαταστησω;

 

Μαλιστα, shipped rom λοιπον οι ROM που "ανεβηκαν" προ ημερων στο htcpedia κι η 482.4 ειναι ουσιαστικα η πρωτη αναβαθμιση απο HTC (με minor λογικα διαφορες).

Σαν βελτιωσεις βεβαια αναφερονται στο download link του support της HTC:

 

Improved Functions:

 

1.Flipping back and forth between songs is easier than ever. Whether you are listening to a defined playlist, or letting your phone shuffle your songs for you, your music will play continuously and fluidly.

 

2.Taking full advantage of the G-Sensor, Opera can switch seamlessly from portrait to landscape mode to allow more flexibility and allow for you to browse your websites however you want.

 

3.Staying connected to your loved ones is as important to you as it is to us, and we’ve enhanced our voice quality even more in this update. Now updated, we’re delivering crystal clear sound quality, making it even easier to feel close to your loved ones, even when you are on the move.

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο στον οπερα οταν μπω ας πουμε στο sportfm μου λεει οτι θελει το flash player. εβαλα εγω το 3.1 αλλα τιποτα. τι πρεπει να εγκαταστησω;

 

O opera ΔΕΝ υποστηρίζει flash.

Εν μέρει υποστηρίζει η τελευταία έκδοση του Internet Explorer.

Μια άλλη λύση είναι το skyfire στο ανάλογο http://www.skyfire.com

Περιμένουμε την έκδοση flash 10.1 για να σωθούμε από άποψη υποστήριξης σε κινητά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω ειχα το εξης προβλημα δεν μου ειχε επιλογη να στειλω με bluetooth αλλα επανεφερα τις αρχηκες ρυθμησεις και ολα ηταν ενταξει μετα, μηπως ξερει κανεις γιατι το εκανε αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωρίζω, αλλά με ζητήματα με την εγγύηση και με το Τ9, search κτλ.

 

Η Εγγύηση θα ισχύει κανονικά αφού θα βάλεις επίσημη rom από την htc.

 

search κανονικότατ

t9 όχι πολύ καλό αλλά σιγά σιγά θα το φτιάξεις

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

κατι ακομα εχω βαλει το core player γιατι ο tcmpm δεν δουλευε αλλα ο core player δεν υποστηριζει ολα τα αρχεια. ποιος ειναι ο κλητερος player να βαλω;
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό στο ταπεινό pro με 6.5.3. Πρέπει να σου παίζει κανονικά

http://www.everythingdiamond.info/showpost.php?p=5060&postcount=3

 

 

απλά μόλις το εγκαταστήσεις πήγαινε στις ρυθμίσεις file associations και βάλε ότι θες

 

Δες κι εδώ για υπότιτλους

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224251

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια γινεται να βαλω ελληνικη ρομ στο leo που εχω αγορασει απο αγγλια?

 

Μόνο ανεπίσημα. Πληροφορίες για το πως θα βρεις στο πρώτο post.

 

How to change from one official ROM to another (including language)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

GER*GER*RUS*WWE*RUS*ES*FRA*GREEK*ITA*GCC*

 

Εδώ θα βρείτε όλα τα απαραίτητα serial numbers συσκευών και το ελληνικό για να κατεβάσετε την τελευταία Eλληνική Rom.

 

Και μετά πηγαίνετε στο site της HTC ,το βάζετε και κατεβάζετε τη Rom που θέλετε.:)

Link to comment
Share on other sites

GER*GER*RUS*WWE*RUS*ES*FRA*GREEK*ITA*GCC*

 

Εδώ θα βρείτε όλα τα απαραίτητα serial numbers συσκευών και το ελληνικό για να κατεβάσετε την τελευταία Eλληνική Rom.

 

Και μετά πηγαίνετε στο site της HTC ,το βάζετε και κατεβάζετε τη Rom που θέλετε.:)

θα μπορει καποιος με ελληνικη rom να περασει μια αγγλικη ας πουμε επειδη βρηκε ενα αγγλικο serial number και κατεβασε την rom ?

οταν παει να περασει την νεα ρομ το προγραμμα εγκαταστασης οταν διαβασει το πραγματικο serial number της συσκευης δεν θα πεταξει error και θα κολλησει ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

GER*GER*RUS*WWE*RUS*ES*FRA*GREEK*ITA*GCC*

 

Εδώ θα βρείτε όλα τα απαραίτητα serial numbers συσκευών και το ελληνικό για να κατεβάσετε την τελευταία Eλληνική Rom.

 

Και μετά πηγαίνετε στο site της HTC ,το βάζετε και κατεβάζετε τη Rom που θέλετε.:)

 

δεν λειτουργει, παω να κανω update και λεει μη εγκυρο αναγνωριστικο πωλητη

Link to comment
Share on other sites

θα μπορει καποιος με ελληνικη rom να περασει μια αγγλικη ας πουμε επειδη βρηκε ενα αγγλικο serial number και κατεβασε την rom ?

οταν παει να περασει την νεα ρομ το προγραμμα εγκαταστασης οταν διαβασει το πραγματικο serial number της συσκευης δεν θα πεταξει error και θα κολλησει ?

 

Δεν υπάρχει τέτοιo θέμα.

Η διαδικασία περιγράφεται εδώ αναλυτικά και είναι μέχρι στιγμής ο μόνος τρόπος:

 

How to change from one official ROM to another (including language)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οταν παει να περασει την νεα ρομ το προγραμμα εγκαταστασης οταν διαβασει το πραγματικο serial number της συσκευης δεν θα πεταξει error και θα κολλησει ?

 

Φυσικά.

 

Εκτός και αν ακολουθήσεις τον ανεπίσημο τρόπο που δίνεται παραπάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...