Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλο μηνα. Το εχει κανεις σε θηκη το milestone μας;;

Λεω να αγορασω αυτη ΕΔΩ.

 

Την εχει κανεις; Εντυπωσεις;

A

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

SkyFire? Και που ειναι το Flash Support? Να μπορει να μπαινει το Milestone σε Flash σελιδες, ειναι να παιζει το zoo.gr Ολα τα αλλα ειναι ... Τι να το κανω? Να βλεπω παραπανω διαφημισεις? ή να μπαινω youtube? Μουφα...
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχετε κανείς κανένα νέο για το overclocking στο Milestone?

 

Το κινητό θα ανέβει πολύ σε αυτή την περίπτωση ακόμα και χωρίς τις american style custom roms

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να ορισω default applications? Οσο googleαρα εβρισκα τροπους τυπου settings/applications/manage/clear defaults που δεν σε αφηνει να ορισεις ενα προγραμμα που δεν βγαινει στη λιστα με τα διαθεσιμα. Σιγουρα θα υπαρχει σε κανα /etc καποιο config αρχειο αλλα δεν καταφερα να το εντοπισω. Συγκεκριμενα θελω να κανω το yxflash default player.

 

 

@saerdnas προκειμενου να παιξουμε με το χρονισμο του επεξεργαστη χρειαζεται να εχει custom kernel που να το επιτρεπει και αρα custom roms.

 

@all παιδια προσοχη με τον skyfire ειναι φαση too good to be true που οντως ισχυει. :X

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμενα θελω να κανω το yxflash default player.

Πήγαινε να ανοίξεις ενα βίντεο από τον File Manager που χρησιμοποιείς και όταν σε ρωτήσει με ποια εφαρμογή θες να ανοίξει πριν πατήσεις το YX Flash τίκαρε το "τικ" που έχει λίγο πιο κάτω για να ανοίγει πάντα με το YX. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

@saerdnas προκειμενου να παιξουμε με το χρονισμο του επεξεργαστη χρειαζεται να εχει custom kernel που να το επιτρεπει και αρα custom roms.

 

Σωστά, τεχνικά, αλλά το εξειδικεύω γιατί κάποιος θα μπορούσε να εστιάσει σε αυτό και μόνο.

Κρίμα πάντως γιατί δεν έχω αγοράσει ακόμα την συσκευή, και το θέμα της ταχύτητας για τώρα και για το μέλλον είναι το μόνο που με προβληματίζει απέναντι πχ στο htc desire

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι άλλο που διάβαζα κάπου αλλά δεν κατάφερα να το διασταυρώσω είναι ότι η 2.1 σε κάποιες περιπτώσεις (πχ στην εμφάνιση του menu των εφαρμογών ή σε παιχνίδια σε ψηλά fps) είναι πιο αργή από τις προηγούμενες (2.0.x).

 

Μπορεί κάποιος που είχε την προηγούμενη έκδοση ή γνωρίζει τι γίνεται, να σχολιάσει σχετικά ?

Link to comment
Share on other sites

@all παιδια προσοχη με τον skyfire ειναι φαση too good to be true που οντως ισχυει. :X

 

Τον έχω βάλει και τον έχω βγάλει 5 φορές.

Είναι μεν πιο γρήγορος, αλλά έχει 2 - 3 πράγματα που δεν μου αρέσουν.

Το πρώτο, ότι η γραμματοσειρά δεν μπορεί να ρυθμιστεί σε μέγεθος, (μόνο το ζούμ ρυθμίζεται) με αποτέλεσμα τα γράμματα να είναι πολύ μικρά και να χρειάζεται πάντα ζούμ.

 

Το δεύτερο, ότι το ζούμ με τα 2 δάκτυλα είναι κάπως περίεργο. Αργό να το πώ, δεν ξέρω, είναι κάπως περίεργο σε σχέση με την default εφαρμογή.

 

Το τρίτο, όχι τόσο σημαντικό, αλλά τους σελιδοδείκτες δεν τους δείχνει με εικονίτσες:p

 

Με λίγα λόγια, είναι μεν λίγο πιο γρήγορος από την εφαρμογή του κιινητού, αλλά φαίνεται ότι είναι σε beta μορφή ακόμη....

 

 

@saerdnas

Μην σε απασχολεί το ζήτημα του επεξεργαστή.

Οι cortex A8 (σαν του μοτορόλα) είναι high speed επεξεργαστές.

Μπορεί του desire να είναι 1ghz , αλλά αυτό δε σημαίνει ότι είναι 2 φορές ταχύτερος από του Motorola.

Γενικά το κινητό είναι πολύ γρήγορο. Δεν θα σε αφήσει δυσαρεστημένο.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, τεχνικά, αλλά το εξειδικεύω γιατί κάποιος θα μπορούσε να εστιάσει σε αυτό και μόνο.

Κρίμα πάντως γιατί δεν έχω αγοράσει ακόμα την συσκευή, και το θέμα της ταχύτητας για τώρα και για το μέλλον είναι το μόνο που με προβληματίζει απέναντι πχ στο htc desire

 

Το κινητο ειναι στημενο αριστα.Δες καποια συγκριτικα στο γουτουμπε και θα καταλαβεις.Ειναι πολυ γρηγορo και ευτυχως κατ'εμε δεν πειραξε η μοτορολα το UI.

Mε OC θα υπαρχει και θεματακι με αυτονομια και θερμοκρασια.Ηδη ζεσταινεται αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Mε OC θα υπαρχει και θεματακι με αυτονομια και θερμοκρασια.Ηδη ζεσταινεται αρκετα.

 

Μα αυτός ήταν και ο ένας λόγος που η μοτορόλα έχει ΥΠΟ-χρονίσει τον επεξεργαστή, ο οποίος κανονικά και από τη μάνα του είναι στα 600.

Ο άλλος είναι ότι και στα 550 είναι υπεραρκετός:D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλο μηνα. Το εχει κανεις σε θηκη το milestone μας;;

Λεω να αγορασω αυτη ΕΔΩ.

 

Την εχει κανεις; Εντυπωσεις;

A

 

καποιος πρεπει να την φοραει αν θυμαμαι καλα απο προηγουμενα ποστ.Μου αρεσει πολυ και μενα και την ψηνω,Το μονο που με προβληματιζει ειναι το παχος που θα αποκτησει και αν θα μπαινει στη τσεπη τοσο ανετα οσο μπαινει τωρα.Βρηκα και ενα

Link to comment
Share on other sites

καποιος πρεπει να την φοραει αν θυμαμαι καλα απο προηγουμενα ποστ.Μου αρεσει πολυ και μενα και την ψηνω,Το μονο που με προβληματιζει ειναι το παχος που θα αποκτησει και αν θα μπαινει στη τσεπη τοσο ανετα οσο μπαινει τωρα.Βρηκα και ενα

 

Εγώ πάλι φοβάμαι ότι μια τέτοια θήκη θα αφήσει σημάδια στα μαλακά πλαστικά που βρίσκονται στο κάτω πλάι της συσκευής.

Το είχα πάθει με το hd αυτό. Μετά από ένα μήνα, το κινητό είχε αλλοιώσεις στο χρώμα του στις άκρες, εκεί που η θήκη σιλικόνης έκανε γωνία.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καποιος πρεπει να την φοραει αν θυμαμαι καλα απο προηγουμενα ποστ.Μου αρεσει πολυ και μενα και την ψηνω,Το μονο που με προβληματιζει ειναι το παχος που θα αποκτησει και αν θα μπαινει στη τσεπη τοσο ανετα οσο μπαινει τωρα.Βρηκα και ενα

 

Τελικα αγορασα την seidio. Μου φαινεται ποιο λεπτη. Οταν ερθει θα σας πω εντυπωσεις.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχετε κανείς κανένα νέο για το overclocking στο Milestone?

 

Το κινητό θα ανέβει πολύ σε αυτή την περίπτωση ακόμα και χωρίς τις american style custom roms

 

Μπα, τιποτα, απο τη στιγμη που η Μοτορολα αποφασισε να μη δωσει τον kernel δε μπορει να υπαρξει εξελιξη σε αυτο τον τομεα.

Κριμα, ηταν τελικα ο βασικοτερος λογος που με εκανε να αποχωριστω μια απο τις καλυτερες συσκευες που κρατησα στα χερια μου οριστικα (πλεον χρησιμοποιω το desire) - ο δευτερος λογος ειναι η μετρια και -κατα περιπτωσεις- προβληματικη του κινητου στα θεματα συνομιλιας και δη μικροφωνου.

Μετα απο 4 διαφορετικες συσκευες (απο εξπανσυς, ελληνικα και ξενα eshops - ακομα και qwertz) ειμαι παραπανω απο βεβαιως πως το θεμα υπαρχει σε ΟΛΑ τα milestone (intermittent voice drops οπως ευστοχα γραφεται στα ξενα φορα , απλα οι περισσοτεροι δεν εχουν δωσει σημασια, γιατι απλα οταν το θεμα υφισταται ο συνομιλητης συνεχιζει να ακουει, απλα με χαμηλοτερη ενταση. Αυτο για μενα ειναι απλα μη αποδεκτο.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το σετάρισμα ενός pop λογαριασμού otenet;

Συγκεκριμένα όλα πάνε καλά αλλά στα εξερχόμενα με ρύθμιση διακομιστή

mailgate.otenet.gr παρουσιάζεται σφάλμα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

kalagas ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!

Τρομερή δουλιά στην GOLD σου !!!!! Δεν εχω λογια!!! :D

Αν μου επιτρεπεις να κανω και μια προταση... Τι θα έλεγες για ενα mix με την glasstone (πχ η υδρογειος στον dialler σε χρυσο αντι για μπλε); Πιστευω οτι το αποτελεσμα θα ηταν τρομερο.

Θα ηθελα πολυ να σε βοηθησω πανω στο theming αλλα δεν ξερω...Ενα howto απο ανθρωπους που ξερουν οπως εσυ θα ηταν ταμαμ!!!

Σε ευχαριστώ και παλι για ολη την δουλια που κανεις για μας :respect:

Edited by xoulis_
function cdl { cd $1; ls;}
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν υπαρχει καμια εφαρμογη για να αποθηκευει τα βιντεο απο το youtube στο κινητο,ειναι η μονη εφαρμογη που 'ζηλευω' απο το μηλοφωνο!!!!!!
MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν υπαρχει καμια εφαρμογη για να αποθηκευει τα βιντεο απο το youtube στο κινητο,ειναι η μονη εφαρμογη που 'ζηλευω' απο το μηλοφωνο!!!!!!

 

Videobox.

Για να μη ζηλεύεις...:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος απο τους χακεραδες εδω μπορει να εξηγησει τι κανει ακριβως το

"OpenRecovery_v1_01" απο εδω ?

http://www.modmymoto.com/forums/showthread.php?t=531599

 

Νεος με milestone απο htc hero.Εχω τη 2.1 με root και δεν μπορω να περασω την gold rom του kalagas.Προσπαθω με update.zip.Καμια βοήθεια?

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ ΠΑΙΔΙΑ !!! Χωρις αγχος ειναι καλος ο γαμος μονο που πρεπει να θυμαστε να λετε παντα μαληστα :D

Φιλε xenkato1 ακουλουθησες το howto ; To update που εχεις περασει μηπως ειναι για root και οχι για adb recovery; Δωσε παραπανο πληροφοριες!

Edited by xoulis_
function cdl { cd $1; ls;}
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.

 

Άλλη μία ερώτηση.

 

Το κινητό το τσίμπισα από την wind με 2.1. Μια και δεν γινότανε root, διαβάζοντας το FAQ και τα υπόλοιπα, πέσασα πρώτα την vulnerable_recovery_only_RAMDLD90_78.sbf, μετά root, και μετά την 2.1 blue που έχει ανεβάσει ο Kalagas. Μετά έβαλα και το sbf που διόρθωνε το πρόβλημα με τα ξυπνητήρια. Είδα ότι γενικά έπειζε θέμα με μπαταρία.

 

Εμένα, με χαλαρή χρήση, μου βγάζει 2 μέρες με το ζόρι. Και με ρυθμίσεις όλα κλειστά σχεδόν, και μόνο 2g δίκτυα. Στο τέλος της πρώτης μέρας είναι στο 80%. Το βάζω το βράδυ σε λειτουργία πτήσης (για να έχω ξυπνητήρι) και το πρωί της 2ης είναι στο 50%. :wacko: Μετά ανάλογα και με την χρήση ζήτημα είναι αν θα την βγάλει την 2η μέρα. Είναι λογικό η παίζει *******??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.

 

Άλλη μία ερώτηση.

 

Το κινητό το τσίμπισα από την wind με 2.1. Μια και δεν γινότανε root, διαβάζοντας το FAQ και τα υπόλοιπα, πέσασα πρώτα την vulnerable_recovery_only_RAMDLD90_78.sbf, μετά root, και μετά την 2.1 blue που έχει ανεβάσει ο Kalagas. Μετά έβαλα και το sbf που διόρθωνε το πρόβλημα με τα ξυπνητήρια. Είδα ότι γενικά έπειζε θέμα με μπαταρία.

 

Εμένα, με χαλαρή χρήση, μου βγάζει 2 μέρες με το ζόρι. Και με ρυθμίσεις όλα κλειστά σχεδόν, και μόνο 2g δίκτυα. Στο τέλος της πρώτης μέρας είναι στο 80%. Το βάζω το βράδυ σε λειτουργία πτήσης (για να έχω ξυπνητήρι) και το πρωί της 2ης είναι στο 50%. :wacko: Μετά ανάλογα και με την χρήση ζήτημα είναι αν θα την βγάλει την 2η μέρα. Είναι λογικό η παίζει *******??

Μπα, καποια εφαρμογη στο παρασκηνιο θα σου τρωει τη μπαταρια. Δεν νομιζω να ειναι hardware προβλημα του τηλεφωνου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχω τσεκάρει τα πάντα. Δεν τρέχει κάτι (μόνο το app για το κeyboard, ένα ρολόι Time Service και το battert time widget). Αυτό που με παραξένεψε είναι ότι από 80% που ήταν το βραδυ τις μίας μέρας, σε plane mode , που υποτίθετε ότι κάνει και extra οικονομία, πήγε στο 50% μέχρι το πρωί. Αυτό είναι τελείως παράλογο..

 

Και κάτι ακόμα.... Όταν κλείνω το τηλέφωνο, μετά από κάνα 15λεπτο ανοίγει μόνο του.... Διάβασα και στο forum της motorolla ότι είναι θέμα το Update που κάνανε για τα Alarms. Έχει κανεις κάποιο τέτοιο θέμα? Καμιά ιδέα? Να δοκμάσω κάνα 2.0.1 sbf και μετά πάλι root και ξανά από την αρχή?? Έχει βάλει κανείς την τελευταία rom (Gold 3 ) από εδώ που έχει και τον Loader που λύνει το πρόβλημα αυτό ??

Edited by kmour
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα.... Όταν κλείνω το τηλέφωνο, μετά από κάνα 15λεπτο ανοίγει μόνο του.... Διάβασα και στο forum της motorolla ότι είναι θέμα το Update που κάνανε για τα Alarms. Έχει κανεις κάποιο τέτοιο θέμα? Καμιά ιδέα? Να δοκμάσω κάνα 2.0.1 sbf και μετά πάλι root και ξανά από την αρχή?? Έχει βάλει κανείς την τελευταία rom (Gold 3 ) από εδώ που έχει και τον Loader που λύνει το πρόβλημα αυτό ??

 

Εγώ που την έφτιαξα, αλλά δεν κλείνω πότε το τηλέφωνο για να μπορώ να σου απαντήσω. Αύριο θα το δοκιμάσω όμως και θα πω....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...