Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα και μενα δε μου εχει τυχει πουθενα αλλου. Μονο το συγκεκριμενο page. Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω. Και απ οσο ξερω το συγκεκριμενο page δεν θελει καν encryption να πεις οτι εκει κατι γινοταν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Περιμενα με αρκετη υπομονη για την ΟΤΑ της 2.1 (εχω UK εκδοση) η αναβολη της αναβολης , ω αναβολη και τελικα την πηγαν αλλες 2 βδομαδες πισω... Αλλα σε 3 βγαινει η 2.2 , για ονομα δηλαδη.... Η froyo θα περαστει κανονικα στο τηλεφωνο μας; :O
Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Περιμενα με αρκετη υπομονη για την ΟΤΑ της 2.1 (εχω UK εκδοση) η αναβολη της αναβολης , ω αναβολη και τελικα την πηγαν αλλες 2 βδομαδες πισω... Αλλα σε 3 βγαινει η 2.2 , για ονομα δηλαδη.... Η froyo θα περαστει κανονικα στο τηλεφωνο μας; :O

 

Σου βγάζει και εσένα το μήνυμα ότι δεν μπορεί να συνδεθεί με τον server για να ελέγξει για αναβαθμίσεις, ή συνδέεται και απλά δεν βρίσκει;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει οτι ειμαι up to date (2.0.1) :)

Το οτι το πηγαν αλλες 2 βδομαδες μετα το ειδα απο την σελιδα της Motorola europe στο facebook, τη Δευτερα.

 

We regret to say the UK 2.1 update has suffered further delays and been pushed back at least another 2 weeks. Additional operator approvals are now required which were not planned for originally. As we don't want to cause any further disappointment, we will now post about the update only once the launch date is 100% confirmed. Sincere apologies for the frustration caused and thanks for your continued patience.

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Για τους τυχερους κατοχους milestone & Nexus υπαρχει μια pre-alpha version του firefox (ή αλλιως fennec) και μπορειτε να την τσεκαρετε απο εδω

Παντως μην ενθουσιαζεστε, δεν λεει πολλα...

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Εχει συνδεσει κανεις σας το κινητο σαν usb modem και να εχει πχ σε ενα λαπτοπ ιντερνετ?

Αν το κανε κανεις,ας μου πει και μενα.Η wind εχει και γ@μω τις προσφορες για 1,5 Gb ιντερνετ ολο το 2010 με 16 ευρω συνολικα(φυσικα εχει και λεπτα ομιλιας και σμς τα οποια δεν με ενδιαφερουν)

Edited by nekisia1
Link to comment
Share on other sites

Εχει συνδεσει κανεις σας το κινητο σαν usb modem και να εχει πχ σε ενα λαπτοπ ιντερνετ?

Αν το κανε κανεις,ας μου πει και μενα.Η wind εχει και γ@μω τις προσφορες για 1,5 Gb ιντερνετ ολο το 2010 με 16 ευρω συνολικα(φυσικα εχει και λεπτα ομιλιας και σμς τα οποια δεν με ενδιαφερουν)

Δεν χρειάζεται usb νομίζω.

Βρες από το μαρκετ το internet sharer.

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, αλλά νομίζω ότι κάνει αυτό ακριβώς και μάλιστα ασύρματα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται usb νομίζω.

Βρες από το μαρκετ το internet sharer.

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, αλλά νομίζω ότι κάνει αυτό ακριβώς και μάλιστα ασύρματα.:)

 

θελω μεσω usb για να το φορτιζω ταυτοχρονα.Θα δοκιμασω και θα σου πω.

Παρεμπιπτοντως,η λιστα με τα musthaveapps ειναι ετοιμη απο τον φιλο sugardad ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το pdanet το χρησιμοποιώ 6 μήνες περίπου χωρίς προβλήματα.

 

 

 

Sent from my HTC Magic using Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το pdanet το χρησιμοποιώ 6 μήνες περίπου χωρίς προβλήματα.

 

 

 

Sent from my HTC Magic using Tapatalk

 

Ευχαριστω.Βρηκα και how to με το pdanet

Link to comment
Share on other sites

Είναι χειρότερος από τον Dolphin???

 

Σιγουρα πιο βαρυς και επιπλεον προς το παρον δεν εχει pinch zoom. Το rendering καλο ειναι, σχετικα γρηγορο. Ας μην βιαστουμε να κρινουμε βεβαια, ουτε καν beta εκδοση δεν ειναι. Αν δεν ενσωματωθει το flash ομως, δεν μπορουμε να πουμε με ασφαλεια ποιος ειναι καλυτερος.

 

ΥΓ: Εχει κανεις προβλημα με την αναζητηση επαφων του, στην 2.1 ? Εμενα δεν μου δουλευει καθολου, δεν βρισκει τπτ πλεον. Στην 2.0.1 δουλευε αψογα. Με λατινικους χαρακτηρες δουλευει κανονικα, με ελληνικους τπτ...

Edited by chrisgr38
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα με την αναζητηση επαφων του, στην 2.1 ? Εμενα δεν μου δουλευει καθολου, δεν βρισκει τπτ πλεον. Στην 2.0.1 δουλευε αψογα. Με λατινικους χαρακτηρες δουλευει κανονικα, με ελληνικους τπτ...

 

Μου δουλευει κανονικα και με ελληνικους χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι δεν αναγνωριζει τους χαρακτηρες απο τις επαφες που ηδη ειχα. Στις καινουριες τα αναγνωριζει κ τα βρισκει στην αναζητηση κανονικα. Ξερει κανεις αν κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, τι ακριβως χανεις απο το κινητο? πχ. εφαρμογες φωτο κτλ?
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι δεν αναγνωριζει τους χαρακτηρες απο τις επαφες που ηδη ειχα. Στις καινουριες τα αναγνωριζει κ τα βρισκει στην αναζητηση κανονικα. Ξερει κανεις αν κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, τι ακριβως χανεις απο το κινητο? πχ. εφαρμογες φωτο κτλ?

 

Χάνεις όλα όσα είναι στη μνήμη του κινητού. Η κάρτα μένει ανέπαφη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μια ερωτηση θελω να κανω γιατι ενδιαφερομαι να το αγορασω. Flash player εχει ο browser? Aνοιγει ολες τις σελιδες κανονικα? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Με το θέμα της κατανάλωσης της μπαταρίας, εχω να ενημερώσω ότι το πρόβλημα διορθώθηκε. Με τις παρατηρησεις του φίλου ddr2 καθώς και με την βοηθεια ενος task killer, καθως και με τις ρυθμισεις της φωτεινότητας ( δεν ήταν στο auto) καταφέρνει η συσκευη και με βγαζει μεχρι το βραδυ. Συνεχεια 3G, ανα 15 λεπτο Push email, και κανα μισαωρο ομιλία. Φυσικα αρκετη χρηση για εγγραφή email και σημειωσεων.

 

Παρατήρηση 2η.

 

Μου κάνει νερα η εφαρμογή των email. Δεν μπορώ να καταλάβω τί φταιει και παραλαμβανω παλιά email. Ενω τα έχω διαβασει και τα έχω διαγράψει μερικά επανερχονται:wacko:

Σημερα επίσης παρελαβα καποια στιγμη 7 email με ημερομηνία 1/1/1970!!!!!!!

Χωρίς θέμα χωρις περιεχόμενο. ( Υπήρχαν email τότε??):p

Επίσης δεν μπορω να καταλάβω για ποιο λόγο δεν έχουν τα εισερχόμενα email την σωστή ωρα αλλά ειναι κατα μία ή δύο ώρες πίσω. πχ μου το εστειλες το email στις 17:00 και στο milestone γραφει ώρα παραλαβής 16:00!

Τα φωτα σας ...καλοδεχούμενα!

Link to comment
Share on other sites

Με το θέμα της κατανάλωσης της μπαταρίας, εχω να ενημερώσω ότι το πρόβλημα διορθώθηκε. Με τις παρατηρησεις του φίλου ddr2 καθώς και με την βοηθεια ενος task killer, καθως και με τις ρυθμισεις της φωτεινότητας ( δεν ήταν στο auto) καταφέρνει η συσκευη και με βγαζει μεχρι το βραδυ. Συνεχεια 3G, ανα 15 λεπτο Push email, και κανα μισαωρο ομιλία. Φυσικα αρκετη χρηση για εγγραφή email και σημειωσεων.

 

Παρατήρηση 2η.

 

Μου κάνει νερα η εφαρμογή των email. Δεν μπορώ να καταλάβω τί φταιει και παραλαμβανω παλιά email. Ενω τα έχω διαβασει και τα έχω διαγράψει μερικά επανερχονται:wacko:

Σημερα επίσης παρελαβα καποια στιγμη 7 email με ημερομηνία 1/1/1970!!!!!!!

Χωρίς θέμα χωρις περιεχόμενο. ( Υπήρχαν email τότε??):p

Επίσης δεν μπορω να καταλάβω για ποιο λόγο δεν έχουν τα εισερχόμενα email την σωστή ωρα αλλά ειναι κατα μία ή δύο ώρες πίσω. πχ μου το εστειλες το email στις 17:00 και στο milestone γραφει ώρα παραλαβής 16:00!

Τα φωτα σας ...καλοδεχούμενα!

Και εγω δεν ξερω τι συμβαινει με τα μειλ.

Την ιδια ακριβως συμπεριφορα εχει και η εφαρμογη k9 που μου προτεινε καποιος.

 

Προσπαθησε να περασεις χειροκινητα τις ρυθμισεις του λογαριασμου σου και αν διατιθενται ρυθμισεις imap να τις προτιμησεις απο το pop3.

Το hotmail δυστυχως δεν εχει imap

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να προωθησω ενα email το οποιο ειχε και εικονες. Δεν μου τις βαζει μεσα στο email που ειναι προς προωθηση. Περιλαμβανει το κειμενο αλλα οχι τις φωτο. Αν τις αποθηκευσω, μετα μπορω να τις στειλω. Αλλα δεν μπορω να προωθησω αυτουσιο το email που εχω παραλαβει. Καμια ιδεα;

Απορια: μονο εγω και ο ddr εχουμε παρατηρησει τα παραπανω προβληματα; οι υπολοιποι δεν χρησιμοποιειτε email στην συσκευη η' δεν εχετε τετοια προβληματα;

 

Και μια μικρη συγκριση με το iphone που δουλευω ταυτοχρονα.

Το iphone ανοιγει ταχυτερα τα email, και ταχυτερα τις σελιδες ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να προωθησω ενα email το οποιο ειχε και εικονες. Δεν μου τις βαζει μεσα στο email που ειναι προς προωθηση. Περιλαμβανει το κειμενο αλλα οχι τις φωτο. Αν τις αποθηκευσω, μετα μπορω να τις στειλω. Αλλα δεν μπορω να προωθησω αυτουσιο το email που εχω παραλαβει. Καμια ιδεα;

Απορια: μονο εγω και ο ddr εχουμε παρατηρησει τα παραπανω προβληματα; οι υπολοιποι δεν χρησιμοποιειτε email στην συσκευη η' δεν εχετε τετοια προβληματα;

 

Και μια μικρη συγκριση με το iphone που δουλευω ταυτοχρονα.

Το iphone ανοιγει ταχυτερα τα email, και ταχυτερα τις σελιδες ιντερνετ.

 

Οταν εφτιαξες τον λογαριασμο σου, σου εβγαλε μια προειδοποιηση, κατι για λογαριασμο plus??

Μπορει να πειζει καποιο ρολο αυτο.

Αυτο που λες με τα συνημμενα ειναι ετσι, διοτι τα συνημμενα δεν στα κατεβαζει αυτοματα (για λογους οικονομιας) οποτε τι να προωθησει??

Παντως, το gmail δουλευει τελεια. Και παρα πολυ γρηγορα.

 

Οσο για το αιφον, μη μου συγκρινεις τα μυδια με τα......τα εχω βαλει και εγω διπλα διπλα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχει κανείς αυτό το πρόβλημα: σποραδικά το τηλέφωνο μου κάνει επανεκίνηση μόνο του (random reboot). Χθές 2 φορές κατά τη διάρκεια κλήσης αλλά και στο παρελθόν σε άσχετες στιγμές. Κάνει restart και το βρίσκω στην τσέπη μου να περιμένει το PIN!!! Νομίζω μια φορά έκανε restart χωρίς να θελει PIN μετά!:worry:
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχει κανείς αυτό το πρόβλημα: σποραδικά το τηλέφωνο μου κάνει επανεκίνηση μόνο του (random reboot). Χθές 2 φορές κατά τη διάρκεια κλήσης αλλά και στο παρελθόν σε άσχετες στιγμές. Κάνει restart και το βρίσκω στην τσέπη μου να περιμένει το PIN!!! Νομίζω μια φορά έκανε restart χωρίς να θελει PIN μετά!:worry:

 

Έχουν αναφερθεί σε κάποια φόρουμ τέτοια προβλήματα, μόνο με τη 2.1.

Αλλά εξαρτάται μάλλον και από τη χώρα που είσαι.

Εγώ δεν έχω παρατηρήσει απολύτως τίποτα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και παλι.Οσοι εχετε προβλημα με τα mail σας,δοκιμαστε το MaiDroid απο το market.

Φιλε ddr2,δοκιμασα το internet sharer που προτεινες αλλα δεν βρηκα πουθενα να εχει δυνατοτητα για wifi συνδεση.Παρεμεινα λοιπον με το pdanet που προτεινε αλλο παληκαρι.Λειτουργει αψογα.

Υγ.Ενημερωτικα,η προσφορα της wind με το free2go ισχυει μεχρι και σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και παλι.Οσοι εχετε προβλημα με τα mail σας,δοκιμαστε το MaiDroid απο το market.

Φιλε ddr2,δοκιμασα το internet sharer που προτεινες αλλα δεν βρηκα πουθενα να εχει δυνατοτητα για wifi συνδεση.Παρεμεινα λοιπον με το pdanet που προτεινε αλλο παληκαρι.Λειτουργει αψογα.

Υγ.Ενημερωτικα,η προσφορα της wind με το free2go ισχυει μεχρι και σημερα.

 

Καλημέρα φίλε μου.

Είχα την εντύπωση ότι το Internet sharer έκανε αυτό το πράγμα.

Το είδα και εγώ μετά (γιατί όπως σου είπα δεν το είχα χρησιμοποιήσει) και όντως έχεις δίκιο.

Παράλληλα όμως έψαξα για κάποιο πρόγραμμα που να μου επιτρέπει να βλέπω και να μεταφέρω τα αρχεία του κινητού μου (κάρτα μνήμης) στο pc μου ασύρματα, μέσω wifi.

Είναι το websharing που αν το βρείς στη full έκδοση, κάνει καλή δουλειά.

 

Για τα μέιλ τώρα:

Προσωπικά έχω λογαριασμό gmail , οπότε χρησιμοποιώ την εφαρμογή αυτή στο milestone. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος γιατι δουλεύει τέλεια.

Παράλληλα όμως στο γραφείο που εργάζομαι υπάρχει και ένας κοινός λογαριασμός στο hotmail.com.

Είχα προσπαθήσει λοιπόν να βάλω και αυτόν τον λογαριασμό στο κινητό για να τον παρακολουθώ.

Όμως, την πρώτη φορά που είχα προσπαθήσει είχα κάποια προβλήματα. Μερικά μέιλ δεν μπορούσε να τα φορτώσει, αν και είχε κατεβάσει τις κεφαλίδες τους και επίσης πολύ συχνά μου έβγαζε error στην προσπάθεια να συνδεθεί. Οπότε το είχα σβήσει τελείως και σταμάτησα να ασχολούμαι.

 

Χτες, όμως, μετά τα μηνύματα που ανταλλάξαμε εδώ στο φόρουμ, είπα να το ξαναφτιάξω να δώ τι γίνεται.

Χρησιμοποιώ την ενσωματωμένη εφαρμογή email. Περιέργως, όλα δουλέψαν μια χαρά, τα μειλ κατέβηκαν γρήγορα και δεν έχω προβλήματα.

Θα δούμε όμως, το παρακολουθώ.

Σε κάθε περίπτωση, το hotmail είναι της πλάκας. Κανονικά κανονικά, το hotmail.com δεν σου παρέχει δωρεάν pop3 , μόνο αν αναβαθμίσεις σε Plus (εξού και η προειδοποίηση που βγάζει το milestone) , επομένως και που μου δουλεύει μέχρι τώρα , πολύ είναι.

Αυτά.:)

 

ΥΓ: Μήπως εννοείς maildroid?

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια,εχει χρειαστει να το παει κανεις για service?το αναλαμβανουν,εστω χωρις εγγυηση;αν ναι,εντυπωσεις?
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...