Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με ένα πρόβλημα που μόλις θυμήθηκα, το usb στο βύσμα του κινητού δεν εφαρμόζει καλά. Μπαίνει κάπως στραβά και πρέπει να το γερνω προς τα πάνω για να εφαρμόσει καλύτερα αλλά και πάλι στραβό παραμένει. Δοκίμασα και με άλλο καλώδιο και με το ίδιο καλώδιο σε άλλη συσκευή και απ ό,τι φαίνεται το milestone έχει το πρόβλημα. Αντιμετωπίζει κανείς κάτι παρόμοιο;

 

Σε εμένα εφαρμόζει εντάξει. Δεν πιστεύω ότι είναι πρόβλημα αυτό που έχει το δικό σου αν δουλεύει έστω και στραβά.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kalagas μπραβο για την δουλια που εχεις κανει στις ROM σου!!!! Αυτη η GOLD ειναι τρελα!!! (την κατεβαζω τωρα) Θα ηθελα την βοηθεια σου ομως σε κατι εβαλα την Νο2 και μου βγαζει FC το HTC Keyboard απο την ωρα που ξεκιναει το τηλεφωνο.Επισης η 3D Gallery οταν παταω την καμερα μου βγαζει και αυτη FC.Κανω κατι λαθος;; :(

Σκεφτομαι να περασω με SBF την ευρωπαικη 2.1 και μετα το SBF με την vunerable recovery μηπως και διωρθωθει μια και και πηγα στην 2.1 με το Nandroid του nallback. Τι λες;

 

Εγώ έβαλα με sbf την γνήσια 2.1 EU και πάνω εκεί έκανα ότι έκανα. Εκεί έκανα root, εκεί άλλαξα όλα τα apk από την αρχή...

Το FC με το gallery όταν πατάς το εικονίδιο της κάμερας είναι γνωστό γιατί είναι το gallery του Nexus One. Το άλλο με το HTC keyboard δεν ξέρω γιατί στο βγάζει... Το βγάζει σε κανέναν άλλο, να μας πει??? Μια λύση είναι να κατεβάσεις το v.24 high res από το xda και να το αντικαταστησεις στο system/app να του δώσεις permissions 644 και να κανείς restart. Μετά πάλι από το xda κατέβασε το gold theme (αυτό που έχω στην 4η Rom) και ξανά κανε το ίδιο ( αντικατάσταση και permissions).

Τώρα αν θες να δοκιμασεις και άλλη ROM κάνε το, δεν να χάσεις τίποτα...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

kalagas δεν διαβασα σωστα ή δεν καταλαβα σωστα?

 

Εβαλες την γνησια 2.1 και την εκανες root? Γινεται δηλαδη η 2.1 root directly χωρις να κανεις downgrade πρωτα?

 

edit : τσεκαρα το howto και κατεβασα το update.zip που εχεις postαρει. Καταρχας το zip ειναι 30mb και τα contents 30kb. Επαιξε κανα corruption? Am i missing something?

Απ' οτι ειδα περναει το su στο bin και ενα app superuser. Προφανως λοιπον τρεχει on boot το app το οποιο μεσω του su(do) δινει root access?

Οποτε το ολο hole ειναι οτι μπορει να παρει ενα unauthorized update file και να το περασει (και αρα περναμε το su στο bin). Προφανως ομως η 2.1 δεν αφηνει να περνας οτι update θελεις και αρα δημιουργειτε το προβλημα πως θα περασεις το su.

Εσυ προφανως εκανες nandroid backup μια φρεσκια 2.1, πεταξες οτι ηταν αχρηστο, εβαλες και το su και την ξαναφορτωσες και αρα εχεις root access.

 

Εχω πεσει μεσα?

 

edit 2 : αν και πιστευω οτι προκαλω τον bomber21 να μου συστησει το Mjöllnir του με τα ασχετα posts μου, εχω μια ερωτηση οσο αφορα τον astro file manager. Ενω γενικα παω παντου (οπου μου επιτρεπει σαν unrooted) και μπορω να κανω "details" σε καποιο file και να δω τα permissions σε καποια folders (οπως το /dev) ενω μπορω να δω τα files δεν κανει καμια ενεργεια. Ειναι φυσιολογικο? Ειμαι και ολιγον linux nab, συγχωρεστε την ασχετοσυνη μου.

Edited by bo8ran8rwpos
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με ένα πρόβλημα που μόλις θυμήθηκα, το usb στο βύσμα του κινητού δεν εφαρμόζει καλά. Μπαίνει κάπως στραβά και πρέπει να το γερνω προς τα πάνω για να εφαρμόσει καλύτερα αλλά και πάλι στραβό παραμένει. Δοκίμασα και με άλλο καλώδιο και με το ίδιο καλώδιο σε άλλη συσκευή και απ ό,τι φαίνεται το milestone έχει το πρόβλημα. Αντιμετωπίζει κανείς κάτι παρόμοιο;

Το βυσμα ειναι καπως σφικτο.

Θελει σπρωξιμο για να μπει καλα και απο τις 2 μεριες. Ακριβως το ιδιο γινοταν και στο v8!!

Δοκιμασα και ενα καλωδιο απο νοκια και εμπαινε μια χαρα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Μια tricky question.

Υπαρχει δυνατοτητα να οριζεται μια νεα συναντηση (ραντεβου) στο ημερολογιο και το ρημαδι το milestone να με ειδοποιει, "ξυπνωντας" απο το ληθαργο?

Δηλαδη, οχι απλα να ακουγεται η ειδοποιηση (η ιδια που ακουγεται για εισερχομενο μηνυμα, email κλπ), αλλα να "φωτιζει" η οθονη κανονικα.

Ως εχει τωρα και το milestone και ολα τα παλιοτερα android κινητα απλα ακουγεται ο ηχος ειδοποιησεις, "αναβει" το λεντακι ειδοποιησης και... μεχρι εκει.

Εν αντιθεσει, το desire σε ειδοποιει πληρως ενεργοποιωντας την οθονη (και σου παρεχει επιλογες snooze κλπ), σαν να επροκειτο για ξυπνητηρι - πολυ πιο βολικο.

Εχει κανεις υποψην του καποιον (οποιονδηποτε) τροπο να κανω το ιδιο στο milestone?

Link to comment
Share on other sites

kalagas δεν διαβασα σωστα ή δεν καταλαβα σωστα?

 

Εβαλες την γνησια 2.1 και την εκανες root? Γινεται δηλαδη η 2.1 root directly χωρις να κανεις downgrade πρωτα?

 

edit : τσεκαρα το howto και κατεβασα το update.zip που εχεις postαρει. Καταρχας το zip ειναι 30mb και τα contents 30kb. Επαιξε κανα corruption? Am i missing something?

Απ' οτι ειδα περναει το su στο bin και ενα app superuser. Προφανως λοιπον τρεχει on boot το app το οποιο μεσω του su(do) δινει root access?

Οποτε το ολο hole ειναι οτι μπορει να παρει ενα unauthorized update file και να το περασει (και αρα περναμε το su στο bin). Προφανως ομως η 2.1 δεν αφηνει να περνας οτι update θελεις και αρα δημιουργειτε το προβλημα πως θα περασεις το su.

Εσυ προφανως εκανες nandroid backup μια φρεσκια 2.1, πεταξες οτι ηταν αχρηστο, εβαλες και το su και την ξαναφορτωσες και αρα εχεις root access.

 

Εχω πεσει μεσα?

Όχι δεν έχεις πέσει μέσα... Κατευθείαν από την 2.1 έκανα root. Άλλαξα μόνο το recovery (κυκλοφορεί στο net σε μορφή sbf) και έβαλα αυτό της 2.0.1, μετά άλλαξα το bootloader από 90.78 σε 90.74 (και αυτό κυκλοφορεί σε μορφή sbf) και έκανα root... Tον bootloader τον άλλαξα γιατί με τον 90.78 (που έχουν όλα τα καινούργια από Wind) αν πατήσεις από κλειστό τηλέφωνο, το power + κουμπί κάμερας, δεν σε βγάζει στη οθόνη με το τριγωνάκι (recovery mode), ενώ ο 90.74 σε βγάζει κανονικά... οπότε μπορείς να συνεχίσεις όπως περιγράφω στο HOW TO.

Αυτή είναι καινούργια σχετικά μέθοδος... Αλλά η πιο σίγουρη είναι να ακουλουθήσεις το 1o HOW TO που έχω γράψει... να περάσεις δηλαδή με .sbf πρώτα την 2.0.1, να την κάνεις root και μετά με κάποιο nandroid να ξαναπάς σε rooted 2.1.

Μετά μπορείς να κάνεις ότι θες...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Μια tricky question.

Υπαρχει δυνατοτητα να οριζεται μια νεα συναντηση (ραντεβου) στο ημερολογιο και το ρημαδι το milestone να με ειδοποιει, "ξυπνωντας" απο το ληθαργο?

Δηλαδη, οχι απλα να ακουγεται η ειδοποιηση (η ιδια που ακουγεται για εισερχομενο μηνυμα, email κλπ), αλλα να "φωτιζει" η οθονη κανονικα.

Ως εχει τωρα και το milestone και ολα τα παλιοτερα android κινητα απλα ακουγεται ο ηχος ειδοποιησεις, "αναβει" το λεντακι ειδοποιησης και... μεχρι εκει.

Εν αντιθεσει, το desire σε ειδοποιει πληρως ενεργοποιωντας την οθονη (και σου παρεχει επιλογες snooze κλπ), σαν να επροκειτο για ξυπνητηρι - πολυ πιο βολικο.

Εχει κανεις υποψην του καποιον (οποιονδηποτε) τροπο να κανω το ιδιο στο milestone?

Aυτό που μπορείς να κάνεις είναι να βρεις κανένα Reminder καλό που να έχει και popup notification και να χρησιμοποιείς αυτόν αντί για το Calendar.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχεις πέσει μέσα... Κατευθείαν από την 2.1 έκανα root. Άλλαξα μόνο το recovery (κυκλοφορεί στο net σε μορφή sbf) και έβαλα αυτό της 2.0.1, μετά άλλαξα το bootloader από 90.78 σε 90.74 (και αυτό κυκλοφορεί σε μορφή sbf) και έκανα root... Tον bootloader τον άλλαξα γιατί με τον 90.78 (που έχουν όλα τα καινούργια από Wind) αν πατήσεις από κλειστό τηλέφωνο, το power + κουμπί κάμερας, δεν σε βγάζει στη οθόνη με το τριγωνάκι (recovery mode), ενώ ο 90.74 σε βγάζει κανονικά... οπότε μπορείς να συνεχίσεις όπως περιγράφω στο HOW TO.

Αυτή είναι καινούργια σχετικά μέθοδος... Αλλά η πιο σίγουρη είναι να ακουλουθήσεις το 1o HOW TO που έχω γράψει... να περάσεις δηλαδή με .sbf πρώτα την 2.0.1, να την κάνεις root και μετά με κάποιο nandroid να ξαναπάς σε rooted 2.1.

Μετά μπορείς να κάνεις ότι θες...

 

Καλημερα...Δεν χρειαζεται αλλαγη ο bootloader.Για recovery mode στον 90,78 απλως κρατας πατημενα τα power + χ στο πληκτρολογιο...Μετα συνεχιζεις κανονικα την διαδικασια του root...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...Δεν χρειαζεται αλλαγη ο bootloader.Για recovery mode στον 90,78 απλως κρατας πατημενα τα power + χ στο πληκτρολογιο...Μετα συνεχιζεις κανονικα την διαδικασια του root...

 

Α δεν το ήξερα αυτό. Ωραίος.... Πρέπει να αλλάξεις το recovery όμως για να τρέξει το update.zip που κάνει το rooting από την κάρτα ...

Mήπως ξέρεις τι αλλαγές έχουν γίνει με το bootloader 90.78???

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω απολυτικα τι λες και μεχρι εκει που το φτασες,το ξερα και γω...

Το θεμα ειναι,οπως λαθος δεν το γραψα,πως τα στελνουμε?

 

Έτσι όπως έρχεται η συσκευή δεν υποστηρίζει καν file browsing οπότε δεν υπάρχει και επιλογή αποστολής αρχείων με bluetooth νομίζω. Χρησιμοποιώντας βέβαια τον Astro ή τον Root Explorer στέλνεις κανονικά σε όλο τον κόσμο.

 

Επίσης για το θέμα του κλειδώματος του GPS, θεωρώ πως έχεις άδικο και μιλάω συγκεκριμένα για το nDrive. Έχει αποδεδειγμένα προβληματικό κλείδωμα και αναφέρεται και σε πολλά διεθνή φόρουμ, παρόλο που στις υπολοιπες λειτουργίες είναι πολύ καλό. Έκανα πολλές δοκιμές, υπό ίδιες συνθήκες με διάφορες εφαρμογές και εαν δεν ειναι η ωρα του να δουλέψει δεν προκειται να κλειδωσει με τιποτα.

Πολλοί αναφερανε μαλιστα τρίτους τρόπους για να το κάνουν να ξυπνάει πιο γρήγορα αλλά αυτό καθιστά την εφαρμογή μάλλον άβολη. Ειναι κρίμα γιατι μόλις κλειδώσει είναι πολύ πιο γρήγορο και εμφανίσημο από το Sygic πχ. που κλειδώνει αμέσως αλλά από εμφάνιση δεν...

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Aυτό που μπορείς να κάνεις είναι να βρεις κανένα Reminder καλό που να έχει και popup notification και να χρησιμοποιείς αυτόν αντί για το Calendar.

 

Δυστυχως, οσα calendar widgets δοκιμασα (γιατι calendar replacement απο οσο γνωριζω δεν υπαρχει ακομα - μονο η native εφαρμογη ημερολογιου) δεν κανουν αυτο και φοβαμαι οτι δεν υπαρχει daemon να "ξυπνα" τη συσκευη οταν "σημαινει" η ωρα ενος ραντεβου... :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βλεπω πως συζητουσατε για θηκες και ηθελα να πω την αποψη μου.Για μενα η καλυτερη θηκη ειναι της seidio για τον απλο λογο οτι στην ουσια γινεται μερος του κινητου σου.Μαλιστα οσοι το βλεπουν νομιζουν οτι το κινητο δεν εχει θηκη και ετσι ειναι σχεδιασμενο.Για του λογου το αληθες οριστε και μερικες φωτο

 

http://img341.imageshack.us/img341/1079/p1000359.jpg

http://img341.imageshack.us/img341/2408/p1000360h.jpg

http://img519.imageshack.us/img519/5735/p1000361v.jpg

http://img248.imageshack.us/img248/9541/p1000362r.jpg

 

Φιλε απο που μπορουμε να την βρουμε...???

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως, οσα calendar widgets δοκιμασα (γιατι calendar replacement απο οσο γνωριζω δεν υπαρχει ακομα - μονο η native εφαρμογη ημερολογιου) δεν κανουν αυτο και φοβαμαι οτι δεν υπαρχει daemon να "ξυπνα" τη συσκευη οταν "σημαινει" η ωρα ενος ραντεβου... :(

Δεν είπα για calendar widget. Ψάξε για reminder όπως το COL Reminder που να βάλεις και επαναλαμβανόμενες ειδοποιήσεις...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Α δεν το ήξερα αυτό. Ωραίος.... Πρέπει να αλλάξεις το recovery όμως για να τρέξει το update.zip που κάνει το rooting από την κάρτα ...

Mήπως ξέρεις τι αλλαγές έχουν γίνει με το bootloader 90.78???

 

Δεν βλεπω καμμια αλλαγη ουτε νομιζω να υπαρχει ...Για recovery χρησιμοποιησα το (CG47) from SHOLS_U2_01.14.0 που περιεχει το RAMDLD 90.78 απο modmymoto.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω καμμια αλλαγη ουτε νομιζω να υπαρχει ...Για recovery χρησιμοποιησα το (CG47) from SHOLS_U2_01.14.0 που περιεχει το RAMDLD 90.78 απο modmymoto.

 

Και γω αυτό το recovery είχα περάσει....

Έβαλα τώρα και το Bootoloader 90.78 και δοκίμασα το power+x και δούλεψε κανονικά.....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στον germano δεν θα ερθει το milestone ? Εχω επηδοτηση στην cosmote και θελω να το χτηπησω το κινητο ξερετε ποτε θα ερθει?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στον germano δεν θα ερθει το milestone ? Εχω επηδοτηση στην cosmote και θελω να το χτηπησω το κινητο ξερετε ποτε θα ερθει?

 

Αν δεν ξέρει ο γερμανός θα ξέρουμε εμείς??? Δύσκολα να το φέρει πάντως πρόσφατα αφού το έχει η Wind αποκλειστικότητα...

Φαντάζομαι ότι η αποκλειστικότητα σημαίνει ότι για κάποιο διάστημα θα διατήθεται μόνο από Wind...

 

 

Edit: Mάλλον βρέθηκε λύση για τα Alarm... κατεβάστε από ΕΔΩ το sbf και περάστε το με το RSDLite.

Είναι μόνο ο bootloader (kernel+init) και δεν πειράζει τίποτα άλλο στο τηλέφωνο... Εγώ το έβαλα και θα κάνω κάποια test όλη μέρα στα Alarm και θα πω εντυπώσεις...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στον germano δεν θα ερθει το milestone ? Εχω επηδοτηση στην cosmote και θελω να το χτηπησω το κινητο ξερετε ποτε θα ερθει?

 

αχ να ξερες πως το περιμενω! αν δεν μου κατσει , ερχεται το nexus που ευελπιστω να το βρουμε σε καναν germano. Ψαχνω ψαχνω ψαχνω, στελνω mail. Περιμενω απαντηση απο την κοσμοτε τωρα. Γενικα, αν μαζευτουμε και τους πρηξουμε,με mails, ισως το δουμε να αναδυει στα ραφια ...

 

CREATE GROUP , SO .

 

edit: με ενημερώσανε με ενα fix κλασικο μηνυμα : Καλησπέρα σας,η συγκεκριμένη συσκευή δεν θα είναι διαθέσιμη από την Cosmote.

Edited by tsoump

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν καταλαβα εμεις που το αγορασαμε απο eshop & wind ..μπορουμε να το κανουμε root ???

Ναι μπορείς αλλά πρέπει να αλλάξεις πρώτα το Recovery και να βάλεις της 2.0.1.

Aφού έχεις περάσει το update.zip που είναι στο 1ο ΗOW TO στην κάρτα, κατεβάζεις

το vulnerable_recovery_only_RAMDLD90_78.sbf και το περνάς με το RSDLite.

Μετά για να μπεις σε recovery mode πατάς power+X (αυτό μας το έκανε γνωστό ο satpanos) μέχρι να βγει το τριγωνάκι στην οθόνη, και μετά μόλις δεις το τριγωνάκι συνεχίζεις όπως περιγράφει το 1ο HOW TO...

 

.... Σημείωση: Από το ΗoW TO copy-paste... (...Μετά κρατάτε πατημένο το volyme+ (στο πλάι του κινητού) και πατάτε μια φορά το κουμπί της φωτογραφικής μηχανής. Θα σας βγάλει στην οθόνη recovery όπου έχετε 4 επιλογές. Διαλέξτε την 2η (με το pad του hardware πληκτρολογίου) που λέει για το update.zip, πατήστε το χρυσαφί από το pad του hardware πληκτρολογίου και αφήστε το να τελειώσει (γίνεται πολύ γρήγορα). Μετά με το pad διαλέξτε την 1η επιλογή (reboot) και πατήστε το πάλι το χρυσαφί από το pad του hardware πληκτρολογίου .

Όταν ξανανοίξει το τηλέφωνο θα έχετε root access (πρόσβαση δηλαδή σε όλα τα αρχεία συστήματος)....)

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς αλλά πρέπει να αλλάξεις πρώτα το Recovery και να βάλεις της 2.0.1.

Aφού έχεις περάσει το update.zip που είναι στο 1ο ΗOW TO στην κάρτα, κατεβάζεις

το vulnerable_recovery_only_RAMDLD90_78.sbf και το περνάς με το RSDLite.

Μετά για να μπεις σε recovery mode πατάς power+X (αυτό μας το έκανε γνωστό ο satpanos) μέχρι να βγει το τριγωνάκι στην οθόνη, και μετά μόλις δεις το τριγωνάκι συνεχίζεις όπως περιγράφει το 1ο HOW TO...

 

.... Σημείωση: Από το ΗoW TO copy-paste... (...Μετά κρατάτε πατημένο το volyme+ (στο πλάι του κινητού) και πατάτε μια φορά το κουμπί της φωτογραφικής μηχανής. Θα σας βγάλει στην οθόνη recovery όπου έχετε 4 επιλογές. Διαλέξτε την 2η (με το pad του hardware πληκτρολογίου) που λέει για το update.zip, πατήστε το χρυσαφί από το pad του hardware πληκτρολογίου και αφήστε το να τελειώσει (γίνεται πολύ γρήγορα). Μετά με το pad διαλέξτε την 1η επιλογή (reboot) και πατήστε το πάλι το χρυσαφί από το pad του hardware πληκτρολογίου .

Όταν ξανανοίξει το τηλέφωνο θα έχετε root access (πρόσβαση δηλαδή σε όλα τα αρχεία συστήματος)....)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..!!!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Οσοι θελετε να παρετε το milestone, αλλα δεν θελετε Wind, το εχει φερει και το e-shop.gr !! Απο εκει κανετε συμβολαιο σε οποια εταιρεια θελετε. Αυτην την στιγμη που γραφω δεν εχει κομματια, αλλα αν στειλετε εκει ενα email πιθανον να σας ενημερωσουν
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Ναι το e-shop (οταν ξαναφερει κομματια) υποστηριζει κανονικα συμβολαια και ολα τα παρελκομενα (αλλαγη απο υπαρχον αριθμο, ανανεωση συμβολαιου κτλ).

 

Εγω μιας και ειχα voda καρτοκινητο το μετετρεψα σε συμβολαιο. Στα 20€ παγιο εδινε 80€ επιδοτηση. Ηταν η μεγαλυτερη απο τους 3 mobile providers.

 

@Kalagas

 

Αλλαγες που κανεις στον bootloader ή recovery agent δεν επηρεαζουν με καποιο τροπο τη λειτουργια του κινητου ή μελλοντικες αναβαθμισεις?

Παραλληλα εφοσον γινεται αλλαγη bootloader ποιο το προβλημα με τις custom roms? Δεν μπορει να περαστει ενας ανεπισημος bootloader που να επιτρεπει (πραγματικα) custom roms?

 

Και για το ξυπνητηρι ενδιαφερομαι ιδιαιτερα τι αποτελεσματα θα σου βγαλει. Μεχρι στιγμης στην μαμα 2.1 δουλευει μια χαρα. Καλου κακου τις πρωτες μερες εβαζα και στο N73. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οσοι θελετε να παρετε το milestone, αλλα δεν θελετε Wind, το εχει φερει και το e-shop.gr !! Απο εκει κανετε συμβολαιο σε οποια εταιρεια θελετε. Αυτην την στιγμη που γραφω δεν εχει κομματια, αλλα αν στειλετε εκει ενα email πιθανον να σας ενημερωσουν

 

Γιατι να μην θέλουμε να πάρουμε από WIND? Εχει κάτι διαφορετικό από τα αλλά?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην θέλουμε να πάρουμε από WIND? Εχει κάτι διαφορετικό από τα αλλά?

Όχι, απλά το eshop το δίνει φτηνότερα νομίζω.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...