Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δοκίμασε να δεις αν μπορείς να επαναφέρεις προηγούμενο Nandroid Backup...

 

Ρωτάω για να ξέρει κάποιος αν την δοκιμάσει και δεν την θέλει μετά, αν μπορεί απλά με Nandroid Restore να επαναφέρει το τηλέφωνο του όπως ήταν πριν την MotoFrenze Rom του Dexter....

Είναι σημαντικό αυτό, να μπορείς δηλαδή με το OpenRecovery να περάσεις την MotoFrenze Rom του Dexter, αλλά αν δεν σ' αρέσει να γυρίσεις πάλι πίσω στην 2.1 απλά με κάποιο Νandroid Backup που είχες πάρει πριν.....

 

Δοκίμασε και πες μας....

 

Επίσης μόνο η κάμερα δεν δουλεύει σωστά??? Όλα τα άλλα δουλεύουν κανονικά??? Wifi??? GPS??? GPRS???

 

To νανδροιδ δουλευει κανονικα...Εγω τωρα σας γραφω απο 2.1... το

Εχω κανει πολλες φορες... wifi τελεια... gps και gprs δεν ξερω... για το πρωτο θα εχω ενημερωση μεχρι το βραδυ... για το γπρς δεν θα μαθουμε...γτ εχω φρογκ... τελικα το μονο που με ενοχλησε ειναι στο Μιλεστονε οβερκλοκ που νομιζει πως δεν ειμαι ροοτ και δεν φορτωνει το μοντουλ... η καμερα απλά δεν κανει φοκους... αυτα..μην διστασετε να ρωτησετε οτι θελετε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για δοκίμασε να δεις αν μπορείς να επαναφέρεις προηγούμενο Nandroid Backup...

 

Ρωτάω για να ξέρει κάποιος αν την δοκιμάσει και δεν την θέλει μετά, αν μπορεί απλά με Nandroid Restore να επαναφέρει το τηλέφωνο του όπως ήταν πριν την MotoFrenze Rom του Dexter....

Είναι σημαντικό αυτό, να μπορείς δηλαδή με το OpenRecovery να περάσεις την MotoFrenze Rom του Dexter, αλλά αν δεν σ' αρέσει να γυρίσεις πάλι πίσω στην 2.1 απλά με κάποιο Νandroid Backup που είχες πάρει πριν.....

 

Δοκίμασε και πες μας....

 

Επίσης μόνο η κάμερα δεν δουλεύει σωστά??? Όλα τα άλλα δουλεύουν κανονικά??? Wifi??? GPS??? GPRS???

 

Γιαννη , εγω τη φορουσα ολο τον Αυγουστο...ΟΛΑ δουλευουν εκτος απο βιντεοσκοπηση και autofocus...το barcode scanner δουλευει....

Παντως αν θελει καποιος να τη δοκιμασει , προτεινω την τροποποιημενη BFF VERSION1 απο το adroid-hilfe...Ειναι μακραν η καλυτερη και η πιο σταθερη...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χτές πέρασα την ρόμ του ντέξτερ και πραγματικά έχω μείνει άναυδος... Χωρίς οβερκλοκ οι ταχύτητες απόκρισης πλησιάζουν αυτές της ορίτζιναλ ρομ με Ο/Κ στα 1000... Το φλασ είναι τρομερό... Και για να μην πολυλογώ... Ανυπομονώ για παγωμένο γιαούρτι...

 

Το scrolling έχει ομαλοποιηθεί καθόλου ή πάλι κάνει σκαλοπατάκια??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το scrolling έχει ομαλοποιηθεί καθόλου ή πάλι κάνει σκαλοπατάκια??

 

θα έλεγα οτι εχει ομαλοποιηθει, παρόλο την αδυναμία οβερκλοκινγκ. Ελαχιστες φορές κάνει σκαλοπατακια αλλα μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου...

 

@satpanos.

 

Δωσε ενα λινκ και δεν την βρίσκω...Πρώτα πετάς την βόμβα και μετά φεύγεις...:P

Link to comment
Share on other sites

θα έλεγα οτι εχει ομαλοποιηθει, παρόλο την αδυναμία οβερκλοκινγκ. Ελαχιστες φορές κάνει σκαλοπατακια αλλα μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου...

 

Συγγνωμη που επιμενω, αλλα θελεις να πεις οτι για παραδειγμα στη λιστα με τις αγαπημενες επαφες (τηλεφωνο> τελευταια καρτελα δεξια) δεν κανει σκαλοπατακια?

 

Το οβερκλοκ ειναι ζητημα χρονου. Αναρωτιεμαι αν ενα μιλεστονε με 2.2 και χρονισμενο στα 1000 θα ειναι ισοδυναμο με το καινουριο μιλεστονε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη που επιμενω, αλλα θελεις να πεις οτι για παραδειγμα στη λιστα με τις αγαπημενες επαφες (τηλεφωνο> τελευταια καρτελα δεξια) δεν κανει σκαλοπατακια?

 

Το οβερκλοκ ειναι ζητημα χρονου. Αναρωτιεμαι αν ενα μιλεστονε με 2.2 και χρονισμενο στα 1000 θα ειναι ισοδυναμο με το καινουριο μιλεστονε.

 

Ε κάνει λιγάκι αλλά μόνο όταν το κάνω πολύ γρήγορα... Τώρα όσον αφορά το οβερκλοκ ενώ έχει την εφαρμογή προεγκατεστημένη δεν δουλευει... :S

Link to comment
Share on other sites

To θέμα με το wifi έχει αρχίσει να μου την δίνει. Πως γίνεται κάτι που λειτουργεί ξαφνικά να χαλά..... τα νεύρα μου!!!!

 

Συνδεεσαι κανονικά αλλά δεν κατεβάζει τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Nαι συνδέομαι και δεν κάνει τίποτα. Δοκίμασα όλα τα mode ασφαλείας (ακόμα και χωρίς ασφάλεια), έβγαλα το firewall από το router, έβαλα καρφωτή ip, σύνδεση με mac adress και άλλα και ενώ παίρνω ip μετά δεν κατεβάζει τίποτα. Στο αμερικάνικο φόρουμ του droid διάβασα άπειρες σελίδες χωρίς συμπέρασμα. Edited by newlynx
Link to comment
Share on other sites

Nαι συνδέομαι και δεν κάνει τίποτα. Δοκίμασα όλα τα mode ασφαλείας (ακόμα και χωρίς ασφάλεια), έβγαλα το firewall από το router, έβαλα καρφωτή ip, σύνδεση με mac adress και άλλα και ενώ παίρνω ip μετά δεν κατεβάζει τίποτα. Στο αμερικάνικο φόρουμ του droid διάβασα άπειρες σελίδες χωρίς συμπέρασμα.

 

Μου το έκανε και εμένα... Και έκανα επαναφορά...Πάρε ενα Backup (nandroid) και κανε επαναφορά και wipe data... ΔΟκίμασε και πες μας..

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω πως το έχω δοκιμάσει και αυτό. Τόση μελέτη έχω ρίξει ..... αυτό θα μου ξέφευγε ;:lol::lol::lol::lol::lol:

To router (zyxel P-661HW-D1) το δοκίμασα ασύρματα με netbook και δεν είχε πρόβλημα. Αλλά τώρα που το σκέφτομαι είχα παλιά πρόβλημα σύνδεσης με το HTC p3600 το οποίο είχα λύσει επιτυχώς. Για να το ελέγξουμε πάλι το HTC αν συνδέεται.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω πως το έχω δοκιμάσει και αυτό. Τόση μελέτη έχω ρίξει ..... αυτό θα μου ξέφευγε ;:lol::lol::lol::lol::lol:

To router (zyxel P-661HW-D1) το δοκίμασα ασύρματα με netbook και δεν είχε πρόβλημα. Αλλά τώρα που το σκέφτομαι είχα παλιά πρόβλημα σύνδεσης με το HTC p3600 το οποίο είχα λύσει επιτυχώς. Για να το ελέγξουμε πάλι το HTC αν συνδέεται.

 

Δοκίμασε αυτό. Εγώ το έκανα πριν 1-2εβδομάδες και δεν ξαναείχα πρόβλημα με αποσυνδέσεις κλπ...

Έχει και έτοιμο script στο κάτω κάτω μέρος της σελίδας για να περάσεις το fix με το Openrecovery που είναι πιο εύκολο και γρήγορο.

Μετά ξανακάνε reboot...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς αυτό?

ROM Manager v2.0.2.6 Premium

http://www.koushikdutta.com/2010/02/clockwork-recovery-image.html

Βρήκα την Premium έκδοση. Απ' ότι κατάλαβα πρέπει να κάνει την ίδια δουλειά με την GOT, να αλλάζεις ROM δηλαδή, Root, Nandroid BackUp, κλπ..

 

Περιγραφή:

"ROOT USERS ONLY!

 

Turn off ads in settings if you want!

 

Flash an alternate/experimental recovery and flash back to fix "stuck at M"!

 

Manage your ROMs via a handy UI. organize and perform backups and restores from within Android! Install your favorite ROMs over the air!

 

SEO: ROM Manager, ROMs, nandroid, backup, root"

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό. Εγώ το έκανα πριν 1-2εβδομάδες και δεν ξαναείχα πρόβλημα με αποσυνδέσεις κλπ...

Έχει και έτοιμο script στο κάτω κάτω μέρος της σελίδας για να περάσεις το fix με το Openrecovery που είναι πιο εύκολο και γρήγορο.

Μετά ξανακάνε reboot...

 

Έχω την εντύπωση οτι τώρα επανήλθε και το δικό μου πλήρως.. :D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες Ελλήνων.....

Η Μixed_ROM v.2 είναι έτοιμη και μπορείτε να την κατεβάσετε από ΕΔΩ....

 

Ανοίξτε όλα τα screenshots και προσπαθήστε στο κινητό σας να ανοίξετε αυτό που βλέπετε στα screenshots, για να καταλάβετε που και πόσες διαφορές υπάρχουν με την ROM που έχετε τώρα....

 

Edit: Μπήκε και άλλο ένα screenshot με πολλά εικονίδια της μπάρας ειδοποιήσεων...

 

Όποιος την δοκιμάσει.... θέλω εντυπώσεις...

 

Καλή Διασκέδαση....!!!

 

Edit 2: Δεν μπόρεσα να βρώ τρόπο να κάνω την μπαταρία να φαίνεται η στάθμη της κατά 1%, αλλά μπόρεσα να βρώ και έκανα να φαίνεται κατά 10% όπως δείχνει και το παρακάτω screenshot:

 

http://img843.imageshack.us/img843/4177/batteriew.jpg

 

Η στάθμη δηλαδή πάει: 0, 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100 και όχι 0, 10, 20, 40, 60, 80, 100 που πήγαινε κανονικά....

Όλες οι πληροφορίες για να βάλετε το Battery Hack περιγράφονται στο τέλος του post με την Μixed_Rom_v.2

 

 

Έχω προσπαθήσει πάνω απο 20 φορές να την βάλω αλλά μου λέει failed not found sdcard/update.zip

όταν πατάω το χρυσαφί κουμπί. Καμιά ιδέα;;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσπαθήσει πάνω απο 20 φορές να την βάλω αλλά μου λέει failed not found sdcard/update.zip

όταν πατάω το χρυσαφί κουμπί. Καμιά ιδέα;;;

Ευχαριστώ

 

Διάβασε καλά τις οδηγίες. Δε λέω πουθενά για update.zip

Άμα είσαι rooted, έχεις το vulnerable recovery και έχεις και το GOT OpenRecovery και διαβάσεις βήμα-βήμα τις οδηγίες δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα...

Επίσης πάνω πάνω στην περιγραφή γράφω: ROM No8 (Mixed ROM v.2 for G.O.T_2.36):

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό. Εγώ το έκανα πριν 1-2εβδομάδες και δεν ξαναείχα πρόβλημα με αποσυνδέσεις κλπ...

Έχει και έτοιμο script στο κάτω κάτω μέρος της σελίδας για να περάσεις το fix με το Openrecovery που είναι πιο εύκολο και γρήγορο.

Μετά ξανακάνε reboot...

 

Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή αλλά και πάλι δεν έγινε τίποτα. Τι 2.36 του πέρασα, τι το script που πρότεινες τίποτα :( . Ενώ συνδέεται και παίρνει ip, δεν έχω κίνηση δεδομένων. Θα το βρω στο τέλος, απλά για τα νεύρα μου ανησυχώ :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή αλλά και πάλι δεν έγινε τίποτα. Τι 2.36 του πέρασα, τι το script που πρότεινες τίποτα :( . Ενώ συνδέεται και παίρνει ip, δεν έχω κίνηση δεδομένων. Θα το βρω στο τέλος, απλά για τα νεύρα μου ανησυχώ :lol::lol::lol:
Απενεργοποιησε το wifi, κανε μια επανεκκινηση και προσπαθησε παλι.

Δεν μπορει...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τα πάντα και δεν γίνεται τίποτα. Στο αμερικάνικο φόρουμ της Motorola υπάρχει ένα αντίστοιχο θέμα (https://supportforums.motorola.com/thread/16191?start=0&tstart=0) με 1293 απαντήσεις αλλά χωρίς κάποιο συμπέρασμα.
Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι απλά....

Βρες ένα ελεύθερο hotspot ή ένα άλλο ασύρματο ενός φίλου και συνδέσου εκεί.

Αν δουλεύει τότε μάλλον πρέπει να αλλάξεις modem.

Αν δεν δουλεύει μάλλον πρέπει να το στείλεις για service.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όσους έχουν φλασάρει νεότερους bootloaders (π.χ. 90.78), υπάρχει καμιά διαφορά στο κινητό (χρόνος boot κλπ)?

 

Έχω την παλιότερη 90.73, αξίζει να φλασάρω τον 90.78?

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όσους έχουν φλασάρει νεότερους bootloaders (π.χ. 90.78), υπάρχει καμιά διαφορά στο κινητό (χρόνος boot κλπ)?

 

Έχω την παλιότερη 90.73, αξίζει να φλασάρω τον 90.78?

 

Κοίταξε να σου πω. Δεν θυμάμαι αυτό που ρωτάς γιατί πάει πολύ καιρός από τότε που είχα τον 90.73 και τον 90.74.

Η λογική μου όμως μου λέει ότι σίγουρα θα έχει κάποια fix αλλιώς δεν υπήρχε λόγος να τον βγάλουν.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτή την στιγμή την τελευταία GOT. Φλασάρω τον 90.78 άφοβα; Edited by silencer51
Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...