Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα ελληνικα δε νομιζω οτι μπορεις να βρεις περιγραφες,στο pc μπορεις να βλεπεις εφαρμογες στο androlib,αλλα παλι απο το κινητο θα πρεπει να τις κατεβαζεις,το μαρκετ ειναι και ο λογος υπαρξης μιας android συσκευης,οπως και στο iphone,χωρις μαρκετ,χωρις ιντερνετ κατ'επεκταση,ουτε το 5% δεν εκμεταλευεσαι της συσκευης.

Η μπαταρια,εμενα τωρα που ειμαι διακοπες μου κρατησε τρεις μερες!!!

Θα ορκιζομουν οτι δεν παιζει να κρατησει πανω απο 20 ωρες,αλλα τελικα σε αναμονη ειναι κομπλε,και εκανα και σερφαρισμα γενικα!

Βεβαια αν θες την ξετιναζεις σε κανα τετραωρο,εγω εχω τη φωτεινοτητα μονιμα στο 5%,και στην παραλια κατω απο τον ηλιο γυρω στο 50% για να βλεπω φουλ.

Με σιγουρια πλεον μπορω να σου πω,οτι ο νουμερο ενα φταιχτης για τη μπαταρια με πολυυυ μεγαλη διαφορα ειναι το 3g,ας σερφαρεις ολη μερα σε 2g,η μπαταρια δε μασαει,με το που χρειαστω κατι μεγαλο η εκτος opera browser,η μπαταρια ψοφαει στο λεπτο.

Ο δευτερος φταιχτης ειναι φυσικα η οθονη,οπως και σε καθε συσκευη με τοσο μεγαλη οθονη.

Το milestone εντελει κανει καλη διαχειριση ενεργειας.

Μπες και στα τοπικ των desire kai legend να δεις τι λενε σχετικα,χειροτερη η κατασταση..και εγω το εχω μονιμα με οβερκλοκ στα 800mhz σκεψου...

 

Η αφυπνιση δε δουλευει στα android με σβηστη συσκευη δυστυχως,μπορεις βεβαια να το βαζεις σε λειτουργια πτησης που δεν καταναλωνει και τπτ.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατι αλλο, παρατηρησα οτι αν βάλω αφυπνιση (αφυπνιση του κινητου που εχει απ την μανα του) και κλεισω το κινητο δεν χτυπαει η αφυπνιση, γιατι και πως το αλλαζω αυτο ξερεις εσυ ή καποιος αλλος να βοηθησει.Το ιδιο συνεβει και απ ενα ξυπνητηρι που κατεβασα απ το android market

Είναι γνωστό bug της 2.1 SHOLS 2.31. Κατέβασε το RSD Lite και πέρνα την 2.1 SHOLS 2.36. Δεν υπάρχει σ αυτήν πρόβλημα με τα ξυπνητήρια.

Προχθες συνεδεσα το wifi στο ρουτερ του σπιτιου μου, μπηκα στο android market και ειδα παρα πολλες εφαρμογες... επαθα πλακα:blink:, σε μερικες καταλαβενα σε ποια πραγματα αναφεροντουσαν σε αλλες οχι επειδη δε ξερω καλα αγγλικα, ξερει κανεις πως μπορω να σρεφομαι σε συγκεκριμενες εφαρμογες οι παιχνιδια με μηχανη αναζητησεις, και να ψαχνω στα ελληνικα.Δλδ να γραφω, ψαλιδισμα τραγουδιων για ηχους κλησεις και να με παει σε 50 εφαρμογες πχ που κανουν αυτο το πραγμα, μπορω να τα βρισκω απ το υπολογιστη που εχω σπιτι αυτα και να τα μεταφερω στο milestone? Πως θα βρισκω το προγραματακι ή το παιχνιδακι που θελω γρηγορα χωρις να κατεβαινω κατεβατα απ το κινητο μεσω του android market.

Αυτό φίλε μου δεν γίνεται. Πρέπει να ξέρεις αγγλικά και να ψάχνεις στο Android Market. Αλλιώς υπάρχει topic για εφαρμογές Android εδώ στο site οπού μπορείς να ρωτήσεις εκεί για ό,τι χρειάζεσαι. Παρεπιπτόντως, η εφαρμογή για το ψαλίδισμα λέγεται RingDroid.

Και κατι τελευταιο, ποσο κραταει η μπαταρια σας βρε παιδια???, οι αλλες μαρκες παρομοιων κινητων εχουν ποιο καλη μπαταρια γιατι το μιλεστονε δε βλεπω να σκιζει σε αυτο τον τομεα.

Δυστυχώς δεν έχει καλή μπαταρία και γι αυτό πολλοί καταφεύγουν στη διαδικασία root για να σβήνουν stock εφαρμογές που μένουν συνεχώς ανοιχτές και τρων την μπαταρία. Επίσης καλό θα ήταν να απενεργοποιείς το 3G, να κατεβάσεις το APNDroid/Data Toggle και να απανεργοποιήσεις το πάρε δώσε δεδομένων μέσω του Δικτύου σου, να μειώσεις τη φωτεινότητα στο <25% και γενικά να ενεργοποιείς κάτι (WiFI, Bluetooth) μόνο όταν έχεις σκοπό να τα χρησιμοποιήσεις.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

να κατεβάσεις το APNDroid/Data Toggle και να απανεργοποιήσεις το πάρε δώσε δεδομένων μέσω του Δικτύου σου

 

Αναφέρεσαι σε online ενημερώσεις??

 

Δύο εφαρμογές που μου ανοίγουν συνέχεια είναι οι "φωνhτική κλήση" και η "Package installer" . Η φωνητική κλήση είναί το κλάσσικο που μαρτυρα η ονομασία ή θα κλείσω καμιά κρίσιμη και θα τρέχω? Και το Package installer μια απο τα ίδια?

 

Ευχαριστώ παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Δύο εφαρμογές που μου ανοίγουν συνέχεια είναι οι "φωνhτική κλήση" και η "Package installer" . Η φωνητική κλήση είναί το κλάσσικο που μαρτυρα η ονομασία ή θα κλείσω καμιά κρίσιμη και θα τρέχω? Και το Package installer μια απο τα ίδια?

 

Ευχαριστώ παιδιά!

 

Καλύτερα μην ασχολείσαι με τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο. Τα ρυθμίζει αυτόματα το σύστημα. Έχει κάποιο πρόβλημα στη λειτουργία του κινητού? Πάντως, όποια από τις 2 που λες και να κλείσεις, δεν θα έχεις πρόβλημα

 

Απλά ήθελα να την πω στους iphonίστες της παρέας. :p ειναιι αργή στο μοτορόλα η γενικά? αν και βρήκα μια εφαρμογή πολύ smooth.. Στην οριζόντια θέση το εφέ των ενωμένων φωτό είναι όντως πολύ ωραιο.. το λακάρισμα όπως το λές είναι θέμα Ram ή επεξεργαστή?

 

Να προσθέσω ότι και σε μένα παρουσίασε στην οριζόντια θέση πρόβλημα στο ελληνικό πληκτρολόγιο... Απότι κατάλαβα η default εικόνα που γράφει "Για σύνθεση κειμένου πληκτρολογίστε" είναι αυτή που παρουσιάζει το bug και πολλες φορές δεν εξαφανίζεται ενώ γράφεις κανονικά στην ουσια. Καλύπτει το κείμενο.

 

Η εφαρμογή που λες (το Β&Β) δεν είναι αργή, αλλά το σπαστικό είναι ότι κάθε φορά που την ανοίγεις φορτώνει από την αρχή τα αρχεία, οπότε καθυστερεί μερικά δευτερόλεπτα. Επίσης, όταν βγαίνεις από ένα φάκελο για να πας σε έναν άλλο, κάνει πάλι το ίδιο. Αντίθετα, η εφαρμογή της μοτορόλα φορτώνει όλα τα αρχεία την πρώτη φορά και από εκεί και ύστερα τα κρατάει στην μνήμη για πάντα (μέχρι να βάλεις άλλη κάρτα sd) με αποτέλεσμα να είναι πάρα πολύ γρήγορη.

Το μικρό "σκαλοπατάκι" κατά την εναλλαγή φωτογραφιών δεν οφείλεται στο κινητό.Δεν είναι θέμα ram ή επεξεργαστή. Έτσι είναι η εφαρμογή της μοτορόλα. Δες το σαν "γραφικό" εναλλαγής των φωτογραφιών. Σε άλλες εφαρμογές gallery δεν υπάρχει αυτό το φαινόμενο.

 

Οι συγκρίσεις με το iphone δεν έχουν νόημα, μιας και αυτά τα ζητήματα έχουν λυθεί. Το κινητό μας έχει μεγαλύτερη οθόνη, qwerty πληκτρολόγιο, είναι ταχύτερο στο ίντερνετ και ο επεξεργαστής του μπορεί να διπλασιάσει την ταχύτητά του (κανονικά είναι στα ίδια επίπεδα με το 3gs) χωρίς κανένα πρόβλημα.

Άντε γειά....:);)

 

Το μόνο bug που έχω διαπιστώσει με το οριζόντιο πληκτρολόγιο (αυτό της οθόνης, όχι το qwerty) είναι ότι μερικές φορές μπορεί να σταματήσεινα ανταποκρίνεται. Κάτι άλλο δεν μου έχει τύχει....

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιο πρόβλημα στη λειτουργία του κινητού? Πάντως, όποια από τις 2 που λες και να κλείσεις, δεν θα έχεις πρόβλημα

 

Οχι, μια χαρά είναι η συσκευή.

 

 

Οι συγκρίσεις με το iphone δεν έχουν νόημα, μιας και αυτά τα ζητήματα έχουν λυθεί. Το κινητό μας έχει μεγαλύτερη οθόνη, qwerty πληκτρολόγιο, είναι ταχύτερο στο ίντερνετ και ο επεξεργαστής του μπορεί να διπλασιάσει την ταχύτητά του (κανονικά είναι στα ίδια επίπεδα με το 3gs) χωρίς κανένα πρόβλημα.

Άντε γειά....:);)

 

Μωρέ το ξέρω, απλά είναι δύο και κάναν κόμμα εναντίων μου χωρίς να τους πώ τίποτα. :p

 

ΤΗΧ για την απάντηση φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό bug της 2.1 SHOLS 2.31. Κατέβασε το RSD Lite και πέρνα την 2.1 SHOLS 2.36. Δεν υπάρχει σ αυτήν πρόβλημα με τα ξυπνητήρια.

Ευχαριστω πολυ φιλε και ενα ακομη ευχαριστω στον vagelisda ποιο πανω.

Μου φενετε γελοιο κινητο αυτης της τεχνολογιας να εχει αυτο το bug :confused:.

αυτο που λες θα το κατεβασω μέσα απ το ιντερνετ του κινητου?.Δλδ θα το βαλω στο γκουγκλε θα το αναζητησω θα το κατεβασω και μετα εγκατασταση χωρις να σβησω τιποτα?

 

Δυστυχώς δεν έχει καλή μπαταρία και γι αυτό πολλοί καταφεύγουν στη διαδικασία root για να σβήνουν stock εφαρμογές που μένουν συνεχώς ανοιχτές και τρων την μπαταρία.

ποιες εφαρμογες λεει να σβησεις, μάλον το ξυπνητιρη θα σβησω και τους εταιρικους λογαριασμους... τι αλλο να σβησω :worry:

Επίσης καλό θα ήταν να απενεργοποιείς το 3G, να κατεβάσεις το APNDroid/Data Toggle και να απανεργοποιήσεις το πάρε δώσε δεδομένων μέσω του Δικτύου σου, να μειώσεις τη φωτεινότητα στο <25% και γενικά να ενεργοποιείς κάτι (WiFI, Bluetooth) μόνο όταν έχεις σκοπό να τα χρησιμοποιήσεις.

Το 25% του φωτισμου το ρυθμισα, οπως και το (WiFI, Bluetooth) το βάζω οποτε τα εχω αναγκη.Το 3g το απενεργοποιησα αλλα τι ακριβως κάνει.. δλδ ποια η διαφορα του με το 2g.

Kαι κάτι τελευταιο.. ενω κλεινω το wifi, το ιντερνετ συνεχιζει να δουλευει στο κινητο απ τον πάροχο.Πως κλεινω τα παρε δωσε του ιντερνετ με το παροχο, αυτο εννωεις με το APNDroid/Data Toggle που λες να βάλω?.

Ο πάροχος χρεωνει με τον χρονο που εισαι μέσω αυτου στο ιντερνετ ή με τα κατεβάσματα που κάνεις?

thanks και πάλι

Edited by giannis4000J
TO KAΛΗΤΕΡΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΔΩΡΟ! ;)
Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομια υποφερει απο την καταναλωση της οθονης και τις διαφορες ανανεωσεις που γινονται στο παρασκηνιο (gmail, facebook, καιρος, 2ος λογαριασμος email, twitter κλπ κλπ).

Σβηνοντας εφαρμογες δεν καταφερνεις τιποτα εντυπωσιακο.

Αν απενεργοποιησεις το apn ομως, η αυτονομια 4πλασιαζεται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν απενεργοποιησεις το apn ομως, η αυτονομια 4πλασιαζεται.

 

Υπαρχει λόγος για χρήση κάποιας εφαρμογής τύπου APNDroid ή Data Toggle απο την στιγμή που μπορείς να απενεργοποιήσεις μεσα από τις ρυθμίσεις τα δεδομενα παρασκηνίου?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει λόγος για χρήση κάποιας εφαρμογής τύπου APNDroid ή Data Toggle απο την στιγμή που μπορείς να απενεργοποιήσεις μεσα από τις ρυθμίσεις τα δεδομενα παρασκηνίου?

 

Νομίζω από τις ρυθμίσεις δεν μπορείς να διακόψεις τη σύνδεση στο ίντερνετ, δηλαδή να φύγουν τα 2 τοξάκια δίπλααπό το σήμα. Μόνο το συγχρονισμό μπορείς να απενεργοποιήσεις για gmail και fb.

 

Αυτό εξοικονομεί μπαταρία σίγουρα, αλλά όχι τόσο όσο η συνολική απενεργοποίηση του apn. Αυτό γίνεται μόνο με τιςεφαρμογές που λες (και κάποιες άλλες ακόμα).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλειτε οποιος γνωριζει απο android ή και linux να δει αν μπορει να με βοηθησει με το εξης ερωτημα.

 

Δεν ειναι καθαρα motorolιστικο αλλα δυστυχως το android section ειναι λιγο νεκρο.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλειτε οποιος γνωριζει απο android ή και linux να δει αν μπορει να με βοηθησει με το εξης ερωτημα.

 

Δεν ειναι καθαρα motorolιστικο αλλα δυστυχως το android section ειναι λιγο νεκρο.

 

Καλημέρα... Νομίζω ότι για να βλέπεις μια εφαρμογή στην λίστα όταν ανοίγεις ένα αρχείο (πχ .avi) και να μπορείς να τσεκάρεις και το κουτάκι για να κάνεις την εφαρμογή αυτή default για το συγκεκριμένο είδος αρχείων, πρέπει ο developer της εφαρμογής να το έχει προσθέσει στο AndroidManifest.xml.

Πρέπει δηλαδή ο Developer να έχει κάνει associate (μέσα στο AndroidManifest.xml) την εφαρμογή του με συγκεκριμένες επεκτάσεις αρχείων.

Οπότε αν ενδιαφέρεσαι για μια συγκεκριμένη εφαρμογή στείλει ένα μήνυμα στον developer μήπως και κάνει την εφαρμογή του associate με κάποια είδη αρχείων, ώστε όταν πατάς πάνω στο αρχειο να εμφανίζεται και η εφαρμογή που θες για να μπορείς, τσεκάροντας το κουτάκι, να την κάνεις default για όποια είδη αρχείων θες...

Άλλο τρόπο δεν βρήκα όσο και αν εψαξα...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Mόλις το παρέλαβα κι εγώ παιδιά, και δεν μπορώ να περιμένω να τελειώσει η φόρτιση να ξεκινήσω να παίζω μαζί του!
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αποφάσισα να αποχωριστώ το ηρωικό μου HTC P3600 και να έλθω στην κοινότητα του Milestone. Βρήκα ένα στο ebay και το περιμένω. Καλώς σας βρήκα.....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Νομίζω ότι για να βλέπεις μια εφαρμογή στην λίστα όταν ανοίγεις ένα αρχείο (πχ .avi) και να μπορείς να τσεκάρεις και το κουτάκι για να κάνεις την εφαρμογή αυτή default για το συγκεκριμένο είδος αρχείων, πρέπει ο developer της εφαρμογής να το έχει προσθέσει στο AndroidManifest.xml.

Πρέπει δηλαδή ο Developer να έχει κάνει associate (μέσα στο AndroidManifest.xml) την εφαρμογή του με συγκεκριμένες επεκτάσεις αρχείων.

 

Thanks for the info, Kalagas. Απλα μου φαινεται απιστευτο που το yxplayer και το rockplayer δε το εχουν ηδη. Anyway, πιστευω οτι σιγουρα το android θα εχει καποιο system file που κανει τις συσχετισεις επεκτασεων -> προγραμματων and I will find it!. ;p

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλούσαμε για εφαρμογές gallery, έχω εγκαταστήσει την 3d gallery του Νexus1 (απαιτεί και το πρόγραμμα flikie wallpapers).

Έχει πολύ ωραία γραφικά, φορτώνει γρήγορα τα αρχεία (εκτός από την πρώτη φορά) και παρόλο που σαν πρόγραμμα είναι βαρύ, τρέχει πολύ ικανοποιητικά στο Milestone.

Δοκιμάστε το, είναι δωρεάν στο μάρκετ.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλούσαμε για εφαρμογές gallery, έχω εγκαταστήσει την 3d gallery του Νexus1 (απαιτεί και το πρόγραμμα flikie wallpapers).

Έχει πολύ ωραία γραφικά, φορτώνει γρήγορα τα αρχεία (εκτός από την πρώτη φορά) και παρόλο που σαν πρόγραμμα είναι βαρύ, τρέχει πολύ ικανοποιητικά στο Milestone.

Δοκιμάστε το, είναι δωρεάν στο μάρκετ.:)

 

Είναι όλα τα λεφτά...! Μακράν ο καλύτερος viewer που έχω πετύχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ξερετε τιποτα για αυτο το fix?

Υπαρχει κατι για το δικο μας?

 

How A2SD FIXLAG script work : That's the same script that use on all roms like HTC, Motorola, i have only modified a bit to work on Samsung Galaxy S All of this is made automatically

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω από τις ρυθμίσεις δεν μπορείς να διακόψεις τη σύνδεση στο ίντερνετ, δηλαδή να φύγουν τα 2 τοξάκια δίπλααπό το σήμα. Μόνο το συγχρονισμό μπορείς να απενεργοποιήσεις για gmail και fb.

 

Αυτό εξοικονομεί μπαταρία σίγουρα, αλλά όχι τόσο όσο η συνολική απενεργοποίηση του apn. Αυτό γίνεται μόνο με τιςεφαρμογές που λες (και κάποιες άλλες ακόμα).

Σε σημεία που δεν υπάρχη wifi εχω ιντερνετ απ τον πάροχο, δλδ οταν δε διαβαζει δυκτυο wifi το κινητο συνδεετε με τον παροχο? αυτο με χρεωνει?

Πως απενεργοποιω το ιντερνετ οταν δεν εχω δυκτυο WIFI FREE.Δε θελω δλδ να συνδεετε με τον παροχο.

thanks αρχηγε προκαταβολικα

TO KAΛΗΤΕΡΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΔΩΡΟ! ;)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, κανε το εξης

Κατεβασε απο το μαρκετ την εφαρμογη quick settings

Μετα, απο αυτη την εφαρμογη, απενεργοποιησε την επιλογη apn.

Ετσι δεν θα συνδεεται στο ιντερνετ μεσω παροχου ποτε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,κατοχος εδω και 5 μερες της υπεροχης αυτης συσκευης.Ειχα αλλα 2 android τηλ ενα htc magic και ενα πολυ πολυ τιμιο Acer liquid με snapdragon 1gh.Το τηλ μου αποδειχθηκε τρελλα overclock friendly μιας και με stock ρευμα ακα 56vsel δουλευει απλροβληματιστα στα 1.2gh. Παραθετω screenshot απο quandrant

http://a.imageshack.us/img594/3629/cap201008161941.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Εχω ενα μικρο προβλημα.Δεν ειχα γνωση οταν το πηρα σχετικα με τα ελληνικα στο hardware keyboard και αφετεσα με titanium backup το GreekIme.Δοκιμασα να το εγκαταστησω απο μαρκετ αλλα ελαβα μηνυμα στην προσπαθεια εγκαταστασης οτι το software δεν ειναι συμβατο.Θα μπορουσε καποιος να το τραβηξει μεσα απο τη ρομ του και να το postαρει εδω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,κατοχος εδω και 5 μερες της υπεροχης αυτης συσκευης.Ειχα αλλα 2 android τηλ ενα htc magic και ενα πολυ πολυ τιμιο Acer liquid με snapdragon 1gh.Το τηλ μου αποδειχθηκε τρελλα overclock friendly μιας και με stock ρευμα ακα 56vsel δουλευει απλροβληματιστα στα 1.2gh. Παραθετω screenshot απο quandrant

http://a.imageshack.us/img594/3629/cap201008161941.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Εχω ενα μικρο προβλημα.Δεν ειχα γνωση οταν το πηρα σχετικα με τα ελληνικα στο hardware keyboard και αφετεσα με titanium backup το GreekIme.Δοκιμασα να το εγκαταστησω απο μαρκετ αλλα ελαβα μηνυμα στην προσπαθεια εγκαταστασης οτι το software δεν ειναι συμβατο.Θα μπορουσε καποιος να το τραβηξει μεσα απο τη ρομ του και να το postαρει εδω?

 

Πέρασέ του μια costum rom και στήστο από την αρχή.

 

Εμένα, στο 1,2 με vsel 56 κάνει restart.

Και με overclock στα 1000 πάντως είναι πάνω από nexus και desire:):)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το εχω στησει ακριβως οπως θελω και να σου πω το βρισκω χλωμο να κανω format γιατι εσβησα το GreekIme :p

Αν καποιος μπορεσει να το ανεβασει τραβοντας το απο τη συσκευη του θα ειμαι υποχρεος.

 

 

@EDIT: το βρηκα απο xda.

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές που βρεικα λίγο χρόνο είπα να ασχοληθώ να περάσω το update και να το ξανά κάνω root αλλά ενώ μπαίνω στο recovery menu και πατάω aply update.zip μου Λεει ότι δεν μπορεί να βρει το αρχείο uptade.zip.ακολουθώ τα βήματά του maxairo,τι μπορεί να φταίει?
MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά μία μεγάλη απορία:

Χθες βράδυ είχα αράξει στον καναπέ και είπα να σερφάρω λίγο, να δω μερικά φόρουμ που παρακολουθώ (πχ το myphone) και να μιλήσω με 1-2 άτομα στο msn. Τα φώτα ήτνα σβηστά αλλά λέω, κανένα πρόβλημα, φωτιζόμενο πληκτρολόγιο έχουμε. Αμ δε... Δεν φώτιζε με τίποτα! Είναι κανένα bug? Έτυχε εκείνη την στιγμή? Κοίταξα πρόχειρα μήπως ενεργοποιείται από κάπου, αλλά δεν βρήκα κάτι στις Ρυθμίσεις..

Πώς ενεργοποιείται/απενεργοποιείται ο φωτισμός των πλήκτρων? Γιατί πχ το απόγευμα έβλεπα τα φωτισμένα πλήκτρα, και το βράδυ όχι..

 

Edit: Τώρα που το ξανάνοιξα πχ δουλεύουν μια χαρά τα πλήκτρα, όλα φωτισμένα!

Edited by babis200sx
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...