Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να μην σου επιτρέπουν να κάνεις ό,τι γουστάρεις! :p

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για παράδειγμα τι δεν σου επιτρέπουν να κάνεις?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχεις και απεριόριστο πρόγραμμα internet από τον παροχο που έχεις εεε???

 

Απεριοριστο οχι, 500ΜΒ εχω, αλλα μου ειναι υπεραρκετα, ακομα κι οταν κανω 1800χμ ταξιδι με ανοιχτο το Google Navigation. Χωρις πακετο ιντερνετ, αχρηστο το θηριακι μας!

 

ΥΓ: Επισης καπου διαβασα οτι εχει εναν "εξυπνο τροπο" το Google Nav, οπου καταβαζει την διαδρομη πιο νωρις, οποτε ακομα κ σε περιοχες χωρις δικτυο, συνεχιζει κανονικα. Εγω τουλαχιστον ακομα κ απο κατι βουνα που περασα δεν ειχα κανενα προβλημα!

Edited by chrisgr38
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω 2 σκριπτακια για το GOT openrecovery μια που δεν έχει την επιλογή για αφαιρέσεις τις "άχρηστες" εφαρμογές όπως motonav κτλ.

 

1. Αντιγράφουμε τα δυο αρχεια με κατάληξη .sh στον καταλογο /OpenRecovery/scripts/

 

2. Τρέχουμε (απο το openrecovey) backup_stock.sh

 

3. ελέγχουμε αν στην καρτα μας δημιουργήθηκε ενας φάκελος backup και αν εχουν περαστει ολα μεσα.

 

4. Αντιγράφουμε το remove_stockapss.cfg στο /backup

 

5. Στα windows το ανοίγουμε με το NOTEPAD++ (OXI ΜΕ ΤΟ NOTEPAD :!:) , στο linux με οποιο editor θελουμε :lol:,το διαμορφώνουμε κατά το δοκούν

 

6. Αλλάζουμε / διορθώνουμε τα σκριπτακια και τα μοιραζόμαστε με τους υπόλοιπους

 

http://www.megaupload.com/?d=23AP49DY

function cdl { cd $1; ls;}
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια εβδομάδα το milestone (το πρώτο μου android). Το έχω πάρει από WIND, γενικά θα έλεγα ότι είμαι ευχαριστημένος. Θα ήθελα να ρωτήσω γιατί δεν μπορώ να βάλω το google earth . Πάω να το κατεβάσω από το m.google.com/earth και μου λέει ότι το κινητό μου δεν το υποστηρίζει. Στις πληροφορίες του τηλεφώνου λέει έκδοση firmware 2.1 και έκδοση Kernel 2.6.29-omap1. (αυτό δεν σημαίνει ότι έχει android 2.1?) Λογικά δεν θα έπρεπε να μπορεί να το "τρέξει"?

 

Α, και κάτι άλλο .. βλέπω σε όλες τις συσκευές Android ότι δίπλα στο μεγεθυντικό φακό στο Google (εκεί που ψάχνεις και στο Inetrnet και όχι μόνο ) έχει ένα μικρόφωνο για φωνητικές εντολές , εμένα δεν έχει κάτι τέτοιο . Πως μπορώ να το ενεργοποιήσω?

 

Ευχαριστώ.

Edited by jipakos
Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω 2 σκριπτακια για το GOT openrecovery μια που δεν έχει την επιλογή για αφαιρέσεις τις "άχρηστες" εφαρμογές όπως motonav κτλ.

 

1. Αντιγράφουμε τα δυο αρχεια με κατάληξη .sh στον καταλογο /OpenRecovery/scripts/

 

2. Τρέχουμε (απο το openrecovey) backup_stock.sh

 

3. ελέγχουμε αν στην καρτα μας δημιουργήθηκε ενας φάκελος backup και αν εχουν περαστει ολα μεσα.

 

4. Αντιγράφουμε το remove_stockapss.cfg στο /backup

 

5. Στα windows το ανοίγουμε με το NOTEPAD++ (OXI ΜΕ ΤΟ NOTEPAD :!:) , στο linux με οποιο editor θελουμε :lol:,το διαμορφώνουμε κατά το δοκούν

 

6. Αλλάζουμε / διορθώνουμε τα σκριπτακια και τα μοιραζόμαστε με τους υπόλοιπους

 

http://www.megaupload.com/?d=23AP49DY

 

Splendid...

Θα κατεβάσω τα shell scripts για να τα μελετήσω... :P

Έχεις ιδέα αν αυτό με τα symlinks που λέγαμε ισχύει?

Δεν έχω βρει ακόμα χρόνο να το ψάξω...

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Holding The Secrets Of Mind Power Since 1985!!!

Siemens ME45 -> NEC N410i -> Sony-Ericsson v600i -> Nokia N70 -> BlackBerry Bold 9000 -> Motorola Milestone -> Sony Xperia Sole

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.. Εβλεπα χθες κατι skins απο ΕΔΩ. Εχει παρει κανεις απο σας ωστε να μπορει να περιγραψει πως ειναι? Αν ειναι δηλαδη σαν κατι πλαστικα καλυματα που κυκλοφορουν η' κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.. Εβλεπα χθες κατι skins απο ΕΔΩ. Εχει παρει κανεις απο σας ωστε να μπορει να περιγραψει πως ειναι? Αν ειναι δηλαδη σαν κατι πλαστικα καλυματα που κυκλοφορουν η' κατι αλλο?

 

Θα βάλεις skin σε τέτοιο κινητό???? takkare μηηη... το κινητό είναι αρχοντικό.... εκτός αν βάλεις κανά διάφανο για να προστατέψεις το μέταλλο από γρατζουνιές...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.. Εβλεπα χθες κατι skins απο ΕΔΩ. Εχει παρει κανεις απο σας ωστε να μπορει να περιγραψει πως ειναι? Αν ειναι δηλαδη σαν κατι πλαστικα καλυματα που κυκλοφορουν η' κατι αλλο?

 

Tο εχω ξαναποσταρει αλλα δες αλλη μια φορα...

http://img31.imageshack.us/img31/8290/dscf3525j.jpg

http://img192.imageshack.us/img192/8384/dscf3524g.jpg

http://img210.imageshack.us/img210/7015/dscf3527.jpg

Αυτα ειναι της http://www.uniqueskins.com και εχουν τελεια εφαρμογη και αντοχη.

Εγω το εχω μηνες πανω και δεν εχει παθει τιποτα.

Φτιαχνεις και δικο σου ανεβαζοντας φωτο σου και κοστιζουν γυρω στα 7$.

Σε μια εβδομαδα τα εχεις στα χερια σου αλλα να ξερεις οτι καλυτερα να φταιξεις τουλαχιστον 3 διαφορετικα γιατι ερχονται απο Αμερικη,δεν αξιζει ο κοπος για ενα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οντως takkare κριμα δεν ειναι;

 

Κατι ακομα δοκιμαζω τη got και ειναι πολυ σταθερη και γρηγορη..!(φυσικα με το bootscreen by kalagas...)

 

Δυστυχως αφου την εστησα με τα ολα της διαπιστωσα πως ειναι qwertz και οχι qwerty.ξερει κανεις τροπο για να το φτιαξω;εψαξα αλλα βρηκα μονο την αντιστροφη διαδικασια...

 

Ακυρο παιδια...!Το τελευταιο got openrecovery εχει ενσωματωμενο script για αυτη τη δουλεια...τωρα το κατεβαζω και ελπιζω να δουλεψει(δουλεψε....)

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Edited by agekalp
Link to comment
Share on other sites

Οντως takkare κριμα δεν ειναι;

 

Κατι ακομα δοκιμαζω τη got και ειναι πολυ σταθερη και γρηγορη..!(φυσικα με το bootscreen by kalagas...)

 

Δυστυχως αφου την εστησα με τα ολα της διαπιστωσα πως ειναι qwertz και οχι qwerty.ξερει κανεις τροπο για να το φτιαξω;εψαξα αλλα βρηκα μονο την αντιστροφη διαδικασια...

 

Ακυρο παιδια...!Το τελευταιο got openrecovery εχει ενσωματωμενο script για αυτη τη δουλεια...τωρα το κατεβαζω και ελπιζω να δουλεψει(δουλεψε....)

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Αυτό θα σου έλαγα... Δουλεύει μια χαρά... είναι του nadlabak σκριπτάκι...

Με το G.O.T πάντως μπορείτε να περάσετε εύκολα και γρήγορα δικός σας theme...

Δηλαδή εγώ βάζω τα .apk που θέλω στο /sdcard/OpenRecovery/GOT/apps και τα framework.apk - services.jar στο /sdcard/OpenRecovery/GOT/framework και μετά από το μενού διαλέγω install GOT theme...

 

***Έχω αλλάξει βέβαια το theme.sh που έχει στο /sdcard/OpenRecovery/bin ώστε να μην πειράζει τα fonts και το wallpaper....

 

 

 

ΠΡΟΣ xoulis_:

Επειδή γνωρίζεις από scripts πες μου αν μπορείς τι κάνω λάθος.....

Λοιπόν:

1) Βάζω τα framework-res.apk - services.jar που θέλω να αλλάξω στο /sdcard/OpenRecovery/GOT/framework.

2) Βάζω όποια .apk θέλω να αλλάξω στο /sdcard/OpenRecovery/GOT/apps.

Στη συνέχεια φτιάχνω τo script:

#!/system/bin/sh

echo "theme by kalagas"
echo "Installing new theme..."
sleep 2
mount -o remount,rw /dev/block/mtdblock6 /system
sleep 2
echo "kalagas makes your phone unique by changing framework..."
cp -f /sdcard/OpenRecovery/GOT/framework/framework-res.apk /system/framework/framework-res.apk
chmod 644 /system/framework/framework-res.apk
cp -f /sdcard/OpenRecovery/GOT/framework/services.jar /system/framework/services.jar
chmod 644 /system/framework/services.jar
sleep 2
echo "kalagas makes your phone more unique by changing apps..."
cp -f /sdcard/OpenRecovery/GOT/apps/*.apk /system/app/
chmod 644 /system/app/*.apk
sleep 2
echo "Done! Now you are using kalagas theme!"

και το βάζω στο /sdcard/OpenRecovery/scripts

 

Μετά μπαίνω στο G.O.T OpenRecovery και από το Miscelanious και τρέχω το script που έφτιαξα...

Μου αντικαθιστά κανονικά τα framework.apk - services.jar αλλά OXI τα .apk....

Τί έχω κάνει λάθος....??????? και έχω σαλτάρει.....

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις skin σε τέτοιο κινητό???? takkare μηηη... το κινητό είναι αρχοντικό.... εκτός αν βάλεις κανά διάφανο για να προστατέψεις το μέταλλο από γρατζουνιές...

 

χαχα δικαιο εχεις! Βασικα σκεφτομουνα για κατι απλο! Μαυρο στο μεγαλυτερο μερος του σχεδιασμου..

 

@ stispan1 thanks για το info. Τωρα να δω..

Δεν λεω οτι θα αγορασω σιγουρα, απλα κοιταζω! ποποπο σας φοβηθηκα! :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα σου έλαγα... Δουλεύει μια χαρά... είναι του nadlabak σκριπτάκι...

Με το G.O.T πάντως μπορείτε να περάσετε εύκολα και γρήγορα δικός σας theme...

Δηλαδή εγώ βάζω τα .apk που θέλω στο /sdcard/OpenRecovery/GOT/apps και τα framework.apk - services.jar στο /sdcard/OpenRecovery/GOT/framework και μετά από το μενού διαλέγω install GOT theme...

 

***Έχω αλλάξει βέβαια το theme.sh που έχει στο /sdcard/OpenRecovery/bin ώστε να μην πειράζει τα fonts και το wallpaper....

 

 

 

ΠΡΟΣ xoulis_:

Επειδή γνωρίζεις από scripts πες μου αν μπορείς τι κάνω λάθος.....

Λοιπόν:

1) Βάζω τα framework-res.apk - services.jar που θέλω να αλλάξω στο /sdcard/OpenRecovery/GOT/framework.

2) Βάζω όποια .apk θέλω να αλλάξω στο /sdcard/OpenRecovery/GOT/apps.

Στη συνέχεια φτιάχνω τo script:

#!/system/bin/sh

echo "theme by kalagas"
echo "Installing new theme..."
sleep 2
mount -o remount,rw /dev/block/mtdblock6 /system
sleep 2
echo "kalagas makes your phone unique by changing framework..."
cp -f /sdcard/OpenRecovery/GOT/framework/framework-res.apk /system/framework/framework-res.apk
chmod 644 /system/framework/framework-res.apk
cp -f /sdcard/OpenRecovery/GOT/framework/services.jar /system/framework/services.jar
chmod 644 /system/framework/services.jar
sleep 2
echo "kalagas makes your phone more unique by changing apps..."
cp -f /sdcard/OpenRecovery/GOT/apps/*.apk /system/app/
chmod 644 /system/app/*.apk
sleep 2
echo "Done! Now you are using kalagas theme!"

και το βάζω στο /sdcard/OpenRecovery/scripts

 

Μετά μπαίνω στο G.O.T OpenRecovery και από το Miscelanious και τρέχω το script που έφτιαξα...

Μου αντικαθιστά κανονικά τα framework.apk - services.jar αλλά OXI τα .apk....

Τί έχω κάνει λάθος....??????? και έχω σαλτάρει.....

 

Μα εισαι σοβαρος ;; Ποιος δοκιμαζει τα ΔΙΚΑ ΤΟΥ scripts;;; :lol:

Μπραβο σου παντως, περα απο την πλακα νομιζω οτι τωρα μπορουμε να εχουμε τα ομορφα themes σου σε πιο απλη μορφη. Αν θες συνδιασε το με αυτα που ανεβασα ωστε να κανει backup :)

Οσο για το αλλο απο μια παρα πολυ γρηγορη ματια που του ερηξα ειναι ολα σωστα !!! :blink:

Τι λαθος τυπωνει; Δοκιμασε να αλλαξεις αυτα...

(mount -o remount,rw /dev/block/mtdblock6 /system νομιζω δεν χρειαζεται αφου εισαι σε openrecovery...)

cp -f /sdcard/OpenRecovery/GOT/apps/* /system/app/

chmod 644 /system/app/*

και δες αν δουλευει.

Θα σου ελεγα παντως να βγαλεις τα custom apps και services απο τον φακελο των GOT και να δοκιμασεις μια και εχουν πειραξει το openrecovery αρκετα!

Edited by xoulis_
function cdl { cd $1; ls;}
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, ειμαι καινουργιος στο topic του Milestone και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση, πηρε το μάτι μου ένα release, συγκεκριμενα απο εδω: http://groupoften.wordpress.com/

οπου αναφερεται σε μια εκδοση G.O.T. SHOLS_U2_36.0, μπορει να εξηγησει καποιος: 1) αν ειναι καποιο minor update?

2) αν ναι, το Central Europian μας κανει?

Link to comment
Share on other sites

Μετα τα πολύ τεχνικά θέματα να επανέλθω με κάτι απλό αλλά εντούτοις περίεργο bug???

 

Εδώ και καιρό είχα ξεχάσει τη διαχείριση των επαφών μου (backup, ενημέρωσεις κτλ.) αφού αυτή γινόταν αυτόματα από το google λογαριασμό μου. Πριν λίγες ημέρες όμως ήθελα να κάνω μια "εκκαθάριση" και έσβησα απο το τηλέφωνο περίπου 30 επαφές. Μεσολάβησαν 2 εγκαταστάσεις απο την αρχή και σήμερα που το τσέκαρα λοιπόν, είδα ξανά τις επαφές που είχα σβήσει να βρίσκονται μέσα! Και τα περίεργα τώρα αρχίζουν:

1) Ενω κάποια ονόματα βρίσκονται στο σωστό γράμμα, πλέον έχει μπλέξει κ ονόματα που παλία βρίσκονταν στο σωστό γράμμα τους (πχ Πετρος στο "P") και τα έχει πάει πχ. στο "Α".

2) Το ακόμα πιο περίεργο συμβαίνει μολις προσπαθώ να σβήσω μία επαφή. Αφού τη σβήσω λοιπόν, αφενός ΔΕΝ εξαφανίζεται απο τις Επαφές, συνεχίζει να τη δείχνει, αλλά πλέον εάν μπω στο μενού της επαφής, δείχνει ΑΛΛΟ όνομα και αριθμό. Δηλαδη στην επαφή "Πέτρος", μολις την ανοίξω λεει "Γιώργος" και εχει το τηλ. του Γιώργου!!!. Εαν τη σβήσω ξανά, τότε παλι δεν εξαφανίζεται αλλά πλεον έχει παει και έχει βρεί άλλο όνομα. Όσο προσπαθώ να τη σβήσω δηλαδή αυτή σβήνει άλλες επαφές μου, αλλά η ίδια (μόνο σαν ονομα) παραμένει πάντα εκεί. Μετεμψύχωση κανονική, δεν μπορώ να τη σκοτώσω με τίποτα την άτιμη!!!!

 

Έχει κανείς καμία ιδέα γιατί το πρόβλημα αρχίζει και γίνεται σοβαρό και απο το google δεν βλέπω ιδιαίτερες επιλογές διαχείρισης/συγχρονισμού επαφών.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Μετα τα πολύ τεχνικά θέματα να επανέλθω με κάτι απλό αλλά εντούτοις περίεργο bug???

 

Εδώ και καιρό είχα ξεχάσει τη διαχείριση των επαφών μου (backup, ενημέρωσεις κτλ.) αφού αυτή γινόταν αυτόματα από το google λογαριασμό μου. Πριν λίγες ημέρες όμως ήθελα να κάνω μια "εκκαθάριση" και έσβησα απο το τηλέφωνο περίπου 30 επαφές. Μεσολάβησαν 2 εγκαταστάσεις απο την αρχή και σήμερα που το τσέκαρα λοιπόν, είδα ξανά τις επαφές που είχα σβήσει να βρίσκονται μέσα! Και τα περίεργα τώρα αρχίζουν:

1) Ενω κάποια ονόματα βρίσκονται στο σωστό γράμμα, πλέον έχει μπλέξει κ ονόματα που παλία βρίσκονταν στο σωστό γράμμα τους (πχ Πετρος στο "P") και τα έχει πάει πχ. στο "Α".

2) Το ακόμα πιο περίεργο συμβαίνει μολις προσπαθώ να σβήσω μία επαφή. Αφού τη σβήσω λοιπόν, αφενός ΔΕΝ εξαφανίζεται απο τις Επαφές, συνεχίζει να τη δείχνει, αλλά πλέον εάν μπω στο μενού της επαφής, δείχνει ΑΛΛΟ όνομα και αριθμό. Δηλαδη στην επαφή "Πέτρος", μολις την ανοίξω λεει "Γιώργος" και εχει το τηλ. του Γιώργου!!!. Εαν τη σβήσω ξανά, τότε παλι δεν εξαφανίζεται αλλά πλεον έχει παει και έχει βρεί άλλο όνομα. Όσο προσπαθώ να τη σβήσω δηλαδή αυτή σβήνει άλλες επαφές μου, αλλά η ίδια (μόνο σαν ονομα) παραμένει πάντα εκεί. Μετεμψύχωση κανονική, δεν μπορώ να τη σκοτώσω με τίποτα την άτιμη!!!!

 

Έχει κανείς καμία ιδέα γιατί το πρόβλημα αρχίζει και γίνεται σοβαρό και απο το google δεν βλέπω ιδιαίτερες επιλογές διαχείρισης/συγχρονισμού επαφών.

Πολύ περίεργο αυτό που λες.

Καταρχήν, μήπως η επαφή που προσπαθείς να σβήσεις, είναι συνδεδεμένη με κάποια άλλη επαφή?

Δεύτερον, προσπάθησες να τη σβήσεις από το google contacts (στον υπολογιστή σου) ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μα εισαι σοβαρος ;; Ποιος δοκιμαζει τα ΔΙΚΑ ΤΟΥ scripts;;; :lol:

Μπραβο σου παντως, περα απο την πλακα νομιζω οτι τωρα μπορουμε να εχουμε τα ομορφα themes σου σε πιο απλη μορφη. Αν θες συνδιασε το με αυτα που ανεβασα ωστε να κανει backup :)

Οσο για το αλλο απο μια παρα πολυ γρηγορη ματια που του ερηξα ειναι ολα σωστα !!! :blink:

Τι λαθος τυπωνει; Δοκιμασε να αλλαξεις αυτα...

(mount -o remount,rw /dev/block/mtdblock6 /system νομιζω δεν χρειαζεται αφου εισαι σε openrecovery...)

cp -f /sdcard/OpenRecovery/GOT/apps/* /system/app/

chmod 644 /system/app/*

και δες αν δουλευει.

Θα σου ελεγα παντως να βγαλεις τα custom apps και services απο τον φακελο των GOT και να δοκιμασεις μια και εχουν πειραξει το openrecovery αρκετα!

Τα δοκίμασα κ έτσι που λες εχθές πριν το γράψεις αλλά πάλι τα ίδια. Η καλύτερη λύση μου φαίνεται ότι είναι αυτή που λες. Να βάλω τα apps και τα framework-res.apk, services.jar που θέλω στους φακέλους του OpenRecovery και να τρέξω το δικό τους theme.sh.

Πάντως θα ήταν καλό να φτιάξουμε ένα δικό μας OpenRecovery τώρα που τα έχουμε σχεδόν έτοιμα και να το φτιάξουμε όπως θέλουμε...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα κ έτσι που λες εχθές πριν το γράψεις αλλά πάλι τα ίδια. Η καλύτερη λύση μου φαίνεται ότι είναι αυτή που λες. Να βάλω τα apps και τα framework-res.apk, services.jar που θέλω στους φακέλους του OpenRecovery και να τρέξω το δικό τους theme.sh.

Πάντως θα ήταν καλό να φτιάξουμε ένα δικό μας OpenRecovery τώρα που τα έχουμε σχεδόν έτοιμα και να το φτιάξουμε όπως θέλουμε...

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Σιγά σιγά μαζεύοντας scripts και τεχνικές να έχουμε ένα δικό μας openrecovery.

Όσο για το GOT openrecovey εχω αρκετές ενστάσεις μια και εχω δεί αρκετά περίεργα καθώς το χρησιμοποιώ, όπως ενώ έχω ένα nexus one livewallpaaper όταν το κιν. ζορίζεται να μου βγάζει την wallpaper από το GOT... Έτσι προτιμώ ότι φτιάχνω να το βάζω εκτός τουο φακέλου Got. Δοκίμασε το και πες μας τι γίνεται μια δεν χρησιμοποιώ το got. Επίσης το remount στο filesystem ήταν απαραίτητο;

Ποιο πανώ κάποιος φίλος ρώτησε για symlinks. Φυσικά και μπορείς να κανείς στο android...

function cdl { cd $1; ls;}
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Σιγά σιγά μαζεύοντας scripts και τεχνικές να έχουμε ένα δικό μας openrecovery.

Όσο για το GOT openrecovey εχω αρκετές ενστάσεις μια και εχω δεί αρκετά περίεργα καθώς το χρησιμοποιώ, όπως ενώ έχω ένα nexus one livewallpaaper όταν το κιν. ζορίζεται να μου βγάζει την wallpaper από το GOT... Έτσι προτιμώ ότι φτιάχνω να το βάζω εκτός τουο φακέλου Got. Δοκίμασε το και πες μας τι γίνεται μια δεν χρησιμοποιώ το got. Επίσης το remount στο filesystem ήταν απαραίτητο;

Ποιο πανώ κάποιος φίλος ρώτησε για symlinks. Φυσικά και μπορείς να κανείς στο android...

 

Αυτό που λες με το wallpaper το έχω πάθει παλιότερα. Όταν κανείς install ένα theme χρησιμοποιώντας το theme.sh του GOT σου κάνει default wallpaper την δικιά τους. Ε όταν το κινητό ζορίζεται καμία φορά επανέρχεται στο default wallpaper, που εσένα επειδή χρησιμοποίησες το theme.sh τους έκανε το δικό τους wallpaper default.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

cp -f /sdcard/OpenRecovery/GOT/apps/*.apk /system/app/

chmod 644 /system/app/*.apk

 

Μου αντικαθιστά κανονικά τα framework.apk - services.jar αλλά OXI τα .apk....

Τί έχω κάνει λάθος....??????? και έχω σαλτάρει.....

 

Δοκίμασε το εξής:

 

cp -f /sdcard/OpenRecovery/GOT/apps/*.apk /system/app/.

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το εξής:

 

cp -f /sdcard/OpenRecovery/GOT/apps/*.apk /system/app/.

 

Ευχαριστώ vegos για το ενδιαφέρον... Θα το δοκιμάσω και έτσι..

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις μαγκες, μηπως τελικα υπαρχει κανενας τροπος για video-κληση? δεν μιλαω για skype (fring), αλλα για κανονικη 3g κληση
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χαζευω και επεσα πανω σε αυτο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=711113

ενας τυπος εκανε port το sense ui σε milestone.

Υποστηριζει πως τρεχει κανονικα το flash lite κ.τ.λ.

Εμενα δε με πολυ ενδιαφερει αλλα ειπα να το μοιραστω μαζι σας μπας και καποιος "ψαχνεται"...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα σήμερα root το Milestone μου (με τις οδηγίες που υπάρχουν εδώ στο pinned topic). Όλα πήγαν μια χαρά, αλλά ψάχνομαι τώρα για κάτι άλλο: υπάρχει τρόπος να γίνεται εγκατάσταση των app στην sd card και όχι στην μνήμη; Έχω βρεί το app2sdcard αλλά φαίνεται πολύ μπερδεμένη διαδικασία... Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χαζευω και επεσα πανω σε αυτο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=711113

ενας τυπος εκανε port το sense ui σε milestone.

Υποστηριζει πως τρεχει κανονικα το flash lite κ.τ.λ.

Εμενα δε με πολυ ενδιαφερει αλλα ειπα να το μοιραστω μαζι σας μπας και καποιος "ψαχνεται"...

 

Έχει ψωμί ακόμα για να ασχοληθούμε... Οι τύποι είναι πολύ καλοί και πιστεύω ότι θα καταφέρουν να τα φτιάξουν όλα να δουλεύουν σωστά...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...