Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να το κάνεις το milestone overclock? Με την GOT Recovery μπορούσες από εποχές 2.1 να έχεις μόνιμο overclock και από την 2.2 μπορείς επίσης να ορίζεις κ το vsel πανεύκολα.

 

Για κάποιο λογο δε με αφηνε να το ρυθμισω απο εκει! ενω ελεγε οτι το script φορτωνε οταν ελεγχα στα benchmarks η ταχυτητα ηταν σε stock values.. To ειχα αναφερει σε προηγουμενα posts μου αλλα μαλλον δεν ηξερε κανενας να με βοηθησει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα την βοήθειά σας με κάτι:

Επειδή σε λίγες μέρες θα είμαι εκτός πόλης για να ψηφίσω, θα ήθελα να χρησιμοποιήσω το Tethering ώστε να μπορώ να σερφάρω λίγο και μέσω laptop, όχι μόνο μέσω του Moto.

Μπορεί λοιπόν κάποιος να εξηγήσει πώς να το σετάρω? Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνουμε??

Βλέπω τις 2 εφαρμογές: 3G Mobile HotSpot και Wireless Tether for Root users που είναι προεγκατεστημένες στην ROM, αλλά δεν ξέρω πώς να τις χρησιμοποιήσω.

Ευχαριστώ.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα την βοήθειά σας με κάτι:

Επειδή σε λίγες μέρες θα είμαι εκτός πόλης για να ψηφίσω, θα ήθελα να χρησιμοποιήσω το Tethering ώστε να μπορώ να σερφάρω λίγο και μέσω laptop, όχι μόνο μέσω του Moto.

Μπορεί λοιπόν κάποιος να εξηγήσει πώς να το σετάρω? Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνουμε??

Βλέπω τις 2 εφαρμογές: 3G Mobile HotSpot και Wireless Tether for Root users που είναι προεγκατεστημένες στην ROM, αλλά δεν ξέρω πώς να τις χρησιμοποιήσω.

Ευχαριστώ.

 

Έλα ρε σύ, πανεύκολο είναι!

Θα σου πώ για το wireless tether που το χρησιμοποιώ και με τη 2.1.

Ανοίγεις την εφαρμογή, πας setup και ΞΕ-ΤΙΚΑΡΕΙΣ το use bt (φαντάζομαι προτιμάς το tether να γίνει μέσω wifi).

Μετά, γυρνάς στην αρχική οθόνη της εφαρμγής (πάνω δεξιά πρέπει να σου γράφει wifi) και πατάς το "press to start tethering"

Μετά, από το pc σου, στα διαθέσιμα δίκτυα θα βρείς ένα που λέγεται android ....κάτι.

Το επιλέγεις και αρχίζεις το σερφάρισμα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα το μάρκετ.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να καταβασω απο Android market και συνεχεια μου βγαζει το download απετυχε. Καμμια ιδεα???

 

Είναι 3-4 μέρες που έχει πρόβλημα το μάρκετ.

Αλλά, αν επιμείνεις, θα τα καταφέρεις.

 

@Kalagas

Προσπαθώ να κατεβάω τη βελτιωμένη 2.2.1 που ειχες ανεβάσει πριν λίγες μέρες, αλλά.... το προσπαθώ από το απόγευμα και κοντεύει να ξημερώσει....Κολλάει το download...

 

EDIT: Επιτέλους κατέβηκε. Θα τη δοκιμάσω και θα ποστάρω.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επηδη ημουνα φανταρος τοσο καιρο τι εγινε με την 2.2 froyo θα μπει στο μιλεστονε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να γράψω με το κινητό στα ελληνικά μιας και δεν έχω καταφέρει ακόμα να το βρω.Δοκιμάζω στο qwerty με alt και shift αλλά δεν κάνει τίποτα,ενώ στο κινητό το μενού είναι στα ελληνικά κανονικά.Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Πηγες ρυθμισεις,πληκτρολογιο να τσεκαρεις το ελληνικο?

Αν ναι,μετα απλα πατας παρατεταμενα πανω στην οθονη που ειναι να γραψεις,και θα σου βγαλει την επιλογη για μεθοδο εισοδου,

Διαλεγεις ελληνικα

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Πηγες ρυθμισεις,πληκτρολογιο να τσεκαρεις το ελληνικο?

Αν ναι,μετα απλα πατας παρατεταμενα πανω στην οθονη που ειναι να γραψεις,και θα σου βγαλει την επιλογη για μεθοδο εισοδου,

Διαλεγεις ελληνικα

 

Sent from my Milestone

 

Πηγαίνω ρυθμίσεις->γλώσσα και πληκτρολόγιο->επιλογή τοπικών ρυθμίσεων και επιλέγω από εκεί ελληνικά.Μετά πηγαίνω να γράψω μήνυμα και το πληκτρολόγιο είναι στα αγγλικά,πατάω παρατεταμένα πάνω στην οθόνη που ειναι να γράψεις και στην μέθοδο εισόδου εμφανίζει μόνο την επιλογή πληκτρολόγιο android.Έχω μπερδευτεί πραγματικά.......:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνω ρυθμίσεις->γλώσσα και πληκτρολόγιο->επιλογή τοπικών ρυθμίσεων και επιλέγω από εκεί ελληνικά.Μετά πηγαίνω να γράψω μήνυμα και το πληκτρολόγιο είναι στα αγγλικά,πατάω παρατεταμένα πάνω στην οθόνη που ειναι να γράψεις και στην μέθοδο εισόδου εμφανίζει μόνο την επιλογή πληκτρολόγιο android.Έχω μπερδευτεί πραγματικά.......:wacko::wacko::wacko:

 

Κατέβασε από το market το greek ime! Τσεκάρισε το μετά από το μενού και βγάλε το τσεκάρισμα από το πληκτρολόγιο android!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από το market το greek ime! Τσεκάρισε το μετά από το μενού και βγάλε το τσεκάρισμα από το πληκτρολόγιο android!

Ευχαριστώ πολύ,τώρα έχω και ελληνικά στο πληκτρολόγιο!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Eμένα δεν μου δημιουργεί κανένα πρόβλημα....

Και ποτέ δεν έχω ανεβάσει κάτι αν στο δικό μου τηλέφωνο δεν λειτουργεί ή αν έχει προβλήματα τύπου "android.process.acore" κλπ.

Επομένως το δικό μου κινητό (και κατ'επέκταση το Nandroid Backup που έδωσα, το οποίο είναι ένα image του δικού μου τηλεφώνου) δεν περπατάει στο πάγο....

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι από την στιγμή που εμένα δουλεύουν όλα ρολόι γιατί δεν δουλέυουν σε άλλους....

Και εδώ προτείνω σε σένα και σε όσους έχουν γνώσεις παραπάνω, να βάλεις το Nandroid που έδωσα μήπως και καταφέρεις να βρεις / βρείτε που οφείλετε αυτό το "android.process.acore". Το σίγουρο είναι ότι φταίει το Phone.apk, αλλά γιατί δεν το κάνει και στο δικό μου κινητό....???

 

kalagas μαλλον βρηκα τι φταιει....και στο ιδιο το τηλεφωνο που εχει βαλει κανεις την rom σου μετο nandroid backup, αν αλλαξει την sim θα tου βγαλει το ιδιο λαθος, δηλ "android.process.acore".

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

kalagas μαλλον βρηκα τι φταιει....και στο ιδιο το τηλεφωνο που εχει βαλει κανεις την rom σου μετο nandroid backup, αν αλλαξει την sim θα tου βγαλει το ιδιο λαθος, δηλ "android.process.acore".

Εξαιρετική παρατήρηση!!!:!::!:

Αυτό φταίει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική παρατήρηση!!!:!::!:

Αυτό φταίει.

 

Κάτι εχασα... Τι φταίει; Και πως διορθώνεται? ??

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πως διορθώνεται....???

Μάλλον φταίνε τα timestamps του phone.apk ...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι εχασα... Τι φταίει; Και πως διορθώνεται? ??

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Διάβασε τα πόστ 4022 και 4038.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνουμε στα βίντεο που περνάμε στο κινητό ώστε να πετύχουμε την καλύτερη ποιότητα εικόνας και ήχου?Δηλαδή video codec,ανάλυση,Framerate,Bitrate κτλπ.Επίσης υπάρχει κανένα πρόγραμμα για να μεταφέρουμε τις εφαρμογές από την μνήμη της συσκευής στην κάρτα μνήμης??Ευχαριστώ Edited by Argonath
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνουμε στα βίντεο που περνάμε στο κινητό ώστε να πετύχουμε την καλύτερη ποιότητα εικόνας και ήχου?Δηλαδή video codec,ανάλυση,Framerate,Bitrate κτλπ.Επίσης υπάρχει κανένα πρόγραμμα για να μεταφέρουμε τις εφαρμογές από την μνήμη της συσκευής στην κάρτα μνήμης??Ευχαριστώ

 

Οσο αφορα για τα video δες ΕΔΩ.

Για να μεταφερεις τις εφαρμογες πρωτα κατεβασε το "Move2SD Enabler" απο την market το οποιο επιτρεπει σχεδον σε ολες τις εφαρμογες να περαστουν στην SD. Μετα μπορεις να τις μεταφερεις ειτε μια μια απο το "Manage Applications", ή κατεβασε καμια εφαρμογη που να σε διευκολυνει.. (πχ. MoveToSD, SDmove, App 2 SD). Δε ξερω ποια ειναι η καλυτερη, δοκιμασε. Επισης, αμα κατεβασεις το SDwatch σου βγαζει στο notification αν μπορει να μεταφερθει στην SD η εφαρμογη και μπορεις να την μεταφερεις επιλεγοντας την απο εκει..

 

ΥΓ: Για να χρησιμοποιησεις το move2SD enabler πρεπει να εισαι rooted. αλλιως μην το κατεβασεις εκεινο

ΥΓ2: Αυτα δουλευουν στη Froyo 2.2

Edited by takkaros
Link to comment
Share on other sites

... Αυτα δουλευουν στη Froyo 2.2

Η 2.2 δεν υποστηριζει απο μονη της το app2sd?

Παρεμπιπτοντως,εχουμε κανενα νεο για την πολυαναμενομενη αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Η 2.2 δεν υποστηριζει απο μονη της το app2sd?

Παρεμπιπτοντως,εχουμε κανενα νεο για την πολυαναμενομενη αναβαθμιση?

Τίποτα ακόμα.

Εμείς καλά είμαστε, κοίτα και τους κατόχους του droid x που είναι ακόμα με τη 2.1

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται τι budget εχεις,ποσο το εχεις βρει,γενικα ειναι πεεεριπου στο επιπεδο του desire,iphone 3gs,σε αλλα ειναί καλυτερο σε αλλα χειροτερο,εγω πολυ δυσκολα θα το αλλαξω,ειναι ηδη πολυ καλυτερο απο οταν το πηρα,ειναι γερο,εξαιρετικα ποιοτικο(πολυ σημαντικο για μενα που ειχα βαρεθει να κυνηγαω την τεχνολογια και τις συσκευες) ,δε χαλαει με τπτ και ειναι αρκετα γρηγορο.

Αν θες πληκτρολογιο qwerty και συσκευη super σε τιμη συσκευης μετριοτατης,εφυγες.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...