Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις καποιο προγραμμα data plan στην συσκευη σου? Παντως το update over the air (fota) προτεινω να το κανεις αφου συνδεθεις σε καποιο δικτυο wifi. Ειναι αρκετα τα mb και εκτος αυτου μεσω 3g θα σου παρει μια ζωη να το κατεβασεις ειδικα αν δεν εχεις καλο σημα.

 

Καλησπέρα κ πάλι τι εννοείς data plan?Σε ευχαριστώ πολυ για το χρόνο σου!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι αλλά το openrecovery κτλ δεν ανήκουν σε αυτό το θέμα.Εδώ θα συζητάμε για την επίσημη 2.2 ,την οποία μόλις έβαλα και είδα διαφορά στην ταχύτητα.Μιλάμε πλέον για ένα κινητό που πήρε παράταση ζωής,σαν να βγήκε χθες.

 

Επειδή έχω χάσει πολλά επεισόδια.

Που βρήκες την επίσημη 2.2 και την έβαλες?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω χάσει πολλά επεισόδια.

Που βρήκες την επίσημη 2.2 και την έβαλες?

 

Είναι leaked, οχι official....

 

Δες εδώ την πολύ καλή δουλειά του amdnikos ;)

 

Και η πηγή είναι εδώ

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Είναι leaked, οχι official....

 

Δες εδώ την πολύ καλή δουλειά του amdnikos ;)

 

Και η πηγή είναι εδώ

 

Α! για τους GOT μιλάμε.

Ναι, οκ, αυτό το ξέρω.Αλλά νόμιζα ότι έγινε και κάτι άλλο.

Thanks πάντως :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σας γράφω και γω πλέον από την GOT 2.2.1. Όλα μου δουλεύουν ρόλοι ως τώρα. Μου δέχτηκε και το overclock στα 1000 με 56vsel οπότε όλα καλά....

Έβαλα και μο theme των GOT που στην ουσία είναι άλλου με ένα περίεργο όνομα από το Android-hilfe.com αλλά να είμαι ειλικρινής δεν μου πολυαρέσει και εννοείτε πως το λέω τελείως καλοπροαίρετα, και εξηγούμε...

Τα εικονίδια στην notification bar είναι πολύ δυσδιάκριτα και δεν φαίνονται καθόλου... και γενικός αυτό το μαύρο με το σκούρο γκρι που επικρατεί παντού με ψιλοκουράζει μια και δεν είναι ευδιάκριτα πολλά πράγματα...

Δεν ξέρω το γιατί αλλά η μπαταρία από 60% έπεσε σε μιάμιση ώρα στο 15%(ελπίζω μετά από 2-3 φορτίσεις να στρώσει)...

Το quadrant μου έβγαλε 1308 αλλά το τέσταρα αφού είχα παίξει αρκετά με το τηλέφωνο και όχι αμέσως μετά από επανεκκίνηση...

Κλήσεις δεν έχω κάνει ακόμα για να δω ποιότητα...

Πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος...

Θα περιμένω και μια Cyanogen γιατί οι ρυθμίσεις που προσθέτουν οι τύποι (στα settings, στο τηλέφωνο με την δόνηση όταν απαντάει ο άλλος, κλπ με τρελαίνουν...)

 

Edit: Πήγα Ρυθμίσεις - Κατάσταση τηλεφώνου - Χρήση μπαταρίας και η Προβολή είναι στο 93%... είναι φυσιολογικό αυτό???

 

Αντε kalagas ελπίζω συντομα να έχουμε και ενα kalagas froyo theme που να μπορεσουμε να περασουμε απο το OR.

Η τελευταία ερώτηση για τη χρήση της μπαταρίας. Eίναι φυσιολογική η ένδειξη ΑΝ και εφόσον το κινητό το έλιωσες στα ψάξιμο/σκάλιζμα συνέχεια. Και εμένα η οθόνη είναι αυτή που μου τραβάει το περισσότερο ρευμα απο το πρωί που παίζω με την GOT froyo.

ΥΓ: Το GOT theme καλό αλλά πολύ dark οντως....:ninja: + τα cyanogen hacks/mods είναι the bestestttt!!! :p +1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το openrecovery κτλ δεν ανήκουν σε αυτό το θέμα.Εδώ θα συζητάμε για την επίσημη 2.2 ,την οποία μόλις έβαλα και είδα διαφορά στην ταχύτητα.Μιλάμε πλέον για ένα κινητό που πήρε παράταση ζωής,σαν να βγήκε χθες.

 

Αρα μπορούμε να είμαστε αισιόδοξοι για την επίσημη τελική έκδοση! Γιατί για να ακριβολογούμε εδώ πρόκειται για official beta leaked ε?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχεις κανεις προβλημα με το wifi στην 2,2,1?

ενω συνδεεται κανει συνεχομενα disconect αναβοσβηνει δλδ συνεχεια το σηματακι wifi

επισης με 66 vsel παρατηρησα οτι το κινητο υπερθερμενεται για πλακα

ξανα φλασαρω απο την αρχη μπας κ κολησε καπου το radio και βλεπουμε

 

Κανένα πρόβλημα προς το παρόν με το WiFi.

Προσωπικά δεν παρατήρησα καθόλου υπερθέρμανση λόγω του Overclock..

Ξανακάνε την διαδικασία από την αρχή θα πρότεινα.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι δεν μου πάει καλά....

Το έχω κάνει overclock στα 900 με vsel 56 και το φόρτισα πλήρως...

 

1) Το πρώτο παράξενο είναι ότι από 15% μπαταρία έφτασε στο 100% σε περίπου 50-55 λεπτά....

 

και

 

2) Το δεύτερο παράξενο είναι ότι με κανονικότατη χρήση, μέσα σε 40 λεπτά έπεσε η μπαταρία από το 100% στο 70%...

 

Κανείς άλλος λοιπόν με πρόβλημα μπαταρίας (με κανονική χρήση και ΟΧΙ λιώσιμο) υπάρχει???

 

Εdit: Παίδες εγώ ξαναγύρισα στη Cronos... Του έκανα επίτηδες restart και χωρίς να το ακουμπήσω το κινητό μέσα στο επόμενο μισάωρο έπεσε άλλα 20%... Mπορεί κάποιος να σχολιάσει ??? Eίμαι ο μόνος που του συμβαίνει αυτό???

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αφου καταφερα και επιβεβαιωσα το θεμα με το ρουτερ με 2 milestone

καταληξαμε οτι φταιει το ρουτερ ενα netfaster της hol εβαλα πανω ενα oxygen και ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχεις κανεις προβλημα με το wifi στην 2,2,1?

ενω συνδεεται κανει συνεχομενα disconect αναβοσβηνει δλδ συνεχεια το σηματακι wifi

επισης με 66 vsel παρατηρησα οτι το κινητο υπερθερμενεται για πλακα

ξανα φλασαρω απο την αρχη μπας κ κολησε καπου το radio και βλεπουμε

Το θεμα με το wifi το λυσαμε πριν απο λιγο στο σπιτι του χρηστη komos. Το router του (netfaster iad wifi) δεν ειναι συμβατο τελικα. Αλλαξαμε router και ολα καλα.

 

H αύξηση του vsel είναι επικίνδυνη:!::!:

Θα σας μείνει στο χέρι το μηχανάκι.

Καμμια σχεση. Οσο κρατας το vsel μεσα στις προδιαγραφες του δεν υπαρχει θεμα.

 

Σας γράφω και γω πλέον από την GOT 2.2.1. Όλα μου δουλεύουν ρόλοι ως τώρα. Μου δέχτηκε και το overclock στα 1000 με 56vsel οπότε όλα καλά....

Έβαλα και μο theme των GOT που στην ουσία είναι άλλου με ένα περίεργο όνομα από το Android-hilfe.com αλλά να είμαι ειλικρινής δεν μου πολυαρέσει και εννοείτε πως το λέω τελείως καλοπροαίρετα, και εξηγούμε...

Τα εικονίδια στην notification bar είναι πολύ δυσδιάκριτα και δεν φαίνονται καθόλου... και γενικός αυτό το μαύρο με το σκούρο γκρι που επικρατεί παντού με ψιλοκουράζει μια και δεν είναι ευδιάκριτα πολλά πράγματα...

Δεν ξέρω το γιατί αλλά η μπαταρία από 60% έπεσε σε μιάμιση ώρα στο 15%(ελπίζω μετά από 2-3 φορτίσεις να στρώσει)...

Το quadrant μου έβγαλε 1308 αλλά το τέσταρα αφού είχα παίξει αρκετά με το τηλέφωνο και όχι αμέσως μετά από επανεκκίνηση...

Κλήσεις δεν έχω κάνει ακόμα για να δω ποιότητα...

Πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος...

Θα περιμένω και μια Cyanogen γιατί οι ρυθμίσεις που προσθέτουν οι τύποι (στα settings, στο τηλέφωνο με την δόνηση όταν απαντάει ο άλλος, κλπ με τρελαίνουν...)

 

Edit: Πήγα Ρυθμίσεις - Κατάσταση τηλεφώνου - Χρήση μπαταρίας και η Προβολή είναι στο 93%... είναι φυσιολογικό αυτό???

Οπως ειχα γραψει και σε περασμενο post, κατα την πρωτη εκκινηση του τηλεφωνου με φρεσκο firmware, τα battery stats μηδενιζουν. Το τηλ κοινος δειχνει οτι να ναι απο μπαταρια. Πρεπει να αφησουμε να αποφορτωθει τουλαχιστον στο 15% και μετα φορτιση γυρω στις 3-4 ωρες, ασχετο αν δειξει οτι ειναι γεματο στο πρωτο μισαωρο. Στην επομενη αποφορτιση/φορτιση τα battery stats εχουν βαθμονομηθει και θα εχουμε σωστη ενδειξη μπαταριας. Οσο αφορα το θεμα του theme ειναι τελειως υποκειμενικο. Το μονο ειδος πχ που μου αρεσει ειναι το απρομαυρο χωρις παρδαλα χρωματα η σε τονους του γκρι. Αλλα οπως ειπα ειναι κατι τελειως υποκειμενικο. Οσο αφορα το 93% που καταναλωσε η προβολη ειναι φυσιολογικοτατο μιας και εχει μισο στρεμμα οθονη και καταναλωνει το περισσοτερο με διαφορα μερος της μπαταριας ειδικα αν το σκαλιζεις.

 

Καλησπέρα κ πάλι τι εννοείς data plan?Σε ευχαριστώ πολυ για το χρόνο σου!

Εχεις κανει καποιο συμβολαιο στην εταιρια σου για συγκεκριμενα mb τον μηνα?

 

Είναι leaked, οχι official....

 

Δες εδώ την πολύ καλή δουλειά του amdnikos ;)

 

Και η πηγή είναι εδώ

Καπου τα μπερδεψες.:p

Official ονομαζουμε τις roms που βγαινουν απο τη μαμα εταιρια, οπως και η τελευταια official froyo rom. Leak ειναι η rom που βγαινει πιο νωρις απο το εργοστασιο της χωρις το προιον να ειναι τελικο σηνηθως απο ενα προγραμματιστη που δουλευει μεσα στη motorola. Οποτε η ονομασια της rom αυτης ειναι official leak.

 

Αρα μπορούμε να είμαστε αισιόδοξοι για την επίσημη τελική έκδοση! Γιατί για να ακριβολογούμε εδώ πρόκειται για official beta leaked ε?

Ακριβως.:)

Παιδιά κάτι δεν μου πάει καλά....

Το έχω κάνει overclock στα 900 με vsel 56 και το φόρτισα πλήρως...

 

1) Το πρώτο παράξενο είναι ότι από 15% μπαταρία έφτασε στο 100% σε περίπου 50-55 λεπτά....

 

και

 

2) Το δεύτερο παράξενο είναι ότι με κανονικότατη χρήση, μέσα σε 40 λεπτά έπεσε η μπαταρία από το 100% στο 70%...

 

Κανείς άλλος λοιπόν με πρόβλημα μπαταρίας (με κανονική χρήση και ΟΧΙ λιώσιμο) υπάρχει???

 

Εdit: Παίδες εγώ ξαναγύρισα στη Cronos... Του έκανα επίτηδες restart και χωρίς να το ακουμπήσω το κινητό μέσα στο επόμενο μισάωρο έπεσε άλλα 20%... Mπορεί κάποιος να σχολιάσει ??? Eίμαι ο μόνος που του συμβαίνει αυτό???

 

Αυτο εγινε λογο των battery stats. Το τηλ σου δε πηγε ποτε στο100% (λογικο ειναι αν σκεφτεις το χρονο που πηρε για να φορτισει με αποτελεσμα καποια στιγμη με λιγη χρηση επεσε τοσο γρηγορα μιας και το 100% ειναι εικονικο μεχρι να κλεισεις τουλαχιστον ενα κυκλο φορτισης.

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με το wifi το λυσαμε πριν απο λιγο στο σπιτι του χρηστη komos. Το router του (netfaster iad wifi) δεν ειναι συμβατο τελικα. Αλλαξαμε router και ολα καλα.

 

 

.

 

ρε πες οτι σε μπουκωσα στο pro και μη κανεις τον κινεζο :p:p

περαν τις πλακας ημουν ετοιμος να το πακεταρω και να το στειλω για εγγυηση,ξανα βαλαμε 2,1 και δεν το εκανε,σε μια φαση δεν το εκανε και σε σενα και λεω κατι δε παει καλα

αλλα δικια σου ιδεα το ρουτερ,δεν θα το σκεφτομουνα ποτε παρολο που το γραφει και στο φορουμ οτι υπαρχουν θεματα ασυμβατοτητας

Link to comment
Share on other sites

ρε πες οτι σε μπουκωσα στο pro και μη κανεις τον κινεζο :p:p

περαν τις πλακας ημουν ετοιμος να το πακεταρω και να το στειλω για εγγυηση,ξανα βαλαμε 2,1 και δεν το εκανε,σε μια φαση δεν το εκανε και σε σενα και λεω κατι δε παει καλα

αλλα δικια σου ιδεα το ρουτερ,δεν θα το σκεφτομουνα ποτε παρολο που το γραφει και στο φορουμ οτι υπαρχουν θεματα ασυμβατοτητας

 

Δεν ειχα κεφια σημερα στο pro.:p

Ουτε και εγω θα το σκεφτομουν το θεμα του router να σου πω αλλα οταν αρχισε να κανει κολπα και το δικο μου δε μπορεσα να σκεφτω κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Το dock κατω που εχει το "συρταρι" με τις εφαρμογες αλλαζει με το 2.2.1 fixes απο το OR? Γιατι πλεον εχω ενα dock με κουμπι για τις εφαρμογες, κουμπι για το phone και κουμπι για browser. Επειδη παραγα διαφορα στο OR δεν ειμαι σιγουρος τι απ' ολα το εκανε. Ξερει κανεις πως το βγαζω? ;p
Link to comment
Share on other sites

Το dock κατω που εχει το "συρταρι" με τις εφαρμογες αλλαζει με το 2.2.1 fixes απο το OR? Γιατι πλεον εχω ενα dock με κουμπι για τις εφαρμογες, κουμπι για το phone και κουμπι για browser. Επειδη παραγα διαφορα στο OR δεν ειμαι σιγουρος τι απ' ολα το εκανε. Ξερει κανεις πως το βγαζω? ;p

 

Ειναι ο Official Launcher του froyo αυτος που περασες. Αποψη μου ειναι χρονια μπροστα σε σχεση με τον stock launcher που εχει η motorola. Θες να τον βγαλεις και να βαλεις τι?

Link to comment
Share on other sites

Που τα είδες εσύ τα CMParts (τα Cyanogen mods)???

 

Στην cronos με τα fixes που ειχες ανεβασει και περασα με nandroid και επαιξα 2-3 μερες.

Ειχε cyanogen mods μενου μεσα στα setings του κινητου.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο Official Launcher του froyo αυτος που περασες. Αποψη μου ειναι χρονια μπροστα σε σχεση με τον stock launcher που εχει η motorola. Θες να τον βγαλεις και να βαλεις τι?

 

Γιατι οχι launcher pro???

Προσωπικα το εκανα μεσα απο OR και αντικατασταθηκε εντελως ο stock froyo launcher.

Βαλτε το apk launcherpro στο φακελο

 

OpenRecovery/addons/launcher

 

και η εγκατασταση γινεται μεσα απο OR.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειχα γραψει και σε περασμενο post, κατα την πρωτη εκκινηση του τηλεφωνου με φρεσκο firmware, τα battery stats μηδενιζουν. Το τηλ κοινος δειχνει οτι να ναι απο μπαταρια. Πρεπει να αφησουμε να αποφορτωθει τουλαχιστον στο 15% και μετα φορτιση γυρω στις 3-4 ωρες, ασχετο αν δειξει οτι ειναι γεματο στο πρωτο μισαωρο. Στην επομενη αποφορτιση/φορτιση τα battery stats εχουν βαθμονομηθει και θα εχουμε σωστη ενδειξη μπαταριας. Οσο αφορα το θεμα του theme ειναι τελειως υποκειμενικο. Το μονο ειδος πχ που μου αρεσει ειναι το απρομαυρο χωρις παρδαλα χρωματα η σε τονους του γκρι. Αλλα οπως ειπα ειναι κατι τελειως υποκειμενικο. Οσο αφορα το 93% που καταναλωσε η προβολη ειναι φυσιολογικοτατο μιας και εχει μισο στρεμμα οθονη και καταναλωνει το περισσοτερο με διαφορα μερος της μπαταριας ειδικα αν το σκαλιζεις.

 

 

Αυτο εγινε λογο των battery stats. Το τηλ σου δε πηγε ποτε στο100% (λογικο ειναι αν σκεφτεις το χρονο που πηρε για να φορτισει με αποτελεσμα καποια στιγμη με λιγη χρηση επεσε τοσο γρηγορα μιας και το 100% ειναι εικονικο μεχρι να κλεισεις τουλαχιστον ενα κυκλο φορτισης.

Οκ θα το ξαναπεράσω και θα έχω υπομονή 1-2 φορτίσεις όλο το βράδυ....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Προς amdnikos: Εχεις κανει καποιο συμβολαιο στην εταιρια σου για συγκεκριμενα mb τον μηνα?

 

Καλημέρα!Έχω κάνει με την cosmote 100 mb τον μήνα!παίζει κάπιο ρόλο?

Κ αν ναι γιατί?με περιορίζει κάπου αυτό?Περιμένω την απάντηση σου σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου!

Καπου τα μπερδεψες.:p

Edited by aris_volos
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

οχι βρε συ εννοει αν εχεις προγραμμα ιντερνετ στο νουμερο σου

τι σε μπερδεψε?,μια χαρα ειναι το 100ρι για νορμαλ χρηση,αν αρχισεις τα βιντεακια και τα downloads τοτε θες κατι παραπανω,αλλιως για internet mails etc εισαι μια χαρα

εγω φαντασου το εχω με ενα whats up που δινει 60 mb αλλα εχω σπιτι και δουλεια wifi,και δεν ξεπερναω τα 30 40 mb

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το ξαναπεράσω και θα έχω υπομονή 1-2 φορτίσεις όλο το βράδυ....

 

σαν να μου κανει και μενα νερα η μπαταρια,θα δω με τα battery stats να κανω 3 ολοκληρους κυκλους φορτισης και εν τω μεταξυ θα εχει βγει και cronos εκδοση :p

Link to comment
Share on other sites

οχι βρε συ εννοει αν εχεις προγραμμα ιντερνετ στο νουμερο σου

τι σε μπερδεψε?,μια χαρα ειναι το 100ρι για νορμαλ χρηση,αν αρχισεις τα βιντεακια και τα downloads τοτε θες κατι παραπανω,αλλιως για internet mails etc εισαι μια χαρα

εγω φαντασου το εχω με ενα whats up που δινει 60 mb αλλα εχω σπιτι και δουλεια wifi,και δεν ξεπερναω τα 30 40 mb

 

Δεν με έχει μπερδέψει κάτι αλλα δεν μπορώ να καταλάβω γιατι δεν μπορώ να κάνω επισημο update ?Να σε ρωτήσω κ κάτι άλλο την rom που έχω πριν προχωρήσω σε οπιοδήποτε update πως μπορώ να την κάνω backup ?

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

σαν να μου κανει και μενα νερα η μπαταρια,θα δω με τα battery stats να κανω 3 ολοκληρους κυκλους φορτισης και εν τω μεταξυ θα εχει βγει και cronos εκδοση :p
Εγώ το ξαναπέρασα από την αρχή... Ξανακατέβασα την GOT 2.2.1 καλού κακού μήπως ήταν τίποτα corrupted η προηγούμενη που είχα κατεβάσει...

Το έχω στο PC και φορτίζει και μέχρι τώρα μου δείχνει καλά στοιχεία, μια και η φόρτιση αργεί.... (το ξέρω ότι στο PC φορτίζει πιο αργά από ότι με τον φορτιστή)

Όταν λέω αργεί, ανεβαίνει επίπεδα φότρισης, όπως όταν το φόρτιζα στο PC με την 2.36 πάνω....

Αυτό είναι καλό σημάδι, γιατί εχθές φόρτισε πάρα πάρα πολύ γρήγορα....

Μόλις τελειώσει η φόρτιση και αρχίσω την χρήση που κάνω κάθε μέρα θα ενημερώσω...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Το Wifi tethering που αναφέρεται στον οδηγό εγκατάστασης της 2.2.1 ως "έξτρα" λειτουργία που παρέχεται μέσω GOT, δεν υποτίθεται ότι είναι εγγενής λειτουργία της FroYo?

Και κάτι άλλο, ήρθε επιτέλους η τιμημένη δυνατότητα εγκατάστασης στην κάρτα μνήμης? Απαιτεί κάτι από τον χρήστη για να μπορέσει να δουλέψει (βλέπε χειροκίνητη δημιουργία ext2 partition παλιότερα)?

 

Πω πω, δεν περνάει με τίποτα η μέρα σήμερα να πάμε σπίτι... :lol::lol::lol:

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Δεν με έχει μπερδέψει κάτι αλλα δεν μπορώ να καταλάβω γιατι δεν μπορώ να κάνω επισημο update ?Να σε ρωτήσω κ κάτι άλλο την rom που έχω πριν προχωρήσω σε οπιοδήποτε update πως μπορώ να την κάνω backup ?

 

backup υπαρχει το nandroid που κραταει ολη την ρομ σου μαζι με τa settings σου

και διαφορες εφαρμογες,εγω χρησιμοποιω το mybackup pro για να κραταω εφαρμογες call logs sms bookmarks οι επαφες και τα ημερολογια ειναι στο google account οποτε δε χρειαζεται να τα κρατησεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...