Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραια θα το δοκιμασω.

Εφτιαξα με πολυ κοπο ολοκαινουριο framework(μαυρο-γκρι) αλλα επειδη δεν ηξερα πια εικονιδια χρησιμοποιουνται που,μου βγηκε πολυ μαυρο σε σημεια που δεν επρεπε...!

Γυρισα πισω στη δικια σου και αν εχω ορεξη καποια στιγμη θα τη ξαναφτιαξω καλυτερα και θα τη μοιραστω μαζι σας.

 

Τωρα χρησιμοποιω την 2η ROM που μας εδωσες και μολις απεγκατεστησα τη "φωνητικη κληση" παει σφαιρα.Ετρωγε πολυ μνημη αυτη η εφαρμογη.

Το εχω αδειασει πολυ το κινητακι και εχει γινει αρκετα γρηγορο.Τωρα θα ελεγξω και αν υπαρχει βελτιωση της μπαταριας.

 

Αμα λυσω και το θεμα με τα SMS θα ειμαι κομπλε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πω ρε φίλε!!!! Καταστροφή. Δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος ανάκτησης, αφού έχουν σβηστεί και στις 2 πλευρές του συγχρονισμού. Παραλίγο να το πάθω και εγώ μια φορά, αλλά με έσωσε το ότι είχα και δεύτερο κινητό που επίσης συγχρόνιζε με το google (μέσω exchange) και έτσι τις ανέκτησα από εκεί.

 

Ερώτηση: Πώς μπορούμε να σιγάσουμε τον ήχο κλήσης, όταν μας παίρνουν τηλέφωνο και δεν θέλουμε ούτε να το σηκώσουμε ούτε να το κλείσουμε?

 

Πατας το πληκτρο της εντασης στα πλαγια και εισαι οκ;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια θα το δοκιμασω.

Εφτιαξα με πολυ κοπο ολοκαινουριο framework(μαυρο-γκρι) αλλα επειδη δεν ηξερα πια εικονιδια χρησιμοποιουνται που,μου βγηκε πολυ μαυρο σε σημεια που δεν επρεπε...!

Γυρισα πισω στη δικια σου και αν εχω ορεξη καποια στιγμη θα τη ξαναφτιαξω καλυτερα και θα τη μοιραστω μαζι σας.

 

Τωρα χρησιμοποιω την 2η ROM που μας εδωσες και μολις απεγκατεστησα τη "φωνητικη κληση" παει σφαιρα.Ετρωγε πολυ μνημη αυτη η εφαρμογη.

Το εχω αδειασει πολυ το κινητακι και εχει γινει αρκετα γρηγορο.Τωρα θα ελεγξω και αν υπαρχει βελτιωση της μπαταριας.

 

Αμα λυσω και το θεμα με τα SMS θα ειμαι κομπλε...

To VSuiteApp.apk εβγαλες???

Δεν αλλάζεις μόνο τα png στο framework. Για να έχεις καλό αποτέλεσμα πρέπει να αλλάξεις τα png και σχεδόν σε όλες τις βασικές default εφαρμογές.

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

To Talk.apk και το TalkProvider.apk εβγαλες???

Δεν αλλάζεις μόνο τα png στο framework. Για να έχεις καλό αποτέλεσμα πρέπει να αλλάξεις τα png και σχεδόν σε όλες τις βασικές default εφαρμογές.

 

Ολα τα αλλαξα αλλα σε καποια σημεια εγινε πολυ μαυρο και δεν εβλεπες το κειμενο που εγραφες...!Οταν εχω χρονο θα ξαναπαιξω.

Οχι το vsuite εβγαλα(αν κοιταξεις ειναι απο τα μεγαλυτερα apk).Σε ξενα forum ελεγαν να μη διαγραφει αλλα εγω μολις το εβγαλα μου πεταξε οθονουλα για force close και δε με αφηνε να κανω τιποτα(ουτε να το κλεισω).Εβγαλα μπαταρια ξαναεβαλα και εκτοτε κανενα προβλημα.

Αν θελετε περιμεντε λιγο καιρο να δω αν τυχον μου παρουσιασει καποιο προβλημα και σας ενημερωνω.

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα αλλαξα αλλα σε καποια σημεια εγινε πολυ μαυρο και δεν εβλεπες το κειμενο που εγραφες...!Οταν εχω χρονο θα ξαναπαιξω.

Οχι το vsuite εβγαλα(αν κοιταξεις ειναι απο τα μεγαλυτερα apk).Σε ξενα forum ελεγαν να μη διαγραφει αλλα εγω μολις το εβγαλα μου πεταξε οθονουλα για force close και δε με αφηνε να κανω τιποτα(ουτε να το κλεισω).Εβγαλα μπαταρια ξαναεβαλα και εκτοτε κανενα προβλημα.

Αν θελετε περιμεντε λιγο καιρο να δω αν τυχον μου παρουσιασει καποιο προβλημα και σας ενημερωνω.

 

To VSuiteApp το έχω βγάλει εδώ και καιρό... και γω με την μπαταρία έκανα restart... αφού δεν υποστηρίζει Ελληνικά για φωνητική κλήση δεν το χρειαζόμαστε πιστεύω...

Με το Dialer One από το market την έχω καταβρεί. Πραγματικά πολύ καλύτερο και από το SmartDial της HTC στο Hero...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: Τα Milestone που πουλάει η Wind και το e-shop έχουν κάποιο είδος branding; Ή είναι αυτό που ονομάζουμε στα προηγούμενα Motorola μοντέλα retail;
Link to comment
Share on other sites

Πατας το πληκτρο της εντασης στα πλαγια και εισαι οκ;)

Το face down δεν ισχυει να υποθεσω δηλαδη

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το face down δεν ισχυει να υποθεσω δηλαδη

 

Τι το θες το face down? Αφού άμα πατήσεις μια φορά το volume το τηλέφωνο σωπαίνει. Μπορείς να κανείς κ το άλλο την ώρα που πατάς το volume γυρίζεις κ το τηλέφωνο ανάποδα... και έχεις το face down... Πέρα την πλάκα άμα το θες οπωσδήποτε υπάρχουν εφαρμογές που το κάνουν... όπως το Silencer το Face of Ring κλπ..

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: Τα Milestone που πουλάει η Wind και το e-shop έχουν κάποιο είδος branding; Ή είναι αυτό που ονομάζουμε στα προηγούμενα Motorola μοντέλα retail;

 

Ακριβως αυτο, κανενα branding.

Εγω μετα απο ενα διαλειμμα με το desire γυρισα πισω στο Milestone (καινουριο απο eshop).

Ειναι κορυφη, ετσι απλα (μονο και μονο η αισθηση στο χερι και η εκπληκτικη οθονη του θα με κρατησουν καιρο ακομα)...:)

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα και εγω απο eshop, μπορω να πω οτι ειναι στιβαρη συσκευη με πολυ καλη οθονη..κινητο που αξιζει τα λεφτα του ..!!
LG G4
Link to comment
Share on other sites

μια εφαρμογη που αξιζει για το milestone ειναι το Gensoid. Ειναι emulator για παιχνιδια SEGA και το milestone με την επιπλεον GPU και το hard πληκτρολογιο, ειναι απλα αψογο! Απο το μαρκετ η full version κανει 3,5$ αλλα πραγματικα ο developer τα αξιζει. Οσοι ειστε λιγο μεγαλυτεροι κ μεγαλωσατε με τα παιχνιδια της SEGA, ριχτε μια ματια

;)

Τυφλα να χει το PSP

Edited by chrisgr38
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

μια εφαρμογη που αξιζει για το milestone ειναι το Gensoid. Ειναι emulator για παιχνιδια SEGA και το milestone με την επιπλεον GPU και το hard πληκτρολογιο, ειναι απλα αψογο! Απο το μαρκετ η full version κανει 3,5$ αλλα πραγματικα ο developer τα αξιζει. Οσοι ειστε λιγο μεγαλυτεροι κ μεγαλωσατε με τα παιχνιδια της SEGA, ριχτε μια ματια

;)

Τυφλα να χει το PSP

 

Να προσθεσω και το gameboid (zelda στο milestone - ολα τα λεφτα).

Παιζουν αψογα...:)

Link to comment
Share on other sites

Τι το θες το face down? Αφού άμα πατήσεις μια φορά το volume το τηλέφωνο σωπαίνει. Μπορείς να κανείς κ το άλλο την ώρα που πατάς το volume γυρίζεις κ το τηλέφωνο ανάποδα... και έχεις το face down... Πέρα την πλάκα άμα το θες οπωσδήποτε υπάρχουν εφαρμογές που το κάνουν... όπως το Silencer το Face of Ring κλπ..

Απλα νομιζα οτι το face down ηταν στανταρ για το ανδροειδη. Το πληκτρο εντασης με βολευει περισσοτερο.

μια εφαρμογη που αξιζει για το milestone ειναι το Gensoid. Ειναι emulator για παιχνιδια SEGA και το milestone με την επιπλεον GPU και το hard πληκτρολογιο, ειναι απλα αψογο! Απο το μαρκετ η full version κανει 3,5$ αλλα πραγματικα ο developer τα αξιζει. Οσοι ειστε λιγο μεγαλυτεροι κ μεγαλωσατε με τα παιχνιδια της SEGA, ριχτε μια ματια

;)

Τυφλα να χει το PSP

 

Ε, πες το ολοκληρωμενα. Και παιχνιδια που θα βρουμε?

Μου εφτιαξες τη μερα φιλε...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απλά αναζήτησε Roms (είναι ουσιαστικά τα παιχνίδια) στο διαδίκτυο υπάρχουν μερικές πολύ καλές ιστοσελίδες όπως το coolrom.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση εχω...τι ΔΕΝ κανει το milestone σε σχεση με αλλα ανδροειδη?ξερω ας πουμε οτι στο ντροιντ,γινεται overclock,κατι αλλο?μιλαω για ουσιωδη πραγματα,οχι για γραμματοσειρες και τετοια,αλλα για πραγματα σχετικα με ρομς,εφαρμογες κ.λ.π.,υστερει καπου?δεν εχω καταλαβει τι επιπτωσεις εχει το κλειδωμενο bootloader ... :/
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

οταν σβηνει η οθονη και τιθεται σε κατασταση αναμονης ..πως ενεργοποιηται..????? αναγκαζομαι καθε φορα να ανοιγω το πληκτρολογιο..???!!?!?!?!?!?

LG G4
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

οταν σβηνει η οθονη και τιθεται σε κατασταση αναμονης ..πως ενεργοποιηται..????? αναγκαζομαι καθε φορα να ανοιγω το πληκτρολογιο..???!!?!?!?!?!?

Πάτα το κουμπάκι on/off. στην κορυφή της συσκευής. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πάτα το κουμπάκι on/off. στην κορυφή της συσκευής. :)

 

1) :dance:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.:up:.!!!!:yahoo:

 

2) ΑΑΑΒλεπω και 2 καλες θηκες τι λετε ???? http://cgi.ebay.com/Leather-Case-Book-Type-For-Motorola-Droid-Milestone-New_W0QQitemZ280487639270QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item414e5db8e6

http://cgi.ebay.com/Black-PDair-Leather-Flip-Case-fit-Motorola-Milestone_W0QQitemZ300410112415QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item45f1d6899f

http://cgi.ebay.com/Leather-Case-Book-Type-For-Motorola-Droid-Milestone-New_W0QQitemZ280487639270QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item414e5db8e6

 

3) Παρατηρησα οτι και στη δημιουργια μηνυματος & σε αλλες εφαρμογες μου δινει ΜΟΝΟ την δυνατοτητα αγγλικου πληκτρολογιου ???? (το κινητο ειναι αγορασμενο απο to e-shop.gr)..??ετσι ειναι και σε εσας ???? υπαρχει λυση ???

Edited by cyberbop
LG G4
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το εχω το κινητο σχεδον 3 μηνες και το μονο παραπονο μου ειναι κατι περιεργα που κανει με την μπαταρια.Δηλαδη για να εξηγησω συνηθως η μπαταρια μου κραταει 2 μερες αλλα εχω παρατηρησει οτι σε καποια συγκεκριμμενα μερη η μπαταρια μου εξαφανιζεται μεσα σε 3-4 ωρες.Το τηλεφωνο μπορει να δειχνει 80% και σε 3-4 ωρες να σβηνει απο μπαταρια.Να πω οτι το σημα σε αυτα τα μερη ειναι συνηθως 3 αντε το πολυ 2 γραμμες και εχω δοκιμασει να απενεργοποιω data kai οτιδηποτε τρωει μπαταρια αλλα τιποτα.Πολυ σπαστικο αφου μενω απο τηλεφωνο και σκεφτομαι να αγορασω μια extra μπαταρια για τετοιες περιπτωσεις
Link to comment
Share on other sites

1)

 

3) Παρατηρησα οτι και στη δημιουργια μηνυματος & σε αλλες εφαρμογες μου δινει ΜΟΝΟ την δυνατοτητα αγγλικου πληκτρολογιου ???? (το κινητο ειναι αγορασμενο απο to e-shop.gr)..??ετσι ειναι και σε εσας ???? υπαρχει λυση ???

 

Στην έκδοση 2.1 του Android είναι ενσωματωμένα τα Ελληνικά και είναι παρόντα σε όλες τις εφαρμογές.

Αν έχεις προηγούμενη έκδοση,βάλε το greek input method.

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 2.1 του Android είναι ενσωματωμένα τα Ελληνικά και είναι παρόντα σε όλες τις εφαρμογές.

Αν έχεις προηγούμενη έκδοση,βάλε το greek input method.

 

 

 

οκ το βρηκα ..ηθελε να απενεργοποιησω την επιλογη > Ρυθμίσεις > Γλώσσα και πληκτρολόγιο,

απενεργοποιήστε την επιλογή Πληκτρολόγιο Μotorola..!!!

Edited by cyberbop
LG G4
Link to comment
Share on other sites

Έχω το milestone με Android 2.1 από e-shop όπως προανέφερα. Δύο ακόμη ερωτήσεις:

1. Πώς αλλάζω γλώσσα στα sms.

2. Πώς κάνω εγκατάσταση μια εφαρμογή που δεν έχω κατεβάσει από το market?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το milestone με Android 2.1 από e-shop όπως προανέφερα. Δύο ακόμη ερωτήσεις:

1. Πώς αλλάζω γλώσσα στα sms.

2. Πώς κάνω εγκατάσταση μια εφαρμογή που δεν έχω κατεβάσει από το market?

 

1.Aν χρησιμοποιεις το hard keyboard me alt + space αν χρησιμοποιεις το touch πατα την ελληνικη σημαια

2.Κατεβασε το astro file manager απο το market

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αυτονομο Gps η ειναι μεσω Internet?Και αν εχει αυτονομο Gps υπαρχουν προγγραματα τυπου Garmin οπως για τα κινητα με Windows?
Link to comment
Share on other sites

1) :dance:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.:up:.!!!!:yahoo:

 

2) ΑΑΑΒλεπω και 2 καλες θηκες τι λετε ???? http://cgi.ebay.com/Leather-Case-Book-Type-For-Motorola-Droid-Milestone-New_W0QQitemZ280487639270QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item414e5db8e6

http://cgi.ebay.com/Black-PDair-Leather-Flip-Case-fit-Motorola-Milestone_W0QQitemZ300410112415QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item45f1d6899f

http://cgi.ebay.com/Leather-Case-Book-Type-For-Motorola-Droid-Milestone-New_W0QQitemZ280487639270QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item414e5db8e6

 

3) Παρατηρησα οτι και στη δημιουργια μηνυματος & σε αλλες εφαρμογες μου δινει ΜΟΝΟ την δυνατοτητα αγγλικου πληκτρολογιου ???? (το κινητο ειναι αγορασμενο απο to e-shop.gr)..??ετσι ειναι και σε εσας ???? υπαρχει λυση ???

 

Εψαχνα κι εγω για μια απο αυτες τις θηκες, αλλα με εκνευρισε που δεν υπαρχει εστω μια (τυπου flip, οπως αυτες στα λινκ) που να μην εχουν την ηλιθια ζελατινα που σκεπαζει το πληκτρολογιο (για να το προστατευει και να συγκρατει το κινητο υποτιθεται).

Θα μπορουσε να πιανει με κλιπς στα πλαγια, χωρις να εχει το εκνευριστικο αυτο διαφανο πλαστικο, που μειωνει κατα πολυ την αισθηση κατα το πατημα των πληκτρων, ενω δημιουργει ουκ ολιγα προβληματα στο sliding keyboard...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...