Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πρόβλημα με το gps λύθηκε με αναβάθμιση. μετά την αναβάθμιση δουλεύει ρολόι. παρατηρώ όμως ότι ενώ στις υπηρεσίες εντοπισμού έχω βάλει μόνο το ενσωματωμένο gps,όταν χρησιμοποιώ το ndrive στα πακέτα δεδομένων έχει λειτουργήσει το wind internet ενώ παλιότερα λειτουργούσε το wind plus ota. βλέποντας στη συνδεσιμότητα προορισμοί internet, έχει σε προτεραιότητα 1 το wifi, σε προτεραιότητα 2 το WIND Internet, προτεραιότητα 3 wind plus ota, προτεραιότητα 4 wind plus,προτεραιότητα 5 WIND INTERNET (ΜΕ κεφαλαία) και δίπλα αυτό έχει ένα ν. πώς μπορώ να αλλάξω προτεραιότητα και να βάλω στο 2 το wind plus ota; δεν βρήκα μόνος μου τον τρόπο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πώς μπορώ να αλλάξω προτεραιότητα και να βάλω στο 2 το wind plus ota; δεν βρήκα μόνος μου τον τρόπο.

Μενού-Ρυθμίσεις-Συνδεσιμότητα-Προορισμοί-Internet, τσεκάρεις το wind plus ota πατάς "Επιλογές-Οργάνωση-Αλλαγή προτεραιότ." μετακινείς το wind plus ota στη δεύτερη θέση και πατάς "ΟΚ".

Link to comment
Share on other sites

φτάνω μέχρι το σημείο αλλαγή προτεραιότητας αλλά αδύνατο να αλλάξει. ούτε μετακινείται σε άλλη θέση ούτε τίποτα ενώ υπάρχει το οκ από κάτω.
Link to comment
Share on other sites

φτάνω μέχρι το σημείο αλλαγή προτεραιότητας αλλά αδύνατο να αλλάξει. ούτε μετακινείται σε άλλη θέση ούτε τίποτα ενώ υπάρχει το οκ από κάτω.

Όταν έχει εμφανιστεί το "ΟΚ", θα μετακινήσεις την μπάρα επιλογής πάνω σε κάποιο άλλο δίκτυο με το οποίο θα γίνει αλλαγή θέσης όταν πατήσεις "ΟΚ".

Link to comment
Share on other sites

είσαι μεγάλος. έτσι γίνεται. παρόλα αυτά πάλι με WIND INTERNET (Με κεφαλαία)μπαίνει ίσως γιατί δίπλα από αυτό έχει ένα ν και είναι τσεκαρισμένο. τώρα πως ξετσεκάρετε αυτό.....

πάντως όταν συνδέομαι στέλνει 1 κβ και λαμβάνει 2κβ άρα πιστεύω θα είναι ελάχιστη η χρέωση, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

Εδώ και μία εβδομάδα έχω το satio u1. φανατικός των κινητών sony ericsson χρόνια τώρα, αλλά όχι της... μεγάλης τεχνολογίας, στην αρχή το είδα περίεργα. αλλά μπορώ να πω ότι μου αρέσει πολύ.

Το θέμα είναι ότι εχω προσέξει ότι έχει σβησει από μόνο του 3-4 φορές και μάλιστα επειδή πάτηγα το κουμπί και δεν άνοιγε, έβγαζα την μπαταρία και την ξαναέβαζα για να ανοίξει.

τι κάνω; Είναι βλάβη; Ενας γνωστός μου είπε ότι θέλει αναβάθμιση απλώς και έτσι κάνουν τα συγκεκριμένα μοντέλα.

Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη

Αλέξης.

 

υ.γ. το κινητό μου το έχουν φέρει από το εξωτερικό και δεν έχω εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

Εδώ και μία εβδομάδα έχω το satio u1. φανατικός των κινητών sony ericsson χρόνια τώρα, αλλά όχι της... μεγάλης τεχνολογίας, στην αρχή το είδα περίεργα. αλλά μπορώ να πω ότι μου αρέσει πολύ.

Το θέμα είναι ότι εχω προσέξει ότι έχει σβησει από μόνο του 3-4 φορές και μάλιστα επειδή πάτηγα το κουμπί και δεν άνοιγε, έβγαζα την μπαταρία και την ξαναέβαζα για να ανοίξει.

τι κάνω; Είναι βλάβη; Ενας γνωστός μου είπε ότι θέλει αναβάθμιση απλώς και έτσι κάνουν τα συγκεκριμένα μοντέλα.

Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη

Αλέξης.

 

υ.γ. το κινητό μου το έχουν φέρει από το εξωτερικό και δεν έχω εγγύηση.

 

Γενικά δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις να κάνεις μια αναβάθμιση. Αν και δεν είναι σίγουρο πως θα λυθεί το πρόβλημα. Εκτός και αν έχει ήδη την τελευταία έκδοση οπότε θα πρέπει να περιμένεις. Υπάρχει βέβαια και αυτό που λέει επιδιόρθωση τηλεφώνου αλλά δεν ξέρω αν είναι λύση...

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις να κάνεις μια αναβάθμιση. Αν και δεν είναι σίγουρο πως θα λυθεί το πρόβλημα. Εκτός και αν έχει ήδη την τελευταία έκδοση οπότε θα πρέπει να περιμένεις. Υπάρχει βέβαια και αυτό που λέει επιδιόρθωση τηλεφώνου αλλά δεν ξέρω αν είναι λύση...

 

πηγα σε αλυσιδα καταστηματων που αρχίζει απο "Γ" (να μην κανουμε και διαφημιση) και επειδη δεν εχω αποδειξη αγορα μου ζήτησε 30 ευρώ για αναβάθμιση. το λογισμικό του είναι από 7/9/2009 οπότε έχει βγει νεότερο λέει.

Το... κακό είναι ότι όσο πέρνουν οι ημέρες, τόσο περισσότερο μου αρεσει η συσκευη

Link to comment
Share on other sites

πηγα σε αλυσιδα καταστηματων που αρχίζει απο "Γ" (να μην κανουμε και διαφημιση) και επειδη δεν εχω αποδειξη αγορα μου ζήτησε 30 ευρώ για αναβάθμιση. το λογισμικό του είναι από 7/9/2009 οπότε έχει βγει νεότερο λέει.

Το... κακό είναι ότι όσο πέρνουν οι ημέρες, τόσο περισσότερο μου αρεσει η συσκευη

Φιλε την αναβαθμιση μπορεις να την κανεις απο το σπιτι σου με το pc σου. Ακου εκει οι κλεφτες θελουν 30 ευρω. Το εδωσες να στο κανουν τελικα?

Link to comment
Share on other sites

την αναβάθμιση την κάνεις και μόνος σου από το σπίτι. κρατάς πρώτα ένα μπακάπ , προσέχεις να είναι φορτισμένη η μπαταρία του, κατεβάζεις από την ιστοσελίδα της ericsson το update servise και το εγκαθιστάς στον υπολογιστή, ανοίγεις το πρόγραμμα και ακολουθείς τις οδηγἰες. (όταν συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή είναι καλύτερα να το συνδέσεις σε πίσω θύρα usb χωρίς προέκταση). μαζί γράφαμε
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει και οδηγίες και να κατεβάσεις το πρόγραμμα http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/topic/updateserviceapplication/satio?cc=gr&lc=el
Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

Τι 30 ευρώ;;;;;;;;;;;;; Αν είναι δυνατόν... Αν είναι έτσι ας ανοίξουμε κι εμείς ένα κατάστημα να κάνουμε αναβαθμίσεις σε κινητά και format σε υπολογιστές και ας τα χρεώνουμε 15...:p

 

Άσχετο, αλλά παρατήρησα πριν καμιά βδομάδα κάτι που με προβλημάτισε. Ένα ένα τα θέματα αναμονής άρχισαν να παρουσιάζουν πρόβλημα. Εκτός από το θέμα της SE όλα τα υπόλοιπα (χρήση δακτύλου, προβολή σελίδας κτλ.) δείχνουν κενή σελίδα. Μόνον το φόντο που έχω ορίσει απο πιο πριν και τίποτε άλλο. Τρελό κόλλημα λέμε. Αν φάει κόλλημα και αυτό της SE δεν θα μπορώ να λειτουργήσω τη συσκευη...:wacko::wacko::wacko: Λέτε να φταίει μήπως κάποια από τισ διάφορες εγκαταστάσεις και τις όποιες..."τροποποιήσεις";

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Τι 30 ευρώ;;;;;;;;;;;;; Αν είναι δυνατόν... Αν είναι έτσι ας ανοίξουμε κι εμείς ένα κατάστημα να κάνουμε αναβαθμίσεις σε κινητά και format σε υπολογιστές και ας τα χρεώνουμε 15...:p

 

Άσχετο, αλλά παρατήρησα πριν καμιά βδομάδα κάτι που με προβλημάτισε. Ένα ένα τα θέματα αναμονής άρχισαν να παρουσιάζουν πρόβλημα. Εκτός από το θέμα της SE όλα τα υπόλοιπα (χρήση δακτύλου, προβολή σελίδας κτλ.) δείχνουν κενή σελίδα. Μόνον το φόντο που έχω ορίσει απο πιο πριν και τίποτε άλλο. Τρελό κόλλημα λέμε. Αν φάει κόλλημα και αυτό της SE δεν θα μπορώ να λειτουργήσω τη συσκευη...:wacko::wacko::wacko: Λέτε να φταίει μήπως κάποια από τισ διάφορες εγκαταστάσεις και τις όποιες..."τροποποιήσεις";

 

Όσο πιο πολλές "τροποποιήσεις" και εγκαταστάσεις κάνεις στο κινητό τόσο περισσότερο αυξάνονται και οι πιθανότητες για τέτοια προβλήματα.

Με ενα hard reset ή ενα update πιστευω θα ξαναέρθει στα καλά του το κινητό!:p

Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο πολλές "τροποποιήσεις" και εγκαταστάσεις κάνεις στο κινητό τόσο περισσότερο αυξάνονται και οι πιθανότητες για τέτοια προβλήματα.

Με ενα hard reset ή ενα update πιστευω θα ξαναέρθει στα καλά του το κινητό!:p

 

Κι εγώ το update περιμένω γιατί είναι η αλήθεια πως δεν ψήθηκα ιδιέταιρα για hard reset...:p

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Τι 30 ευρώ;;;;;;;;;;;;; Αν είναι δυνατόν... Αν είναι έτσι ας ανοίξουμε κι εμείς ένα κατάστημα να κάνουμε αναβαθμίσεις σε κινητά και format σε υπολογιστές και ας τα χρεώνουμε 15...:p

 

Άσχετο, αλλά παρατήρησα πριν καμιά βδομάδα κάτι που με προβλημάτισε. Ένα ένα τα θέματα αναμονής άρχισαν να παρουσιάζουν πρόβλημα. Εκτός από το θέμα της SE όλα τα υπόλοιπα (χρήση δακτύλου, προβολή σελίδας κτλ.) δείχνουν κενή σελίδα. Μόνον το φόντο που έχω ορίσει απο πιο πριν και τίποτε άλλο. Τρελό κόλλημα λέμε. Αν φάει κόλλημα και αυτό της SE δεν θα μπορώ να λειτουργήσω τη συσκευη...:wacko::wacko::wacko: Λέτε να φταίει μήπως κάποια από τισ διάφορες εγκαταστάσεις και τις όποιες..."τροποποιήσεις";

 

Για να πω την αμαρτία μου, ξαναπηγα σημερα. Ο τυπος στο service ευγενικός, με ξέρει κιόλιας γιατί πηγαινε συνέχεια εκεί για να πληρώνω τους λογαριασμούς μου. Μου είπε να του το παω την Δευτερα να του κανει αναβαθμιση και ότι θα προσπαθήσει να το περάσει δωρεάν και να παω να το παρω Τρίτη. Αν όμως λέει, δεν φτιάξει, τότε θα πρέπει να το στειλει SE κι εκεί το 30άρι για διάγνωση δεν το γλυτωνω.

Το γεγονός όμως ότι όταν κλείνει για να ανοίξει, πρέπει πρώτα να βγάλω την μπαταρία, παραπέμπει λέει σε αναβάθμιση.

Τι να κανω, θα το παω την Δευτέρα.

Μου αρέσει απίστευτα η συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αμαρτία μου, ξαναπηγα σημερα. Ο τυπος στο service ευγενικός, με ξέρει κιόλιας γιατί πηγαινε συνέχεια εκεί για να πληρώνω τους λογαριασμούς μου. Μου είπε να του το παω την Δευτερα να του κανει αναβαθμιση και ότι θα προσπαθήσει να το περάσει δωρεάν και να παω να το παρω Τρίτη. Αν όμως λέει, δεν φτιάξει, τότε θα πρέπει να το στειλει SE κι εκεί το 30άρι για διάγνωση δεν το γλυτωνω.

Το γεγονός όμως ότι όταν κλείνει για να ανοίξει, πρέπει πρώτα να βγάλω την μπαταρία, παραπέμπει λέει σε αναβάθμιση.

Τι να κανω, θα το παω την Δευτέρα.

Μου αρέσει απίστευτα η συσκευή

Δεν εχεις υπολογιστη να κανεις το update μονος σου? 5 λεπτα υποθεση ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις υπολογιστη να κανεις το update μονος σου? 5 λεπτα υποθεση ειναι.

 

δεν ξερω απο που να το κατεβασω το αρχειο...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει και οδηγίες και να κατεβάσεις το πρόγραμμα http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/topic/updateserviceapplication/satio?cc=gr&lc=el

 

απο εδω που σου λεει ο φιλος κατεβασε το και καντο μονος σου....

ακου 30ευρω......απατη......

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

απο εδω που σου λεει ο φιλος κατεβασε το και καντο μονος σου....

ακου 30ευρω......απατη......

 

λοιπόν, το έκανα μόνος μου!!!

πήγα στην ελληνική σελίδα της se και αφού πρώτα μου κατεβασε δύο προγράμματα, pc suite και ένα άλλο το media go στον υπολογιστή, μετά έκανα αναβάθμιση λογισμικού.

επιτυχής έγραψε.

Είχα λογισμό 7/9/09 ή 9/7/09 δεν θυμάμαι, και τώρα έχω λογισμικό με ημερομηνία έκδοσης 18-02-10.

Δεν μου έσββησε τίποτα. Ούτε καν τις ρυθμισεις που είχα. Εύκολο ήταν.

Μένει να δουμε αν θα ξανασβήσει το κινητό.

Edited by alexis76
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, το έκανα μόνος μου!!!

πήγα στην ελληνική σελίδα της se και αφού πρώτα μου κατεβασε δύο προγράμματα, pc suite και ένα άλλο δεν θυμάμαι ποιο, μετά έκανα αναβάθμιση λογισμικού.

επιτυχής έγραψε.

Είχα λογισμό 7/9/09 ή 9/7/09 δεν θυμάμαι, και τώρα έχω λογισμικό με ημερομηνία έκδοσης 18-02-10.

Δεν μου έσββησε τίποτα. Ούτε καν τις ρυθμισεις που είχα. Εύκολο ήταν.

Μένει να δουμε αν θα ξανασβήσει το κινητό.

 

Αλλή φορά να αποφευγεις να αγοραζεις κατι ηλεκτρονικο και τόσο ακριβο χωρις εγκύηση. Ειδικά κινητο:!:

Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

Αλλή φορά να αποφευγεις να αγοραζεις κατι ηλεκτρονικο και τόσο ακριβο χωρις εγκύηση. Ειδικά κινητο:!:

 

απο συγγενή το πήρα στην μιση τιμή, σε κουτί σφραγισμενο.

παντως το κινητο γ@@@@ει

Edited by alexis76
Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα να ανοιξω το gps. στο μπαλκονι το τηλεφωνο. δεν βρισκει δορυφορο με τιποτα. εχω ενεργοποιησει ολες τις επιλογες(εσωτερικο gps, bloototh gps, δικτυο) και λεει "αναμονη gps" . μετα απο ψαξιμο λεει "Χωρις συνδεση"

τι σκατα εχει παθει? παντως ολα τα προβληματα με το gps εμφανιστηκαν μετα τις αναβαθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

βλ. post 1863 kai 1865. αν σου κάνει τα ίδια η λύση είναι το πέρασμα αναβάθμισης. εγώ έτσι το έλυσα

 

εμενα εχει το τελευταιο firmware.

το wind plus ota το ειχε στη θεση 3 σε προτεραιοτητα. στη θεση ενα εχει το wifi.

το εβαλα λοιπον στη θεση 2. λεα να εχει τοση σημασια αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξαν τον τρόπο που σου στέλνουν από το site τις ρυθμίσεις για το ιντερνετ και δεν μπορώ να βρω άλλο τρόπο. Ούτε και στο site της βονταφον δεν το έχει το κινητό.

Δοκίμασα αυτό που λέει εδώ αλλά τίποτα http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/detailed/howtogetinternetsettings/satio?cc=gr&lc=el

 

 

Κανείς καμιά ιδέα?:wacko:

Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...