Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως ξέρει κανεις πως μπορώ να sync το satio με το pc suite ?

 

Παιδια , απο μουσική πώς τα παει το κινητο;Εννοώ σε ποιότητα απο ηχεια και ακουστικα..Επίσης kinetic scrolling σαν του N97 mini, υπαρχει στα μενού ή στον Browser;Και οι εφαρμογές τις NOKIA (Handwriting Calculator, Ovi Store , Photo Browser) λειτουργούν κανονικά;

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

πήρα και εγω πριν 10 μέρες το κινητό.... αλλά αν μπορεί καποιος ας μ πει πως μπορώ να βγάλω το 3G???και επίσης πως μπορώ να αλλάξω την ανάλυση της κάμερας(όχι τα megapixels)....υπάρχει κανείς που να έχει βάλει το την εφαρμογή απ το facebook???ευχαριστώ :):)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε κανενα site για να κατεβασω δωρεαν παιχνιδια για το κινητο μου το οποιο ειναι το Sony Ericsson Satio το πηρα πριν απο καμια βδομαδα και δεν εχω μπορεσει να βρω ενα site για παιχνιδια αν ξερετε καποιο please πειτε μου ... Σας ευχαριστω !
Link to comment
Share on other sites

πήρα και εγω πριν 10 μέρες το κινητό.... αλλά αν μπορεί καποιος ας μ πει πως μπορώ να βγάλω το 3G???και επίσης πως μπορώ να αλλάξω την ανάλυση της κάμερας(όχι τα megapixels)....υπάρχει κανείς που να έχει βάλει το την εφαρμογή απ το facebook???ευχαριστώ :):)

 

απο την συνδεσιμοτητα, δικτυα, διαλεγεις μονο gsm

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ακόμα?

Η τελευταία έκδοση του λογισμικού χακάρεται κανονικά?

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη βρε παιδια ...!!! αλλα επειδη ειμαι ασχετος ( εχω εδω και ενα μηνα ενα satio ) τι εννοουμε hacking στο κινητο και πως γινεται αυτο?! ειναι απαραιτητο ? επισης αν δεν κουραζω πως θα μπορουσα να περασω χαρτες gps ( απο που και ποιους )?! ευχαριστω πολυ ;)
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα μηνα που το εχω στα χερια μου σχεδον μπορω να πω πως ειναι μια αρκετα περιπλοκη συσκευη,με καταπληκτικη καμερα,πολυ κακο ηχειο και μπαταρια....Επομενως παει απευθειας για πουλημα και επιστροφη στο C905.Αυτα!
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη βρε παιδια ...!!! αλλα επειδη ειμαι ασχετος ( εχω εδω και ενα μηνα ενα satio ) τι εννοουμε hacking στο κινητο και πως γινεται αυτο?! ειναι απαραιτητο ? επισης αν δεν κουραζω πως θα μπορουσα να περασω χαρτες gps ( απο που και ποιους )?! ευχαριστω πολυ ;)

Με το χακάρισμα πετυχαίνεις αυτό.

Aπο δω και πέρα μπορεις να περνάς όλες τις unsigned εφαρμογες χωρις να χρειάζεται να τις υπογράφεις. Επίσης μπορείς να περνάς κάποια patch ώστε να παραμετροποιείς ακόμη περισσότερα την συσκευή σου.

 

Για το gps ρίξε μια ματιά στα παρακάτω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=240747

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228594

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=243482

Link to comment
Share on other sites

το παρηγγειλα την προηγουμενη παρασκευη απο την wind και ηταν να ερθει εχθες αλλα τελικα επειδη δεν ηταν διαθεσιμο μοθ λενε απο δευτερα η τριτη αντε να δουμε ποσο θα περιεμνω και το χρειαζομαι τη παρασκευη!!!!
Link to comment
Share on other sites

Με το χακάρισμα πετυχαίνεις αυτό.

 

 

Για το gps ρίξε μια ματιά στα παρακάτω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=240747

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228594

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=243482

 

σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση σου ! δλδ για να δουλεψει gps πρεπει να κανω ενα απο τα βηματα που μου αναφερεις ?! θα το μελετησω και παλι εδω ειμαστε ! ευχαριστω πολυ ;)

 

Μετα απο ενα μηνα που το εχω στα χερια μου σχεδον μπορω να πω πως ειναι μια αρκετα περιπλοκη συσκευη,με καταπληκτικη καμερα,πολυ κακο ηχειο και μπαταρια....Επομενως παει απευθειας για πουλημα και επιστροφη στο C905.Αυτα!

ετσι ελεγα και εγω φιλε μου στην αρχη ! αλλα αμα βγαλεις μερικα περιττα utilities τα οποια ειναι ενεργοποιημενα by default στην συσκευη θα δεις ικανοποιητικη διαρκεια της μπαταριας 4-5 μερες ;) οσο για το μεγαφωνο ...... ειναι κακο οπως επισης και τα ακουστικα για το ραδιοφωνο :O

Link to comment
Share on other sites

ετσι ελεγα και εγω φιλε μου στην αρχη ! αλλα αμα βγαλεις μερικα περιττα utilities τα οποια ειναι ενεργοποιημενα by default στην συσκευη θα δεις ικανοποιητικη διαρκεια της μπαταριας 4-5 μερες ;) οσο για το μεγαφωνο ...... ειναι κακο οπως επισης και τα ακουστικα για το ραδιοφωνο :O

 

τι ειναι τα utilities και πως τα βγαζεις?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει δοκιμάσει κανείς να χακάρει την τελευταία έκδοση?
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι τα utilities και πως τα βγαζεις?

 

με ενδιαφερει και εμενα το θεμα της μπαταριας......πως το κανεις:D????

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει δοκιμάσει κανείς να χακάρει την τελευταία έκδοση?

 

αν εννοεις με την τελευτεα εκδοση λογισμικου (r1ca037)τοτε ναι την hackara εχ8ες με hello0x2 δουλει αψογα....

Link to comment
Share on other sites

με ενδιαφερει και εμενα το θεμα της μπαταριας......πως το κανεις:D????

 

ουτε εγω ξερω για αυτο ρωταω

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις - συνδεσιμοτητα - δικτυο και εκει απενεργοποιειτε την διπλη λειτουργια και αφηνετε μονο GSM θα δειτε αρκετη διαφορα στην μπαταρια ! περιπου το διπλασιο ;)εννοειται οτι wi-fi , bluetooth απενεργοποιημενα και αυτα ! ( μπορειτε να τα ενεργοποιησετε οποτε θελετε ) ,αλλα δεν χρειαζεται να ειναι συνεχεια ανοικτα ;) αλλη μια λειτουργια για εξοικονομηση μπαταριας ειναι .... ρυθμισεις - συνδεσιμοτητα - δικτυο - επιλογη λειτουργικου μη αυτοματο ! απο το εργοστασιο ειναι ρυθμισμενο στο αυτοματο ! καντε αυτα και θα δειτε αισθητη βελτιωση της μπαταριας ! εμενα απο 2 μερες που κραταγε με το ζορι , τωρα κραταει 4-5 μερες με συνηθισμενη - κανονικη χρηση ;) ελπιζω να βοηθησα !
Link to comment
Share on other sites

Επίσης όσοι έχετε περάσει και εφαρμογές βάλτε και ένα task manager γιατί κάποιες εφαμογές μπορεί να τις κλείνουμε αλλά στο παρσκήνιο αφήνουν processes που καταναλώνουν ενέργεια.;)
Link to comment
Share on other sites

Επίσης όσοι έχετε περάσει και εφαρμογές βάλτε και ένα task manager γιατί κάποιες εφαμογές μπορεί να τις κλείνουμε αλλά στο παρσκήνιο αφήνουν processes που καταναλώνουν ενέργεια.;)

 

να ρωτισω κατι??μπορει να ναι και βλακωδες αλλα το κινητο εχει mobile internet η μονο wi fi?

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις - συνδεσιμοτητα - δικτυο και εκει απενεργοποιειτε την διπλη λειτουργια και αφηνετε μονο GSM θα δειτε αρκετη διαφορα στην μπαταρια ! περιπου το διπλασιο ;)εννοειται οτι wi-fi , bluetooth απενεργοποιημενα και αυτα ! ( μπορειτε να τα ενεργοποιησετε οποτε θελετε ) ,αλλα δεν χρειαζεται να ειναι συνεχεια ανοικτα ;) αλλη μια λειτουργια για εξοικονομηση μπαταριας ειναι .... ρυθμισεις - συνδεσιμοτητα - δικτυο - επιλογη λειτουργικου μη αυτοματο ! απο το εργοστασιο ειναι ρυθμισμενο στο αυτοματο ! καντε αυτα και θα δειτε αισθητη βελτιωση της μπαταριας ! εμενα απο 2 μερες που κραταγε με το ζορι , τωρα κραταει 4-5 μερες με συνηθισμενη - κανονικη χρηση ;) ελπιζω να βοηθησα !

 

ωραιος τα ριθμησα σημερα ελπιζω να μου κραταει οσο το δικο σου μου κραταγε 2- 2,5 24ωρα χωρις αυτα...δε μπορω να καταλαβω ομως γιατι ολοι εχουν τρελαθει με αυτη την πματαρια και λενε πως δε κραταει δειτε καποιες σησκευες με παρομοια χαραχτηριστικα 3.5' ο8ονη tuch apps και τα λοιπα και 8α δειτε πως και αυτες εχουν την ιδια αυτονομια ακομα και με μεγαλυτερης χωρητικοτιτας μπαταριες πχ iphone omnia εχουν ακριβος την ιδια αυτονομοια 2 μερες max το εχω τσεκαρισμενο απο φιλους μου...εγω παλι εχω αλλο προβλημα εδω και μερικες μερες δε μου βρισκει κα8ολου σημα gps ουτε στο garmin ουτε tempesgtxs και δε καταλαβαινω το γιατι :wacko:

 

να ρωτισω κατι??μπορει να ναι και βλακωδες αλλα το κινητο εχει mobile internet η μονο wi fi?

 

και τα δυο φυσικα ολα τα κινητα εχουν mobile internet αρκει να τα σκας στις εταιριες...το wi-fi ειναι δορεαν εαν φισικα εχεις modem που εκπαιβει ασιρματα....(wirless)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω μπεί στη διαδικασία να πάρω το Satio αλλά εδώ εχω δεί πως εχει και αρκετά αρνητικά,πείτε μου αν αξίζει εν τέλει να το αγοράσω??? Σας ευχαριστώ πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια αυριο θα παω να παρω κ γω το σατιο,περα των προβληματων που αναφερατε κατι πιο σοβαρο σας εχει βγαλει;;;;οπως καμενο ακοστικο κανενα προβλημα με τιν οθονη γενικα κατι που να μη παιζει μεγαλο ρολο το λειτουργικο του(πχ C905 μεσα σενα μηνα καηκε το ακουστικο κ ο φωτησμος τισ οθονησς);;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Θα συμβιβαζόμουν και με μια κάμερα 8ΜΡ αρκεί να έχει κι ενα καλό music player με καλή απόδοση στο ηχείο.Εχω το K800i κι έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος και θα ήθελα να περάσω σε κάτι καλύτερο και ποιο σύγχρονο αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...