Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.Αυτό που μου είπες για το GPS με βοήθησε πάρα πολύ. Τωρα βρίσκει δορυφόρους αμέσως.Θέλω αν μπορείς να μου προτείνεις καποιο πρόγραμμα που να έχει χάρτες κλπ για να κάνω την δουλεία μου. Από μόνο του είχε μεσα το wisepilot αλλα δεν μου ανοίγει τους χάρτες..μου γράφει "getting maps" και δεν καταφέρνει να κάνει κάτι παραπάνω. Επίσης κάποιο απλό προγραμματάκι για PDF. Διάβασα βέβαια γενικά στο internet οτι μπορεί καποιος να ξεκλειδώσει το PDF reader της Acrobat που είναι ήδη εγκατεστημένο αλλά δεν ξέρω περισσότερα. Κάτι τελευταίο..κάποιο site για εφαρμογές και παιχνίδια για το κινητό. Μου είπες ό,τι υπάρχει για τα nokia symbian κανουν και για το δικό μου. Άρα οτι βρίσκω για nokia το χρησιμοποιώ?

Το wisepilot κατεβάζει χάρτες μέσω internet οπότε θα σε χρεώσει αν το χρησιμοποιήσεις. Δοκίμασε κάποιο από τα Garmin, NDrive, Sygic, τα οποία έχουν χάρτες (δεν ξέρω πιο είναι καλύτερο) και δουλεύουν μόνο με δορυφόρους.

Κάποιες freeware και shareware εφαρμογές για S60 5th Edition, θα βρεις εδώ.

Όπως είπα, οι περισσότερες εφαρμογές που είναι για Nokia, κάνουν και για το Satio, όχι όλες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικά έχει μάθει κανεις αν γίνεται να σπάσει αυτό το pdf reader για το "σατιο"????

αυτό που έχει εγκαταστημένο το κινητό γίνεται να σβηστεί ???? ξέρει κανεις???ίσως αν σβηστεί να μπορεί να εγκατασταθεί κάποιο version από τα nokia....εάν ξέρει κάποιος κάτι και θέλει ας γράψει κάτι.... καλά είναι δυνατόν να θέλει να αγοράσεις το pdf reader ????? παίζει να μην υπάρχει σε κανένα άλλο κινητό αυτό ..

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα είχα βρει μια σπ@σμένη έκδοση αλλά σε κάποια φάση μετά την αναβάθμιση που του τράβηξα ένα format τέλος πάντων δεν μπόρεσα να την ξαναεγκαταστήσω. Όμως λίγο καιρό μετά σταμάτησα να το χρησιμοποιώ και πέρασα ένα που λέγεται AlternateReader (Djvu & pdf reader) ή κάπως έτσι και κάνει μια χαρά τη δουλειά του. Δεν έχω μπει καν στη διαδικασία να δω αν μπορείς να σβήσεις το άλλο αν και δεν νομίζω...
Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα είχα βρει μια σπ@σμένη έκδοση αλλά σε κάποια φάση μετά την αναβάθμιση που του τράβηξα ένα format τέλος πάντων δεν μπόρεσα να την ξαναεγκαταστήσω. Όμως λίγο καιρό μετά σταμάτησα να το χρησιμοποιώ και πέρασα ένα που λέγεται AlternateReader (Djvu & pdf reader) ή κάπως έτσι και κάνει μια χαρά τη δουλειά του. Δεν έχω μπει καν στη διαδικασία να δω αν μπορείς να σβήσεις το άλλο αν και δεν νομίζω...

πατάω αυτό που λες το "αλτερνατερεαδερ" το βρίσκω zip το κάνω extract το βάζω στο κινητό δεν το παίζει....εσύ το αρχειακή που έχεις και λες ότι είναι ένταξη το έχεις ακόμα ??? μπορείς να το στείλεις με mail ??? μπορείς να με δόσεις το site που το κατέβασες ?? αλλα να το έχεις δοκιμάσει πρώτα γιατί έχω κατεβάσει παρα πολλά και δεν τα παίζει .... για το sony ericsson "σατιο" λέμε έτσι ????

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το αρχειάκι έχω ούτε το site θυμάμαι. Αλλά μπορείς να googlάρεις και να κάνεις μερικές δοκιμές με pdf readers για symbian S60 5th συσκευές. Όλο και κάτι θα βρεις.
Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ..αν κ τα μηνυματα σας ειναι παλια ..εχω το σατιο ..κ θα θελε να μου πειτε πως θα κανω αυτο με το garmin η καποιο αλλο απο τα προγραμματα..

 

γεια σας ..εχω το σατιο ..μηπως μπορειτε να με βοηθησετε με το GPS..?πως μπορω να βαλω αυτα τα προγραμματα..?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ..αν κ τα μηνυματα σας ειναι παλια ..εχω το σατιο ..κ θα θελε να μου πειτε πως θα κανω αυτο με το garmin η καποιο αλλο απο τα προγραμματα..

 

γεια σας ..εχω το σατιο ..μηπως μπορειτε να με βοηθησετε με το GPS..?πως μπορω να βαλω αυτα τα προγραμματα..?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242145

 

Ένα search στο forum δεν έβλαψε ποτέ κανέναν;)

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

το NDrive_3.5.18_Symbian δε το κανει εγκατασταση ..ξεκιναει για εγκαασταση κ μου λεει να επικοινωνησω με προμηθευτη ..
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το πλήρες μήνυμα; Ίσως εννοεί πως δεν είναι αυθεντικό και θα χρειαστείς key...
Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

επικοινωνηστε με προμηθευτη της εφαρμογης ..σφαλμα πιστοποιητικου ..

 

λοιπον το εκανα αλλα τωρα δε βρισκω πως δουλευει το ndrive KG

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

λοιπον το εκανα αλλα τωρα δε βρισκω πως δουλευει το ndrive KG

 

http://sonyericsson-vivaz.blogspot.com/2010/08/ndrive-9315.html

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ..παταω get new βγαζει τον αριθμο ..τον περναω στο κινητο οπως λεει ..δλδ web- δινω τον αριθμο.. μετα με ρωταει για ιντερνετ κ παταω ΟΧΙ ..κ τοτε με στελνει παλι πισω εκει στην ερωτηση WEB-SMS..κ παλι απο την αρχη χωρις αποτελεσμα..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
με ενα Satio που εχουμε στην κατοχη μας αντιμετωπιζουμε το εξης προβλημα, δεν μπορει να στειλει sms και τα παει κατευθειαν στα εξερχομενα.... ξερει κανεις κατι?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα στην παρεα..Χρονια Πολλα και Χριστος Ανεστη..

Θελω να ρωτησω κατι εχω ενα satio αλλα οταν ξεκιναει και οταν κλεινει με βγαζει κατι logo ths wind και θελω να τα ξηλωσω...ξερει κανει τιποτα γι αυτο????

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα..Χρονια Πολλα και Χριστος Ανεστη..

Θελω να ρωτησω κατι εχω ενα satio αλλα οταν ξεκιναει και οταν κλεινει με βγαζει κατι logo ths wind και θελω να τα ξηλωσω...ξερει κανει τιποτα γι αυτο????

Για να εξαφανιστούν αυτά πρέπει να κάνεις Debrand το τηλέφωνο, που σημαίνει ότι χάνεις και την εγγύηση (αν υπάρχει).

Δες εδώ οδηγίες (αν και δεν ξέρω αν ισχύουν ακόμα...)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα, έχω ένα θέμα με το Satio που έχω στην κατοχή μου, ΚΟΛΛΑΕΙ ασύστολα και μετα απο αναβάθμιση, είναι wind branded. Γνωρίζει κάποιος κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ξαναπεράσεις το firmware κάνοντας ένα backup πρώτα. Γενικά όταν όλα αποτυγχάνουν αυτή είναι η μόνη διέξοδος. Επιδιόρθωση λογισμικού όπως την αναγράφει στο pc companion.
Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Εχει η αδερφη μου μια μαγνητοφωνηση στο τηλεφωνο και θελει να την περασει στο pc!

Το θεμα ειναι πως ειναι αποθηκευμενη στη μνημη του τηλεφωνου (κ οχι την καρτα μνημης) κ κανενας υπολογιστης δεν μπορει να τη διαβασει...

Επισης δεν γινεται να κανει κ μεταφορα απ τη μνημη τηλεφωνου στην καρτα μνημης (που την αναγνωριζει κανονικα ο υπολογιστης). Γραφει οτι η μεταφορα ειναι αδυνατη... :blink:

Καποια λυση ρε παιδες?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια... εχω το εξης θεμα με το τηλεφωνο μου..θελω να εγκαταστησω το AlternateReader ειναι για να διαβαζει pdf αρχεια.. επειδη το acrobat reader ειναι trial και θελει 11ευρο για αγορα αδειας δεν το συζηταω.. παω να εγκαταστησω το alternatereader και μου βγαζει το γνωστο οτι το πιστοποιητικο εχει ληξει κτλπ... ειδα σε αλλα τοπικ οτι η μεθοδος με τα certificate kai signat εχουν κλεισει τα site και δεν μπορω να κανω.... τι γινεται σε αυτη την περιπτωση μπορει να βοηθησει καποιος ? ειδα και κατι για hack του λογισμικου αλλα δεν βρηκα περισσοτερα.. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το τηλεφωνάκι και για αυτό τον λόγο έχω καταλήξει να χρησιμοποιώ W910i και C902 για καθημερινή χρήση (Πάντα S.E.!) .

 

Το πρόβλημα: Η μπαταρία του κινητού από 80% πάει στο 2 χωρίς να το καταλάβω. Το θέμα είναι ότι όταν το χρησιμοποιώ η μπαταρία κρατάει περισσότερο! Έχετε αντιμετωπίσει κάποιο παρόμοιο πρόβλημα; Στο service του γερμανού μου είπαν πως μάλλον δεν είναι από μπαταρία..

Koucos.
Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν φαίνεται να είναι η μπαταρία. Δοκίμασε να κάνεις κανένα repair το λογισμικό για να δεις αν θα σου κάνει τα ίδια.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το έφτιαξα! Μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ένα update με το pc companion απο πάνω το έφτιαξα:cool:! Πως έγινε αυτό;:blink:
Koucos.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Εχει η αδερφη μου μια μαγνητοφωνηση στο τηλεφωνο και θελει να την περασει στο pc!

Το θεμα ειναι πως ειναι αποθηκευμενη στη μνημη του τηλεφωνου (κ οχι την καρτα μνημης) κ κανενας υπολογιστης δεν μπορει να τη διαβασει...

Επισης δεν γινεται να κανει κ μεταφορα απ τη μνημη τηλεφωνου στην καρτα μνημης (που την αναγνωριζει κανονικα ο υπολογιστης). Γραφει οτι η μεταφορα ειναι αδυνατη... :blink:

Καποια λυση ρε παιδες?

 

Μπορείς να δοκιμάσεις να τη στείλεις. Bluetooth, mail, mms. Επίσης αυτό που λες ότι δεν αναγνωρίζει τη μνήμη του κινητού μου φαίνεται περίεργο. Δοκίμασε να τρέξεις και το pc companion και να βρεις από εκεί το αρχείο σου.

 

 

καλησπερα παιδια... εχω το εξης θεμα με το τηλεφωνο μου..θελω να εγκαταστησω το AlternateReader ειναι για να διαβαζει pdf αρχεια.. επειδη το acrobat reader ειναι trial και θελει 11ευρο για αγορα αδειας δεν το συζηταω.. παω να εγκαταστησω το alternatereader και μου βγαζει το γνωστο οτι το πιστοποιητικο εχει ληξει κτλπ... ειδα σε αλλα τοπικ οτι η μεθοδος με τα certificate kai signat εχουν κλεισει τα site και δεν μπορω να κανω.... τι γινεται σε αυτη την περιπτωση μπορει να βοηθησει καποιος ? ειδα και κατι για hack του λογισμικου αλλα δεν βρηκα περισσοτερα.. ευχαριστω

 

Έχω την εντύπωση ότι αν όχι αυτό τότε ένα από τα προγράμματα δεν χρειάζεται πιστοποιητικό. Δεν πρόσεξα τώρα πρόσφατα αν έχει κλείσει αλλά υπάρχει (ή έστω υπήρχε) στο opda μια διαδικασία για να βγάζεις μόνος σου τα πιστοποιητικά σου. Εκτός αν εννοείς ότι δεν υπάρχει ούτε αυτό πλέον. Πάντως η διαδικασία υπάρχει σε ένα τόπικ εδώ σε έναν οδηγό. Απλά δεν ξέρω αν υπάρχει πλέον στο opda.

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά ειμαι καινουριος εδω στη σελιδα κ μεχρι σημερα δν χρειαστικε να γραψω κατι μεχρι που δν ξανανοιξε το κινητακι μου :(... Έχω το εξής πρόβλημα : εκεί που το κινητό μου ήταν μια χαρά άρχισε σιγά σιγά να μην κάνει καλή επαφή με το φορτιστή (έπρεπε κατά την διάρκεια της φόρτισης να είμαι απο πάνω του για να δω άμα φορτίζει) κ κάποια μέρα δν εκανε καθόλου επαφή με αποτέλεσμα να μην φορτίζει καθόλου κ να μείνω απο μπαταρία... Αλλα σαν δν έφτανε ολο αυτο οταν ειχα μπαταρια (τι τελευταίες μερες πριν πεθανει μιας κ που δν μπορουσα να το φορτισω) το κινητο δν ανοιγε δν ξερω για ποιο λογο , ενω ειχε μπαταρια (αυτο το κτλβαινει κανεις αν βαλει την γλωσσα του στους πολους τησ μπαταριασ) ολα ηταν off οποτε ισως το προβλημα να μην ειναι στην μπαταρια... Δν ξερω αν το δημιούργησα εγώ το πρόβλημα γιατι απο καμια φορα εβαζα λιγο οινοπνευμα στο φορτιστή για να φορτίζει χωρίς να ειμαι απο πανω του. Ισως να κουρασα αλλα παρακαλω ας με βοηθισει καποιος

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...