Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αληθεια,εγω που δεν νογαω και πολλα απο τα ψηφιακα,λογω ηλικιας,τι χανω,αν αντι για Σατιο,παρω Αino πχ,ή κατι αλλο ,που να εχει κλειστο συστημα;

 

1ον aino έχει 8mp ενώ το σατιο έχει 12.

2ον στο κλειστό λογισμικό δεν μπορείς να βάλεις προγράμματα (κοιτα iphone)

αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος

 

Επίσης, το Aino δεν είναι "touch screen" παρά μόνο στην κάμερα, όλες οι άλλες λειτουργίες του γίνονται με τα κουμπιά, σε αντίθεση με το Satio που είναι touch screen σε όλα, και έχει μόνο 3 κουμπιά (κλήση, απόρριψη κλήσης, μενού) και εικονικό πληκτρολόγιο. Δεν ξέρω αν το Aino έχει GPS, το οποίο στο Satio βλέπω να λειτουργεί αρκετά καλά.

 

@aitoum

μήπως οι φωτογραφίες σου δεν είναι 16:9 (9ΜΡ) για να μπορείς να τις βλέπεις σε πλήρη οθόνη;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρύθμισε να δουλεύει το A-GPS, δηλαδή να κατεβάζει δεδομένα εντοπισμού θέσης, και θα σου κλειδώνει γρήγορα.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν κάνεις ίσως καλά.

Παρακολουθείς απο την εφαρμογή "αρχεία καταγραφής" -> "πακέτα δεδομένων" αν κατεβάζει;

Αν διαβάσεις παραπάνω, είχα το ίδιο πρόβλημα και το έλυσα με ένα τηλεφώνημα στην εταιρία κινητής τηλεφωνίας μου, όπου μου έστειλαν τις ανάλογες ρυθμίσεις.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυριο το ερχετε το satio 8α ηθελα να ματης πωσ ακριβωσ περναω χαρτεσ garmin και τι ρυθμισεισ πρεπει να γινουν.και τελος που 8α βρω τους χαρτεσ tnx:O:(
Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο και δεύτερο ερώτημά σου, κοίτα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228594

Για το τρίτο, πρέπει να διαβάσεις τους όρους χρήσης του φόρουμ.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου απάντησε η Vodafone ότι αν "σπάσεις" το λογισμικό της, χάνεις την εγγύηση.

 

Μάλιστα.Ευχαριστώ...τότε κανα update θα βγει τί θα γίνει;

Και η μπαταρία πότε θα είναι διαθέσιμη;;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Update δεν είναι λίγο νωρίς για να βγει;

Η συσκευή είναι καινούργια, ακόμη δεν την έχουν φέρει καλά καλά όλοι...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

keras επειδή σε προηγούμενα ποστ δεν βρήκα κάτι μπορεί κιόλας να μου ξέφυγε (μάτια είναι αυτά!!)

Μπορείς να μου πεις αν το vl έχει κάποιο λογότυπο επάνω στην συσκευή?

Επίσης αν γνωρίζεις αν έχουν κάποιες διαφορές στο λογισμικό τους

(εικονίδια κτλπ)

Ευχαριστώ

 

Υ.Γ 508 ευρώ μόνο η συσκευή καλά δεν είναι?

Αν και η κοπέλα απο το κατάστημα μου είπε να περιμένω κανα μήνα γιατι θα πέσει η τιμή του..

Aλλα που υπομονή :P

Έχω μιλήσει με τη vodafone για το θέμα (επειδή θα μου πάρουν συσκευή μέσω της vodafone από τη δουλειά μου αλλά εγώ θα βάλω μέσα την σύνδεσή μου wind). Μου είπαν ότι έχει η συσκευή πάνω το σηματάκι vodafone και ότι κάποιο κουμπί είναι προγραμματισμένο να σε πηγαίνει σε πλοήγηση vodafone live. Πέρα από αυτά δεν υπάρχει άλλη διαφοροποίηση ή κάποιο κλείδωμα. Επίσης μου είπαν ότι δεν πρέπει να "σπάσεις" το λογισμικό της Vodafone γιατί χάνεις την εγγύηση. Αυτό που λες για το "κόλημα" βέβαια, είναι άλλη υπόθεση, εσύ το ξέρεις.. Ελπίζω να σου απάντησα αυτό που θες γιατί είμαι και λίγο άσχετη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω 2 ερωτησουλες για το SAtio υπαρχει καποιος τροπος για να το κανω debrand το εχω παρει απο Αγγλια κλειδωμενο σε αγγλικη εταιρια το εκανα unlock αλλα θα ηθελα να εχει και ελληνικη γλωσσα και επισης θελω να ρωτησω τωρα που το εκανα unlock μπορω να κανω update κανονικα απο τη SE χωρις να χανω το κλειδι? ευχαριστω

 

στη δευτερη ερωτηση δε μου εχει απαντησει κανενας (τωρα που το εκανα unlock μπορω να κανω update κανονικα απο τη SE χωρις να χανω το κλειδι?) ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα ποσες ωρες θελει φορτιση? γιατί δεν λεει τίποτα στις οδηγιες...

 

 

Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Link to comment
Share on other sites

Γενικά οι μπαταρίες λιθίου δεν έχουν θέμα στο πόση ώρα θα τις φορτίσεις. Άλλοι ισχυρίζονται πώς η πρώτη φόρτιση πρέπει να είναι αρκετές ώρες (7-8) ενώ άλλοι λένε πώς μόλις φορτίσει είσαι έτοιμος. Οπότε ακολουθείς όποια "σχολή" θες!

 

Θα σου συνιστούσα όμως για τις δυο-τρεις πρώτες φορτίσεις να κάνεις πλήρεις κύκλους φόρτισης-εκφόρτισης για να βελτιστοποιήσεις την απόδοσή της.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά, παρατήρησα στο μενού στο αρχείο καταγραφής το εικονίδιο δεξιά γράφει για όλες της συνδέσεις που έχω κάνει gprs wi-fi και ομιλίας και είδα ότι με συνδέει μέσω gprs στο vf live! Prepay με μικρή διάρκεια χρόνου και με μηδέν kb και μετά στο ίδιο λεπτό της ώρας στο vf live με μικρή πάλι διάρκεια και 0 kb το περίεργο είναι ότι οι ώρες που έχει γίνει αυτό εγώ κοιμόμουν 2:28 πμ. μου το έκανε και προχθές το ίδιο πράγμα. Το θέμα είναι αν εγώ χρεώνομαι γιατί η vodafone ( νομίζω ) έχει χρέωση σε όσους δεν έχουν κάποιο πακέτο για internet 0.50 λεπτά για κάθε είσοδο στο vf live μενού της. το τηλεφωνο το έχω ρυθμίσει όταν θέλω να μπω στο internet να ρωτάει πρώτα με τι σύνδεση να μπαίνει (vf live ή wi-fi) και αν υπάρχει τροπος να μην το κάνει πάλι αυτό. ευχαριστώ και καλό είναι να το ελέγχεται όσοι έχουμε το τηλέφωνο μην μας έρθει κανένας περίεργος λογαριασμός.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ απλα λες να το αποφωρτιζω πληρως πριν το ξαναφορτισω...

 

Νομίζω οτι στις μπαταρίες λιθίου καλό είναι να μην μένει η συσκευή με πολύ λίγη ενέργεια και να κλείνει. Θα πρέπει στο 10-20% να ξαναφορτίζεται. Αυτό το έχω διαβάσει πολλές φορές και το θεωρώ σωστό.

Δεν ξέρω όμως σίγουρα τη διαφορά των μπαταριών ιόντων λιθίου και πολυμερών λιθίου (που φοράει το satio).

Νομίζω οτι δεν υπάρχει σημαντική διαφορά.

Επίσης, αυτά που λένε στα μαγαζιά για 8 ώρες φόρτιση, δεν αναφέρονται ΠΟΥΘΕΝΑ στα φυλλάδια των συσκευών, τα θυμούνται απο τις παλιές μπαταρίες (νικελίου καδμίου κλπ) και είναι βλακεία και ασχετοσύνη των πωλητών..

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Update δεν είναι λίγο νωρίς για να βγει;

Η συσκευή είναι καινούργια, ακόμη δεν την έχουν φέρει καλά καλά όλοι...

 

Στην Ελλάδα...γιατί στο εξωτερικό το έχουμε κοντά 2 μήνες,άντε 1.5 μήνα..Και παρουσιάζει μερικά προβληματάκια,όπως τα restarts και η κακή διαχείρηση ενέργειας.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον Opera mobile beta και δουλεύει πολύ ωραία!

Επίσης δοκιμάζω το NDrive σε διάφορες περιοχές για το κλείδωμα (warm start - cold start) και κατεβάζοντας περίπου 4 Kb, όπως προανέφερα, κλειδώνει αμέσως, σε λιγότερο απο λεπτό.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

γεια σασ παιδια εχω το satio αλλα ενω εχω περασει ολεσ τισ επαφεσ μου στο τηλεφωνο οταν με περνουν τηλεφωνω δεν εμφανιζετε το ονομα της επαφης αλλα το νουμερο.τι ρυθμιση πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανονικα δεν γινεται. Κατι προφανως δεν εχεις κανει κατι καλα.

Εισαι σιγουρος οτι τις εχεις περασει;

Αν ναι, δοκιμασε να τις σβησεις και να τις ξαναπερασεις.

Πως τις περασες; Με συγχρονισμο;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...