Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το υπογραψα..εβαλα serial..κ με το που αλλαξε η μερα παλι τα ιδια!!!!

Δεν μπορω να κανω καμια κληση!!!!

Παιδια..καμια ιδεα γιατι γινετε συνεχεια αυτο?

[Για να ειμαι σιγουρος πως το υπογραψα σωστα,ετσι το κανουμε?-πχ.αρχειο με ονομασια 5555.cer το μετονομαζουμε σε xyz.cer]???

 

Ναι,αν είναι και τα πιστοποιητικά σου για εφαρμογή xyz και μετά τρέχεις αντιστοιχα το signsis ή signsisX. Δεν ξέρω τι γίνεται με την εφαρμογή,σε εμένα τρέχει μια χαρά κανά χρόνο σχεδόν που την έχω. Δοκίμασε να ρωτήσεις και στο θέμα με τις εφαρμογές symbian μην τυχόν γνωρίζει εκεί κάποιος.

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι,αν είναι και τα πιστοποιητικά σου για εφαρμογή xyz και μετά τρέχεις αντιστοιχα το signsis ή signsisX. Δεν ξέρω τι γίνεται με την εφαρμογή,σε εμένα τρέχει μια χαρά κανά χρόνο σχεδόν που την έχω. Δοκίμασε να ρωτήσεις και στο θέμα με τις εφαρμογές symbian μην τυχόν γνωρίζει εκεί κάποιος.

φιλε μου billia πανε και κατεβασε το απο το se-satio.co.uk την εφαρμογη.εγω δυο φορες που την εβαλα ολα καλα και αυτο που λες με το serial ποτε δεν μου το ζητησε!!!οσο για την υπογραφη οπως ειπες ειναι το μεταονομαζεις και μετα αναλογα τι καταληξη εχει πατας...δηλαδη εχει καταληξη sis τοτε πατας (auto_signsis.bat) αν εχει sisx τοτε πατας (auto_signsisX.bat).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου billia πανε και κατεβασε το απο το se-satio.co.uk την εφαρμογη.εγω δυο φορες που την εβαλα ολα καλα και αυτο που λες με το serial ποτε δεν μου το ζητησε!!!οσο για την υπογραφη οπως ειπες ειναι το μεταονομαζεις και μετα αναλογα τι καταληξη εχει πατας...δηλαδη εχει καταληξη sis τοτε πατας (auto_signsis.bat) αν εχει sisx τοτε πατας (auto_signsisX.bat).

 

Ακριβως ετσι το εκανα.απο το se-satio την κατεβασα.τις εβαλα serial γιατι μου γραφει πως ειναι trial κ ειναι για 15 μερες.

Οταν παει ομως 12 κ αλλαζει η ημερομηνια κλεινω κ ξανανιγω το κινητο κ δεν μπορω να κανω καμια κληση!!

Πηγαινοντας στην αρχικη οθονη δεν υπαρχει το σημα του παροχεα[vodafone.gr]

Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!

θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να κατεβασω και να δω ταινια στο satio?

ευχαρηστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!

θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να κατεβασω και να δω ταινια στο satio?

ευχαρηστω!!!

 

Και να κατεβάσεις και να δεις μπορείς. Αν θέλεις να κατεβάσεις μέσω ενός torrent θα πρέπει να βρεις το αντίστοιχο πρόγραμμα σου (SymTorrent για παράδειγμα).Αν κατεβάζεις μέσω άλλης μεθόδου και αυτό γίνεται. Το θέμα είναι ότι επειδή κατά πάσα πιθανότητα αυτό που θα κατεβάσεις θα είναι σε μορφή .avi τα υπάρχοντα players που υποστηρίζουν την συγκεκριμένη μορφή είναι λίγο...προβληματικά να το πω; για τη συγκεκριμένη συσκευή για διάφορους λόγους. Μπορείς βέβαια να περάσεις την ταινία σου σε κάποια άλλη μορφή που να υποστηρίζει ο ενχωματωμένος media player (για παράδειγμα mp4) αρκεί να έχεις την όρεξη να περιμένεις να γίνει η μετατροπή στον υπολογιστή σου μέσω του κατάλληλου προγράμματος (format factory π.χ. ή κάτι αντίστοιχο). Υπάρχει και ένα αντίστοιχο thread στο forum για μετατροπές ταινιών στα κινητά.

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, σημερα εκανα την αλλαγη απο iphone σε satio(μη με βρησει κανεις :p )

εχω μερικες ερωτησουλες...

αρχικα, πως εγκαθησταμε εφαρμογες?

υπαρχει καποια εφαρμογη για τα mail?

αυτα για αρχη...

 

ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, σημερα εκανα την αλλαγη απο iphone σε satio(μη με βρησει κανεις :p )

εχω μερικες ερωτησουλες...

αρχικα, πως εγκαθησταμε εφαρμογες?

υπαρχει καποια εφαρμογη για τα mail?

αυτα για αρχη...

 

ευχαριστω πολυ!!

 

Δες εδω το 4. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228724 για εφαρμογες, απλα της βρισκεις και τις κανεις εγκατασταση!

Δες και εδω http://www.myphone.gr/forum/announcement.php?f=92&a=94

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες! Λιγα posts πιο πριν ειχα ρωτησει σχετικα με το spb mobile shell,εχω αν δεν κανω λαθος την τελευταια εκδοση του 3.7.2.673 καταχωρημενο! Το προβλημα τωρα ειναι οτι οταν κανω αναβαθμιση στον καιρο δεν μου εμφανιζει τον καιρο ολης της εβδομαδας οπως σε μια παλιοτερη εκδοση απλα μου δειχνει τον σημερινο κ γραφει χωρις δεδομενα.

Επειδη εχω την εντυπωση οτι το κλειδι που χρησιμοποιησα στην προηγουμενη εκδοση για να καταχωρησω το app τελικα το κρατησε αφου εγκατεστησα κ την πιο καινουρια ,ηθελα λοιπον να ρωτησω αν υπαρχει καποια εφαρμογη η οποια να διαγραφει την registry στο τηλεφωνο ωστε να του περασω αν μπορω αλλο κλειδι αν ειναι αυτο το προβλημα!!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες! Λιγα posts πιο πριν ειχα ρωτησει σχετικα με το spb mobile shell,εχω αν δεν κανω λαθος την τελευταια εκδοση του 3.7.2.673 καταχωρημενο! Το προβλημα τωρα ειναι οτι οταν κανω αναβαθμιση στον καιρο δεν μου εμφανιζει τον καιρο ολης της εβδομαδας οπως σε μια παλιοτερη εκδοση απλα μου δειχνει τον σημερινο κ γραφει χωρις δεδομενα.

Επειδη εχω την εντυπωση οτι το κλειδι που χρησιμοποιησα στην προηγουμενη εκδοση για να καταχωρησω το app τελικα το κρατησε αφου εγκατεστησα κ την πιο καινουρια ,ηθελα λοιπον να ρωτησω αν υπαρχει καποια εφαρμογη η οποια να διαγραφει την registry στο τηλεφωνο ωστε να του περασω αν μπορω αλλο κλειδι αν ειναι αυτο το προβλημα!!

δες και εδω μπας και τελειωσει το προβλημα σου

http://www.symbiantalk.net/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μπορω να βαλω spb shell unsigned στο satio μου χωρις να του εχω ''πειραξει'' τιποτα?

Εννοω οτι το κινητο ειναι μαμα εντελως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες! Λιγα posts πιο πριν ειχα ρωτησει σχετικα με το spb mobile shell,εχω αν δεν κανω λαθος την τελευταια εκδοση του 3.7.2.673 καταχωρημενο! Το προβλημα τωρα ειναι οτι οταν κανω αναβαθμιση στον καιρο δεν μου εμφανιζει τον καιρο ολης της εβδομαδας οπως σε μια παλιοτερη εκδοση απλα μου δειχνει τον σημερινο κ γραφει χωρις δεδομενα.

Επειδη εχω την εντυπωση οτι το κλειδι που χρησιμοποιησα στην προηγουμενη εκδοση για να καταχωρησω το app τελικα το κρατησε αφου εγκατεστησα κ την πιο καινουρια ,ηθελα λοιπον να ρωτησω αν υπαρχει καποια εφαρμογη η οποια να διαγραφει την registry στο τηλεφωνο ωστε να του περασω αν μπορω αλλο κλειδι αν ειναι αυτο το προβλημα!!

 

Δεν ξέρω για τη registry αλλά κι εμένα που δεν έκανε ανανέωση στον καιρό τα κατάφερε μετά από μερικές ανανεώσεις (και λίγο σπάσιμο νεύρων) και ήταν κομπλέ.

 

 

Παιδες μπορω να βαλω spb shell unsigned στο satio μου χωρις να του εχω ''πειραξει'' τιποτα?

Εννοω οτι το κινητο ειναι μαμα εντελως.

 

 

Ναι,αρκεί να πάρεις ένα πιστοποιητικό και να υπογράψεις την εφαρμογή.

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα καταφερα,απλα επρεπε να εγκαταστησω μια απλιοτερη εκδοση του spb κ μετα παλι την καινουρια,οποτε ειμαι κομπλε κ γω!! Kouf εχω κ εγω ενα καλο παρομοιο site με αυτο που μου προτεινες στο οποιο ειχα λογαριασμο! Ipmart

http://www.ipmart-forum.com/forum.php

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,αρκεί να πάρεις ένα πιστοποιητικό και να υπογράψεις την εφαρμογή.

 

Νομιζω δεν χρειαζεται πιστοποιητικο και υπογραφη στο δικο μας μονο στα νοκια.... :happy:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δεν χρειαζεται πιστοποιητικο και υπογραφη στο δικο μας μονο στα νοκια.... :happy:

το δικο μας εχει λειτουργικο symbian της nokia και ισχυουν τα ιδια ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

το δικο μας εχει λειτουργικο symbian της nokia και ισχυουν τα ιδια ακριβως.

Στο δικο μου σε καμια εφαρμογη δεν μου εχει ζητησει ποτε και τιποτα ακομη και το spb shell που ειχα βαλει για λιγο διαστημα το μονο που μου ζητησε ειναι τον κωδικο για το spb(λογο trial), ποτε δεν εχω στειλει σε site να μου στειλουν πιστοποιητικο και να υπογραψω καμια εφαρμογη.

Εκτος αν μπερδευτικα στη ''μεταφραση''

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου σε καμια εφαρμογη δεν μου εχει ζητησει ποτε και τιποτα ακομη και το spb shell που ειχα βαλει για λιγο διαστημα το μονο που μου ζητησε ειναι τον κωδικο για το spb(λογο trial), ποτε δεν εχω στειλει σε site να μου στειλουν πιστοποιητικο και να υπογραψω καμια εφαρμογη.

Εκτος αν μπερδευτικα στη ''μεταφραση''

 

Όχι. Όλες οι εφαρμογές χρειάζονται πιστοποιητικό. Εκτός και αν πρόκειται για θέματα, για παιχνίδια, ή για εφαρμογές που είναι ήδη signed όταν τις κατεβάζεις. Ίσως πρέπει να ψάξεις λίγο περισσότερο το θέμα των εφαρμογών και των πιστοποιητικών τους.

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Εκτός και αν πρόκειται για θέματα, για παιχνίδια, ή για εφαρμογές που είναι ήδη signed όταν τις κατεβάζεις.

Μαλλον κατι τετοιο εχω ''παθει''....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

εδ΄ς και κάποιες μέρες το κινητό δεν φορτίζει ουτε ανοιγει. Το μονο που κανει ειναι να λαμπει λιγο το κοκκινο φωτακι και μετα να ξανακλεινει.Καποιες φορες κανει και δονηση. Θελω να το παω αυτες τις μερες για service αλλα γυρευε ποσα θα πρεπει να δωσε παλι.Γι αυτο ρωταω εσας μηπως υπαρχει λυση.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

εδ΄ς και κάποιες μέρες το κινητό δεν φορτίζει ουτε ανοιγει. Το μονο που κανει ειναι να λαμπει λιγο το κοκκινο φωτακι και μετα να ξανακλεινει.Καποιες φορες κανει και δονηση. Θελω να το παω αυτες τις μερες για service αλλα γυρευε ποσα θα πρεπει να δωσε παλι.Γι αυτο ρωταω εσας μηπως υπαρχει λυση.....

 

Δοκίμασες να ξαναπεράσεις το λογισμικό με το SonyEricsson Update Center?

Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να ξαναπεράσεις το λογισμικό με το SonyEricsson Update Center?

 

Δεν το βρισκει καν στο pc οταν το συνδεω με το usb..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρισκει καν στο pc οταν το συνδεω με το usb..:wacko:

φορτισετο για κανενα 10λεπτο και οπως ειναι στην πριζα προσπαθισε να το ανοιξεις!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

εδ΄ς και κάποιες μέρες το κινητό δεν φορτίζει ουτε ανοιγει. Το μονο που κανει ειναι να λαμπει λιγο το κοκκινο φωτακι και μετα να ξανακλεινει.Καποιες φορες κανει και δονηση. Θελω να το παω αυτες τις μερες για service αλλα γυρευε ποσα θα πρεπει να δωσε παλι.Γι αυτο ρωταω εσας μηπως υπαρχει λυση.....

 

''Παιξε'' λιγο το καλωδιο που μπενει στο τηλεφωνο, πολλες φορες δεν κανει καλη επαφη και δεν φωρτιζει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...