Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι ρε συ! Βγαλε το πιν και ολα τα προβληματα λυνονται!:lol::lol::p

σωστοοοοοοοοςςςςςςςς!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

269 ευρωπουλα απο αυριο το satio στο νεο καταστημα saturn στην Πυλαια Θεσ/νικης..πολυ καλη ευκαιρια..οσοι πιστοι προσελθετε:)

 

 

ΜΗΝ το πάρει κανείς..Όσο και έχει την κάμερα...στα 12mp βγάζει σε 4/3 ,ενώ με τα 9mp βγάζει 16/10 ή 9 δεν θυμάμαι!ΣΥΝ ΟΛΑ τα προβλήματα που έχει,εγω πλέον εχω σταματήσει να το χρησιμοποιώ,έχω ένα δεύτερο σαμσουνκ,μόλις5 μήνες, πολύ παλιό και έχω μέσα έναν WU αριθμό,να μιλάω με την κοπέλα μου,και πιο καλά ξέρω αυτό το κινητό από το ΣΑΠΙΟ που το έχω πάνω από χρόνο σχεδόν!Γιατί πλέον,δεν κάνει για χρήση,λίγο να το ζορίσεις πάει....Απορώ το promo που του έκαναν,και νευριάζω που έκανα σα τρελός να το πάρω,και έχω και ένα θέμα με την αγγλική voda .

 

ΜΑΚΡΙΑ λοιπόν από αυτό!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο από davinciteam μου το βλέπει ότι έχω το κόκκινο σάτιο,ενώ έχω το μαύρο..Τί παίζει;

Συν ότι με τα χίλια ζόρια,μπορώ να κάνω τον υπολογιστή μου να διαβάσει το κινητό,και όχι μόνο αυτόν εδώ,αλλά και τους άλλους δύο που έχω.Γιατί;

 

 

Model info:

U1i

Security info:

Color: Red

LDR/SW/CUST AIDs: 0002/0001/0001

EROM info:

S1_EROM R6A030 1217-2350 [20090729 10:18:00]

Software info:

1216-3377_R2B005

Customization info:

1228-6895 R18A

Language info:

 

αυτά εδώ μου βγάζει..Είναι last ;

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

παιδες το πηρα και εγω αλλα δεν συνδεεται στο ασυρματο σπιτι μου.εχω connx και το ρουτερ ειναι ενα philips.καμια ιδεα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

παιδες το πηρα και εγω αλλα δεν συνδεεται στο ασυρματο σπιτι μου.εχω connx και το ρουτερ ειναι ενα philips.καμια ιδεα?

τι ακριβως παει λαθος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν ειχα καλο σημα εκει που το δοκιμασα η απλα εστρωσε με επανεκινηση.εχετε ασχοληθει με τα διαφορα mods(kokoro etc)και αν ναι κανα tip??Εχω θεμα οθονης αναμονης το sony erricson(το κλασσικο) και μου εχει κατω μονο ενα μικρο πινακακι με μια νοτα.επρεπε να εχει μεγαλο σαν του vivaz?εχω την 006 εκδοση.επισης δεν βλεπω να εχει αυτοματη φωτεινοτητα.δεν υπαρχει ε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν ειχα καλο σημα εκει που το δοκιμασα η απλα εστρωσε με επανεκινηση.εχετε ασχοληθει με τα διαφορα mods(kokoro etc)και αν ναι κανα tip??Εχω θεμα οθονης αναμονης το sony erricson(το κλασσικο) και μου εχει κατω μονο ενα μικρο πινακακι με μια νοτα.επρεπε να εχει μεγαλο σαν του vivaz?εχω την 006 εκδοση.επισης δεν βλεπω να εχει αυτοματη φωτεινοτητα.δεν υπαρχει ε?

και εγω αυτο τον πινακα εχω με την νοτα.για τα mods που λεσ δεν δοκιμασα γιατι τα φοβαμαι λιγο...τι ενοεις αυτοματη φωτεινοτητα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι ρυθμιζει την ενταση της φωτεινοτητας της οθονης αυτοματα αναλογα με τον περιβαλλοντα φωτισμο

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

ναι ρυθμιζει την ενταση της φωτεινοτητας της οθονης αυτοματα αναλογα με τον περιβαλλοντα φωτισμο

αααααααααααα οχι οχι οχι οχι εδω τα βασικα δεν κανει, θα κανει αυτα?χαχαχαχα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι ρυθμιζει την ενταση της φωτεινοτητας της οθονης αυτοματα αναλογα με τον περιβαλλοντα φωτισμο

 

Ναι, αυτή τη λειτουργία έχει ο αισθητήρας πάνω δεξιά δίπλα από την μπροστινή κάμερα. Καλά δεν είναι και μεγάλη η διαφορά αλλά θα το διαπιστώσεις αν περάσεις το χέρι σου από εκεί μπροστά.

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτή τη λειτουργία έχει ο αισθητήρας πάνω δεξιά δίπλα από την μπροστινή κάμερα. Καλά δεν είναι και μεγάλη η διαφορά αλλά θα το διαπιστώσεις αν περάσεις το χέρι σου από εκεί μπροστά.

αυτο που λες φιλε μου ειναι νομιζω δηλαδη ειμαι σιγουρος να κλεινει την οθονη οταν το εχεις στο αυτι!!!φωτεινοτητα να αυξανει απο μονο του με το περιβαλον χωρο δεν γινεται!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες φιλε μου ειναι νομιζω δηλαδη ειμαι σιγουρος να κλεινει την οθονη οταν το εχεις στο αυτι!!!φωτεινοτητα να αυξανει απο μονο του με το περιβαλον χωρο δεν γινεται!

Αυτο που λες ειναι αριστερα.Ειναι αλλο το ενα αλλο το αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Ο αισθητήρας προσέγγισης ειναι αριστερα και ο αισθητήρας φωτεινότητας ειναι διπλα απο την κάμερα για video-κλήση το λεει στην σελ. 7 http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/detailed/userguide/satio?cc=gr&lc=el :rtfm: :lol::lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ο αισθητήρας προσέγγισης ειναι αριστερα και ο αισθητήρας φωτεινότητας ειναι διπλα απο την κάμερα για video-κλήση το λεει στην σελ. 7 http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/detailed/userguide/satio?cc=gr&lc=el :rtfm: :lol::lol:

και τι κανει αυτος ο αισθητηρας?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες φιλε μου ειναι νομιζω δηλαδη ειμαι σιγουρος να κλεινει την οθονη οταν το εχεις στο αυτι!!!φωτεινοτητα να αυξανει απο μονο του με το περιβαλον χωρο δεν γινεται!

 

Καμια σχεση.... αυτο που λες ειναι αριστερα και οχι δεξια.

Αυτο που λεει ο φιλος giannis_b στο 2345ποστ ποιο πανω ειναι το σωστο, διπλα απο την μπροστα καμερα ειναι για την φωτεινοτητα της οθονης.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση.... αυτο που λες ειναι αριστερα και οχι δεξια.

Αυτο που λεει ο φιλος giannis_b στο 2345ποστ ποιο πανω ειναι το σωστο, διπλα απο την μπροστα καμερα ειναι για την φωτεινοτητα της οθονης.

ναι και τι κανει αυτο μπορειτε να μου πειτε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι και τι κανει αυτο μπορειτε να μου πειτε?

 

Μπες εδω http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/detailed/userguide/satio?cc=gr&lc=el κανε ληψη τον οδηγο χρηστη και διαβασε την σελλιδα 7.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ναι και τι κανει αυτο μπορειτε να μου πειτε?

 

Εν ολίγοις ο αισθητήρας αριστερά ελέγχει το πόσο κοντά είναι η συσκευή σε αντικείμενα, είτε για να σβήσει το φως της οθόνης όταν πλησιάζεις στο αυτί, είτε για την χρήση κάποιων εφαρμογών όπως π.χ. το pocket sensor που κλειδώνει τη συσκευή όταν πλησιάσεις αντικείμενο στον αισθητήρα (ή όταν π.χ. βάλεις το κινητό στην τσέπη). Ο αισθητήρας δεξιά ελέγχει τη φωτεινότητα του περιβάλλοντος και αυξομειώνει την φωτεινότητα της οθόνης ανάλογα.

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Εν ολίγοις ο αισθητήρας αριστερά ελέγχει το πόσο κοντά είναι η συσκευή σε αντικείμενα, είτε για να σβήσει το φως της οθόνης όταν πλησιάζεις στο αυτί, είτε για την χρήση κάποιων εφαρμογών όπως π.χ. το pocket sensor που κλειδώνει τη συσκευή όταν πλησιάσεις αντικείμενο στον αισθητήρα (ή όταν π.χ. βάλεις το κινητό στην τσέπη). Ο αισθητήρας δεξιά ελέγχει τη φωτεινότητα του περιβάλλοντος και αυξομειώνει την φωτεινότητα της οθόνης ανάλογα.

ευχαριστω για την πληρη πληροφορηση αλλα δεν την αυξομειωνει πολυ ομως.ετσι δεν ειναι?η κανω λαθος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν είναι απόλυτα σωστό να το αναφέρω στο παρόν θέμα, αλλά με εξέπληξε θετικά η εφαρμογή spb mobileshell.

Κάνει το Satio (και όχι μόνο) πραγματικά άλλο τηλέφωνο σαν εμφάνιση μενού κλπ.

Την έχετε δοκιμάσει;

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Όχι, όντως η φωτεινότητα δεν αυξομειώνεται πάρα πολύ, αλλά μάλλον το θέμα είναι να βρεις τη φωτεινότητα που σε βολεύει από τη γενική ρύθμιση. Αν και η διαφορά είναι εμφανής δεν νομίζω ότι έχει τόση χρησιμότητα(χωρίς να το έχω δοκιμάσει με μεγάλα επίπεδα έντασης φωτεινότητας μιας και την έχω τέρμα κάτω για τους...προφανείς :p λόγους της μπαταρίας).

 

To spb μετράει πάρα πολύ. Σου δίνει μια εναλλακτική επιλογή για το interface της συσκευής μιας και δεν χρειάζεται να μπεις καθόλου στο μενού της και τα widgets που σου δίνει στην "επιφάνεια εργασίας" είναι καλή εναλλακτική αν δεν θες να τρέχεις προγράμματα σαν το widgetizer. Άσε που το widget του καιρού και του task manager είναι όλα τα λεφτά.

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν είναι απόλυτα σωστό να το αναφέρω στο παρών θέμα, αλλά με εξέπληξε θετικά η εφαρμογή spb mobileshell.

Κάνει το Satio (και όχι μόνο) πραγματικά άλλο τηλέφωνο σαν εμφάνιση μενού κλπ.

Την έχετε δοκιμάσει;

 

Σιγά, εδώ λέμε τόσα και τόσα:p

Πάντως μπορώ να πω ότι είναι αρκετά καλό, αν και προσωπικά με μπερδεύει λίγο.

Αν και μερικές φορές γίνεται κάπως αργό (το οποίο ούτως ή άλλως το παθαίνει το κινητό:p)

Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

Όχι, όντως η φωτεινότητα δεν αυξομειώνεται πάρα πολύ

 

To spb μετράει πάρα πολύ.

 

Ναι πραγματικα δεν αυξομειωνεται παρα πολυ.

 

το spb το δοκιμασα και εγω και ειναι πολυ καλο και ωραιο αλλα εβλεπα την RAM στο 120 με 130 και δεν μου αρεσε και το εβγαλα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, είναι σαν να έχω άλλο κινητό!

Με εντυπωσίασε για αυτό το πόσταρα!:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...