Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.

Ενα πρόβλημα που έχω αφορά τα mms.

Πολλές συσκευές δεν μπορούν να λάβουν με τίποτα φωτό από εμένα.

Εχω τσεκάρει τις ρυθμίσεις και είναι όλα οκ.

GIF αποστέλονται κανονικά.

Το πρόβλημα αφορά μόνο τις φωτό που έχει τραβήξει το κινητό, άσχετα με την ανάλυση ή τα kb.

Εαν γνωρίζεται κάτι σχετικό ή λύση στο πρόβλημα, καλοδεχούμενη η απάντησή σας. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιααααα νομιζω εχω χασει πολλαααα επεισοδια...η τελευταια εκδοση λογισμικου ειναι αδυνατον να σπαστει ακομα ετσι??υπαρχει τροπος να εχουμε και την τελευταια εκδοση και το hack για το Vivaz homescreen??δηλαδη και την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο??:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδιααααα νομιζω εχω χασει πολλαααα επεισοδια...η τελευταια εκδοση λογισμικου ειναι αδυνατον να σπαστει ακομα ετσι??υπαρχει τροπος να εχουμε και την τελευταια εκδοση και το hack για το Vivaz homescreen??δηλαδη και την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο??:lol::lol:

 

αυτό ψάχνω και εγώ εδώ και καιρό.....αν ξέρει κανείς ας απαντήσει!

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.

Ενα πρόβλημα που έχω αφορά τα mms.

Πολλές συσκευές δεν μπορούν να λάβουν με τίποτα φωτό από εμένα.

Εχω τσεκάρει τις ρυθμίσεις και είναι όλα οκ.

GIF αποστέλονται κανονικά.

Το πρόβλημα αφορά μόνο τις φωτό που έχει τραβήξει το κινητό, άσχετα με την ανάλυση ή τα kb.

Εαν γνωρίζεται κάτι σχετικό ή λύση στο πρόβλημα, καλοδεχούμενη η απάντησή σας. :)

 

Η ανάλυση είναι σχετική. Ομολογώ ότι δεν έχει τύχει να στείλω ακόμη mms από το satio αλλά αν η ανάλυση που έχεις χρησιμοποιήσει για να τραβήξεις την φωτογραφία είναι μεγάλη (μεγαλύτερη δηλαδή από την μέγιστη ανάλυση του κινητού του παραλήπτη) ο παραλήπτης θα έχει πρόβλημα. Ήταν κάτι που μου συνέβαινε με το k800 όταν άφηνα την φωτό στα 3mp. Ξαναλέω βέβαια ότι δεν έχω στείλει ακόμη από εδώ.... Θα σου έλεγα να δοκιμάσεις με φωτογραφίες χαμηλότερης ανάλυσης αλλά τα mms είναι λίγο ακριβά για πειράματα...:O

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

παιδιααααα νομιζω εχω χασει πολλαααα επεισοδια...η τελευταια εκδοση λογισμικου ειναι αδυνατον να σπαστει ακομα ετσι??υπαρχει τροπος να εχουμε και την τελευταια εκδοση και το hack για το Vivaz homescreen??δηλαδη και την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο??:lol::lol:

γιατι δεν το κανεις μεσω υπολογιστη οπως λεει εδω?http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227176

εγω ετσι το κανω και ολα μια χαρα!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η ανάλυση είναι σχετική. Ομολογώ ότι δεν έχει τύχει να στείλω ακόμη mms από το satio αλλά αν η ανάλυση που έχεις χρησιμοποιήσει για να τραβήξεις την φωτογραφία είναι μεγάλη (μεγαλύτερη δηλαδή από την μέγιστη ανάλυση του κινητού του παραλήπτη) ο παραλήπτης θα έχει πρόβλημα. Ήταν κάτι που μου συνέβαινε με το k800 όταν άφηνα την φωτό στα 3mp. Ξαναλέω βέβαια ότι δεν έχω στείλει ακόμη από εδώ.... Θα σου έλεγα να δοκιμάσεις με φωτογραφίες χαμηλότερης ανάλυσης αλλά τα mms είναι λίγο ακριβά για πειράματα...:O

 

Εχω δοκιμάσει με διαφορετικές αναλύσεις και συμπιέσεις και συνεχίζω.

Ελπίζω να βρώ λυση.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανα νεο για το προβλημα μου με το bluetooth εχουμε ??? (για οποιον δεν το εχει δει ειναι στην προηγουμενη σελιδα)μηπως πρεπει να το παω σε καναν γερμανο να ρωτησω ??

κανε ενα update μπας και στρωσει!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εμενα μετα την αναβαθμιση 1 μερα κραταει και εχω αλλαξει 3 μπαταριες... δεν ειναι τυχαιο.... και με την bst 40 που εχω βαλει που ειναι πιο πολλα mah κραταει χωρις χρηση 1,5 μερα....

 

μπαινει η bst-40 πανω?

Link to comment
Share on other sites

εκανα update οταν εμφανισθηκε το προβλημα... κανενα αποτελεσμα

 

Το έχεις καιρό το κινητό ή το πήρες μόλις; Αν το πήρες μόλις πήγαινε το να σου το αλλάξουν. Αλλιώς δοκίμασε ένα hard reset. Αν το πρόβλημα είναι στο hardware του bluetooth δεν νομίζω οτι θα φτιάξει οπότε μάλλον θα πρέπει να το πας για service. Άλλωστε λογικά αυτό το καλύπτει η εγγύηση.

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις καιρό το κινητό ή το πήρες μόλις; Αν το πήρες μόλις πήγαινε το να σου το αλλάξουν. Αλλιώς δοκίμασε ένα hard reset. Αν το πρόβλημα είναι στο hardware του bluetooth δεν νομίζω οτι θα φτιάξει οπότε μάλλον θα πρέπει να το πας για service. Άλλωστε λογικά αυτό το καλύπτει η εγγύηση.

το εχω απο τα χριστουγεννα το κινητο ... μεχρι πριν 11/2 βδομαδα που ειχα στειλει κατι αρχεια δουλευε μια χαρα ... προχτες ομως που προσπαθησα να στειλω κολισε το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα μετα απο πολυ ψαξιμο και προσπαθειες καταφερα να εγκαταστησω το GarminmobileXT 5.0 σε Satio.Εχω ομως ενα μικρο προβληματακι.Ενω δουλευουν ολα κανονικα οταν ανοιγω τον χαρτη δειχνει την θεση που βρισκομαι αλλα οχι σταθερα μετακινητε συνεχεια το στιγμα και απο κατω δειχνει ταχυτητα να αυξομοιωνετε παρολο που ειμαι σε σταθερο σημειο.Γνωριζει καποιος τι μπορει να φταιει και αν διορθώνεται?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα μετα απο πολυ ψαξιμο και προσπαθειες καταφερα να εγκαταστησω το GarminmobileXT 5.0 σε Satio.Εχω ομως ενα μικρο προβληματακι.Ενω δουλευουν ολα κανονικα οταν ανοιγω τον χαρτη δειχνει την θεση που βρισκομαι αλλα οχι σταθερα μετακινητε συνεχεια το στιγμα και απο κατω δειχνει ταχυτητα να αυξομοιωνετε παρολο που ειμαι σε σταθερο σημειο.Γνωριζει καποιος τι μπορει να φταιει και αν διορθώνεται?

 

Ευχαριστω

αυτο για την ταχυτητα μην σε προβληματιζει ... πρεπει να το ειχα αναφερει ξανα εδω ... πηγαινα περπατοντας δοκιμαζοντας το και μου ελεγε οτι παω με καποια(νομιζω οτι ηταν 16) km/h !!!

παντως μιας και το ρωτησες εχω και εγω μια απορια ... αφου μου συνδεθηκε την πρωτη φορα ο δορυφορος....το δοκιμασα 3-4 φορες επαιξε με την μια ... οταν το ξαναδοκιμασα μετα ομως περιμενα κανα 10 λεπτο και δεν μου εδειχνε δορυφορο ....

Link to comment
Share on other sites

αυτο για την ταχυτητα μην σε προβληματιζει ... πρεπει να το ειχα αναφερει ξανα εδω ... πηγαινα περπατοντας δοκιμαζοντας το και μου ελεγε οτι παω με καποια(νομιζω οτι ηταν 16) km/h !!!

παντως μιας και το ρωτησες εχω και εγω μια απορια ... αφου μου συνδεθηκε την πρωτη φορα ο δορυφορος....το δοκιμασα 3-4 φορες επαιξε με την μια ... οταν το ξαναδοκιμασα μετα ομως περιμενα κανα 10 λεπτο και δεν μου εδειχνε δορυφορο ....

 

 

Αυτο με την ταχυτητα μου το δειχνει οταν ειμαι σταθερος πχ καθομαι στο σπιτι μου και ανοιγω τον χαρτη και μου δειχνει το στιγμα ενω ειμαι ακινητος να κινητε γυρω απο τους κοντινους δρομους που υπαρχουν στον χαρτη και η ταχυτητα κυμαινεται 6-18κμ ανεβοκατεβαινει σε αυτες τις τιμες

Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει γιατι το gps του Satio ειναι για τον...Λουτσο!!Δεν φταιει το εκαστοτε προγραμμα πληγησης,το ενσωματωμενο gps του τηλεφωνου φταιει...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα μετα απο πολυ ψαξιμο και προσπαθειες καταφερα να εγκαταστησω το GarminmobileXT 5.0 σε Satio.Εχω ομως ενα μικρο προβληματακι.Ενω δουλευουν ολα κανονικα οταν ανοιγω τον χαρτη δειχνει την θεση που βρισκομαι αλλα οχι σταθερα μετακινητε συνεχεια το στιγμα και απο κατω δειχνει ταχυτητα να αυξομοιωνετε παρολο που ειμαι σε σταθερο σημειο.Γνωριζει καποιος τι μπορει να φταιει και αν διορθώνεται?

 

Ευχαριστω

εμενα με ndrive δεν μου το κανει αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει γιατι το gps του Satio ειναι για τον...Λουτσο!!Δεν φταιει το εκαστοτε προγραμμα πληγησης,το ενσωματωμενο gps του τηλεφωνου φταιει...

 

Kαποιος μου ειπε οτι μπορει να φταιει οτι δεν ειναι επιλεγμενο το εσωτερικο GPS στο τηλεφωνο οχι στο προγραμμα.Ξερεις πως μπορω να μπω στις ρυθμισεις του gps?Το ψαχνω αλλα δεν μπορω να τις βρω

Link to comment
Share on other sites

Kαποιος μου ειπε οτι μπορει να φταιει οτι δεν ειναι επιλεγμενο το εσωτερικο GPS στο τηλεφωνο οχι στο προγραμμα.Ξερεις πως μπορω να μπω στις ρυθμισεις του gps?Το ψαχνω αλλα δεν μπορω να τις βρω

 

Ρυθμίσεις->Τηλέφωνο->Ρυθμίσεις εφαρμογών->Εντοπισμός θέσης->Μέθοδοι εντοπισμού στίγματος. Αν εννοείς αυτό πρέπει να είναι στο εσωτερικό GPS αλλά δεν νομίζω να φταίει αυτό. Εμένα στο ndrive πάντως δεν κάνει τέτοια με την ταχύτητα χωρίς να έχω δοκιμάσει το Garmin για να δω αν το κάνει εκεί.

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις->Τηλέφωνο->Ρυθμίσεις εφαρμογών->Εντοπισμός θέσης->Μέθοδοι εντοπισμού στίγματος. Αν εννοείς αυτό πρέπει να είναι στο εσωτερικό GPS αλλά δεν νομίζω να φταίει αυτό. Εμένα στο ndrive πάντως δεν κάνει τέτοια με την ταχύτητα χωρίς να έχω δοκιμάσει το Garmin για να δω αν το κάνει εκεί.

 

Δεν με απασχολει τοσο η ταχυτητα.Αυτο που με απασχολει ενω ειμαι ακινητος οταν παταω να δω την θεση μου δειχνει στην αρχη την θεση που ειμαι και μετα αρχιζει να κινειται σε διαφορες κατευθυνσης το στιγμα (δεν ειναι σταθερο) χωρις να κινουμαι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει γιατι το gps του Satio ειναι για τον...Λουτσο!!Δεν φταιει το εκαστοτε προγραμμα πληγησης,το ενσωματωμενο gps του τηλεφωνου φταιει...

 

Θα διαφωνήσω μαζι σου. Πέρασα επάνω Garmin Ndrive και Sygic. Το χειρότερο όλων είναι το Garmin. Δείχνει λάθος ταχύτητα λάθος υψόμετρο χάνει τον προσανατολισμό του κλπ. Προς μεγάλη μου έκπληξη το καλύτερο όλων με διαφορά είναι το Sygic με το Ndrive να είναι κάπου στη μέση. Αν έφταιγε σε τόσο μεγάλο βαθμό το GPS όπως λές νομίζω οτι κανένα απο τα τρία δεν θα λειτουργούσε σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει γιατι το gps του Satio ειναι για τον...Λουτσο!!Δεν φταιει το εκαστοτε προγραμμα πληγησης,το ενσωματωμενο gps του τηλεφωνου φταιει...

 

ειναι λιγο αργο το gps του.

Link to comment
Share on other sites

Από τη δικά μου εμπειρία φταίνε λίγο ή πολύ διάφορα. Κατ' αρχίν, αν έχεις ενεργοποιήσει το A-GPS και είσαι σε κλείστό χώρο, πιάνει μόνο βάσει δικτύου, δεν κλειδώνει δορυφόρους και είναι λογικό να σου δείχνει ότι κάνεις κύκλους. Από την άλλη, αν δεν έχετε ενεργοποιήσει και ρυθμίσει το a-gps, ακόμα και στο δρόμο (κινούμενοι ή όχι) θα κάνει κάτι χρόνια στηνν καλύτερη περίτωση να κλειδώσει δορυφόρους, ενώ με το υποβοηθούμενο ενεργοποιημένο το πολύ σε 15''. Πάντως για μένα το garmin είναι μακράν το πιο δύσχρηστο και το πιο αργό. Με το ndrive είμαι εδώ και καιρό πολύ ευχαριστημένος!

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

Από τη δικά μου εμπειρία φταίνε λίγο ή πολύ διάφορα. Κατ' αρχίν, αν έχεις ενεργοποιήσει το A-GPS και είσαι σε κλείστό χώρο, πιάνει μόνο βάσει δικτύου, δεν κλειδώνει δορυφόρους και είναι λογικό να σου δείχνει ότι κάνεις κύκλους. Από την άλλη, αν δεν έχετε ενεργοποιήσει και ρυθμίσει το a-gps, ακόμα και στο δρόμο (κινούμενοι ή όχι) θα κάνει κάτι χρόνια στηνν καλύτερη περίτωση να κλειδώσει δορυφόρους, ενώ με το υποβοηθούμενο ενεργοποιημένο το πολύ σε 15''. Πάντως για μένα το garmin είναι μακράν το πιο δύσχρηστο και το πιο αργό. Με το ndrive είμαι εδώ και καιρό πολύ ευχαριστημένος!

ενταξη δεν λεω οτι ειναι the best αλλα την δουλεια του την κανει .... εγω πιο πολυ το ειχα για να μην χρησιμοποιω το google maps που κοστιζει .... παντως ψηλο ελλατωματα ολα εχουν αφου ειναι και "free" προγραμματα

Edited by ksipos
Link to comment
Share on other sites

Από τη δικά μου εμπειρία φταίνε λίγο ή πολύ διάφορα. Κατ' αρχίν, αν έχεις ενεργοποιήσει το A-GPS και είσαι σε κλείστό χώρο, πιάνει μόνο βάσει δικτύου, δεν κλειδώνει δορυφόρους και είναι λογικό να σου δείχνει ότι κάνεις κύκλους. Από την άλλη, αν δεν έχετε ενεργοποιήσει και ρυθμίσει το a-gps, ακόμα και στο δρόμο (κινούμενοι ή όχι) θα κάνει κάτι χρόνια στηνν καλύτερη περίτωση να κλειδώσει δορυφόρους, ενώ με το υποβοηθούμενο ενεργοποιημένο το πολύ σε 15''. Πάντως για μένα το garmin είναι μακράν το πιο δύσχρηστο και το πιο αργό. Με το ndrive είμαι εδώ και καιρό πολύ ευχαριστημένος!

 

Σε ποιο μενου μπαινω να δω αν ειναι ενεργοποιημενο το A-gps?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...