Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αλλα εγω δεν βρισκω σε αυτην την σελιδα που κανεις downloading θεματα εφαρμογες κ λοιπα?

 

Είναι όπως ακριβώς το αναφέρει ο φίλος kouf. Αν κάνεις 3post σε κάποια threads και επιστρέψεις στην αρχική θα εμφανίσει στο κάτω μέρος της σελίδας επιπλέον threads και εκεί θα βρεις τα ζητούμενα. Παρατήρησα κιόλας ότι όλα τα μέλη έχουν 3-4 post:lol::lol: Μετά όλοι παρατάνε τα λόγια και αρχίζουν το ψάξιμο :p:p

 

Το timos:

Αν στο μέλλον ξανακάνει το ίδιο δοκίμασε να το αφήσεις στην πρίζα ακόμη και αν φαίνεται πως δεν φορτίζει. Καμιά φορά παίρνει λίγει ώρα για να το δείξει. Σε εμένα τουλάχιστον.....

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενώ ξεκίνησα να παίξω τα παιχνίδια που βρήκα στο site που αναφέραμε νωρίτερα αντιμετωπίζω το εξής: μου έχει μείνει στην οθόνη το εικονικό d-pad παρότι τα παιχνίδια είναι για ανάλυση πλήρους οθόνης και touch. Ξέρει κανείς αν και πώς μπορώ να το βγάλω;

 

ΜΕΝΟΥ, ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ, ΔΙΑΧ. ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ, ΕΓΚΑΤ. ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ και μετα βρισκεις την εφαρμογη και πατας ΕΠΙΛΟΓΗ, ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ SUITE, ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ, ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ:D

Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!!λοιπον....μετα το προσωρινο κλεισιμο του satioworld.com,ενα site με πολλες βοηθειες και downloads σε app,games,themes κτλπ ολα για το σατιο,υπαρχει ενα αλλο που ειναι ιδιο με το παραπανω που σας ειπα...ειναι το http://www.se-satio.co.uk/!!! εχει τα παντα και ολα για το satio απλα λιγο προσοχη!!!!γιατι?γιατι για να ανοιξει ενα μενου κατι σαν ''κρυφο'' με downloads μετα την εγραφη σας πρεπει να κανετε comment 3 φορες σε καποιο απο τα toppic και μετα στην αρχικη σελιδα ''ξεκλειδωνει'' το download!!!!!και μετα απο εκει καλο download!!!! ;) ;) :) ελπιζω να βοηθησα!!!!! καλο σερφαρισμα στο se-satio!!!!

 

 

το ενα δεν λειτουργει αλλα το δευτερο φαινεται πολυ καλο,,...

 

 

εκανα ηδη τα πρωτα download.....

 

ευχαριστω φιλε...

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΝΟΥ, ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ, ΔΙΑΧ. ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ, ΕΓΚΑΤ. ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ και μετα βρισκεις την εφαρμογη και πατας ΕΠΙΛΟΓΗ, ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ SUITE, ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ, ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ:D

 

Και να σκεφτεί κανείς ότι έχω κάνει τόσες και τόσες απεγκαταστάσεις...:p

Thanks man, να 'σαι καλά!

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους , έχει η αδερφή μου το σατιο και απο το πρωι κολάει στην αρχική οθόνη και μετά σβήνει.να κάνω αναβάθμιση?
nMIL
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους , έχει η αδερφή μου το σατιο και απο το πρωι κολάει στην αρχική οθόνη και μετά σβήνει.να κάνω αναβάθμιση?

 

κανε να δεις. μαλλον θα λυθει το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

το ενα δεν λειτουργει αλλα το δευτερο φαινεται πολυ καλο,,...

 

 

εκανα ηδη τα πρωτα download.....

 

ευχαριστω φιλε...

το satioworld.com ειναι το πρωτο site με υλικο περι του satio αλλα εκλεισε και ανοιξε το se-satio!!!!!αδερφακια δηλαδη!!!!!;);) αν βρω κατι αλλο θα σας ενημερωσω!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχει κάνει κανείς debrand με davinci ;

Θέλω να ξεφορτωθώ τη vodafone όσο δυνατόν πιο γρήγορα και θα με ενδιέφερε η λύση davinci αλλά είμαι λίγο άσχετος,αν έχει κάνει κάποιος να μου πει εντυπώσεις.

Εοίσης αν τελικά το κάνω debrand από αυτούς ,αν θέλω να επαναφέρω την παλιά έκδοση πως γίνεται ;

Link to comment
Share on other sites

sos Από χθες έχω σβήσει το facebook plugin που έχει το καινούριο firmware κατά λάθος και τώρα δεν μου το εμφανίζει στα πολυμέσα για upload φωτογραφιών. Έκανα επανεγκατάσταση αλλά τίποτα. ....... Καμιά ιδέα υπάρχει πού μπορώ να το βρω???

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

sos Από χθες έχω σβήσει το facebook plugin που έχει το καινούριο firmware κατά λάθος και τώρα δεν μου το εμφανίζει στα πολυμέσα για upload φωτογραφιών. Έκανα επανεγκατάσταση αλλά τίποτα. ....... Καμιά ιδέα υπάρχει πού μπορώ να το βρω???

πιστευω οτι αμα κανεις ενα update να εισαι οκ....δεν χανεις κατι να δοκιμασεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες εκανα απεγκασταση και διαγραφη μιας εφαρμογης αλλα το εικονιδιο της εφαρμογης παραμενει στην αρχικη σελιδα του μενου...τι να κανω για να το βγαλω?
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα e-mail στη vodafone πριν 10 ήμερες και τους έγραψα

''έχει βγει νέα έκδοση λογισμικού για το τηλέφωνο μας εδώ και 15 ήμερες, εσείς ποτέ θα την βγάλετε για τους χρήστες σας?''

 

Η απάντηση που πήρα ήταν αυτή

σε απάντηση του τελευταίου e-mail σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι,

οι συσκευές που διατίθονται από τα καταστήματα Vodafone θα πρέπει να πληρούν ορισμένες προδιαγραφές ποιότητας και υπηρεσιών.

 

Για αυτό τον λόγο θα πρέπει να δοκιμάζονται οι νέες αναβαθμίσεις πριν δοθούν στους συνδρομητές μας και για να ελέγχεται

 

κατά πόσο βρίσκονται οι νέες αυτές αναβαθμίσεις εντός των προδιαγραφών αυτών.

 

Κατά συνέπεια θα υπάρξει νέα αναβάθμιση αλλά δεν γνωρίζουμε προς το παρόν το πότε θα διατεθεί από την Vodafone.

 

Οσοι μπορείτε κάντε τον κόπο να μπείτε στη σελίδα της vodafone και να τους στείλετε και εσείς τα παραπόνα σας για την έκδοση λογισμικού μπας και ξυπνήσουν.

Το fring το έχω στο τηλέφωνο μου και συνδέεται και μέσο wi-fi και με vodafone

 

μην το ψάχνεις..Αν δεν την βγάλουν στο αγγλικό vodafone δεν θα μας το φέρουν ούτε και δω.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως βρήκα μια κάπως ανορθοδοξη ιδέα να χακάριστει το καινουριο firmware του satio....

 

οταν εκανα φορμαρισμα στην καρτα μνημης (στην οποια ειχα εγκαταστισει ολες τις εφαρμογες μου , καθως επισης το helloox και το rompacher) πρώτα εκανα ενα backup ολους τους φακέλους και μετα εκανα format...ετσι οταν το ανοιξα δεν ειχε καμια εφαρμογη μεσα....οποτε λοιπον ξαναεβαλα τα αρχεια μεσα στην καρτα μνηνης και μετα απο ενα ρεσταρτ ολες μου οι εφαρμογες ειναι στην θέση τους όπως και το rompacher...και ετσι συνεχιζει να είναι χακαρισμενο;):D

 

οποτε αν κανεις εχει κανει ηδη update το firmware και θελει να του στειλω τα αρχεία να δοκιμασει ας μου πει

Edited by xploder
Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι αμα κανεις ενα update να εισαι οκ....δεν χανεις κατι να δοκιμασεις

 

μπαααα........τίποτα. Δεν υπάρχει το plugin

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!!λοιπον....μετα το προσωρινο κλεισιμο του satioworld.com,ενα site με πολλες βοηθειες και downloads σε app,games,themes κτλπ ολα για το σατιο,υπαρχει ενα αλλο που ειναι ιδιο με το παραπανω που σας ειπα...ειναι το http://www.se-satio.co.uk/!!! εχει τα παντα και ολα για το satio απλα λιγο προσοχη!!!!γιατι?γιατι για να ανοιξει ενα μενου κατι σαν ''κρυφο'' με downloads μετα την εγραφη σας πρεπει να κανετε comment 3 φορες σε καποιο απο τα toppic και μετα στην αρχικη σελιδα ''ξεκλειδωνει'' το download!!!!!και μετα απο εκει καλο download!!!! ;) ;) :) ελπιζω να βοηθησα!!!!! καλο σερφαρισμα στο se-satio!!!!

 

 

Oι εφαρμογες που εχει για να εγκατασταθουν πρεπει να ειναι χακαρισμενη η συσκευη...?

 

Και κατι αλλο ρε παιδια... Μηπως ξερετε αν βγηκε τιποτε για χακαρισμα της τελευταιας εκδοσης λογισμικου του σατιο?

 

 

Ενημέρωση από ομάδα διαχείρισης:

Απαγορεύονται οι γραφή τύπου " sms "

Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως βρήκα μια κάπως ανορθοδοξη ιδέα να χακάριστει το καινουριο firmware του satio....

 

οταν εκανα φορμαρισμα στην καρτα μνημης (στην οποια ειχα εγκαταστισει ολες τις εφαρμογες μου , καθως επισης το helloox και το rompacher) πρώτα εκανα ενα backup ολους τους φακέλους και μετα εκανα format...ετσι οταν το ανοιξα δεν ειχε καμια εφαρμογη μεσα....οποτε λοιπον ξαναεβαλα τα αρχεια μεσα στην καρτα μνηνης και μετα απο ενα ρεσταρτ ολες μου οι εφαρμογες ειναι στην θέση τους όπως και το rompacher...και ετσι συνεχιζει να είναι χακαρισμενο;):D

 

οποτε αν κανεις εχει κανει ηδη update το firmware και θελει να του στειλω τα αρχεία να δοκιμασει ας μου πει

γεια σου φιλε μου θα ηθελα να δοκιμασω το κολπακι σου ...αν μπορεις να μου στειλεις τα αρχεια.....ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως βρήκα μια κάπως ανορθοδοξη ιδέα να χακάριστει το καινουριο firmware του satio....

 

οταν εκανα φορμαρισμα στην καρτα μνημης (στην οποια ειχα εγκαταστισει ολες τις εφαρμογες μου , καθως επισης το helloox και το rompacher) πρώτα εκανα ενα backup ολους τους φακέλους και μετα εκανα format...ετσι οταν το ανοιξα δεν ειχε καμια εφαρμογη μεσα....οποτε λοιπον ξαναεβαλα τα αρχεια μεσα στην καρτα μνηνης και μετα απο ενα ρεσταρτ ολες μου οι εφαρμογες ειναι στην θέση τους όπως και το rompacher...και ετσι συνεχιζει να είναι χακαρισμενο;):D

 

οποτε αν κανεις εχει κανει ηδη update το firmware και θελει να του στειλω τα αρχεία να δοκιμασει ας μου πει

 

 

φιλε μπορεις να μου στειλεις και εμενα τα αρχεια να δοκιμασω γιατι εγω τα ειχα κανει install στην μνημη του τηλεφωνου..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω αγορασει και εγω το satio και εχω ενα προβλημα.Ειμαι ασχετος με το αντικειμενο γενικοτερα και δεν ξερω πως να περασω εφαρμογες μεσα στο κινητο.Βασικα σε ποιο φακελο πρεπει να κανω εγκατασταση?Οταν κατεβαζω την εφαρμογη την πεταω μεσα μεσω drag n drop η μεσω του pc suite?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω αγορασει και εγω το satio και εχω ενα προβλημα.Ειμαι ασχετος με το αντικειμενο γενικοτερα και δεν ξερω πως να περασω εφαρμογες μεσα στο κινητο.Βασικα σε ποιο φακελο πρεπει να κανω εγκατασταση?Οταν κατεβαζω την εφαρμογη την πεταω μεσα μεσω drag n drop η μεσω του pc suite?

 

 

δεν θελει κατι ιδιαιτερο

απλα τα αρχεια που πρεπει να βαζεις να ειναι συματα με symbian s60 5th generation

 

εν ολιγης να εχουν καταληξη .sis ή .sisx .. τα βαζεις σε εναν φακελο με το pcsuite και μετα πας με "διαχειρηση αρχειων" και τα τρεχεις κανουν install και οκ....

 

 

εαν ειναι να βαλεις *****ed programs τοτε θελεις να το κανεις hack το κινητο αλλα μην κανεις μετα αναβαθμιση...

 

 

αυτα ..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξαναθυμίζω ένα ερώτημα που είχα θέσει:

κατέβασα διάφορα παιχνίδια τα οποία εγκατέστησα αλλά έχω το πρόβλημα ότι είναι μικρή η απεικόνισή τους. παίζει ρόλο η ανάλυση που έχουν; ποια είναι η ανάλυση που είναι σωστή για το satio ώστε να εγκαθιστώ αυτά;

πέρασα ας πούμε μια πασιέντζα αλλά μου απεικονίζεται τόσο μικρή που δε βλέπω καλά τα χαρτιά. υπάρχει τρόπος να μεγαλώσει ή έχει κάποιος βάλει μια πασιέντζα που να απεικονίζεται σωστά να μου τη στείλει και μένα;

ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε για hard reset...

 

Τίποτα........έχασα ΚΑΙ το youtube upload plugin (το οποίο βέβαια και δεν το χρειάζομαι)

 

παιδιά ξαναθυμίζω ένα ερώτημα που είχα θέσει:

κατέβασα διάφορα παιχνίδια τα οποία εγκατέστησα αλλά έχω το πρόβλημα ότι είναι μικρή η απεικόνισή τους. παίζει ρόλο η ανάλυση που έχουν; ποια είναι η ανάλυση που είναι σωστή για το satio ώστε να εγκαθιστώ αυτά;

πέρασα ας πούμε μια πασιέντζα αλλά μου απεικονίζεται τόσο μικρή που δε βλέπω καλά τα χαρτιά. υπάρχει τρόπος να μεγαλώσει ή έχει κάποιος βάλει μια πασιέντζα που να απεικονίζεται σωστά να μου τη στείλει και μένα;

ευχαριστώ πολύ.

 

Η ανάλυση του satio είναι 640x480.

Τώρα για πασιέντζα ..... θα σε γελάσω!

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...