Jump to content

[Επίσημο] Νokia 3650


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον, ασε χρησιμοποιουμενη μνημη τη συσκευη και πηγαινε διεγραψε το αρχειο index απο το φακελο E:\system\mail\. μετα στα μηνυματα ρυθμισε να τα αποθηκευει στην καρτα και θα σε ρωτησει αν θες να κρατησεις τα παλια(ναι) και αν θες να αντιγραψεις αυτα που ειχες στη συσκευη ;)

Ετσι θα χασει οτι μηνυμα εχει αποθηκευμενο στην καρτα

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ετσι θα χασει οτι μηνυμα εχει αποθηκευμενο στην καρτα

αν τον ρωτησει αν θελει να κρατησει αυτα που εχει στην καρτα γιατι να τα χασει;; εκτος αν στο 3650 δε ρωταει, αλλα δε νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Αφου μεσα στο index (της καρτας) ειναι αποθηκευμενα τα μυνηματα της καρτας, αν το σβησει θα χαθουν.

Δοκιμασε το, εγω δεν το δοκιμαζω παντως :)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Αφου μεσα στο index (της καρτας) ειναι αποθηκευμενα τα μυνηματα της καρτας, αν το σβησει θα χαθουν.

Δοκιμασε το, εγω δεν το δοκιμαζω παντως :)

ναι ρε σεις θα χαθουν στην mmc τα μηνυματα.αλλα μονο ετσι γινεται;)

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε σεις θα χαθουν στην mmc τα μηνυματα.αλλα μονο ετσι γινεται;)

το index ειναι αρχειο, οχι φακελος, δεν εχει μηνυματα μεσα. το εχω δοκιμασει στο 6600 και δεν χανονται τα μηνυματα. πολλοι εδω μεσα το εχουν κανει χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Tο index εχει μεσα μια "εικονα" για το που βρισκεται το καθε μηνυμα.

Αν χαθει αυτη εικονα δεν θα ξερει το κινητο που βρισκονται τα μηνυματα και ετσι δεν θα μπορεις να τα βλεπεις.

 

{EDIT} Μολις το εκανα και εχασα ολα τα μηνυματα της καρτας(εννοω, το που βρισκονται τα αρχεια δηλ. το index)

Στο 6600 της αδερφης μου το εκανα :D :D. Σιγα μην το εκανα στο δικο μου, χε χε

Με ρωτησε κανονικα αν θελω να αντιγραψω τα μηνυματα

 

{EDIT2}Οχι ρε %@#$&, ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ :(

 

Αν το δοκιμασεις κανε αντιγραφα πρωτα.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

εγω ειπα: αφηνουμε χρησιμοποιουμενη μνημη τη μνημη τηλεφωνου και διαγραφουμε το index της καρτας. μετα αλλαζουμε τη ρυθμιση και βαζουμε να αποθηκευει τα μηνυματα στην καρτα και θα ρωτησει αν θελουμε να κρατησουμε αυτα που εχουμε στην καρτα και αν θελουμε αυτα που εχουμε στη μνημη τηλεφωνου να τα αντιγραψει στην καρτα.-
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αυτο εκανα

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Αχ τελικά δεν ξέρω να το δοκιμάσω ή όχι; Ο ένας λέει γίνεται ο άλλος όχι. Θέλω σίγουρα γιατί στην mmc είναι ΟΛΑ τα μηνύματα και δεν το ρισκάρω να τα χάσω.

ph4nt0m.is.a.hero.who.lives.southern.sun.to.an.

ocean.of.blue.with.his.supergirl.that.stings.him.red

Link to comment
Share on other sites

Αχ τελικά δεν ξέρω να το δοκιμάσω ή όχι; Ο ένας λέει γίνεται ο άλλος όχι. Θέλω σίγουρα γιατί στην mmc είναι ΟΛΑ τα μηνύματα και δεν το ρισκάρω να τα χάσω.

Καλα, γιατι δεν το κανεις ενα αντιγραφο πρωτα?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Αχ τελικά δεν ξέρω να το δοκιμάσω ή όχι; Ο ένας λέει γίνεται ο άλλος όχι. Θέλω σίγουρα γιατί στην mmc είναι ΟΛΑ τα μηνύματα και δεν το ρισκάρω να τα χάσω.

καλα, δε το συνεχιζω. μην το κανεις φιλε μου, δε θελω να σε παρω στο λαιμο μου. εγω παντως το εχω κανει, εχει ξαναειπωθει. ας πει και καποιος αλλος τη γνωμη του :)

Link to comment
Share on other sites

Καλα, γιατι δεν το κανεις ενα αντιγραφο πρωτα?

 

Αντίγραφο της mmc;

ph4nt0m.is.a.hero.who.lives.southern.sun.to.an.

ocean.of.blue.with.his.supergirl.that.stings.him.red

Link to comment
Share on other sites

Αντίγραφο της mmc;

Ναι, κανε ενα αντιγραφο ολο τον φακελο Mail της καρτας και δοκιμασε το

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Όπως αναφέρει ο τίτλος μου έτσι θα ανοίξω και το topic

ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΣΤΟ 3650

Πριν κανα μήνα περίπου όταν ήθελα να μεταφέρω απο 1 φάκελο σε 1 άλλο κάποια μηνύματα ξαφνικά κόλωσε το κινητό μου και μου έβγαλε μηνυμα

Κατεσραμένη βάση δεδομένων πιθανόν να έχουν χαθεί κάποια αρχεια!

Επειτα αφού το κλεισα όταν πηγα να το ξανανοίξω δεν άνοιγε με αποτέλεσμα δηλαδη έγραφε το logo της nokia και μετα έκλεινε..

Όποτε αποφάσισα να το πάω σε έναν αντιπρόσωπο της νοκια κάπου στην αθήνα!Του το δωσα το πήρα μετά απο 4 μέρες και μου λέει το κινητό σου φίλε μου δεν επανέρχεται και όντως είχε κάνει το φορματ αλλα δεν άνοιγε με τπτ,ασφαλώς δεν μου πήρε τίποτα!

Αφου πέρασαν 3βδομάδες είπα να το πάω στην Αλφα copy ευτυχως ήταν κλειστή γυρίζω σπίτι μου λέω δεν γαμ.. κάτσε να τον ανοίξω και δούλευε στην εντέλεια..

Συγγνώμη 3650 που αλλαξοπίστησα (κ700ι)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ναι, κανε ενα αντιγραφο ολο τον φακελο Mail της καρτας και δοκιμασε το

Λοιπόν συμβαίνουν οι εξής 2 περίπτωσεις:Αν σβήσεις το αρχείο index(με επιλεγμένη την μνήμη τηλεφώνου) από την κάρτα και μετά επιλέξεις την μνήμη στην κάρτα βγάζει ένα μήνυμα αντιγραφή και χωρίς να ρωτήσει τίποτε αντιγράφει τα μηνύματα της μνήμης τηλεφώνου στην κάρτα εξαφανίζοντας αυτά που βρίσκονται στην κάρτα.Δεν ξέρω αν αυτό συμβαίνει μόνο στο φάκελο εισερχόμενα της κάρτας γιατί αν είναι έτσι βάζεις όλα τα εισέρχομενα της κάρτας σε ένα δικό σου φάκελο και είσαι οκ.Η δεύτερη περίπτωση είναι να σβήσεις όλο το φάκελο mail (oπότε τα έχεις χάσει όλα τα μηνύματα της κάρτας αν δεν έχεις κάνει back up).Aν το κάνεις αυτό τότε κατά την επιλογή της μνήμης της κάρτας το τηλέφωνο ρωτάει αν θέλεις να αποθηκεύσεις τα αρχικά μηνύματα.Αν πατήσεις όχι θα αντιγραφούν στην μνήμη κάρτας και θα παραμείνουν και στο τηλέφωνο.Αν πατήσεις ναι θα σβηστούν από την μνήμη τηλεφώνου και αντί της λέξεως αντιγραφή το τηλέφωνο θα γράφει μεταφορά κατά την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω ένα Nokia 3650 και το ηχείο του ακούγεται πολύ χαμηλά.Τι μπορώ να κάνω ετσι ώστε να ακούγεται δυνατά?(Εκτός απο το να ανεβάσω την ένταση γιατί την έχω τέρμα.)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Nokia 3650 και το ηχείο του ακούγεται πολύ χαμηλά.Τι μπορώ να κάνω ετσι ώστε να ακούγεται δυνατά?(Εκτός απο το να ανεβάσω την ένταση γιατί την έχω τέρμα.)

δεν πρεπει αν ειναι θεμα εκδοσης(ποια εχεις??) μηπως εχεις χτυπισει το ηχειο??αν δεν ειναι ολα αυτα,ετσι και αλιος μονοφωνικο ειναι μην περιμενεις και θαυματα

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται λες και είναι μπουκομένο.Όπως Κάνουν τα ηχεία όταν έχουν πολύ μπάσο...κάπως έτσι.Θα πάω αυριο να το αλλάξω.Και θα κάνω και μια αναβάθμιση να έρθει στα ίσια του.Υπάρχουν ανταλακτικά για το 3650 στην Θεσσαλονίκη??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται λες και είναι μπουκομένο.Όπως Κάνουν τα ηχεία όταν έχουν πολύ μπάσο...κάπως έτσι.Θα πάω αυριο να το αλλάξω.Και θα κάνω και μια αναβάθμιση να έρθει στα ίσια του.Υπάρχουν ανταλακτικά για το 3650 στην Θεσσαλονίκη??

και παλι σου λεω μηπως δεν χρειαζεται αναβθμιση και εχει προβλημα το ηχειο.πηγαινετο στην νοκια και θα συ πυν καλυτερα εκει;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
πια nokia και βλακείες.Το πήγα σε έναν φίλο μου που έχει μαγαζί για service και μου το έφτιαξε με 5 euro συν την αναβάθμιση....Να είναι καλά το παλικάρι....:happy: :happy:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπέρα. Κάλιο αργά παρά ποτέ λέει μια παροιμία. Σύνδεσα το κινητό με το BT του pc και ανοίγω σελίδες με τον Doris Browser. Πείτε κανένα καλό site ! Γιατί δεν μπορώ να ανοίξω το Myphone wap site ;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Κάλιο αργά παρά ποτέ λέει μια παροιμία. Σύνδεσα το κινητό με το BT του pc και ανοίγω σελίδες με τον Doris Browser. Πείτε κανένα καλό site ! Γιατί δεν μπορώ να ανοίξω το Myphone wap site ;

μαλλον πρέπει να χρησιμοποιήσεις κανένα άλλο program όπως το opera web broswer....Δοκίμασε και πές μας....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τι σχέση έχει ο browser με το αν ανοίγει την σελίδα ; Δυστηχώς σαν άπειρος/άσχετος με προγράμματα του 3650 (δεν ασχολήθηκα καθόλου για να δω τι παίζει) δεν έχω καταφέρει να κάνω install τον Opera γιατί κολάει στην εγκατάσταση λόγω μνήμης.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το 3650 ειναι ενα μοντελο που σαν και αυτο δεν θα βγει τοσο καλο στην αγορα

http://img53.imageshack.us/img53/2640/awaysignature22rncopy1io.gif

Εύκολη: αντρικός όρος που χαρακτηρίζει τις γυναίκες που έχουν τη σεξουαλική ηθική του άντρα.[/size]

Away.gr

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει ο browser με το αν ανοίγει την σελίδα ; Δυστηχώς σαν άπειρος/άσχετος με προγράμματα του 3650 (δεν ασχολήθηκα καθόλου για να δω τι παίζει) δεν έχω καταφέρει να κάνω install τον Opera γιατί κολάει στην εγκατάσταση λόγω μνήμης.

Έχει σχέση ο browser με την σελίδα γιατί διαφέρει ο κώδικας με τον οποίο γίνονται οι wap και oι web σελίδες.Ο doris είναι web browser και γιαυτό δεν ανοίγει την σελίδα wap του Myphone.Δοκίμασε την κανονική σελίδα του Myphone.Μου Θύμισες τις παλιές καλές εποχές της telestet που με το απεριόριστο gprs και τον doris είχα το σχεδόν όλο το Internet στην τσέπη μου:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...