Jump to content

[Επίσημο] Νokia 3650


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Γειά χαρά. 'Εχω ένα ΝΟΚΙΑ 3650 και θέλω να μεταφέρω όλα τα εισερχόμενα μηνύματα (κάπου 700 μηνύματα) στο ΝΟΚΙΑ 6600. Μπορεί κάποιος να μου πει ποιό αρχείο ή folder αποθηκεύει τα SMS? Χάρη στο "FE Explorer" νομίζω ότι είδα ένα folder: c:\System\mail ! Εκεί αποθηκεύει τα SMS τελικά?

Αν κάνω λάθος... σας παρακαλώ να με βοηθήσετε. Το "παλιό" 3650 έχει πολλά μηνύματα που με ενδιαφέρουν!

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά. 'Εχω ένα ΝΟΚΙΑ 3650 και θέλω να μεταφέρω όλα τα εισερχόμενα μηνύματα (κάπου 700 μηνύματα) στο ΝΟΚΙΑ 6600. Μπορεί κάποιος να μου πει ποιό αρχείο ή folder αποθηκεύει τα SMS? Χάρη στο "FE Explorer" νομίζω ότι είδα ένα folder: c:\System\mail ! Εκεί αποθηκεύει τα SMS τελικά?

Αν κάνω λάθος... σας παρακαλώ να με βοηθήσετε. Το "παλιό" 3650 έχει πολλά μηνύματα που με ενδιαφέρουν!

Ευχαριστώ πολύ.

 

Στο c:\system\mail αποθηκευεις τα sms στην μνημη του κινητου...

Θα σου προτεινα και λογω των πολλων sms που εχεις να τα αποθηκευσεις στην καρτα μνημης στο e:\system\mail.

Ελπιζω να βοηθησα!

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου φυσικά και με βοήθησες. Διαπίστωσα όμως ότι όταν πάω να κάνω copy/paste όλο το folder (και προφανώς και τους υποφακέλλους) στην κάρτα μνήμης (χρησιμοποιώντας το FExplorer)... αντιγράφει μόνο τους κυρίως φακέλλους και ΟΧΙ τα περιεχόμενα και τους υποφακέλλους.

'Εχεις κάποια λύση σε αυτό? Να χρησιμοποιήσω κάποιο άλλο πρόγραμμα για να μεταφέρω το folder "mail"?

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου!

 

 

Στο c:\system\mail αποθηκευεις τα sms στην μνημη του κινητου...

Θα σου προτεινα και λογω των πολλων sms που εχεις να τα αποθηκευσεις στην καρτα μνημης στο e:\system\mail.

Ελπιζω να βοηθησα!

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο folder

c:\mail\ θα δείτε ένα αρχείο INDEX. Ειδικά αυτό χρειάζεται για την πρώτη απεικόνιση που έχουν τα μηνύματα (όπου μετά πατάτε "άνοιγμα" και ανοίγει το μήνυμα). Δυστυχώς δεν ξέρω αν θα μπορέσω να του κάνω "over-write" με το επιθυμητό αρχείο! Πρόχειρα, όταν πήγα να το σβήσω, μου έβγαλε μήνυμα "Χρησιμοποιείται".

Link to comment
Share on other sites

pws kanw hard kai soft format?

 

thanks

 

To 3650 δεν εχει hard reset και soft reset.Ο μονος τροπος ειναι πληκτρολογωντας *#7370#. :)

Το format με τον συνδυασμο των πληκτρων ισχυει απο ολα τα κινητα που ειναι Symbian OS v7.0 ή νεοτερο και οχι Symbian OS v6.1 που ειναι το 3650.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

paidia einai epigon.

 

tin teleutea fora to kin mou ebgale to minima(telos xrono ergasias).

 

apo tote eklise oristika kai den anoigei me tipota?

 

 

 

pao na trelathw.

 

ti epathe?

 

please help.

 

kaneis den mpwrei na boithisi..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω πρόβλημα με το τελευταίο Nokia PC Suite. Ενώ η προηγούμενη έκδοση που είχα λειτουργούσε κανονικά με το bluetooth, αυτή δεν θέλει να δουλέψει. Any Hints ?

 

Εκδοση:6.6.16 (κορυφαία).

Link to comment
Share on other sites

καμία σχέση, μεγάλες διαφορές. Κατέβασε την και θα καταλάβεις. Τώρα αν κάποιος τις έχει και γραπτώς, ας τις κάνει post εδώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά ποιος μπορεί να με βοηθήσει? Μόλις το ανοίγω μου βγάζει Εφαρμογή έκλεισε Main

KERN.EXEC 3

και πατώ εντάξει. Μετά μου γραφεί

η εκκίνηση του τηλεφώνου απέτυχε. Επικοινωνήστε με τον αντιπρόσωπο. Πια είναι η λύση?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Hi παίδες.... Έχω ένα 3650...το οποίο μου έβγάλε 4 φορές Nokia και το τηλέφωνο yOk.... :O Πήγα το έκανα αναβάθμιση κ μετά απο 2 μήνες πάλι τα ίδια!!!!!!! :mad: Έλεος!!! Πάλι αναβάθμιση πρέπει...? Γτ το κάνει αυτο?? :worry: Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει...?? :(
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Cloud.

Αυτο που μπορω να φανταστω ειναι καποια "κακη" εφαρμογη που μπορει να ξαναεγκατεστησες. Ισως καποια παλια σπασμενη της Psiloc. Εχουν στειλει πολυ κοσμο στα Nokia services!

Όταν κουραστείς να κάθεσαι, σήκω.

Όταν κουραστείς να στέκεσαι, τρέξε.

Όταν κουραστείς να τρέχεις, σταμάτα...... στο κάτω-κάτω, σκάσε και κολύμπα

Link to comment
Share on other sites

Thanx guys... Οπότε πρέπει να κάνω αναβάθμιση δν γίνεται αλλιώς... Η πλάκα πια είναι... Οτι στην Nokia Club είναι "λαδέμπορες"... :mad: Αν το ξαναπάω θα μου πούν τα κλασσικα... Καθαρισμός πλακέτας, Format(ΝΑΙ λοιπον χρεώνουν κ το format... Αφου με την αναβάθμιση σβήνονται όλα!! :wacko: ) Τέσπα...Θα αναγκαστώ να βρώ πάλι ενα μαγαζί για την αναβάθμιση γτ σε αυτό που το πήγα την πρπηγούμενη φορα έχει prob με το pc...ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ στην Nokia... Sorry για την έκφραση "λαδέμπορες" αλλα δν μπορώ να τους χαρακτηρίσω αλλίως όταν προσπαθουν να βγάλουν λεφτά απο παντου... :mad: Thanx stelar & lovehacker για το info about psiloc i ll have it in mind... ;) για να μην σκάω άλλα 15άρια σε κανα 2μηνο πάλι... :O

 

 

Α και κάποιος mod να αλλάξει την ώρα... :O Διορθώστε με αν κάνω λάθος...

edited by nervous: Απο τις ρυθμισεις του φορουμ ,βαλε χειμερινη ωρα :O

 

Edit: Ok thanx... My mistake :O

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

lovehacker, κι εγω χρειαστηκα θυμαμαι αναβαθμιση. Απο τοτε αν μπορω να κανω την δουλεια μου με αλλες εφαρμογες, αποφευγω την psiloc.

 

Cloud, οσο για το service, αλλου ειναι αχρηστοι και ασχετοι, αλλου ειναι αντιπαθητικοι και αγενεις και αλλου ειναι και απατεωνες που σε χρεωνουν χωρις λογο. Καποιοι ειναι σωστοι. Εγω ειχα παει στο υποκαταστημα Συγγρου, ζητησα αναβαθμιση και τα προβληματα λυθηκαν. Και στην Γ' Σεπτεμβριου ηταν οκ, ηταν ενα παιδι το οποιο εκανε στο μισαωρο ενω περιμενες ο,τι του ζητουσες.

 

(Για την ωρα, εχεις δικιο, πρεπει να αλλαξει)

edited by nervous: Απο τις ρυθμισεις του φορουμ ,βαλε χειμερινη ωρα :O

edited by stelar: ok nervous το εκανα, ηταν στο αυτοματο και περιμενα οτι θα γινει μονο του :whistle: :X :D

Όταν κουραστείς να κάθεσαι, σήκω.

Όταν κουραστείς να στέκεσαι, τρέξε.

Όταν κουραστείς να τρέχεις, σταμάτα...... στο κάτω-κάτω, σκάσε και κολύμπα

Link to comment
Share on other sites

Hi παίδες.... Έχω ένα 3650...το οποίο μου έβγάλε 4 φορές Nokia και το τηλέφωνο yOk.... :O Πήγα το έκανα αναβάθμιση κ μετά απο 2 μήνες πάλι τα ίδια!!!!!!! :mad: Έλεος!!! Πάλι αναβάθμιση πρέπει...? Γτ το κάνει αυτο?? :worry: Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει...?? :(

:w00t: ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΦΟΡΜΑΤ ΣΤΟ ΤΗΛ ΑΛΛΑ ΦΟΡΜΑΤ.ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΤΑ.ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΤΑΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΟΠΩΣ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ.ΑΝ ΚΑΝΑΤΕ ΦΟΡΜΑΤ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΦΟΡΜΑΤ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΣΤΟ ΤΗΛ.ΟΔΗΓΙΕΣ:ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΤΟΥ ΤΗΛ ΓΡΑΦΟΥΜΕ *#7370#

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/76289a_km-thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα pafi ειναι οτι για να χρησιμοποιησεις τον κωδικο πρεπει το κινητο να εκκινήσει και να ειναι στην αναμονη. Στην συγκεκριμενη περιπτωση ομως δυστυχως δεν μπορει να μπει ουτε στην αναμονη. Το ειχα παθει κι εγω απο καποιες εφαρμογες της psiloc παλιοτερα. Οταν πατας το power on απλα αναβει η οθονη δειχνει το λογοτυπο της νοκια , 3-4 φορες επαναλαμβανει το ιδιο και μετα απο καποια δευτερολεπτα σβηνει χωρις να μπει σε αναμονη.

Όταν κουραστείς να κάθεσαι, σήκω.

Όταν κουραστείς να στέκεσαι, τρέξε.

Όταν κουραστείς να τρέχεις, σταμάτα...... στο κάτω-κάτω, σκάσε και κολύμπα

Link to comment
Share on other sites

:w00t: ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΦΟΡΜΑΤ ΣΤΟ ΤΗΛ ΑΛΛΑ ΦΟΡΜΑΤ.ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΤΑ.ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΤΑΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΟΠΩΣ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ.ΑΝ ΚΑΝΑΤΕ ΦΟΡΜΑΤ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΦΟΡΜΑΤ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΣΤΟ ΤΗΛ.ΟΔΗΓΙΕΣ:ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΤΟΥ ΤΗΛ ΓΡΑΦΟΥΜΕ *#7370#

 

Thanx για το ενδιαφέρον pafi :) αλλα έχω πάθει αυτό που είπε κ ο stelar... Το τηλέφωνο βγάζει 4 φορές Nokia και μετά σβήνει...Οπότε δν γίνεται να χρησιμοποιήσω τον κωδικο αυτό ;) Thanx πάντως!! :O

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος ποιο prog υπάρχει το οποίο μπορείς να χρησιμοποιησεις την σύνδεση του Η/Υ ώστε να μπεί το κιν. στο Internet? ;) Και κάτι άλλο σε κάποιο άλλο topic είδα πως το 3650 παίρνει 1Gb Memory Card, γίνεται σε όλα τα Nokia 3650 ή πρέπει να υπάρχει συγκεκριμένο firmare? :O
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο σε κάποιο άλλο topic είδα πως το 3650 παίρνει 1Gb Memory Card, γίνεται σε όλα τα Nokia 3650 ή πρέπει να υπάρχει συγκεκριμένο firmare? :O

 

Οι αρχικες εκδοσεις λογισμικου ειχαν προβλημα και με 250ΜΒ καρτα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...