Jump to content

[Επίσημο] Νokia 3650


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον lefty-x

 

Hey peeps. Μια ερώτηση σχετικά με τον Real Player...

 

Τι ρυθμίσεις χρειάζονται για να δω streaming video; Έχω δοκιμάσει κάποια links αλλά μου βγάζει κάθε φορά "Unable to connect to server".

Δοκιμάζω πχ τα video που υπάρχουν στο site της Real Networks από το default bookmark "Media Guide", με τη σύνδεση GPRS του MycosmosView, αλλά δε συνδέεται.

Δεν έχω και πολύ χρόνο να το ψάχνω, γι' αυτό αν ξέρετε κάτι, please ενημερώστε.

 

Cheers!

 

Χρειάζεσαι Internet (over GPRS) και όχι WAP over GPRS που δίνει το MyCosmosView. Αν έχεις κάρτα, την πάτησες. Αν έχεις συμβόλαιο, απαιτείται επιπλέον πάγιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hello everybody!!! :) :)

Τι κάνετε;;

Εύχομαι να είστε όλοι καλά, μιάς και η χαρά μου σήμερα είναι μεγάλη που <<επιτέλους>> βρήκα το Unwired... ( διαφορετικό βέβαια.. ;) )

 

Αυτό είναι το πρώτο μου post στο myPhone.gr - unwired revolution, και αναρωτιέμαι αν στα Χανιά μπορούν να μου αναβαθμήσουν το 3650 μου στην 3.16.

Αν κάποιος έχει πάει για αναβάθμηση, please let me know!! :)

Thanks, και με γεια το καινούριο Unwired , αν και καθυστερημένα! :o :o

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να περάσω τις επαφές και το ημερολόγιο στην κάρτα μνήμης?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον bbbb

 

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να περάσω τις επαφές και το ημερολόγιο στην κάρτα μνήμης?

 

 

Kalhspera an apla ueleis na kaneis backup tis epafes kai to hmerologio mporeis mesa apo to menu Extra sto icon Memory na kaneis backup olou tou thl ara kai twn epafwn.... apo ekeis mporeis na kaneis kai restore....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ρε παιδια... !

Τι ηταν αυτο που περασα χωρις Unwired τοσο καιρο;;;;; !!!! :wacko:

 

Χαρηκα παρα πολυ ποθ σας ξαναβρηκα και ευχομαι τα καλυτερα για το "νεο" site :D

 

Αντε και μια ερωτησουλα για το καλοριζικο της υποθεσης:

Με το nokia btw-2 (ασυρματο handsfree bluetooth) οταν το ενεργοποιω, ολοι οι ηχοι του κινητου ακουγονται μονο απο το ακουστικο και οχι κι απο το τηλεφωνο ! Ξερει κανεις πως μπορω να το κανω να ακουγεται και απο τα δυο;

 

Βρηκα παλι νοημα στην διαδυκτιακη μου ζωη... --myPhone-- :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sadiagraxa

 

Καλημερα ρε παιδια... !

Τι ηταν αυτο που περασα χωρις Unwired τοσο καιρο;;;;; !!!! :wacko:

 

Χαρηκα παρα πολυ ποθ σας ξαναβρηκα και ευχομαι τα καλυτερα για το "νεο" site :D

 

Αντε και μια ερωτησουλα για το καλοριζικο της υποθεσης:

Με το nokia btw-2 (ασυρματο handsfree bluetooth) οταν το ενεργοποιω, ολοι οι ηχοι του κινητου ακουγονται μονο απο το ακουστικο και οχι κι απο το τηλεφωνο ! Ξερει κανεις πως μπορω να το κανω να ακουγεται και απο τα δυο;

 

Βρηκα παλι νοημα στην διαδυκτιακη μου ζωη... --myPhone-- :p

 

Στο μενου ρυθμισεις εξαρτηματα επιλέγεις κειμ/φωνο αντι για ακουστικα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον bbbb

 

Στο μενου ρυθμισεις εξαρτηματα επιλέγεις κειμ/φωνο αντι για ακουστικα.

 

 

Μου λεει "συνδεστε κειμενο-τηλεφωνο" !!!

Να το αφησω ετσι η θα παθει τιποτα; ! :whistle:

 

Ασχετο: Τι ειναι το κειμενο-τηλεφωνο; :worry:

Link to comment
Share on other sites

haris_led :D sadiagraxa καλως ηρθατε :D
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xagios

 

haris_led :o :o καλως sadiagraxa ηρθατε :D

 

 

Ευχαριστουμε ;)

 

Αλλα γιατι το εγραψες ετσι;;; :o

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθειάάάάάάάά... Αγόρασα υπέρυθρες από το Πλαίσιο και δεν τις αναγνωρίζει το Pc... Ήταν μια μάρκα που γράφει MA-620 κτλ... Ξέρετε μήπως από που μπορώ να βρω άλλη μάρκα μήπως και μου το διαβάσει?????????? Τι προτείνετε... Bluetooth ή Υπέρυθρες???
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον tsouf

 

Παιδιά βοήθειάάάάάάάά... Αγόρασα υπέρυθρες από το Πλαίσιο και δεν τις αναγνωρίζει το Pc... Ήταν μια μάρκα που γράφει MA-620 κτλ... Ξέρετε μήπως από που μπορώ να βρω άλλη μάρκα μήπως και μου το διαβάσει?????????? Τι προτείνετε... Bluetooth ή Υπέρυθρες???

 

πΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ σαιτ της mobileaction,na katevaseis drivers,http://www.mobileaction.com

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον tsouf

 

Παιδιά βοήθειάάάάάάάά... Αγόρασα υπέρυθρες από το Πλαίσιο και δεν τις αναγνωρίζει το Pc... Ήταν μια μάρκα που γράφει MA-620 κτλ... Ξέρετε μήπως από που μπορώ να βρω άλλη μάρκα μήπως και μου το διαβάσει?????????? Τι προτείνετε... Bluetooth ή Υπέρυθρες???

 

bluetooth fysika alla exoyn pola problhmata me drivers.h oiperithres aytes poy agorases einai oi kalyteres (milao ek peiras :whistle: )

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από τον argi_7

 

bluetooth fysika alla exoyn pola problhmata me drivers.h oiperithres aytes poy agorases einai oi kalyteres (milao ek peiras :whistle: )

 

ακριβως ετσι ειναι.εμενα μου δουλευουνε μια χαρα οι υπερυθρες.
Link to comment
Share on other sites

Geia xara

Exw ena 3650 agorasa seiriakes ypery8res tis exw egkatasthsei kanonika sto pc alla h rimades den blepoyn to kinhto me tipota ti mporei na ftaiei bre paidia? :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι... Η MA620usb ειναι η καλυτερη συσκευη υπερυθρων που υπαρχει μεχρι στιγμης για κινητα...

 

Πρεπει ομως πρωτα να βαλεις τους drivers και μετα να βαλεις την συσκευη στην θυρα usb, αν εχεις win98 θα σου ζητησει και το cd...

Link to comment
Share on other sites

Κατάργησε το και ξανα βαλ'το ακολουθοντα τις οδηγιες.Μαζί δεν σου δωσανε και ενα cd.Μεσα εκεί έχει ένα πρόγραμμα sis.Κανε εγκατάσταση στο κινητο σου αυτο το αρχείο.Και μετα πηγαινε στο πρόγραμμα που έχεις κανει εγκατασταση στον υπολογιστη σου και ταυτοχρονα ανοιξε το προγραμμα του κινητου.Maagent λεγεται.Και όταν το αναγνωρίσει από εκεί και πέρα θα μπορείς να στέλνεις τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ (ο βλάκας) πρώτα έβαλα την συσκευή και μετά το Cd... Τώρα τι να κάνω??? Να σβήσω τους drivers και να τους ξαναπεράσω??? Έχω πράγματι win98.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sadiagraxa

 

Μου λεει "συνδεστε κειμενο-τηλεφωνο" !!!

Να το αφησω ετσι η θα παθει τιποτα; ! :whistle:

 

Ασχετο: Τι ειναι το κειμενο-τηλεφωνο; :worry:

 

Φίλε έχω ένα απλό handsfree με ραδιοφωνάκι και όταν το συνδέω ο ήχος κλήσης ακούγεται χαμηλά.Βάζοντας όμως ως αξεσουάρ το κειμ/φωνο ό ήχος ακούγεται κανονικά από το τηλ και δεν αντιμετωπίζω προβλήματα σταθερότητας ή άλλα κολλήματα.

Τέσπα δεν ξέρω τι είναι το κειμενοτηλέφωνο αλλά αφού με βολεύει δεν ενδιαφέρει κιόλας. :rolleyes:

Εγώ (ο βλάκας) πρώτα έβαλα την συσκευή και μετά το Cd... Τώρα τι να κάνω??? Να σβήσω τους drivers και να τους ξαναπεράσω??? Έχω πράγματι win98.

Φίλε την πάτησα και εγώ όπως και εσύ.Η λύση είναι να τα σβήσεις όλους τους drivers και να τους ξαναπεράσεις και αφού τους εγκαταστήσεις να συνδέσεις την συσκευή.

Από που μπορώ να κατεβάσω πρόγραμμα για υπερυθρες?Έχω αλλά ψάχνω για κάτι καλύτερο

Τι πρόγραμμα ψάχνεις?Αφού όποιο αρχείο θέλεις να στείλεις στο κινητό κάνεις δεξί κλικ και αποστολή αποδέκτης υπερύθρων.Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι πιο εύχρηστο.Τώρα αν θέλεις να κάνεις μαζική αποστολή εικόνων από το pc στο κινητό και αντίστροφα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Pc suite.

Link to comment
Share on other sites

paidia poio bluetooth na parw>>>>>???????

http://www.fuelcell.gr

Ιστιοσελίδα εκπαιδευτικού περιεχομένου για τα Fuel Cells η μόνη στα ελληνικά!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω "bbbb" για την πληροφορια... Οντως, ασχετα με το τι ειναι το κειμενοτηλεφωνο η "πατεντα" δουλεψε !!! :cool:

 

Προς "tsouf":

Απεγκατεστησε ολους τους drivers που εχεις βαλει για τις υπερηθρες και ξεκινα απο την αρχη και παλι... Σου προτεινω να κανεις uninstall και ολες τις εφαρμογες που εβαλες οπως το PC Suite.

 

Βαλε το cd τις MA620usb και εγκατεστησε τους drivers και θα κανει restart. Μετα το restart θα σου ζητησει το cd των windows που ελπιζω να το εχεις !

Ισως χρειαστει να κανεις explore το cd της MA620 για να κανεις extract ενα αρχειο που χρειαζεται κατα την εγκατασταση...

 

Ελπιζω να μην συναντησεις προβληματα κατα την εγκατασταση αλλα αν "μη κακο" την "παθεις" στειλε pm η postαρε για να σε βοηθησω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την sadiagraxa

Ευχαριστω "bbbb" για την πληροφορια... Οντως, ασχετα με το τι ειναι το κειμενοτηλεφωνο η "πατεντα" δουλεψε !!! :cool:

 

Προς "tsouf":

Απεγκατεστησε ολους τους drivers που εχεις βαλει για τις υπερηθρες και ξεκινα απο την αρχη και παλι... Σου προτεινω να κανεις uninstall και ολες τις εφαρμογες που εβαλες οπως το PC Suite.

 

Βαλε το cd τις MA620usb και εγκατεστησε τους drivers και θα κανει restart. Μετα το restart θα σου ζητησει το cd των windows που ελπιζω να το εχεις !

Ισως χρειαστει να κανεις explore το cd της MA620 για να κανεις extract ενα αρχειο που χρειαζεται κατα την εγκατασταση...

 

Ελπιζω να μην συναντησεις προβληματα κατα την εγκατασταση αλλα αν "μη κακο" την "παθεις" στειλε pm η postαρε για να σε βοηθησω... ;)

 

To cd twn windows sto zita mono sta 95/98/2000/me.Sta xp den zita cd twn windows.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...