Jump to content

Jaga phones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τίς απαντήσεις σας βρε σαίνια.

Ναι όλα καλά στην ΤV και βγάινει και στον projector όπως τα διαφορα βίντεο.Γράφει στο μάτι της φώτο 12,1 megapixel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αλλά αμα θέλω το πιστεύω αφού εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τα 12 από τα 10 ή τα 8 κ.λπ

Εχει φλάς.Πως ανείγει το Α-GPS?????εστω και αν χρεώνει καλό θα είναι να το ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την απάντησή σας

Ναι όλα καλά με την TV και με τον projector που βγάζει στον αέρα οτι έχει στην οθόνη του κινητού.TV, εφαρμογές,βίντεο,ιντερνετ κ.λ.π

Εχει και φλάς.Στο μάτι της πίσω κάμερας γράφει 12,1 megapixell!!!!!!!

Αλλά εγω δεν μπορώ να ξερω ούτε εάν είναι 10 ή 8 ή πιο χαμηλά.

Πως ανοίγει το A-GPS???? Εστω και αν χρεώνει ίσως χρειαστεί

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ευχαριστώ για την απάντησή σας

Ναι όλα καλά με την TV και με τον projector που βγάζει στον αέρα οτι έχει στην οθόνη του κινητού.TV, εφαρμογές,βίντεο,ιντερνετ κ.λ.π

Εχει και φλάς.Στο μάτι της πίσω κάμερας γράφει 12,1 megapixell!!!!!!!

Αλλά εγω δεν μπορώ να ξερω ούτε εάν είναι 10 ή 8 ή πιο χαμηλά.

Πως ανοίγει το A-GPS???? Εστω και αν χρεώνει ίσως χρειαστεί

 

ποσο το πηρες και απο που δεν το βρηκα πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

λοιπόν το πηρα απο την εταιρεία Jaga.Μου είπαν οτι έχουν μόνο 7 σε όλη την Ελλάδα.

Το πρώτο προβλημα μου βγήκε τώρα με το μικρόφωνο.Σε ένα μήνα τιλττττττ

Το έσειλα να δούμε τι θα απαντήσουν.Τηλεφωνικά όλα καλά λενε.Θα το επισκευάσουν κλπ

Θα δούμε............

Link to comment
Share on other sites

πέρασε μια βδομάδα και ακόμα κανένα νέο για την επισκευή απο την Jaga για το μικρόφωνο του V 50 Projector.
Link to comment
Share on other sites

JAGA V 30 DT

 

http://www.jagamobile.com/image.php?object_type=product&image_id=1452

 

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΕ ΔΕΚΤΗ TV, DVB-T, MPEG 4 (H264)

ΚΑΙ 2 ΚΑΡΤΕΣ SIM

 

TV: DVB - T H264 MPEG4

Οθόνη: 2.8’’ LCD – 262.000 χρώματα, Touch Screen

SIM : 2 κάρτες Stand By

ΒΑΝD: 4 BAND – 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

JAVA

FM Radio: Ανοιχτή ακρόαση -3D Ήχος – Αναπαραγωγή και Εγγραφή

Κάρτα Μνήμης: Micro SD έως 4GB

2 Cameras High quality - FLASH

Ασύρματη Επικοινωνία: Bluetooth V 2.0

Mobile Internet: WAP – GPRS- WiFi

MMS: Ναι

RingTone: Ναι

GPRS: Ναι

ΜΡ3-ΜΡ4: Ναι

Διαστάσεις mm: 104.8 x 55 x 12.8

Βάρος gr: 88 gr

Χρόνος Ομιλίας: 2.5 ώρες

Χρόνος Αναμονής: 250 ώρες

__________________________________________________________

JAGA V 50 PROJECTOR

 

http://www.jagamobile.com/image.php?object_type=product&image_id=1451

 

1.Projector- HD 1080P

2.WIFI + JAVA

3. Motion Sensor, dual card dual standby, FM Radio

Frequency: GSM850 / GSM900 / DCS1800/ PCS1900 MHz

Dual SIM card and Dual standby

Support WIFI

Two cameras, 2.0 Mega pixel

FREE TV and FM support

Bluetooth 2.0 support

WAP 2.0 to surf the internet

Loud stereo speaker

1000 pieces name card phone storage

Maximum 16 GB MicroSD(T-Flash) card support

Built-in multimedia player ,

support mp3,mpeg4, 3gp and etc

Support Java and shaking

Camera with flash light

With Facebook, Skype…MAP

Size: 111.8*56.8*18.8

 

Παιδιά, κατ΄ατην προσωπική μου άποψη είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό.

Θέλει λίγο προσοχή, διόττι πολλές εταιρίες κάνουν το εξής τρικ. Δίπλα στη λέξη DVB-T βάζουν κόμμα και μετά λένε mpg4 (H264) και εννοούν ότι το κινητό παίζει τα αρχεία mpg4 και όχι ότι ο αποκωδικοποιητής είναι mpeg4.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κατ΄ατην προσωπική μου άποψη είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό.

Θέλει λίγο προσοχή, διόττι πολλές εταιρίες κάνουν το εξής τρικ. Δίπλα στη λέξη DVB-T βάζουν κόμμα και μετά λένε mpg4 (H264) και εννοούν ότι το κινητό παίζει τα αρχεία mpg4 και όχι ότι ο αποκωδικοποιητής είναι mpeg4.

 

Το έχω ξαναγράψει αλλά μάλλον δεν το είδες.Το V30 DT είναι ένα κινητό που ΘΑ βγει κάποια στιγμή μέσα στους επόμενους μήνες σύμφωνα με την Jaga.Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει αυτό το κινητό

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Για το V 50 projector που γνωρίζω στην κάμερα γράφει 12,1 mega pixels!!!!!!!!!

Απίστευτο αφου στο μενού της κάμερας έχει την ανώτερη επιλογή 1 mega pixels?????????Καλό εεε

Τώρα από εφαρμογές σε MAUI software???????

μόνο σε JAVA

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος σε πια μορφή ΜΡ4 πρέπει να τροποποιώ τα βίντεο?

ΜΡ4 σε ΑVI δεν το παίζει

ΜΡ4 σε Η264 αδύνατον

Σε 3GP κανένα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος σε πια μορφή ΜΡ4 πρέπει να τροποποιώ τα βίντεο?

ΜΡ4 σε ΑVI δεν το παίζει

ΜΡ4 σε Η264 αδύνατον

Σε 3GP κανένα προβλημα

και mp4 παιζει απλος πρεπει να μιωσεις την αναλυση ετσι ωστε να ταιριαζει με την αναλυση της οθονης του κινητου!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Αραγε πόσες μέρες χρειάζωντε στο service στην Jaga για να το επισκευάσουν??

Εχουν περάση 10.

 

Τελικά τι έγινε ;

Επισκευάστηκε ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μηπως μπορειτε να μου πειτε το Jaga V30 J Dream με ποιο αλλο κινητο ειναι παρομοιο οσον αφορα εφαρμογες και παιχνιδια;;;;
Link to comment
Share on other sites

οι καρτες σιμ στο jaga πως τις επιλεγεις ποια απο τις δυο,πχ οταν θες να στειλεις μηνυμα ή να παρεις τηλ???Πχ στο σαμσουνγ που εχω εχει κουμπακι στα πλαγια και διαλεγεις σιμ1 και σιμ2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΤΟ JAGA V30J DREAM IKANOPOIHMENOS EIMAI AN KAI ΑΠΟ ΣΗΜΑ ......

ΕΚΑΝΑ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ

WIFI ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΝΟΥ.ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ???????

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Θα σε παρακαλούσα να μην γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Είμαι νέο μέλος και είναι το πρώτο μου post γι αυτό δεν ξέρω αν αυτό που θα γράψω είναι για αυτήν την κατηγορία. Αγόρασα πρόσφατα το κινητό jaga V30 g dream που έχει wifi.Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν υποστηρίζει flash videos και δεν μπορώ να δω video από το youtube και άλλα site.Μπορεί κανείς να μου δώσει καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=255141 υπάρχει συζήτηση για όλα τα τηλέφωνα της jaga, επίσης αν θυμάμαι καλά το θέμα για το youtube έχει απαντηθεί πολλές φορές στο θέμα που αναλύουν το k599 clone. Δυστυχώς δεν θυμάμαι πώς ακριβώς μπορείς να δεις βιντεάκια στο youtube αλλά νομίζω ότι μια αναζήτηση σε αυτά τα δύο θέματα θα σε βοηθήσει πολύ.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Ίσως κάνω βλακώδης ερώτηση αλλά μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να περαστούν επαφές σε jaga κινητό χωρίς να κοπούν λόγω λιγοστών χαρακτήρων στα ελληνικά;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γεια σας παιδιά. Εγώ πήρα το Jaga V30 J Dream. Αυτό που δεν έχω καταφέρει είναι να προσθέσω νέα παιχνίδια. Μάλλον κατα ακρίβεια τα προσθέτω, αλλά δεν παίζουν με το touch screen. Είναι καμία ρύθμιση ή τα συγκεκριμένα παιχνίδια δεν παίζουν με touch screen?

 

 

EDIT

Άκυρο παιδιά, ρύθμιση ήταν και την βρήκα.

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.Εχω και εγω το Jaga V30 J Dream περιπου απο τις 18/7/2010.Το μονο προβλημα που ειχα ητανμε το καλωδιο του φορτιστη αλλα το αλλαξα στην εγγυηση (στρ.καλλαρη).Το μονο που δεν έχω καταφέρει είναι να προσθέσω νέα παιχνίδια.Αν ειχες την καλοσυνη συναδελφε "jagaμαγκα"να μου επισημανεις τα sites μετα οποια καταβασες τα παιχνίδια.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω μια απορία για ένα V30A που έχει ένας φίλος.Δεν έχει manual και δεν μπόρεσα να το βρω με αναζήτηση.Πόση είναι η εσωτερική μνήμη που έχει(100 kb που δείχνει η συσκευή; ) ,μιλώντας πάντα για την δυνατότητα αποθήκευσης mms και μέχρι πόσα μπορούν να αποθηκευτούν;Να σημειώσω επίσης πως αυτή την στιγμή ενώ δείχνει ότι η μνήμη είναι άδεια βγαίνει μήνυμα μνήμη πλήρης και δεν μπορεί να ανοίξει multimedia μήνυμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ίσως κάνω βλακώδης ερώτηση αλλά μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να περαστούν επαφές σε jaga κινητό χωρίς να κοπούν λόγω λιγοστών χαρακτήρων στα ελληνικά;

Τουλαχιστον στο v30j dream που πηρα ειχα και εγω το ιδιο προβλημα.Ομως αν οι παλιες επαφες ειναι στην sim τις διαβαζει οσα γραμματα και να εχει.Το προβλημα ειναι οταν προσθετεις καινουργιες που παιρνει μονο λιγα γραμματα.Αν δεν βαριεσαι βαζεις την sim σε αλλο κινητο γραφεις τις νεες επαφες με πιο πολλα γραμματα και την ξαναβαζεις πισω!!

Για τα παιχνιδια που απο οτι βλεπω(και απ'οτι ειπαν και στην αντιπροσωπεια)δεν παιρνει .jar μπορουμε να κανουμε τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Τι γίνεται ρε παιδιά με τους φορτιστές σε αυτά τα κινητά; Έχω δύο συσκευές και σε κανένα από τα δύο δεν δουλεύουν. Ενώ όλα πήγαιναν ρολόι ξαφνικά άρχισαν να μην αντιδρούν. Άλλαξα μπρίζα και δούλευαν. Μετά απο λίγο πάλι τα ίδια. Τώρα δεν δουλέυουν καθόλου. Έχει δεί κανείς τιποτα παρόμοιο?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

KALHΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΗΡΑ ΤΟ V30X ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΙΜ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΝΟΚΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ 1 ΚΟΣΜΟΤΕ 1 ΓΟΥΙΝΤ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ 1122

 

[Απαγορεύεται η γραφή με αποκλειστική χρήση κεφαλαίων χαρακτήρων. Επόμενα μηνύματα θα διαγράφονται χωρίς ειδοποίηση.]

Edited by thief
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...