Jump to content

Jaga phones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά. Εγώ πήρα το Jaga V30 J Dream. Αυτό που δεν έχω καταφέρει είναι να προσθέσω νέα παιχνίδια. Μάλλον κατα ακρίβεια τα προσθέτω, αλλά δεν παίζουν με το touch screen. Είναι καμία ρύθμιση ή τα συγκεκριμένα παιχνίδια δεν παίζουν με touch screen?

 

 

EDIT

Άκυρο παιδιά, ρύθμιση ήταν και την βρήκα.

Edited by FouManTsou
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πηρα προχτες το jaga v 78 b και το ραδιοφωνο του δεν παιζει ειναι για δωρο.Ξερει κανεις τι φταιει?Εχω και το jaga v 30 a και το jaga v 30 j dream και πεζουν κανονικα στη περιοχη μου
Link to comment
Share on other sites

πηρα προχτες το jaga v 78 b και το ραδιοφωνο του δεν παιζει ειναι για δωρο.Ξερει κανεις τι φταιει?Εχω και το jaga v 30 a και το jaga v 30 j dream και πεζουν κανονικα στη περιοχη μου

μαλλον ειναι ελατωματικο,καλητερα να απευθυνθεις απο εκει που το αγωρασες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σε όλους,

μόλις απέκτησα και εγω ένα jaga v30 j dream και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Το μόνο πρόβλημα είναι οτι δεν μπορώ να κάνω μαζική διαγραφή στις επαφές παρα μόνο μια προς μια.Μήπως ξέρει κανένας κάποια λύση?

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

πατας το κουμπι που ανοιγει το κινητο μια φορα

φιλε μηπως μπορεισ να βοηθησεις?Εχω το jaga v30a υπαρχει ρυθμιση για μεγαλυτερα γραμματα στην γραφη μυνηματων!!!! ειναι πολυ μικρα και δυσκολη η γραφη μονο με την γραφιδα!!!

Link to comment
Share on other sites

πηρα προχτες το jaga v 78 b και το ραδιοφωνο του δεν παιζει ειναι για δωρο.Ξερει κανεις τι φταιει?Εχω και το jaga v 30 a και το jaga v 30 j dream και πεζουν κανονικα στη περιοχη μου

 

φιλε μου μηπως σου ειναι ευκολο να δεις στο βιβλιαρακι του τι δεικτη ακτινοβολιας (sar) εχει?γιατι θελω να το αγορασω.ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

2 νεες προτασεις απο jaga.

 

V30 DT με wifi, αναλογικη και ψηφιακη TV με MPEG4!!

http://www.jagamobile.com/index.php?target=products&product_id=29803

 

V50 Projector με wifi, TV και Προτζεκτορα HD 1080p.

http://www.jagamobile.com/index.php?target=products&product_id=29802

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω jagav30 a glow με2 sim καρτες αλλα δεν μορω να βρω πως θα κανω την αλλαγη για να παιρνω τηλ και απο της δυο,
Link to comment
Share on other sites

πας ρυθμισεις, dual sim settings, κλικαρεις dual sim open, προαιρεση και αποθηκευση.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ......ΑΛΛΑ ΣΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ daul-sim settings ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ daul-sim open αλλα μου βγαζει μονο daul-sim mode και ακομα δεν μου επιτρεπει καμια αλλη ριθμισει.ΑΝ ΚΣΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ??ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΧΟΜΑΙ ΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ SMS ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΝΟΥΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΧΟ ΣΤΟ ΚΗΝΙΤΟ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΑΛΛΑΖΩ ΤΗ SIM ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΑΠΟ ΟΠΙΑ ΘΕΛΩ .

Edited by robinio
ΓΓΗΞΗ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

παιχνιδια για το jaga v30 j Dream που μπορω να βρω?

και πως γινονται εγκατασταση?

ευχαριστω

:)

http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμ να δουμε βιντεο μεσω youtube σε αυτα τα κινητα η σε διαφορα κινεζικα!αναλυτικα καποιος γιατι εχω δοκιμασει τα παντα!
Link to comment
Share on other sites

JAGA V 30 DT

 

http://www.jagamobile.com/image.php?object_type=product&image_id=1452

 

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΕ ΔΕΚΤΗ TV, DVB-T, MPEG 4 (H264)

ΚΑΙ 2 ΚΑΡΤΕΣ SIM

 

TV: DVB - T H264 MPEG4

Οθόνη: 2.8’’ LCD – 262.000 χρώματα, Touch Screen

SIM : 2 κάρτες Stand By

ΒΑΝD: 4 BAND – 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

JAVA

FM Radio: Ανοιχτή ακρόαση -3D Ήχος – Αναπαραγωγή και Εγγραφή

Κάρτα Μνήμης: Micro SD έως 4GB

2 Cameras High quality - FLASH

Ασύρματη Επικοινωνία: Bluetooth V 2.0

Mobile Internet: WAP – GPRS- WiFi

MMS: Ναι

RingTone: Ναι

GPRS: Ναι

ΜΡ3-ΜΡ4: Ναι

Διαστάσεις mm: 104.8 x 55 x 12.8

Βάρος gr: 88 gr

Χρόνος Ομιλίας: 2.5 ώρες

Χρόνος Αναμονής: 250 ώρες

__________________________________________________________

JAGA V 50 PROJECTOR

 

http://www.jagamobile.com/image.php?object_type=product&image_id=1451

 

1.Projector- HD 1080P

2.WIFI + JAVA

3. Motion Sensor, dual card dual standby, FM Radio

Frequency: GSM850 / GSM900 / DCS1800/ PCS1900 MHz

Dual SIM card and Dual standby

Support WIFI

Two cameras, 2.0 Mega pixel

FREE TV and FM support

Bluetooth 2.0 support

WAP 2.0 to surf the internet

Loud stereo speaker

1000 pieces name card phone storage

Maximum 16 GB MicroSD(T-Flash) card support

Built-in multimedia player ,

support mp3,mpeg4, 3gp and etc

Support Java and shaking

Camera with flash light

With Facebook, Skype…MAP

Size: 111.8*56.8*18.8

Link to comment
Share on other sites

Ωραία μας τα λέει η Jaga,βέβαια δεν υπάρχει διαθέσιμο ακόμα,απ ότι λένε μάλλον από Σεπτέμβρη θα το έχουν. Μέχρι τότε απλά να υποθέσουμε ότι το κινητό με τον ψηφιακό δεκτή με mpeg4 είναι απλά στην φαντασία των ανθρώπων της εταιρίας

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, ενδιαφέρομαι κι εγώ για ένα dual sim κινητό. Πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα WIND, και δοκίμασα το JAGA V30 J Dream.

 

Καλό φαίνεται, αλλά διαπίστωσα οτι δεν στέλνει SMS με Ελληνικούς χαρακτήρες. Έψαξα αρκετά στις ρυθμίσεις μήπως είναι ενεργοποιημένο το unicode, αλλά δεν κατάφερα κάτι. Όταν πατήσεις κάποια γράμματα (οχι όλα), τότε πέφτει ο μετρητής από 160 σε 67 χαρακτήρες. Έχει κανείς καμία ιδέα? Είναι θέμα ρύθμισης ή αναβάθμισης ή δεν στέλνει με τίποτα 160 με ελληνικά?

 

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο Samsung B5722 που έχει και 3.2mp camera, αλλά δεν έχει τηλεόραση και wifi είναι όμως πιο αξιόπιστο και λογικά θα στέλνει 160 χαρακτήρες. Τι μου προτείνετε? Από τιμή το JAGA έχει 202 και το Samsung 211, δηλαδή στα ίδια παίζουν....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ενδιαφέρομαι κι εγώ για ένα dual sim κινητό. Πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα WIND, και δοκίμασα το JAGA V30 J Dream.

 

Καλό φαίνεται, αλλά διαπίστωσα οτι δεν στέλνει SMS με Ελληνικούς χαρακτήρες. Έψαξα αρκετά στις ρυθμίσεις μήπως είναι ενεργοποιημένο το unicode, αλλά δεν κατάφερα κάτι. Όταν πατήσεις κάποια γράμματα (οχι όλα), τότε πέφτει ο μετρητής από 160 σε 67 χαρακτήρες. Έχει κανείς καμία ιδέα? Είναι θέμα ρύθμισης ή αναβάθμισης ή δεν στέλνει με τίποτα 160 με ελληνικά?

 

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο Samsung B5722 που έχει και 3.2mp camera, αλλά δεν έχει τηλεόραση και wifi είναι όμως πιο αξιόπιστο και λογικά θα στέλνει 160 χαρακτήρες. Τι μου προτείνετε? Από τιμή το JAGA έχει 202 και το Samsung 211, δηλαδή στα ίδια παίζουν....

 

Στελνει με ελληνικους χαρακτηρες!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να ξέρετε η Jaga δεν είναι διεθνής εταιριά, δεν είναι καν εταιρία. Είναι ένα όνομα που σκαρφίστηκε κάποιος Έλληνας ειδαγωγέας για τις κινεζούρες του ώστε να δημιουργείται η ψευδαίσθηση ενός bandname.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να ξέρετε η Jaga δεν είναι διεθνής εταιριά, δεν είναι καν εταιρία. Είναι ένα όνομα που σκαρφίστηκε κάποιος Έλληνας ειδαγωγέας για τις κινεζούρες του ώστε να δημιουργείται η ψευδαίσθηση ενός bandname.

 

Δηλαδή τι πρέπει να έχει για να είναι εταιρία;Έχει δηλωμένη έδρα,ελληνικό ΑΦΜ,πληρώνει φόρους στο κράτος κανονικά και διεξάγει μια νόμιμη επιχείρηση.Από πότε είναι μεμπτό μια εταιρία να δημιουργεί το δικό της brandname και με αυτό να εισάγει τα προιόντα της;

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Στελνει με ελληνικους χαρακτηρες!!!

 

Ναι αλλά όχι 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα, αλλά 67!!!

 

Τελικά κατέληξα στο SAMSUNG D980, Dual SIM με 5mp camera με autofocus και flash.

 

Δεν αντέχεται και τρίτη απόπειρα σε Κινέζικο, που θα καταλήξει στο συρτάρι....

Edited by DxL
Link to comment
Share on other sites

παιδια αγόρασα το jaga v 50 projector.Καλλό δείχωει αλλά........

ΜΜΣ??????πως στλελνει???Βίντεο-κλήση????Πως κάνει???????

Ούτε βιβλιαράκι οδηγιών μου στείλανε ........Σαν ΤΩ και σαν Προτζέκτορας είναι πολλύ καλό αλλά σας τηλέφωνο χάνει.Κάτι λένε για Α-GPS τί να είναι αυτό πάλι

Βοήθειαααααα ακούει κανείς να ξεμπλεχτώ από εδώ μέσααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με γεια το νέο κινητό.

Αν μπορείς διόρθωσε λίγο το μήνυμα σου να βγάζει νόημα.

Για ελληνικό manual απευθύνσου στην Jaga να σου δώσει.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

παιδια αγόρασα το jaga v 50 projector.Καλλό δείχωει αλλά........

ΜΜΣ??????πως στλελνει???Βίντεο-κλήση????Πως κάνει???????

Ούτε βιβλιαράκι οδηγιών μου στείλανε ........Σαν ΤΩ και σαν Προτζέκτορας είναι πολλύ καλό αλλά σας τηλέφωνο χάνει.Κάτι λένε για Α-GPS τί να είναι αυτό πάλι

Βοήθειαααααα ακούει κανείς να ξεμπλεχτώ από εδώ μέσααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

α\agps ειναι ''gps'' σαν του ΝΟΚΙΑ ας πουμε που για να λειτουργησει θελει συνδεση στο ιντερνετ.. και χρεωνεσαι....

 

 

να σε ρωτησω τωρα... εχει φλας ok...η καμερα και h αναλυση? τραβαει καλα?

πολυ ομορφο φαινεται... ποσο κανει?

h tv ??? φαινεται κατι?

Edited by achisaeL
Link to comment
Share on other sites

παιδια αγόρασα το jaga v 50 projector.Καλλό δείχωει αλλά........

ΜΜΣ??????πως στλελνει???Βίντεο-κλήση????Πως κάνει???????

Ούτε βιβλιαράκι οδηγιών μου στείλανε ........Σαν ΤΩ και σαν Προτζέκτορας είναι πολλύ καλό αλλά σας τηλέφωνο χάνει.Κάτι λένε για Α-GPS τί να είναι αυτό πάλι

Βοήθειαααααα ακούει κανείς να ξεμπλεχτώ από εδώ μέσααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

για μμσ τηλεφωνησε στην εταιρεια,για βιντεοκληση ουτε συζητηση... δεν εχει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...