Jump to content

Acer Liquid


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@batista70

 

Congrats for the review!

 

Since you have the device,could you comment on the audio quality via the headphones? Is it satisfactory?Comparable,possibly,to the iPhone's(3GS)?

 

thanx a lot!

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 249
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@batista70

 

Congrats for the review!

 

Since you have the device,could you comment on the audio quality via the headphones? Is it satisfactory?Comparable,possibly,to the iPhone's(3GS)?

 

thanx a lot!

 

Thanks :)

I'm hearing "Nothing Else Matter" with my headphones in air, very laud and clear, Acer made a wonderful work, and it's only a sample with an early ROM

Link to comment
Share on other sites

πάντως αφείλω να ομολογίσω ότι για αυτά που προσφέρει είναι σε δελεαστική τιμή,

 

έχει μεγαλύτερη οθόνη με μεγαλύτερη ανάλυση από το hero και δυνατότερο επεξεργαστή, αυτό που πιθανό να προβληματίσει είναι η ποιότητα κατασκευής και το ηχείο,

όσο για το android 1.6 θέλω πιστεύω ότι θα το αναβαθμίσει η η acer στο 2.0

Link to comment
Share on other sites

διαθεσιμο και στο expansys

 

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=188154

 

προβληματιζει ομως η απουσια επισημης υποστηριξης στην Ελλαδα :(

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει και εγώ και θα το έχω μάλλον παρασκευή. Ελπίζω να είναι καλές οι επιδόσεις του στον τομέα μουσική. Θα σας γράψω εντυπώσεις όταν το πάρω και παίξω λίγο
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πρώτες εντυπώσεις από το κινητό:

 

Θετικά

1. Καλό form factor

2. Πολύ καλή οθόνη. Το WVGA είναι πραγματικά απίστευτο σε Android.

3. Γρήγορο. Μπορεί ο επεξεργαστής του να είναι underclocked στα 768MHz αλλά ότι κάνεις γίνεται αστραπιαία.

4. Αξιοπρεπής κάμερα και βίντεο (σε σχέση με το Hero τουλάχιστον)

5. Notification led για e-mail. Πολύ βολικό.

6. Δωρεάν το roadsync για συγχρονισμό με exchange.

7. Άψογο video playback με ανάλυση 800x480.

 

Αρνητικά

1. Φθηνά πλαστικά

2. Μου λείπει το Sense...

 

Για μπαταρία είναι νωρίς ακόμα να μιλήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρέπει κάτι να κάνει η acer με την ποιότητα κατασκευής. Τουλάχιστον στις μελλοντικές συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα για τα πλαστικα που αναφερει ο ssarl.

Με το WiFi μου εκανε καποια κολπα μεχρι που χρειαστηκε να αλλαξω SSID στο router και να τον καρφωσω σε G-only mode.

 

Αν και ειναι η πρωτη μου επαφη με Android η συσκευη φενεται να ειναι αψογη.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει κάτι να κάνει η acer με την ποιότητα κατασκευής. Τουλάχιστον στις μελλοντικές συσκευές.

 

συμφωνώ με αυτό αλλά είναι και θέμα κόστους, φαίνεται ότι η πολιτική της acer είναι να θυσιάζει την ποιότητα κατασκευής και να προσφέρει φτηνές συσκευές αλλά με πολύ καλα specs. Πιστεύω ότι θα πάει καλά αφού είναι μόνη συσκευή που προσφέρει android, δυνατό επεξεργαστή και υψηλή ανάλυση οθόνης wvga :)

Link to comment
Share on other sites

H ποιοτητα αναπαραγωγης απο τα ακουστικα πως ειναι?Ικανοποιιτικη?Σε σχεση με αλλες συσκευες?
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

μήπως τα πλαστικά "φαίνονται" φτηνιάρικα επειδή είναι η έκδοση με το άσπρο χρώμα... ;
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πρώτες εντυπώσεις από το κινητό:

 

Για μπαταρία είναι νωρίς ακόμα να μιλήσω.

Είναι και το πιο ενδιαφέρον να μας πεις όταν έχεις εικόνα, μια και ίσως είναι το πιο σημαντικό του μειονέκτημα.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να κάνω τις πρώτες φορτίσεις για να δω πως θα πάει. Μέχρι στιγμής πάντως μου φαίνεται ότι έχει κάποιο θέμα αν έχεις συνέχεια ανοικτό το HSDPA και συγχρονίζεις με Google και Exchange. Σε GPRS τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα.

 

Τα πλαστικά φαίνονται φτηνά αλλά μένει ο χρόνος να δείξει πως συμπεριφέρονται. Στο XPeria για παράδειγμα που φαινόντουσαν καλά μετά από 2-3 βγασίλματα του καπακιού μου έκανε ραγίσματα.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Δείχνει πολύ καλή περίπτωση (αν εξαιρέσεις τα υλικά) ωστόσο με προβληματίζει η Acer ως μάρκα, σε ότι αφορά μελλοντικές αναβαθμίσεις (android 2) κλπ..

 

Η μπαταρία πως πάει;

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα κι εγώ σήμερα, από vnp.gr, είναι σε όλα τέλειο, ακόμα και στην ποιότητα κατασκευής, πολύ καλής ποιότητας υλικά, δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από htc.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το παρέλαβα κι εγώ σήμερα, από vnp.gr, είναι σε όλα τέλειο, ακόμα και στην ποιότητα κατασκευής, πολύ καλής ποιότητας υλικά, δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από htc.

 

Ενδιαφέρον, περιμένουμε νεότερα/review! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ καλό, το έχω κάποιες μέρες τώρα και είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Η οθόνη είναι καταπληκτική και παει πολύ καλά με την 16 γιγα καρτούλα που του έχω βάλει. Τα ακουστικά στην συσκευασία θα μπορούσαν να είναι καλύτερα (θα τα αλλάξω σύντομα με καποια σονυ που έχω βρει). Η μπαταρία είναι μέτρια αλλά δεν μπορώ να πω ακόμα με σιγουριά γιατι είναι νωρίς και το δουλεύω αρκετα. Την ημέρα την βγάζει άνετα πάντως. Από εφαρμογές υπάρχουν πάρα πολλές και δωρεάν στο app store της google. Πολύ γρήγορο στο ιντερνετ (ακόμα πιο γρήγορο και από το netbook μου κάποιες φορές!). ΄Το interface με έχει ικανοποιήσει πάρα πολύ το ίδιο και η απόκριση της capacitive οθόνης.

 

Τα μόνα μειονεκτήματα είναι η έλειψη equalizer σε κάποιο από τα 5! music player που έχω κατεβάσει - ελπίζω να βρω κάτι σύντομα καθώς και τα ελάχιστα κολλήματα που έχει η οθόνη αφής σε 2 συγκεκριμένα σημεία κάτω αριστερά. Φυσικά αυτό μπορεί να ωφείλεται στον λάθος τρόπο τοποθέτησης της απίστευτα σπαστικής ζελατίνας για προστασία οθόνης αλλά δεν είμαι σίγουρος. Σύντομα θα βγει - αν αγοράσω μία θηκούλα για να σιγουρευτώ ότι θα προστατεύεται απο τις γρατσουνιές η υπέροχη οθόνη του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ καλό, το έχω κάποιες μέρες τώρα και είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Η οθόνη είναι καταπληκτική και παει πολύ καλά με την 16 γιγα καρτούλα που του έχω βάλει. Τα ακουστικά στην συσκευασία θα μπορούσαν να είναι καλύτερα (θα τα αλλάξω σύντομα με καποια σονυ που έχω βρει). Η μπαταρία είναι μέτρια αλλά δεν μπορώ να πω ακόμα με σιγουριά γιατι είναι νωρίς και το δουλεύω αρκετα. Την ημέρα την βγάζει άνετα πάντως. Από εφαρμογές υπάρχουν πάρα πολλές και δωρεάν στο app store της google. Πολύ γρήγορο στο ιντερνετ (ακόμα πιο γρήγορο και από το netbook μου κάποιες φορές!). ΄Το interface με έχει ικανοποιήσει πάρα πολύ το ίδιο και η απόκριση της capacitive οθόνης.

 

Τα μόνα μειονεκτήματα είναι η έλειψη equalizer σε κάποιο από τα 5! music player που έχω κατεβάσει - ελπίζω να βρω κάτι σύντομα καθώς και τα ελάχιστα κολλήματα που έχει η οθόνη αφής σε 2 συγκεκριμένα σημεία κάτω αριστερά. Φυσικά αυτό μπορεί να ωφείλεται στον λάθος τρόπο τοποθέτησης της απίστευτα σπαστικής ζελατίνας για προστασία οθόνης αλλά δεν είμαι σίγουρος. Σύντομα θα βγει - αν αγοράσω μία θηκούλα για να σιγουρευτώ ότι θα προστατεύεται απο τις γρατσουνιές η υπέροχη οθόνη του.

ποιοτητα κατασκευης?

ταχυτητα?

interface?

 

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

και root

 

http://android.modaco.com/content/acer-liquid-liquid-modaco-com/297337/14-12-1-4-std-1-1-alt-superboot-rooting-the-liquid/

 

(δειτε και το υπολοιπο forum)

 

πολυ καλη συσκευη περιμενω το κοκκινο (350 expansys)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

(επιτελους...) και επισημα

 

http://mobile.acer.com/phones/liquid/

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Acer Liquid

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...