Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νταξει παιδια ολα καλα με το δικο μου. του εκανα ενα καθαρισμο σε ενα μαγαζι και ειναι ολα μια χαρα. ειχε βραχυκυκλωσει το σημειο του USB και λιγο μεσα στη μπαταρια μου ειπε το παιδι του μαγαζιου, γιαυτο ειχε θεμα με την φορτιση οπως εχει αναφερθει και σε αλλους που τους επεσε σε νερα αλλα τωρα παιζει τζαμι. :D

 

 

αυτο με την αντιστροφη των χρωματων μου εμφανιστηκε και σε μενα δε ξερω πως και ξαφνικα τα ειδα ολα ασπρα. νομιζα οτι ειχε παθει κατι το κινητο και του εκανα format αλλα τωρα ειδα τι ειναι. με ξαφνιασε το ατιμο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο την ωρα που το πηρα να πω την αληθεια το εκανα root γιατι δεν με πειραζε η εγγυηση κι απο τοτε φλασαρα διαφορες ρομς.

 

Αυτη που καθεται καλυτερα ειναι η στοκ 4.4.2.Το κινητο ειναι γρηγορο,χωρις bugs κι απροβληματιστο.

Χειροτερη θεωρω την στοκ 5.0.2.Νομιζω οτι του επεσε βαρια.

 

Αυτη που εχω τωρα και με κρατησε λογω παραμετροποιησης,λογω του οτι διορθωσανε καποια bugs της 5.0.2 ειναι η CM12(5.1.1).Κατι ενδιαμεσο σε ταχυτητα σε συγκριση 4.4.2 και 5.0.2 και χωρις να εχω θεματακια.

Μπαταρια νικητης η 4.4.2 χωρις η 5.1.1 να ειναι μακρια.Απλα με την 4.4.2 επαιξα και με Ampify-Greenify λογω xposed.

Ολες οι δοκιμες εγιναν με clean install,root και ξηλωμα οτι δεν ηθελα απο εφαρμογες.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα αρκετά σχόλια πίσω ότι ένας φίλος είχε ένα πρόβλημα με κάποιο bluetooth. Έχω ήδη ένα plantronics που συνδέεται κανονικα. Θέλω να πάρω όμως και ένα alcatel ot bh50. Θα έχω κάποιο πρόβλημα σύνδεσης με αυτό το κινητό;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Σημερα παρουσιαστηκε το εξης κουφο:Ανοιγω το πρωι το κινητο,ερχεται ενα e-mail,το ανοιγω,το διαβαζω και πριν τελειωσω"σκαει" και,μου "πεταει" ενα μυνημα οτι "για να εμφανιστει η συγκεκριμενη λειτουργια πρεπει να ειναι εγκατεστημενα τα google play services τα οποια λειπουν απο τη συσκευη,θελετε να τα κατεβασετε μπλα μπλα μπλα..." :worry:

Ανοιγω τους λογαριασμους,και ειχε εξαφανιστει το google account. :vava:

Εκανα καθαρισμο προσωρινης μνημης,restart και voila ,ολα οπως πριν!! :what:

Τι κουλο ειναι αυτο αραγε?

Link to comment
Share on other sites

Απο την ωρα που το πηρα να πω την αληθεια το εκανα root γιατι δεν με πειραζε η εγγυηση κι απο τοτε φλασαρα διαφορες ρομς.

 

Αυτη που καθεται καλυτερα ειναι η στοκ 4.4.2.Το κινητο ειναι γρηγορο,χωρις bugs κι απροβληματιστο.

Χειροτερη θεωρω την στοκ 5.0.2.Νομιζω οτι του επεσε βαρια.

 

Αυτη που εχω τωρα και με κρατησε λογω παραμετροποιησης,λογω του οτι διορθωσανε καποια bugs της 5.0.2 ειναι η CM12(5.1.1).Κατι ενδιαμεσο σε ταχυτητα σε συγκριση 4.4.2 και 5.0.2 και χωρις να εχω θεματακια.

Μπαταρια νικητης η 4.4.2 χωρις η 5.1.1 να ειναι μακρια.Απλα με την 4.4.2 επαιξα και με Ampify-Greenify λογω xposed.

Ολες οι δοκιμες εγιναν με clean install,root και ξηλωμα οτι δεν ηθελα απο εφαρμογες.

 

εγω παλι ειμαι πολυ ευχαριστημενος με στοκ 5.0.2 . Τι δεν σου αρεσει σε αυτη την εκδοση? :)

H TAN Η ΕΠΙ ΤΑΣ :whip:
Link to comment
Share on other sites

η cm12(5.1.1) απλα πεταει! καμια σχεση με στοκ 5.0.2 το μονο που λειπει ειναι η μανισια μοτο καμερα....αν μπορουσαμε να την βαλουμε τοτε θα ηταν τελεια
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι ειμαι πολυ ευχαριστημενος με στοκ 5.0.2 . Τι δεν σου αρεσει σε αυτη την εκδοση? :)

 

Σε σχεση με την 4.4.4 και cm12 5.1.1 την θεωρω την πιο αργη.

Φυσικα παντα με τα απαραιτητα wipe data,cache,davlik η εγκατασταση.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να βάλω μια custom Rom Γιατί με την official lolipop το κινητό έχει γίνει τραγικό. Τι καλό κυκλοφορεί που αξίζει να δοκιμάσω;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να φλασάρω μια ρομ, έκανα unlock τον bootloader, έκανα ρουτ το κινητό

μα τώρα βλέπω πως το κινητό δεν αναγνωρίζεται από τη USB για μεταφορά δεδομένων...

Μέσα από τον Bootloader αναγνωρίζεται ως συσκευή.

Αλλά σε κανονική κατάσταση δεν αναγνωρίζεται από τον υπολογιστή, σαν να είναι νεκρό, δηλαδή μόνο φορτίζει...

Καμια λύση;

Δεν βρίσκω κάτι παρόμοιο.

 

Ίδιο πρόβλημα με αυτό

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά όταν το ρουταρα και έκανε επανεκκίνηση, κατέβασα τη ρομ που ήθελα για να την περάσω Και ξαφνικά βλέπω πως ο υπολογιστής Δεν μπορούσε να δει τα περιεχόμενα του κινητού.

Μέσα από τον bootloader αναγνώριζε το κινητό Αλλά πάλι δεν μπορούσα να δω τα περιεχόμενα του. Μόνο φορτίζει απλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω για να βάλω custom recovery Πρέπει να βάλω το αρχείο Μέσα στην sd. Πως θα το κάνω αυτό Τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά όταν το ρουταρα και έκανε επανεκκίνηση, κατέβασα τη ρομ που ήθελα για να την περάσω Και ξαφνικά βλέπω πως ο υπολογιστής Δεν μπορούσε να δει τα περιεχόμενα του κινητού.

Μέσα από τον bootloader αναγνώριζε το κινητό Αλλά πάλι δεν μπορούσα να δω τα περιεχόμενα του. Μόνο φορτίζει απλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω για να βάλω custom recovery Πρέπει να βάλω το αρχείο Μέσα στην sd. Πως θα το κάνω αυτό Τώρα;

Dropbox ή Google drive

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απ'αυτό, θα διορθωθεί αν περάσω μετα την cm? Είναι απαραίτητο να περάσω custom recovery για να φλασαρω ρομ; Ποιο recovery να βάλω; cwm?
Link to comment
Share on other sites

Πέρα απ'αυτό, θα διορθωθεί αν περάσω μετα την cm? Είναι απαραίτητο να περάσω custom recovery για να φλασαρω ρομ; Ποιο recovery να βάλω; cwm?

Για το αν θα διορθωθεί δεν ξέρω αλλά ή custom recovery είναι απαραίτητη για να βάλεις custom rom.

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

εγω το εκανα GPE με την επισημη 5.1 και πραγματικα ειναι αλλο κινητο! η 5.1 ειναι παρα πολυ καλη!

 

Η 4G έκδοση πάντως έχει ήδη αρχίσει να παίρνει τη 5.1 άρα δε νομίζω να αργησουμε και εμείς...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

τελευταια εχω παρατηρησει οτι το chrome γινεται πολυ αργο στην αποκριση γιατι μεχρι να ανοιξει η εφαρμογη και να βγει το πληκτρολογιο περνανε τουλαχιστον 5 δευτεροεπτα.. το χει παρατηρησει κανενας αλλος;
Link to comment
Share on other sites

τελευταια εχω παρατηρησει οτι το chrome γινεται πολυ αργο στην αποκριση γιατι μεχρι να ανοιξει η εφαρμογη και να βγει το πληκτρολογιο περνανε τουλαχιστον 5 δευτεροεπτα.. το χει παρατηρησει κανενας αλλος;

 

Με λολλιποπ εισαι;Γιατι εγω με κιτ κατ δεν μου το κανει

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

εγω το εκανα GPE με την επισημη 5.1 και πραγματικα ειναι αλλο κινητο! η 5.1 ειναι παρα πολυ καλη!

 

Φίλε θέλει διαδικασία να το κάνεις gpe με την 5.1?

Link to comment
Share on other sites

τελευταια εχω παρατηρησει οτι το chrome γινεται πολυ αργο στην αποκριση γιατι μεχρι να ανοιξει η εφαρμογη και να βγει το πληκτρολογιο περνανε τουλαχιστον 5 δευτεροεπτα.. το χει παρατηρησει κανενας αλλος;

 

 

 

ναι και σε μενα το ίδιο. Επίσης το viber όταν εσκαγε αναδιόμενο μηνυμα με lock screen φλάσαρε μέχρι που αναγκάστηκα να βγάλω τη lock screen. Επίσης όποτε θυμάται το κινητό με δείχνει αποσυνδεδεμένο απο το viber με σβυστή οθόνη και όταν την ανοίγω βλέπω οτι είχε κλείσει το wifi. Επίσης π[λέον δεν βλέπω τις ανοιχτές εφαρμογές όλες μαζί παρα μόνο μια μια για να τις κλείσω. και αλλα που δεν μου έρχονται.

Link to comment
Share on other sites

εγω το εκανα GPE με την επισημη 5.1 και πραγματικα ειναι αλλο κινητο! η 5.1 ειναι παρα πολυ καλη!

 

Θέλω κι εγώ να το κάνω αλλά δεν ξέρω μετά πώς ξαναφλασάρω στοκ ρομ αν θέλω να το φέρω σε εργοστασιακή κατάσταση. Αν το κατέχεις μπορείς να γράψεις έναν οδηγό;

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι ειμαι πολυ ευχαριστημενος με στοκ 5.0.2 . Τι δεν σου αρεσει σε αυτη την εκδοση? :)

 

χανει περιοδικα το gps την ωρα της πλοηγησης και δεν παιζει το wifi hot spot... και μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας....

αυτα πιστευω το χαλασαν....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από τη στιγμή που έβαλα το Lollipop, όποτε έχω μήνυμα στο Messenger του Facebook, το notification led μένει συνεχώς αναμμένο, αντί να αναβοσβήνει. Τι λέτε να φταίει;

 

Υ.Γ.: Έχω δοκιμάσει διάφορες ROM, το πρόβλημα είναι σε όλες παρόν.

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

χανει περιοδικα το gps την ωρα της πλοηγησης και δεν παιζει το wifi hot spot... και μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας....

αυτα πιστευω το χαλασαν....

 

Το θέμα με το wifi hotspot είναι γνωστό (αν και νομίζω ότι ένας φίλος έδωσε μια λύση μερικές σελίδες πισω), αυτό με το gps δε το έχω ξανακουσει. Τώρα για τη μπαταρία... Εμένα μου κρατάει περισσότερο από ότι σε kitkat!! Με το κίνδυνο να φανώ γραφικός, θα σου έλεγα να κανείς wipe data & clear partition αν δε τα έχεις κάνει...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...