Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά καλησπέρα,

 

ως νέος κάτοχος moto g θα ήθελα να κάνω μερικές άπλες ερωτήσεις:

1) μπορώ να σβήσω home screens?

2) υπάρχει τρόπος να κάνω εξερεύνηση στα αρχεία του κινητού?να μπω στους φακέλους δλδ, αν ναι που είναι γιατί δεν το βρίσκω...

3) ένα καλό widget για ημερολόγιο? να δείχνει όλο το μήνα και να έχει σημειωμένες τις μέρες που έχω προσθέσει κάτι...

4) και άλλο ένα για καιρό??

 

αυτά για αρχή :p

ευχαριστώ!

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Βάλε Google Now Launcher για τις οθόνες και γενικά είναι καλύτερος. Για το 2ο χρειάζεσαι κάποιον file manager όπως τον ES file explorer. Για το 4ο εγώ προτείνω Yahoo Weather ή το Eye in the sky.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο τοσες μερες με 4.4.4 συμπεραινω οτι δεν αξιζε η αναβαθμιση. Εβγαλε το bug με την περιστροφη οθονης και η καταναλωση εχει αυξηθει πολυ ενω, ουσιαστικα, δεν προστεθηκε κατι.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο τοσες μερες με 4.4.4 συμπεραινω οτι δεν αξιζε η αναβαθμιση. Εβγαλε το bug με την περιστροφη οθονης και η καταναλωση εχει αυξηθει πολυ ενω, ουσιαστικα, δεν προστεθηκε κατι.

 

Ποιο bug? Μπορείς να δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο bug? Μπορείς να δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες?

 

Καμια φορα κολλαει στην περιστροφη οθονης.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο τοσες μερες με 4.4.4 συμπεραινω οτι δεν αξιζε η αναβαθμιση. Εβγαλε το bug με την περιστροφη οθονης και η καταναλωση εχει αυξηθει πολυ ενω, ουσιαστικα, δεν προστεθηκε κατι.

Ακριβως αυτο φιλε μου! Οπως τα λες! Και σαν χαλβαδες το περιμεναμε πως και πως! Εγω ειχα και ελπιδα οτι μπορει να αλλαζε και η ποιοτητα κλησης :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καποια αλλαγη στη μπαταρια δεν εχω προσεξει μετα την αναβαθμιση. Προσεξα ομως το bug στη περιστροφη οθονης αλλα και στο εφε ξεκλειδωματος. Δεν κανει δηλ αυτη την απαλη μεταβαση απο την οθονη κλειδωματος στην αρχικη οθονη αλλα με πεταει κατευθειαν και "ξερα" στην αρχικη. Με ενα restart στρωνει βεβαια...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

diecast άσχετο, το nickname σου σημαίνει χύτευση σε καλούπι;!!!;;;

Ασχετο :p οχι δεν σημαινει αυτο! Δεν σημαινει κατι ειμαινη αληθεια! Αλλα πως σου ηρθε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες το κινητο εχει φαει κολλημα και δεν μπορει να πιασει H+ σε μερος που αποδεδειγμενα εχει δυνατο σημα με 4 γραμμες (οποιοδηποτε αλλο smartphone ακριβο ή φθηνο πιανει συνεχως H+, παντα με τον ιδιο παροχο). Επανεκκινηση και on off στην λειτουργια πτησης δεν κανουν τιποτα ουτε και η αλλαγη στις ρυθμισεις για τον προτιμωμενο τυπο δικτυου. Μεχρι προχθες ολα ηταν καλα. Και σε ασφαλη λειτουργια, μηπως το επηρεαζε καποια τριτη εφαρμογη,τιποτα δεν εγινε. Καμια ιδεα;;;
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο :p οχι δεν σημαινει αυτο! Δεν σημαινει κατι ειμαινη αληθεια! Αλλα πως σου ηρθε αυτο?

Λόγω επαγγέλματος...όταν κάναμε στο Πολυτεχνείο το μάθημα των κατεργασιών, μια από τις δημοφιλείς κατεργασίες υλικών είναι η χύτευση (die casting)!!!:lol::lol::D:D:D

http://en.wikipedia.org/wiki/Die_casting

:)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο φιλε μου! Οπως τα λες! Και σαν χαλβαδες το περιμεναμε πως και πως! Εγω ειχα και ελπιδα οτι μπορει να αλλαζε και η ποιοτητα κλησης :mad:

 

Σε περιμένω στο νήμα μας (moto Χ)

Τώρα που έπεσε και η τιμή, σκέψου το ;)

Άντε, τα ίδια θα λέμε;;;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα με τη περιστροφή αν και συνήθως την έχω απενεργοποιημένη.

Ούτε με τη μπαταρία έχω κάποιο πρόβλημα οπως ήταν μου φαίνεται. Κάθε ώρα ανοιχτης οθόνης σερφαρομτας ένα 15-17%.

 

ρο μόνο προβλημα που υπάρχει ακόμα είναι το bug με το GPS στο οποίο εάν άνοιξει το GPS μετά δε ξανακλείνει άσχετα εάν το απενεργοποιησεις από τις ρυθμίσεις και τελειώνει πιο γρήγορα η μπαταρία.

Για όποιον δε γνωρίζει το θέμα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2654180

Edited by panoc

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

θα βρω σε κανενα καταστημα wind θηκη για το κινητο αυτο? ή τελος παντων στην θεσσαλονικη ξερετε κανεναν να εχει θηκες?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

θα βρω σε κανενα καταστημα wind θηκη για το κινητο αυτο? ή τελος παντων στην θεσσαλονικη ξερετε κανεναν να εχει θηκες?

Public σίγουρα!!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

παρατήρησα σήμερα ότι όπου υπάρχει σε λέξη η συλλαβή be μου την αλλάζει σε à. ακόμα και αν γράψω κάτι στην αναζήτηση google για παράδειγμα μόλις γράψω be το αντικαθιστά με à
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη καταρχας που ρωταω εδω αλλα δεν βρηκα θεμα οποτε μην ανοιγω νεο για μια ερωτηση..

Πηρα το moto e για ενα συγγενικο προσωπο. Ανοιγοντας την συσκευασια ειδαμε οτι ειχε μονο το usb καλωδιο μεσα και το κινητο. Τιποτα αλλο.

Ξερω οτι στο moto g ετσι ειναι αλλα ολα τα review που ειχα δει για το moto e εδειχναν κανονικα φορτιστη και ακουστικα στη συσκευασια.

Να το γυρισω πισω ή ειναι οκ?

Ευχαριστω και συγγνωμη και παλι για το off-topic.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...