Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.e-shop.gr/forever-travel-adapter-1a-black-with-micro-usb-cable-p-TEL.016850

Ορίστε φίλε στο eshop έχει γενικά πάρα πολλές επιλογές

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιλώντας για φορτιστές, ένας από iphone που έχω με τα εξής χαρακτηριστικά είναι οκ, σωστά?

Input:100-240V - 50/60Hz

0.15A Output:5V---1A

 

Επίσης σκέπτομαι να πάρω 1-2 πιο μακριά καλώδια σύνδεσης, προτείνεται κάποια? Θα υπάρχει πρόβλημα με τη φόρτιση ή τη μεταφορά δεδομένων?

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/forever-travel-adapter-1a-black-with-micro-usb-cable-p-TEL.016850

Ορίστε φίλε στο eshop έχει γενικά πάρα πολλές επιλογές

 

Θα προτιμούσα να πάρω από ebay παρά αυτό το "forever" απ το eshop :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πειτε ενα ασφαλη και ευκολο τροπο για ροοτ στην εκδοση 4.4.4

 

εγώ θα δοκιμάσω την γνωστή συνταγή, hotboot για root και μετά motoTool για custom recovery και ότι γίνει :shifty:

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα να πάρω από ebay παρά αυτό το "forever" απ το eshop :wacko:

Ε καλά και συ ενδεικτικό είναι αυτό ένα σωρό φορτιστές εχει εκεί :)

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα παω για αυτον http://www.ebay.ie/itm/Original-Genuine-HTC-TC-E250-2-Pin-Micro-USB-Adapter-Connector-/251008019829?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneChargers&hash=item3a713e6d75

 

Εαν δεν καταλαβαινω κατι λαθος, ειναι αυθεντικος της HTC (αρα πιστευω ποιοτικος) με 1Α και συνδεεται με το καλωδιο του Moto G, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα παω για αυτον http://www.ebay.ie/itm/Original-Genuine-HTC-TC-E250-2-Pin-Micro-USB-Adapter-Connector-/251008019829?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneChargers&hash=item3a713e6d75

 

Εαν δεν καταλαβαινω κατι λαθος, ειναι αυθεντικος της HTC (αρα πιστευω ποιοτικος) με 1Α και συνδεεται με το καλωδιο του Moto G, σωστα?

Πρόσεχε διότι και εγώ έχω έναν της HTC και δε συμπεριφερόταν καλά με το G αλλά ούτε και με το X.

Link to comment
Share on other sites

Δυο μερες με την 4.4.4 και το μονο που εχω παρατηρησει ειναι να κολλαει η περιστροφη οθονης σε landscape. Το εχει δει και αλλος;
Link to comment
Share on other sites

Δυο μερες με την 4.4.4 και το μονο που εχω παρατηρησει ειναι να κολλαει η περιστροφη οθονης σε landscape. Το εχει δει και αλλος;

 

οχι.......

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Τι προβλημα σου κανει?

 

 

 

Αναβοσβήνει η ένδειξη του ποσοστού της μπαταρίας και ουσιαστικά δε φορτίζει.

Link to comment
Share on other sites

Τι προβλημα σου κανει?

 

Μια απ'τα ίδια με φορτιστή της HTC. Νομίζω έχει δεν κάνει καλή επαφή το βύσμα που μπαίνει στο κινητό καθώς αν βάλω το καλώδιο που είχε μέσα το Moto G, τότε φορτίζει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντησεις σας. Θα ψαξω για κατι αλλο τοτε για να ειμαι σιγουρος. Ισως παρω τις motorola αν και νομιζω οτι ηταν 0.75Α
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντησεις σας. Θα ψαξω για κατι αλλο τοτε για να ειμαι σιγουρος. Ισως παρω τις motorola αν και νομιζω οτι ηταν 0.75Α

Εγώ πάντως φίλε παρόλο που πήρα 1Α όταν αγόρασα το κινητό χρησιμοποιώ εν τέλει αυτόν εδώ http://www.mytrendyphone.co.uk/shop/sony-ericsson-ep800-83503p.html

απ το παλιό μου κινητό και μια χαρά είναι δεν νομίζω ότι έχει ουσιαστική σημασία το ότι βγάζει 0,85 Α

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ έναν Samsung 0.7A από το παλιό μου Nexus S αλλά όταν δοκίμασα έναν 1Α από ένα xiaomi hognmi 1s που είχα πάρει, φόρτιζε πιο γρήγορα, αισθητή διαφορά, όπως είναι λογικό εξάλλου.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ έναν Samsung 0.7A από το παλιό μου Nexus S αλλά όταν δοκίμασα έναν 1Α από ένα xiaomi hognmi 1s που είχα πάρει, φόρτιζε πιο γρήγορα, αισθητή διαφορά, όπως είναι λογικό εξάλλου.

Θεωρείς δηλαδή οτί η διαφορά στο χρόνο φόρτισης είναι σημαντική; Μήπως μπορείς να προσδιορίσεις πόση είναι αυτή; Για μένα ας πούμε που το φορτίζω κυρίως το βράδυ δεν μου αλλάζει κάτι

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Θεωρείς δηλαδή οτί η διαφορά στο χρόνο φόρτισης είναι σημαντική; Μήπως μπορείς να προσδιορίσεις πόση είναι αυτή; Για μένα ας πούμε που το φορτίζω κυρίως το βράδυ δεν μου αλλάζει κάτι

Και εγώ βράδι το φορτίζω. Δε νομίζω ότι είναι τόσο σημαντική η διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το πρώτο μου smartphone οπότε δεν έχω φορτιστή από παλιότερο. Εντάξει, δεν είμαι κολλημένος με το 1A, απλά είναι η μέση τιμή από το 0.5Α-1.5Α, οπότε θεωρώ ότι είναι και η χρυσή τομή σε ταχύτητα φόρτισης - "ζορι" στην μπαταρία. Λεπτομέρειες περισσότερο παρά σημαντική διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ζόρι στη μπαταρία. Όσο αντέχει αντέχει, στην συγκεκριμένη περίπτωση 1.5Α, και 3Α να του βάλεις το ίδιο του κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ζόρι στη μπαταρία. Όσο αντέχει αντέχει, στην συγκεκριμένη περίπτωση 1.5Α, και 3Α να του βάλεις το ίδιο του κάνει.

Ακριβώς. Υπάρχει σύστημα φόρτισης με ελεγχόμενο κύκλωμα εσωτερικά.

Link to comment
Share on other sites

Δυο μερες με την 4.4.4 και το μονο που εχω παρατηρησει ειναι να κολλαει η περιστροφη οθονης σε landscape. Το εχει δει και αλλος;

 

Οντως καποιες φορες κολλαει

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δυο μερες με την 4.4.4 και το μονο που εχω παρατηρησει ειναι να κολλαει η περιστροφη οθονης σε landscape. Το εχει δει και αλλος;

Ναι καποιες φορες. Σε chrome και σε maps μεχρι στιγμης.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει εγώ, δεν βλέπω μεγάλη διαφορά από μια καλή μεμβράνη . αλλά έτσι για να την έχω επάνω και να λέω είναι τζάμι. Ίσως λίγο πιο καλό κοντραστ αλλά είναι υποκειμενικό αυτό . πιο πολύ επιδράει ψυχολογικά.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα παω για αυτον http://www.ebay.ie/itm/Original-Genuine-HTC-TC-E250-2-Pin-Micro-USB-Adapter-Connector-/251008019829?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneChargers&hash=item3a713e6d75

 

Εαν δεν καταλαβαινω κατι λαθος, ειναι αυθεντικος της HTC (αρα πιστευω ποιοτικος) με 1Α και συνδεεται με το καλωδιο του Moto G, σωστα?

 

Το φορτίζω με τον ίδιο από κινητό HTC 8s της γυναίκας μου και είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...