Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ δεν βλέπω κάτι . αν είχες στην ανδράνεια την συσκευή ήταν 100% πολύ ώρα και έκανες μια κλήση 3 λεπτή και έπεσε 4% τη το ποιο φυσιολογικό υπάρχει ?

Εμένα ήταν στην αδράνεια για 3-4 ώρες

Δεν μου φαίνεται φυσιολογικό

Κάτι δεν πάει καλά. Να σημειωθεί ότι δεν έκανα factory reset

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα ήταν στην αδράνεια για 3-4 ώρες

Δεν μου φαίνεται φυσιολογικό

Κάτι δεν πάει καλά. Να σημειωθεί ότι δεν έκανα factory reset

 

η χρήση είναι φυσιολογική . το ποσοστό που έπεσε είναι νορμάλ .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ψειρίζετε υπερβολικά και με τη μπαταρία, και με τον ήχο κλήσης (υποθέτω κρίνοντας από τα υπόλοιπα λεγόμενα), και με τις προσδοκίες σας από ένα μικρό update.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όποιον θέλει να χρησιμοποιήσει το helium και του φαίνεται περίπλοκο ας ακολουθήσει τα εξής βήματα:

 

1.Κατεβάστε την εφαρμογή για το pc

2.Κατεβάστε το helium

3.Όσοι έχουν πρόβλημα με τους drivers του κινητού κατεβάστε αυτό από την μοτορόλα

4.Συνδέστε το κινητό με τον υπολογιστή με καλώδιο και ανοίξτε τις δύο εφαρμογές (1&2)

5.Μόλις η εφαρμογή του pc βγάλει ότι το back up στο κινητό ενεργοποιήθηκε αποσυνδέστε το κινητό από το pc.

6.Από το κινητό κάντε back up ότι χρειάζεστε.

 

ps: τα back up αποθηκεύονται στην εσωτερική μνήμη του κινητού στο φάκελο carbon.. έτσι μπορείτε κάνοντας copy paste τα back up που θέλετε, να αντιγράψετε την πρόοδο ενός παιχνιδιού σε μία άλλη συσκευή

Link to comment
Share on other sites

έχω μια απορία.. αν καποιος απο εσας έχει κατεβάσει το shazam αυτο λειτουργει κανονικα; εμενα δε taggarei τιποτα και δε ξερω τι παιζει.. ειμαι σε μερη με καλο ηχο και ευδιακριτο.. με δεδομενα κινητου.. εχει κανεις το ιδιο θεμα;
Link to comment
Share on other sites

έχω μια απορία.. αν καποιος απο εσας έχει κατεβάσει το shazam αυτο λειτουργει κανονικα; εμενα δε taggarei τιποτα και δε ξερω τι παιζει.. ειμαι σε μερη με καλο ηχο και ευδιακριτο.. με δεδομενα κινητου.. εχει κανεις το ιδιο θεμα;

Μπορείς να δοκιμάσεις το soundhound https://play.google.com/store/apps/details?id=com.melodis.midomiMusicIdentifier.freemium&hl=en

κατά την άποψή μου είναι πολύ καλύτερο απ το shazam

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

έχω μια απορία.. αν καποιος απο εσας έχει κατεβάσει το shazam αυτο λειτουργει κανονικα; εμενα δε taggarei τιποτα και δε ξερω τι παιζει.. ειμαι σε μερη με καλο ηχο και ευδιακριτο.. με δεδομενα κινητου.. εχει κανεις το ιδιο θεμα;

Ουτε εγω μπορώ να ταγκαρω τίποτα με σαζαμ. Δοκίμασε το soundhound που είπε ο φίλος από πάνω

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια χαρα taggarω με το shazam.Οσες φορες το χρειαστηκα αμεσως βρηκε το τραγουδι.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Το άφησα χθες το βράδυ με 95% μπαταρία και σήμερα το πρωί 82%. 13 % κάτω με καλό 3g σήμα μέσα σε 8 ώρες. Σίγουρα κάτι άλλαξε στην μπαταρία. Προσπάθησα να κάνω κάνω και wipe cache αλλά ήταν πόση ώρα στο ρομποτάκι και από κάτω η μπάρα συνεχώς κουνιόταν. Πέρα από factory reset μπορώ να κάνω κάτι άλλο; την cache πως να την σβήσω;
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα η μπαταρία είναι μια χαρά. 30 ώρες λειτουργίας με 3g μονίμως ενεργό και 2 ώρες οθόνη και είμαι στο 50%. Το μόνο που έκανα μετά την αναβάθμιση είναι clear cache
Link to comment
Share on other sites

Και έγω δεν βλέπω κάποια διαφορά στην μπαταρία μετά την αναβάθμιση στο 50% με 3 ώρες οθόνη
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμενα, εχω παρει το moto g εδω και ένα εξάμηνο στην αρχή η μπαταρία ήταν σούπερ. +2 μερες με wifi ανοιχτό και νορμάλ ομιλία μετά την αναβάθμιση σε 4.4.3 αρχισαν τα προβλήματα και πριν από 1 μήνα ειχα θέματα με απότομα κλεισίματα της συσκευής ενω είχε 60% μπαταρία και το έκανε 3-4 φορες την ήμερα έκανα 2-3 φορές πλήρη αποφόρτιση και επαναφόρτιση και σαν να έφτιαξαν τα πράγματα, και υπόψιν με 4.4.3 το πολύ μια με μιάμιση μέρα η μπαταρία, μετά την αναβάθμιση σε 4.4.4 έφτασα να +3 ημέρες με wi-fi ανοιχτό εκτός από 8 ώρες, ομιλία λίγο σερφάρισμα χαλαρά όλα αλλά χωρίς να κάνω κάτι επιτηδευμένα προκειμένου να μην καταναλώνω μπαταρία,όλα καλά ας πούμε

Το μόνο πρόβλημα που έχω και δεν ξέρω αν οφείλετε στο δίκτυο ή στο τηλέφωνο είναι όταν μιλάω ή μου μιλάν αρχίζει να κάνει γαργάρες (έντονη παραμόρφωση - ψηφιακός ήχος) και δεν καταλαβαίνεις τίποτε από αυτά που σου λένε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://https//plus.google.com/u/0/photos/yourphotos?pid=6040264467205280562&oid=105566655060140744201

Edited by coast_guard
Link to comment
Share on other sites

Τα φωτα σας,παιδες. Αυτο ειναι το Moto G 16 Gb? http://www.specialprice.gr/shop/item.asp?itemid=27711&catid=76

Ειδα οτι η wind εχει το Moto G 8 Gb με τιμη 189 ευρω ενω το παραπανω site 200.49 € .Απο φοβο μην την πατησω ρωταω. να το παραγγειλω?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω wipe cache και κολάει εκεί, στην πρόοδο.

2 φορές το προσπάθησα και δεν έκανε τίποτα.

 

Είμαι με 4.4.4

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω wipe cache και κολάει εκεί, στην πρόοδο.

2 φορές το προσπάθησα και δεν έκανε τίποτα.

 

Είμαι με 4.4.4

Εχεις δικαιο φιλε.εγω νομιζα οτι ειχα κανει αλλα.μολις μπηκα να το ξαναδοκιμασω μιας κ ειδα το σχολιο σου και οντως δεν κανει τιποτα! Ωραιοτατο bug αναβαθμισης.........

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικαιο φιλε.εγω νομιζα οτι ειχα κανει αλλα.μολις μπηκα να το ξαναδοκιμασω μιας κ ειδα το σχολιο σου και οντως δεν κανει τιποτα! Ωραιοτατο bug αναβαθμισης.........

Α δεν το έχω μόνο εγώ... :lol:

 

Πάλι καλά γιατί νόμιζα ότι είχα πάθει κάτι...

Τέλειο bug!

 

Αν κάποιος δοκιμάσει να κάνει και factory reset από recovery και να σβήσει όλα τα user data ας μας πει αν τα κατάφερε

Εγώ ήθελα μόνο cache. 3 προσπάθειες και τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Α δεν το έχω μόνο εγώ... :lol:

 

Πάλι καλά γιατί νόμιζα ότι είχα πάθει κάτι...

Τέλειο bug!

 

Αν κάποιος δοκιμάσει να κάνει και factory reset από recovery και να σβήσει όλα τα user data ας μας πει αν τα κατάφερε

Εγώ ήθελα μόνο cache. 3 προσπάθειες και τίποτα.

Δεν εισαι ο μονος φιλε ! Εγω εκανα hard reset απο recovery και εκεινο δεν εγινε και τοσο ομαλα αλλα εγινε!

 

Τωρα με το cache clear θελει μα μιλησουμε με το μοτορολα!αν μαθω κατι γιατι το ψαχνω και xda θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω wipe cache και κολάει εκεί, στην πρόοδο.

2 φορές το προσπάθησα και δεν έκανε τίποτα.

 

Είμαι με 4.4.4

Και σε μενα το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που έχω την EU.retail έκδοση πότε παίζει να πάρω επίσημα 4.4.4 ξέρει κανείς;

Φιλε πανο σοβαρα μην την περιμενεις με τοση ανυπομονισια δεν υπαρχουν αλλαγες!μημ σου πω οτι θα βγαλεις κανα προβλημα που δεν ειχες! Οποτε χαλαρα απλα περιμενε!

 

Φιλικη συμβουλη μην παρεξηγηθω :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...