Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα τη βλακεία και το έδωσα πρίν λίγο καιρό, αλλα τώρα το ξαναπήρα και είμαι χαρούμενος . Αλλάζω κι εγώ συνεχώς συσκευές και έχουν περάσει σχεδόν όλες οι ναυαρχίδες απο τα χέρια μου, αλλα το moto g το έχω ερωτευθεί. Μια απορία έχω. Το προηγούμενο που είχα, το πίσω καπάκι του ήταν ματ. Αυτό που άφηνε πολλές δαχτυλιές. Στο καινούργιο που έχω τώρα, το καπάκι είναι γόμα και είναι φοβερό σαν αίσθηση και δεν αφήνει τόσες δαχτυλιές. Το έχει κανείς άλλος? και γιατί άλλα έχουν ματ και άλλα γόμα?

Λογικά έτσι πρέπει να ήταν η παλιά έκδοση. Κι εγω την καινούρια έχω με άσπρο το σήμα της μοτορολα και γόμα από πίσω, ενώ η παλιά είχε μαύρο μοτορολα και λογικά όπως λες και ματ αίσθηση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι motoroles στο επίσημο forum λένε:

 

posted July 1, 2014 by Mark (Forums Manager)ÜBERXprt (12,000+ points) Permalink

Devices won't be getting 4.4.3 but will be going to 4.4.4 instead. No dates as far as when it will be available. We'll provide it as soon as it is available. For a first look you should join the Motorola Feedback Network.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να βρούμε κάπου την dual sim εκδοση; και αν φυσικά θα λειτουργεί στην Ελλάδα

 

http://www.amazon.com/Motorola-Unlocked-Dual-SIM-Quad-Core-Smartphone/dp/B00I34W4TU/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1404311067&sr=8-1&keywords=moto+g+dual+sim

Αυτό εδώ δηλαδή , υπάρχει πουθενά εδώ;

Αν μου το φέρουν από Αμερική υπάρχει περίπτωση να μην λειτουργεί με wind ;

Edited by easytarget
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εβαλα και γω την εφαρμογη 8sms γιατι δεν εμφανιζοταν το μικρο σιγμα στο μοτορολα μου. ερωτηση, οι χαρακτηρες του καθε μηνυματος ειναι συγκεκριμενοι; μου φανηκε περιεργο να γραφω τρεις σειρες μηνυμα και να περναει σε δευτερο μηνυμα.. ξερετε αν αυξανεται ο αριθμος χαρρακτηρων;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εβαλα και γω την εφαρμογη 8sms γιατι δεν εμφανιζοταν το μικρο σιγμα στο μοτορολα μου. ερωτηση, οι χαρακτηρες του καθε μηνυματος ειναι συγκεκριμενοι; μου φανηκε περιεργο να γραφω τρεις σειρες μηνυμα και να περναει σε δευτερο μηνυμα.. ξερετε αν αυξανεται ο αριθμος χαρρακτηρων;

 

8sms->settings->strip unicode->strip all unicode characters

Link to comment
Share on other sites

Sos!! Το εβαλα να φορτιζει και ξαφνικα μου εβγαλε οτι δεν βλεπει την sim. Εκανα restart και μολις φτσνει στο σημειο να εμφανισει την επιφανεια εργασιας ξαναμπουταρει..ακομα κ χωρις την sim το ιδιο.μπηκα στο κρυφο μενου επελεξα recovery και wipe cache αλλα τι ιδια...τι να κανω;; καπου πηρε το ματι μου οτι λεει device is locked

Το factory reset σβηνει και οτι υπαρχει στον αποθηκευτικο χωρο;

Edited by easytarget
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Sos!! Το εβαλα να φορτιζει και ξαφνικα μου εβγαλε οτι δεν βλεπει την sim. Εκανα restart και μολις φτσνει στο σημειο να εμφανισει την επιφανεια εργασιας ξαναμπουταρει..ακομα κ χωρις την sim το ιδιο.μπηκα στο κρυφο μενου επελεξα recovery και wipe cache αλλα τι ιδια...τι να κανω;; καπου πηρε το ματι μου οτι λεει device is locked

Το factory reset σβηνει και οτι υπαρχει στον αποθηκευτικο χωρο;

 

 

Απο που πηρες τη συσκευη σου;;;

Link to comment
Share on other sites

Amazon. Τελικα εκανα hard reset για να μην παιδευομαι και ολα οκ τωρα.μια εφσρμογη μου ειχε δημιουργησει προβλημα στο boot πριν λιγο καιρο κ νομιζα ειχε λυθει αλλα μαλλον ειχε αφησει τιποτα σκουπιδια.ισως και να μην το ξαναμπουταρα απο τοτε κ δεν το πηρα χαμπαρι(φαντασου ποσο καλα παει αφου με το προηγουμενο κινητο samsung ηθελε ρεσταρτ καθε δυο μερες για να μην κολαει..)
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

πληροφοριακά και μόνο ,πήγε να κάνει κάποια update και άρχισε να κάνει κουλά ,πήγα να σβήσω ένα πρόγραμμα ( που μάλλον αυτό έκανε την δουλειά ) και έκανε restart ,βρήκα εδώ ( πάλι με έσωσε το myphone) το γύρισα σε dalvik και όλα οκ ,και μαλλον με το sony sbh 52 που μου έκανε αποσυνδέσεις μαλλον αυτό έφταιγε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ασχολείται κανείς με running εφαρμογές; Αν ναι, πόσο καλά δουλεύουν με το gps του κινητού; Θέλω να πω, αποτυπώνουν με ακρίβεια την διαδρομή; Υπάρχουν μήπως προβλήματα με χάσιμο του σήματος; Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό ρωτάω.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ασχολείται κανείς με running εφαρμογές; Αν ναι, πόσο καλά δουλεύουν με το gps του κινητού; Θέλω να πω, αποτυπώνουν με ακρίβεια την διαδρομή; Υπάρχουν μήπως προβλήματα με χάσιμο του σήματος; Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό ρωτάω.

 

Ευχαριστώ.

Εγω που χρησιμοποιώ αρκετές φορές τους χάρτες και το gps έχει άμεση ανταπόκριση στην αλλαγη της θέσης αρα λογικά και με τις εφαρμογές για τρέξιμο τον ίδιο θα συμβαίνει αφου πάλι gps χρησιμοποιουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ασχολείται κανείς με running εφαρμογές; Αν ναι, πόσο καλά δουλεύουν με το gps του κινητού; Θέλω να πω, αποτυπώνουν με ακρίβεια την διαδρομή; Υπάρχουν μήπως προβλήματα με χάσιμο του σήματος; Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό ρωτάω.

 

Ευχαριστώ.

 

Καλημέρα!

Χρησιμοποιώ το Nike+ Running χωρίς να έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα μέχρι στιγμής. Εϊμαι απόλυτα ικανοποιημένος. :)

Link to comment
Share on other sites

πληροφοριακά και μόνο ,πήγε να κάνει κάποια update και άρχισε να κάνει κουλά ,πήγα να σβήσω ένα πρόγραμμα ( που μάλλον αυτό έκανε την δουλειά ) και έκανε restart ,βρήκα εδώ ( πάλι με έσωσε το myphone) το γύρισα σε dalvik και όλα οκ ,και μαλλον με το sony sbh 52 που μου έκανε αποσυνδέσεις μαλλον αυτό έφταιγε

 

αυτό ακριβώς ειχα πάθει και εγώ , το γυρισα σε dalvik ολα οκ αλλά τελικά τα γύρισε μετά από λίγο καιρό και χρειάστηκε το factory reset

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ασχολείται κανείς με running εφαρμογές; Αν ναι, πόσο καλά δουλεύουν με το gps του κινητού; Θέλω να πω, αποτυπώνουν με ακρίβεια την διαδρομή; Υπάρχουν μήπως προβλήματα με χάσιμο του σήματος; Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό ρωτάω.

 

Ευχαριστώ.

 

όσες φορές έχω ανοίξει το gps είτε ως πεζός είτε στο αυτοκίνητο, βρίσκει το σήμα μέσα σε δευτερόλεπτα.

 

Έχουμε κάνα νεότερο για τη νέα έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ασχολείται κανείς με running εφαρμογές; Αν ναι, πόσο καλά δουλεύουν με το gps του κινητού; Θέλω να πω, αποτυπώνουν με ακρίβεια την διαδρομή; Υπάρχουν μήπως προβλήματα με χάσιμο του σήματος; Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό ρωτάω.

 

Ευχαριστώ.

 

Runkeeper και strava δουλέυουν μια χαρά , το runkeeper βρίσκει σήμα σε μερικά δεπτερόλεπτα. Λογικά έχει πολύ καλή ακρίβεια , το είχα ψάξει και εγώ , αλλά αν θέλεις θα το συγκρίνω με ρολόι garmin gps που έχω για να σου πω αν βγάζει απόκλιση . Το προηγούμενο κινητό (galaxy s advance) που έιχα έβγαζε απόκλιση 100 μετρα στα 10 χιλ. την θεωρώ αρκετά μεγάλη οπότε έχω απορία με αυτό να δω τι γίνεται , θα το το δοκιμάσω και θα σε ενημέρώσω

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Runkeeper και strava δουλέυουν μια χαρά , το runkeeper βρίσκει σήμα σε μερικά δεπτερόλεπτα. Λογικά έχει πολύ καλή ακρίβεια , το είχα ψάξει και εγώ , αλλά αν θέλεις θα το συγκρίνω με ρολόι garmin gps που έχω για να σου πω αν βγάζει απόκλιση . Το προηγούμενο κινητό (galaxy s advance) που έιχα έβγαζε απόκλιση 100 μετρα στα 10 χιλ. την θεωρώ αρκετά μεγάλη οπότε έχω απορία με αυτό να δω τι γίνεται , θα το το δοκιμάσω και θα σε ενημέρώσω

Μπράβο ρε φίλε αυτό ακριβός θέλω. Εγώ έχω το galaxy s plus και η ακρίβεια του είναι ότι να'ναι. Έχει βέβαια και γνωστό θέμα με το gps το συγκεκριμένο κινητό. Για ενημέρωσε όταν κάνεις την σύγκριση. Επίσης αν μπορείς να μου πεις κατά πόσο η καμπύλη της διαδρομής που σου βγάζει είναι smooth και ακολουθεί τον δρόμο ή αν κάνει zig-zag. Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε μήπως κανείς κάποια 4.4.4 rom να μας πει +/-;

Εγω έχω βαλει κανα 2-3 ρομ με 4.4.4 αλλα ολες είχαν θεματακια. Η μια εκανε καμια φορά έτσι στο άσχετο fc sto systemui, με αποτέλεσμα να κάνει επιτόπου επανεκκίνηση λογισμικού. Δεν αργούσε αλλά ήταν ψιλο σπαστικό. Μια άλλη που έβαλα ειχε θεμα με τα παιχνίδια, κολλούσαν αρκετά σαν να μην δούλευε η κάρτα γραφικών σε πλήρη ρυθμό. Γενικά δε φαίνονται και πολυ σοι οι devs

Link to comment
Share on other sites

θα παρουμε και εμεις 4.4.4?και αν εχουμε custom recovery πως θα μπει?

Αν την θες ηδη την 4.4.4 κατεβασε καποια ρομ απο το xda και πέρνα την ακολουθώντας τις οδηγίες των devs

Link to comment
Share on other sites

Tώρα παρατήρησα το bug με την κύλιση όταν φορτίζεις (90% και πάνω)... Όντως έιναι αρκετά πιο αργή.
Link to comment
Share on other sites

Tώρα παρατήρησα το bug με την κύλιση όταν φορτίζεις (90% και πάνω)... Όντως έιναι αρκετά πιο αργή.

Αν κάνεις γρήγορο σκρολ το καταλαβαίνει και κάποιες φορές πατιούνται και εφαρμογές που μπορεί μα βρίσκονται εκεί στην οθόνη. Αλλά αφου είναι μετά το 90% δεν είναι και τοσο ανυπόφορο πιστεύω :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις γρήγορο σκρολ το καταλαβαίνει και κάποιες φορές πατιούνται και εφαρμογές που μπορεί μα βρίσκονται εκεί στην οθόνη. Αλλά αφου είναι μετά το 90% δεν είναι και τοσο ανυπόφορο πιστεύω :Ρ

 

 

Όντως. Ένα μήνα έχω την συσκευή και τώρα το παρατήρησα αφού συνήθως φορτίζω το βράδυ.

 

Πάντως αν εξαιρέσεις κάτι μικρά είναι πραγματικά απίστευτη συσκευή, χθες έπεσε στα χέρια μου ένα Οppo Find 7, το οποίο δεν είχε το smoothness του Μoto G... Tα specs δεν μετράνε αν δεν βοηθάει το software...

Link to comment
Share on other sites

Όντως. Ένα μήνα έχω την συσκευή και τώρα το παρατήρησα αφού συνήθως φορτίζω το βράδυ.

 

Πάντως αν εξαιρέσεις κάτι μικρά είναι πραγματικά απίστευτη συσκευή, χθες έπεσε στα χέρια μου ένα Οppo Find 7, το οποίο δεν είχε το smoothness του Μoto G... Tα specs δεν μετράνε αν δεν βοηθάει το software...

 

Ίσως το κάνει για να προστατέψει την οθόνη αφής.

Εγώ το nexus s που το φόρτιζα 2-3 φορές τη μέρα και πολλές φορές έπαιζα μαζί του ενώ φόρτιζε, νέκρωσε ένα μεγάλο μέρος της αφής στο κέντρο.

 

Τώρα το φορτίζω πάντα βράδι. Πολύ σπάνια τη μέρα, και αν το κάνω θα το αφήσω στην ησυχία του.

Μόνο στο αυτοκίνητο άμα χρησιμοποιώ gps το έχω στη φόρτιση.

Και συνήθως προτιμώ πλήρης φορτίσεις, να μην το κόβω στη μέση.

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...