Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:)

 

τελικα το καταφερα! ειχες δικιο! στον ιδιο φακελο πηγα! ευχαριστω πολυ!

και κατι αλλο φιλε μου...αμα βαλω ρομ κουστουμι και θελω να γυρισω στην μανισια τι κανω? τη στοκ ρομ τη βρηκα και την κατεβασα

απο 4.4.2 σε 4.3 μπορυμε να παμε? λογω του aosp browser που πεταει στην 4.3:)

Ασε κι εγω πολλες φορες παγιδεύτηκα έτσι μεχρι να τα καταφέρω. Κοιτα επειδή εχω δοκιμασει αρκετές custom rom σ λεω μην βαλεις αλλη. Σαν τη μαμα δε θα βρεις σε σταθερότητα σίγουρα δεν αξιζει πολυ η custom. Για κατεβασμα σε 4.3 δεν ξερω επειδή πιστεύω η 4.4.2 είναι καλύτερη αρα δεν το έψαξα. αν θες παντως να πειραματιστεις ακολουθησε αυτες τις οδηγιες για επιστροφη σε στοκ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Ευχάριστα τα νέα, αρκεί να είναι αλήθεια γιατί η συγκεκριμένη σελίδα έχει μόνο 328 likes και δεν είναι verified...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν σου βγηκαν καλα τα "ξενα" 8αρια?

 

μια χαρα ηταν . Απλα ρωτησε ο ανθρωπος και απαντησα! Το τελευταιο ξενο φυσικα ειχε προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείτε το Handcent SMS, έχετε μήπως θέμα με το LED? Δλδ όταν σας έχει έρθει κάποιο SMS, αναβοσβήνει το LED κανονικά;

Σε μένα δε λειτουργεί πάντως. Έχω ελέγξει τις ρυθμίσεις και φαίνονται οκ, δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει.

 

Εμένα λειτουργεί κανονικά φίλε.Γιατί δε το σβήνεις και να κάνεις πάλι εγκατάσταση μήπως έχει φάει κόλλημα;

Link to comment
Share on other sites

Στο galaxy s advance που ειχα πριν δεν ηταν ετσι!! Δεν ξερω κριμα ρε γανω και ειναι ωραιος!

 

Χάλια είναι. Δοκίμασε καλύτερα κανα Boat, Javelin, αν και ο chrome λόγω "recent tabs" που τραβάει από τον desktop chrome είναι ο πιο βολικός.

Link to comment
Share on other sites

Χάλια είναι. Δοκίμασε καλύτερα κανα Boat, Javelin, αν και ο chrome λόγω "recent tabs" που τραβάει από τον desktop chrome είναι ο πιο βολικός.

Τα εχω δοκιμασει ολα απλα χαχα! Και ειμαι με chrome και dolphin! Ειδικα ο dolphin εχει το καλυτερο scroll + adblock! Αλλα αρχιζουν και το κανου πολυ βαρυ!

Link to comment
Share on other sites

Άρα περιμένουμε για Οκτώμβριο-Νοέμβριο

Σε μας native δεν θα είναι πάλι;

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ερθει η 4.4.4 σε κανα μηνα γιατι δεν καθομαι τοσους μηνες με τετοια ποιοτητα ακουστικου!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα λειτουργεί κανονικά φίλε.Γιατί δε το σβήνεις και να κάνεις πάλι εγκατάσταση μήπως έχει φάει κόλλημα;

 

Τελικά έκανα αυτό που είπε ο panos_27 και έφτιαξε. Ευχαριστώ παιδιά. :)

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ερθει η 4.4.4 σε κανα μηνα γιατι δεν καθομαι τοσους μηνες με τετοια ποιοτητα ακουστικου!

 

κι εγω συμφωνω για την 4.4.4 καλυτερα να φτιαξουν καποια θεματακια σχετικα με την ποιοτητα και τα διαφορα bugs τωρα κι ας αργησει η L να ερθει

Link to comment
Share on other sites

κι εγω συμφωνω για την 4.4.4 καλυτερα να φτιαξουν καποια θεματακια σχετικα με την ποιοτητα και τα διαφορα bugs τωρα κι ας αργησει η L να ερθει

Η L θα αργησει να ερθει ειναι σιγουρο!! Οποτε αν δεν μας δωσουν καμια 4.4.4 μεσα στο καλοκαιρι...κλαφτα χαραλαμπε :p

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ερθει η 4.4.4 σε κανα μηνα γιατι δεν καθομαι τοσους μηνες με τετοια ποιοτητα ακουστικου!

 

Δείτε πρώτα το changelog της 4.4.4 και μην περιμένετε τσάμπα bug fixes που δεν συμπεριλαμβάνονται στην 4.4.4..

Πολύ κλάψα και χαμός..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Δείτε πρώτα το changelog της 4.4.4 και μην περιμένετε τσάμπα bug fixes που δεν συμπεριλαμβάνονται στην 4.4.4..

Πολύ κλάψα και χαμός..

Το χω δει αλλα ελπιζωνα εχει γινει καποια βελτιωση και ας μην το γραφουν! Γιατι και το τελευταιο update που πηραμε αλλα ελεγε και αλλα γινονται!

Link to comment
Share on other sites

Το χω δει αλλα ελπιζωνα εχει γινει καποια βελτιωση και ας μην το γραφουν! Γιατι και το τελευταιο update που πηραμε αλλα ελεγε και αλλα γινονται!

 

Τα updates αφορούν στο android. Από εκεί και πέρα προσωπικά δε περιμένω motorola specific fixes γιατί ουδείς έχει πει κάτι τέτοιο (πέρα από τα ανακοινωθέντα συν την νέα εφαρμογή motorola alert). Επίσης αν υπήρχαν bugs θα μπορούσαν να είχαν βγάλει update ανεξάρτητα από τα updates του android. Και για άλλη μια φορά τα προβλήματα ήχου που αναφέρετε πιθανότατα είναι hardware και θα πρεπε να μιλήσετε με το support.

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανεις την 4.4.3; Εμενα ακομα στην 4.4.2 ειναι. Επισης εχω ενα θεμα οταν το κινητο το βαραει ηλιος σε λιγη ωρα κολαει η οθονη- touch. Αρχιζει να πατιεται μονη της.
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανεις την 4.4.3; Εμενα ακομα στην 4.4.2 ειναι. Επισης εχω ενα θεμα οταν το κινητο το βαραει ηλιος σε λιγη ωρα κολαει η οθονη- touch. Αρχιζει να πατιεται μονη της.

 

Δεν θα βγει 4.4.3 γιατί βγήκε το 4.4.4 που διορθώνει τα security bugs της 4.4.3. Άρα θα πάμε κατευθείαν στην 4.4.4, τουλάχιστον έτσι ακούγεται και είναι το λογικό. Όταν ζεσταθεί πολύ το κινητό είναι λογικό να μη δουλεύει το touch, να πατιέται μόνη της δεν το έχω δει, αλλά κι αυτό είναι hardware θέμα. Τα περισσότερα smartphones όμως έχουν κάτι αντίστοιχο, κινητά είναι όχι ομπρέλες να τις βάζεις στον ήλιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα! :P
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθες το Moto G ..Δεν εχω βαλει ακομα sim γτ πρεπει να μετατρεψω την single σε micro.Το κινητο οσο το εχω σε λειτουργια (χωρις την sim) με το ένα δάχτυλο δν ξεκλειδωνει αμεσως ενω αν ακουμπησω δυο δαχτυλα μαζι πανω στην οθονη ανοιγει αμεσως ..επισης καθε εφαρμογη για να ανοιξει θελει διπλο "κλικ"..Μηπως ξερει κανεις τι παιζει και πως μπορω να το μετατρεψω να λειτουργει κανονικα?
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθες το Moto G ..Δεν εχω βαλει ακομα sim γτ πρεπει να μετατρεψω την single σε micro.Το κινητο οσο το εχω σε λειτουργια (χωρις την sim) με το ένα δάχτυλο δν ξεκλειδωνει αμεσως ενω αν ακουμπησω δυο δαχτυλα μαζι πανω στην οθονη ανοιγει αμεσως ..επισης καθε εφαρμογη για να ανοιξει θελει διπλο "κλικ"..Μηπως ξερει κανεις τι παιζει και πως μπορω να το μετατρεψω να λειτουργει κανονικα?

 

μαλλον εχεις ενεργοποιησει το talkback..πηγαινε ρυθμισεις-προσβασιμοτητα-talkback και απενεργοποιησε το

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλώς σας βρήκα! :P

 

πιστευω το quote σου πρεπει να τ αλλαξεις σιγα σιγα απο κατω :P χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πιστευω το quote σου πρεπει να τ αλλαξεις σιγα σιγα απο κατω :P χαχαχα

 

Η αλήθεια είναι ότι πάλιωσε η ατάκα, θα αλλαχτεί όμως όταν βρώ το επόμενο μαργαριτάρι. :p

 

Περί moto τώρα, ψάχνω θήκη σιλικόνης αυτή που έχει υφή γόμας και είναι πολύ εύκαμπτη, παίζει;

Edited by Lacrymosa
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι πάλιωσε η ατάκα, θα αλλαχτεί όμως όταν βρώ το επόμενο μαργαριτάρι. :p

 

Περί moto τώρα, ψάχνω θήκη σιλικόνης αυτή που έχει υφή γόμας και είναι πολύ εύκαμπτη, παίζει;

 

 

Κοιταξες ebay;

Link to comment
Share on other sites

^ ναι το πρωτο που εψαξα ηταν το ebay.φαινεται πως θα βολευτω με tpu.
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...