Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενα θεμα που το εχω ξανα αναφέρει.. Οταν φορτίζω το κινητο βγαζει καποια θεματακια με την αφη. Δηλαδη δε δουλευει καλα και θελει επιμονη-υπομονη για να κανει καλο σκρολ(κυλιση). Ξερει κανεις τι μπορει να φταει; το usb της μοτορολα εχω σε φορτιστη που λεει input 150 mA output 850 mA

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κατεβασε soundhound να σωθεις πολυ καλύτερο ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κοιτα να δεις ουσιαστική διαφορα δε θα δεις εμφανη.. Δουλεύει στο παρασκηνιο ωστε να εχεις προστασια σε πραγματικό χρονο και καθαριζει junk αρχεια. Η εκκαθαριση μνημης βοηθαει πιστεύω εγω γιατι σταματαει τις εφαρμογές που ειναι αχρησιμοποιητες για ωρα σαν το greenify ενα πραγμα, παρ ολα αυτα δε σταματαει τη χρηση τους παραμονο αν για σβησεις εσυ απ το τασκ μανατζερ(το δεξι πλήκτρο εννοω δε ξερω αν όντως λεγεται τασκ μανατζερ :Ρ)

 

Με την αφή δεν έχω κάποιο θέμα κατά την φόρτιση.

Η αλήθεια είναι ότι η αίσθηση αφής πάντως δεν είναι κι η καλύτερή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την αφή δεν έχω κάποιο θέμα κατά την φόρτιση.

Η αλήθεια είναι ότι η αίσθηση αφής πάντως δεν είναι κι η καλύτερή.

 

Κοιτα γενικα η αφη ειναι πολυ καλη πιστευω και η οθονη πολυ κοντα στο γυαλι δεν έχει κενο τα καταλαβαινεις δηλαδη τα κουμπια που πατας απλα στη φορτιση με βγαζει θεματακια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε άλλον φορτιστή για αρχή, τα ίδια μου έκανε το atrix όταν το είχα βάλει πάνω σε έναν σάπιο φορτιστή.

 

Μπορείς να με πεις τι φορτιστη έχεις ξερω γω η καναν καλο να παραγγειλω;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί Δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο; Όταν πάω να ανοίξω την εφαρμογή κλείσει αμέσως σαν να πατάω το χομ Χωρίς να βγάλει σφάλμα.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί Δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο; Όταν πάω να ανοίξω την εφαρμογή κλείσει αμέσως σαν να πατάω το χομ Χωρίς να βγάλει σφάλμα.

 

Κάνε ένα κλείσιμο άνοιγμα

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο ξαφνικά το viber σταμάτησε να συνδέετε στο Wi-Fi , το απεγκατεστησα και το έκανα εγκατάσταση ξανά αλλά τίποτα. Δείχνει ότι κάνει σύνδεση αλλά μετά τίποτα και δε φταίει το ίντερνετ Γιατί άλλο κινητό συνδέετε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα κλείσιμο άνοιγμα

έκανα.μαζί Και wipe cache Αλλά τίποτα.

εγκατέστησα τον ex dialer για να πάρω τηλέφωνο. (αυτό που τίποτα δεν δουλεύει Όταν το έχεις ανάγκη Δεν μπορώ να το καταλάβω) τώρα ξαφνικά επανήλθε.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο ξαφνικά το viber σταμάτησε να συνδέετε στο Wi-Fi , το απεγκατεστησα και το έκανα εγκατάσταση ξανά αλλά τίποτα. Δείχνει ότι κάνει σύνδεση αλλά μετά τίποτα και δε φταίει το ίντερνετ Γιατί άλλο κινητό συνδέετε κανονικά.

 

Έχει πρόβλημα αυτή την ώρα γενικά το viber! Το γράφουν και στην στοσελίδα τους αν πας στο support

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και γω με τη σειρα μου κατι: φορτιστης αυτοκινητου usb με input 12v και output 5v=1,5A κανει για φορτιση του moto g ή θα εκραγει;;!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και γω με τη σειρα μου κατι: φορτιστης αυτοκινητου usb με input 12v και output 5v=1,5A κανει για φορτιση του moto g ή θα εκραγει;;!!

 

https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/answers/prod_answer_detail/a_id/97318/p/30,6720,9050

 

Καλυτερα παρε ενα φορτιστη στο 1Α

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα αυτή την ώρα γενικά το viber! Το γράφουν και στην στοσελίδα τους αν πας στο support

Ευχαριστώ.πολύ, είχα τρελαθεί : p

Link to comment
Share on other sites

If your charger output is higher, the MOTO G will automatically restrict the charging rate. If your charger is lower, it will simply take longer to reach a full charge

Εγώ το φορτίζω με τον φορτιστή του Nexus 7 που έχει output 2Α. Σύμφωνα με το παραπάνω δεν υπάρχει πρόβλημα, το κινητό τραβάει όσο ρεύμα χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα γίνει από βδομάδα η αγορά.

Μερικές ερωτήσεις τώρα:

1) Για φορτιστή τι προτείνετε?

2)Για θήκη (φθηνή και από Ελλάδα)

3)Την sim την κόβουν σε όλα τα υποκ/ματα?

4)Με το χώρο στο G-Drive τι γίνεται? Παίρνεις όσο έχεις συν 50 GB ή σε πάνε απο τα 15 στα 50?

5)Με την πρώτη φόρτιση τι να κάνω? Το ανοίγω το δουλεύω και όταν ζητήσει φόρτιση το συνδέω ή να το βάλω κανά δίωρο να φορτίσει και μετά να το ανοίξω?

 

Sorry για τις ενδεχομένως "χαζές" ερωτήσεις αλλά το τελευταίο κινητό που αγόρασα ήταν 10 χρόνια πριν (SE K700i)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα γίνει από βδομάδα η αγορά.

Μερικές ερωτήσεις τώρα:

1) Για φορτιστή τι προτείνετε?

2)Για θήκη (φθηνή και από Ελλάδα)

3)Την sim την κόβουν σε όλα τα υποκ/ματα?

4)Με το χώρο στο G-Drive τι γίνεται? Παίρνεις όσο έχεις συν 50 GB ή σε πάνε απο τα 15 στα 50?

5)Με την πρώτη φόρτιση τι να κάνω? Το ανοίγω το δουλεύω και όταν ζητήσει φόρτιση το συνδέω ή να το βάλω κανά δίωρο να φορτίσει και μετά να το ανοίξω?

1. μέχρι 1,5 προτείνει η Motorola

2. flip cover original

3. Καλύτερα να αγοράσεις με 5 ευρώ

4. Σου δίνουν +50

5. Το ανοιγείς και μόλις αδειάσει το φορτίζεις μέχρι 100%. Επαναλαμβάνεις για 3 φορτίσεις.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

1. μέχρι 1,5 προτείνει η Motorola

2. flip cover original

3. Καλύτερα να αγοράσεις με 5 ευρώ

4. Σου δίνουν +50

5. Το ανοιγείς και μόλις αδειάσει το φορτίζεις μέχρι 100%. Επαναλαμβάνεις για 3 φορτίσεις.

 

Γιατί είναι καλύτερα να αγοράσεις καινούργια σιμ;

Link to comment
Share on other sites

1. μέχρι 1,5 προτείνει η Motorola

2. flip cover original

3. Καλύτερα να αγοράσεις με 5 ευρώ

4. Σου δίνουν +50

5. Το ανοιγείς και μόλις αδειάσει το φορτίζεις μέχρι 100%. Επαναλαμβάνεις για 3 φορτίσεις.

 

TNX φίλος.

Έχω έναν παλιό φορτιστή από HTC Diamond 2 του αδερφού μου, με στοιχεία εξόδου 5V 1A. Πιστεύω πως θα είμαι καλυμμένος.

 

Για το νούμερο 5, όταν λες να αδειάσει εννοείς να σβήσει ή όταν θα φτάσει στα κόκκινα η μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

TNX φίλος.

Έχω έναν παλιό φορτιστή από HTC Diamond 2 του αδερφού μου, με στοιχεία εξόδου 5V 1A. Πιστεύω πως θα είμαι καλυμμένος.

 

Για το νούμερο 5, όταν λες να αδειάσει εννοείς να σβήσει ή όταν θα φτάσει στα κόκκινα η μπαταρία?

 

Ναι είναι εντάξει το 1Α, , θα έλεγα.

Καλύτερα είναι να το αφήσεις να σβήσει και μετά να φορτίσεις.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι εντάξει το 1Α, , θα έλεγα.

Καλύτερα είναι να το αφήσεις να σβήσει και μετά να φορτίσεις.

 

Δεν κάνει η μπαταρία να σβήνει. Ας το αφήσει μέχρι 10%.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει η μπαταρία να σβήνει. Ας το αφήσει μέχρι 10%.

1-2 φορές να το αφήσει να σβήσει δεν θα πάθει τίποτα...

Μετά όταν καλιμπραριστεί η μπαταρία καλό είναι να φορτίζεται όσο το δυνατό πιο συχνά.

Όποτε βρίσκεις πρίζα βάλτο να κλέψει λίγη ενέργεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχω την εντύπωση πως η αφή του Δεν έχει μεγάλη ευαισθησία όπως πχ τα γκαλαξι της σαμσουνγκ.

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως έχει ένα θέμα με την αφή κατά την φόρτιση. Στη usb το πρόσεξα μόλις, το έβαλα Και το ξανά έβαλα και τώρα είναι εντάξει.Ήταν μια μικρή καθυστέρηση στην απόκριση της αφής. μάλλον ήταν μπαγκ, ίσως η μοτορολα βιαζόταν να μας δώσει την κιτκατ. θα το προσέξετε μόνο αν κάνετε γρήγορο σκρολαρισμα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως έχει ένα θέμα με την αφή κατά την φόρτιση. Στη usb το πρόσεξα μόλις, το έβαλα Και το ξανά έβαλα και τώρα είναι εντάξει.Ήταν μια μικρή καθυστέρηση στην απόκριση της αφής. μάλλον ήταν μπαγκ, ίσως η μοτορολα βιαζόταν να μας δώσει την κιτκατ. θα το προσέξετε μόνο αν κάνετε γρήγορο σκρολαρισμα.

 

Οτι βιαστηκε να δωσει κιτκατ ειναι σιγουρο!βασικα ειναι τρικ για να κανει το κινητο πιο value for money

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει ας περιμένουμε την επόμενη έκδοση. φαντάζομαι πάντως πώς θα είναι η custom Rom θα πηγαίνει σφαίρα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει ας περιμένουμε την επόμενη έκδοση. φαντάζομαι πάντως πώς θα είναι η custom Rom θα πηγαίνει σφαίρα!

 

Και παλι μια χαρα πηγαινει!εγω εχω κανει και το τρικ με το επιλογες προγραμματιστη που μειωσα την κλιμακα απο 1 σε 0.5 σε εκεινα τα τρια εφε που λεει για μεταβαση animator και εφε! Δοκιμασε το!

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει η μπαταρία να σβήνει. Ας το αφήσει μέχρι 10%.

 

Να σβηνει το κινητο απο μπαταρια οντως δε κανει. Αλλα να φτανει μεχρι 1% και να φορτιζει απο κει πιστευω ειναι το καλυτερο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστω για την απαντηση! Και γω το ψιλοφοβαμε να πω την αληθεια...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην ασχολειστε και πολυ με το πως να το φορτιζετε το κινητο, φορτιστε το οπως να 'ναι και σε 2 χρονακια αν ακομα το εχετε αγοραζετε καινουργια μπαταρια απο ebay (την περνατε πολυ ευκολα και μονοι σας).

 

Οσοι λετε για την αποκριση της οθονης βαλτε Nova launcher και τη ρυθμιση "ταχυτητα φωτος", θα παθετε σοκ.

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως έχει ένα θέμα με την αφή κατά την φόρτιση. Στη usb το πρόσεξα μόλις, το έβαλα Και το ξανά έβαλα και τώρα είναι εντάξει.Ήταν μια μικρή καθυστέρηση στην απόκριση της αφής. μάλλον ήταν μπαγκ, ίσως η μοτορολα βιαζόταν να μας δώσει την κιτκατ. θα το προσέξετε μόνο αν κάνετε γρήγορο σκρολαρισμα.

 

Τα manuals των περισαοτερων κινητων γραφουν οτι κατα την φορτιση μπορει να μην δουλευει καλα η οθονη αφης. Δεν ειναι προβλημα ουτε bug. Cool down guys!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...