Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά πέρασε κανείς την αναβάθμιση της MOTOROLA να μας πει αν είδε ουσιαστικές διαφορές; Σε εμένα που το πήρα απο ΑΜΑΖΟΝ δεν έχει ερθει ακόμη.
Link to comment
Share on other sites

Στο φόρουμ της Motorola δεν λένε ότι φτιάχνει
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα παρέλαβα κι εγώ το κινητό και μέσα στη Συσκευασία είχε φορτιστή Motorola και hands-free ακουστικά. Το κακό είναι ότι ο φορτιστής είναι χαλασμένος.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα παρέλαβα κι εγώ το κινητό και μέσα στη Συσκευασία είχε φορτιστή Motorola και hands-free ακουστικά. Το κακό είναι ότι ο φορτιστής είναι χαλασμένος.

 

Απο που το πηρες και ειχε ακουστικα και φορτιστη;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα παρέλαβα κι εγώ το κινητό και μέσα στη Συσκευασία είχε φορτιστή Motorola και hands-free ακουστικά. Το κακό είναι ότι ο φορτιστής είναι χαλασμένος.

 

Μέσα στην συσκευασία αυτή καθεαυτή δεν παίζει καθότι πολύ απλά δεν υπάρχει χώρος.. Μέσα στο ευρύτερο πακέτο ναι..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να αγορασω φτηνο πακετακι screen protectors για την οθονη του κινητου.

Εχω δει οτι υπαρχουν αρκετες εναλλακτικες λυσεις στο ebay, με επικρατεστερες την matte και την clear.

 

http://www.ebay.com/itm/3-X-Matte-Anti-Glare-Screen-Protector-For-Motorola-Moto-G-XT937C-1028-1031-/201021264575?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item2ecdcd12bf

 

http://www.ebay.com/itm/3x-Clear-LCD-Screen-Protector-Cover-Guard-Shield-for-Motorola-Moto-G-XT1032-/141174615612?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item20dea9ae3c

 

Εχει δοκιμασει κανεις σας κανενα απο αυτα να μου πει τη γνωμη του?

(Προσωπικα , με κερδιζει το matte διοτι σε Lumia φιλου μου φανηκε πολυ καλη η αισθηση της αφης, αλλα προβληματιζομαι για το αν αλλοιωνει αρκετα τα χρωματα της οθονης)

 

Επισης, διαβασα πριν λιγο για "Tempered Glass Film Screen Protector", το οποιο φαινεται να ειναι μια πολυ λεπτη στρωση γυαλιου, λιγο ακριβοτερη επιλογη. Εχει κανεις γνωμη για αυτο?

http://www.ebay.com/itm/Premium-Real-Tempered-Glass-Film-Screen-Protector-for-Motorola-Moto-G-/111263725671?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item19e7d5b867

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να αγορασω φτηνο πακετακι screen protectors για την οθονη του κινητου.

Εχω δει οτι υπαρχουν αρκετες εναλλακτικες λυσεις στο ebay, με επικρατεστερες την matte και την clear.

 

http://www.ebay.com/itm/3-X-Matte-Anti-Glare-Screen-Protector-For-Motorola-Moto-G-XT937C-1028-1031-/201021264575?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item2ecdcd12bf

 

http://www.ebay.com/itm/3x-Clear-LCD-Screen-Protector-Cover-Guard-Shield-for-Motorola-Moto-G-XT1032-/141174615612?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item20dea9ae3c

 

Εχει δοκιμασει κανεις σας κανενα απο αυτα να μου πει τη γνωμη του?

(Προσωπικα , με κερδιζει το matte διοτι σε Lumia φιλου μου φανηκε πολυ καλη η αισθηση της αφης, αλλα προβληματιζομαι για το αν αλλοιωνει αρκετα τα χρωματα της οθονης)

 

Επισης, διαβασα πριν λιγο για "Tempered Glass Film Screen Protector", το οποιο φαινεται να ειναι μια πολυ λεπτη στρωση γυαλιου, λιγο ακριβοτερη επιλογη. Εχει κανεις γνωμη για αυτο?

http://www.ebay.com/itm/Premium-Real-Tempered-Glass-Film-Screen-Protector-for-Motorola-Moto-G-/111263725671?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item19e7d5b867

 

φιλε μου εγω πηρα απο αγγελια κατι ματ screen protector! πραγματικα ειναι τρομερο δεν αφηνει βρωμια ουτε δαχτυλιες βεβαια λιγο στο φως του ηλιου φαινεται καπως και επισης αλλοιωνει παρα πολυ λιγο την οθονη σαν χρωματα κτλπ αλλα ταυτοχρονα την κανει και πεντακαθαρη!

 

αυτο με το γυαλια τι φαση :lol::lol:? πρωτη φορα το βλεπω παιζει να μετραει αγρια :cool:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω πηρα απο αγγελια κατι ματ screen protector! πραγματικα ειναι τρομερο δεν αφηνει βρωμια ουτε δαχτυλιες βεβαια λιγο στο φως του ηλιου φαινεται καπως και επισης αλλοιωνει παρα πολυ λιγο την οθονη σαν χρωματα κτλπ αλλα ταυτοχρονα την κανει και πεντακαθαρη!

 

αυτο με το γυαλια τι φαση ? πρωτη φορα το βλεπω παιζει να μετραει αγρια

 

Σε ευχαριστω φιλε για την αμεση απαντηση!

Κι εγω μαλλον σε matte θα καταληξω απο οτι φαινεται. Και στην περιπτωση που δεν μου αρεσει, χαλαλι το 1,5 ευρω :p...

Να σου κανω μια ερωτηση ακομα? Το καθε κομματι ειναι μιας χρησης, ετσι? Δηλαδη, απαξ και το ξεκολλησω, δεν ξανακολλαει?

 

Οντως, τωρα το ψαχνω για tempered glass και φαινεται πολυ καλη επιλογη οπως λενε και στο xda.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2530319

Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβάσω μια φωτογραφία για να πειστείτε για το φορτιστή. Βέβαια και υπάρχει χώρος. Μια ερώτηση τώρα. Πληκτρολόγιο με ελληνική διόρθωση ποιο έχετε;
Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβάσω μια φωτογραφία για να πειστείτε για το φορτιστή. Βέβαια και υπάρχει χώρος. Μια ερώτηση τώρα. Πληκτρολόγιο με ελληνική διόρθωση ποιο έχετε;

 

 

Swiftkey....τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβάσω μια φωτογραφία για να πειστείτε για το φορτιστή. Βέβαια και υπάρχει χώρος. Μια ερώτηση τώρα. Πληκτρολόγιο με ελληνική διόρθωση ποιο έχετε;

 

Δεν είπε κανείς ότι δεν σε πιστεύουμε! Δεν μας είπες όμως από που το πήρες να έχουμε υπόψη μας το μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από amazon και ebay έχετε να προτείνετε κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα από Ελλάδα που το διαθέτει;
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που το πήρα από Saturn στη Γερμανία, έδιναν μαζί με το τηλέφωνο ένα φορτιστή (αντάπτορα για το usb cable) που ήταν τυλιγμένο πάνω στο κουτί του κινητού με κλειστή ζελατίνα. Απ' ότι κατάλαβα αρχικά το κινητό πωλείτο σκέτο, αλλά αργότερα έβαλαν και τον αντάπτορα (ίσως επενέβη κάποια αρχή καταναλωτών κλπ....)

Επίσης η ανάβάθμιση (4.4.2) μου ήρθε πριν από μερικές ημέρες και δεν είδα κάποια διαφορά. Στο changelog αναφερόταν η διόρθωση κάποιων bugs κυρίως και η βελτίωση σήματος και μπαταρίας, εάν που υπήρχε πρόβλημα. Και εγώ δεν έχω δει κάποια ορατή διαφορά για να πω την αλήθεια.

Επίσης η μπαταρία με προβληματίζει λίγο (ερχόμενος από symbian smartphone με αντοχή χαλαρά 2-3 μέρες), αφού τις τελευταίες μέρες δυσκολεύεται να βγάλει τη μέρα. Του κάνω αρκετή χρήση αφού είναι το πρώτο μου android οπότε το ψαχνω γενικώς και έχω σχεδόν μόνιμα το wifi ανοικτό. Με αυτή την χρήση είναι αναμενόμενο να μην κρατάει αρκετά η μπαταρία, αλλά νομίζω ότι τις προηγούμενες ημέρες άντεχε περισσότερο.

 

Και για να επανέλθω σε μια προηγούμενη ερώτησή μου: με τη διόρθωση ελληνικών στο AOSP πληκτρολόγιο, τι κάνετε; Στις επιλογές των add-on dictionaries μου βγάζει μερικές γλώσσες διάθεσιμες για εγκατάσταση, χωρίς την ελληνική, και χωρίς δυνατότητα πρόσθεση άλλης γλώσσας, πέραν των διαθεσίμων (6-7).

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε κανείς ότι δεν σε πιστεύουμε! Δεν μας είπες όμως από που το πήρες να έχουμε υπόψη μας το μαγαζί.

 

Συγγνώμη, δίκιο έχεις. Specialprice.gr. Αλλά ούτε κι αυτοί δεν ήξεραν ότι έχει αυτά το κουτί. Το κουτί ήταν σφραγισμένο όταν ήρθε οπότε δεν είναι θέμα μαγαζιού αλλά παρτίδας. Το δικό μου ήταν γαλλικό.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα tempered glass σε note 2 και είναι παρά πολύ καλό! Λογικά θα πάρω και για το moto g της κοπέλας μου.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα tempered glass σε note 2 και είναι παρά πολύ καλό! Λογικά θα πάρω και για το moto g της κοπέλας μου.

 

Αν χρειαστεί να το βγαλεις, πως το κάνεις; Βγαίνει σαν απλό screen protector ή θα πρέπει να φωναξω τον τζαμά μου; :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω βγάλει, αλλά λογικά ίδιο τρόπο.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, δίκιο έχεις. Specialprice.gr. Αλλά ούτε κι αυτοί δεν ήξεραν ότι έχει αυτά το κουτί. Το κουτί ήταν σφραγισμένο όταν ήρθε οπότε δεν είναι θέμα μαγαζιού αλλά παρτίδας. Το δικό μου ήταν γαλλικό.

 

Ειδικη παραγγελια για σενα η Μοτορολα!!! :Ρ

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]41610[/ATTACH][ATTACH]41611[/ATTACH]

 

Aπο ποιο μαγαζί το αγόρασες και πόσο? (αν επιτρέπεται βέβαια)

Seriousness is the only refuge of the shallow !!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Aπο ποιο μαγαζί το αγόρασες και πόσο? (αν επιτρέπεται βέβαια)

 

 

http://www.skroutz.gr/m/985/Specialprice

Link to comment
Share on other sites

 

Οχι εγώ το έχω ήδη, ξέρω ποιοι το πουλάνε απλά η συσκευασία του φίλου docteo μου εκανε εντύπωση.

Μήπως πρέπει να το επισημάνουμε στο κοινό του φόρουμ?

Seriousness is the only refuge of the shallow !!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, δίκιο έχεις. Specialprice.gr. Αλλά ούτε κι αυτοί δεν ήξεραν ότι έχει αυτά το κουτί. Το κουτί ήταν σφραγισμένο όταν ήρθε οπότε δεν είναι θέμα μαγαζιού αλλά παρτίδας. Το δικό μου ήταν γαλλικό.

 

Απο συγκεκριμένη νομοθεσία στη Γαλλία, όλες οι συσκευές πρεπει να πωλούνται με hands free για την οδήγηση. Είχε συμβεί το ίδιο και σε περιπτωση nexus 4 που κυκλοφορούσε χωρίς, αλλά στη Γαλλία είχε. Τώρα ο φορτιστής ίσως είναι κι αυτός στον ίδιο νόμο!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...