Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιο app αναπαραγωγής ήχου που να μπορούμε να αντικαταστήσουμε το default της συσκευής, το οποίο δεν δέχεται παραμετροποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Η Motorola ανηκει στην Lenovo πλεον...

 

:wacko::wacko::blink:

WTF??? Μολις τωρα ειδα την φρεσκια ειδηση στην πρωτη σελιδα...ουαου...

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

????? Ποιος ηρθε?

 

:wacko::wacko::blink:

WTF??? Μολις τωρα ειδα την φρεσκια ειδηση στην πρωτη σελιδα...ουαου...

 

Ναι κι εγω το διάβασα εδώ:

 

http://www.businessweek.com/articles/2014-01-29/google-ends-its-motorola-misadventure

 

Και το παρηγγειλα, πριν 6 μερες!Ακομα δεν μου έχει παραδοθει!Ισως να αλλαζα την αποφαση μου, αν το διαβαζα αυτο.

Απο την αλλη δεν νομιζω να υπαρχει καποιος που να διαφωνει οτι το κινητο ειναι τρελο value for money

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγω το διάβασα εδώ:

 

http://www.businessweek.com/articles/2014-01-29/google-ends-its-motorola-misadventure

 

Και το παρηγγειλα, πριν 6 μερες!Ακομα δεν μου έχει παραδοθει!Ισως να αλλαζα την αποφαση μου, αν το διαβαζα αυτο.

Απο την αλλη δεν νομιζω να υπαρχει καποιος που να διαφωνει οτι το κινητο ειναι τρελο value for money

 

Βασικα φιλε μου δεν ειναι λογος να μην παρεις το κινητο! Δεν ξερεις τι μπορει να σημαινει αυτο!νταξει με μια πρωτη σκεψη λες αυτο ηταν οτι πηραμε πηραμε αλλα δεν νομιζω ρε παιδια μου! Τετοιο κινητακι να χαθει ! ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Sos!! Διαβασα στο xda οτι το greenify πλεον δουλευει χωρις ροοτ!! :O :O

Link to comment
Share on other sites

Βασικα φιλε μου δεν ειναι λογος να μην παρεις το κινητο! Δεν ξερεις τι μπορει να σημαινει αυτο!νταξει με μια πρωτη σκεψη λες αυτο ηταν οτι πηραμε πηραμε αλλα δεν νομιζω ρε παιδια μου! Τετοιο κινητακι να χαθει ! ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Sos!! Διαβασα στο xda οτι το greenify πλεον δουλευει χωρις ροοτ!! :O :O

 

Βασικα, δεν ειναι μονο το software. Μπορει να επηρεαστει και το support.

Τελος, το οτι διεθετε manufacturer η ιδια η google, απεδειξε οτι μπορουν να βγαινουν συσκευες με καλο hardware σε πολυ καλες τιμες (αρκετα φτηνοτερες απο τα Nexus). Πλεον αυτο χανεται. Κατι αντιστοιχο προσπαθησε να κανει αρχικα και η Huawei, αλλα η ποιοτητα δεν ηταν παντα η καλυτερη

Link to comment
Share on other sites

Βασικα, δεν ειναι μονο το software. Μπορει να επηρεαστει και το support.

Τελος, το οτι διεθετε manufacturer η ιδια η google, απεδειξε οτι μπορουν να βγαινουν συσκευες με καλο hardware σε πολυ καλες τιμες (αρκετα φτηνοτερες απο τα Nexus). Πλεον αυτο χανεται. Κατι αντιστοιχο προσπαθησε να κανει αρχικα και η Huawei, αλλα η ποιοτητα δεν ηταν παντα η καλυτερη

 

Ειλικρινα δεν ξερω τι να πω! Το μονο που ελπιζω φιλε ειναι να μην καταστρεψουν το κινητο μας!

Link to comment
Share on other sites

Η Motorola ανηκει στην Lenovo πλεον...Μαλλον θα μεινουμε με την KitKat στο χερι :p

 

Ναι κι εγω το διάβασα εδώ:

 

http://www.businessweek.com/articles/2014-01-29/google-ends-its-motorola-misadventure

 

Και το παρηγγειλα, πριν 6 μερες!Ακομα δεν μου έχει παραδοθει!Ισως να αλλαζα την αποφαση μου, αν το διαβαζα αυτο.

Απο την αλλη δεν νομιζω να υπαρχει καποιος που να διαφωνει οτι το κινητο ειναι τρελο value for money

 

Βασικα φιλε μου δεν ειναι λογος να μην παρεις το κινητο! Δεν ξερεις τι μπορει να σημαινει αυτο!νταξει με μια πρωτη σκεψη λες αυτο ηταν οτι πηραμε πηραμε αλλα δεν νομιζω ρε παιδια μου! Τετοιο κινητακι να χαθει ! ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Sos!! Διαβασα στο xda οτι το greenify πλεον δουλευει χωρις ροοτ!! :O :O

 

Η αποψη μου εινα αυτη που εγραψα στην ειδηση:

 

'Διαβάζοντας τον τίτλο της είδησης μ έκανε να παραξενευτώ. Το ζουμί της υπόθεσης όμως είναι ότι η μοτο πάει σε καλά χέρια μιας και από θέμα hardware τα πηγαίνει καλύτερα η λενοβο. Ευτυχώς η καθοδήγηση του android θα μείνει εκεί που πρέπει.

Οι κάτοχοι των μοτο X,G δε νομίζω ότι θα πρέπει να δυσαρεστηθούν. Ειπώθηκε ότι οι συγκεκριμένες συσκευές θα παρατηθούν; Ποιος μου λέει ότι δε θα πάρουν περαιτέρω αναβαθμίσεις ;;;….αλλα κι έτσι να είναι θεωρώ ότι κανένας δε περίμενε την υποστήριξη που έχουν τα νεξους να την βρουν στο πρόσωπο των δυο συσκευών. Λανθασμένη η εκτίμηση ορισμένων λοιπόν. Αν επιθυμεί κάποιος να έχει από κοντά τις αναβαθμίσεις αγοράζει νεξους και μόνο νεξους.

Πάλι έχουν το ατού της άριστης εμπειρίας χρήσης με βάση των τεχνικών χαρακτηριστικών και ότι είναι από τις πρώτες συσκευές που πήραν την 4.4 (το G είναι το πρώτο με 1gb ram).

Ότι και να γίνει στις δυο περιπτώσεις της υποστήριξης, πάλι κερδισμένοι βγαίνουν οι κάτοχοι τους.'

 

Δεν ειναι λογος για μενα οτι αλλαξε χερια (και σε χερια πηγε ε;...πολλοι θα το θελαν να συνεργαστουν με τη λενοβο) για να μην παρει καποιος αυτο το κινητο.

 

Να μου ελεγε καποιος οτι δεν τον καλυπτει η καμερα, ναι, αυτο θα ητανε λογος.

Link to comment
Share on other sites

Η αποψη μου εινα αυτη που εγραψα στην ειδηση:

 

'Διαβάζοντας τον τίτλο της είδησης μ έκανε να παραξενευτώ. Το ζουμί της υπόθεσης όμως είναι ότι η μοτο πάει σε καλά χέρια μιας και από θέμα hardware τα πηγαίνει καλύτερα η λενοβο. Ευτυχώς η καθοδήγηση του android θα μείνει εκεί που πρέπει.

Οι κάτοχοι των μοτο X,G δε νομίζω ότι θα πρέπει να δυσαρεστηθούν. Ειπώθηκε ότι οι συγκεκριμένες συσκευές θα παρατηθούν; Ποιος μου λέει ότι δε θα πάρουν περαιτέρω αναβαθμίσεις ;;;….αλλα κι έτσι να είναι θεωρώ ότι κανένας δε περίμενε την υποστήριξη που έχουν τα νεξους να την βρουν στο πρόσωπο των δυο συσκευών. Λανθασμένη η εκτίμηση ορισμένων λοιπόν. Αν επιθυμεί κάποιος να έχει από κοντά τις αναβαθμίσεις αγοράζει νεξους και μόνο νεξους.

Πάλι έχουν το ατού της άριστης εμπειρίας χρήσης με βάση των τεχνικών χαρακτηριστικών και ότι είναι από τις πρώτες συσκευές που πήραν την 4.4 (το G είναι το πρώτο με 1gb ram).

Ότι και να γίνει στις δυο περιπτώσεις της υποστήριξης, πάλι κερδισμένοι βγαίνουν οι κάτοχοι τους.'

 

Δεν ειναι λογος για μενα οτι αλλαξε χερια (και σε χερια πηγε ε;...πολλοι θα το θελαν να συνεργαστουν με τη λενοβο) για να μην παρει καποιος αυτο το κινητο.

 

Να μου ελεγε καποιος οτι δεν τον καλυπτει η καμερα, ναι, αυτο θα ητανε λογος.

 

 

Δεν διαφωνω καθολου μαζι σου Left-Ace.

Aπλα κοιταζοντας το καταναλωτικο συμφερον, θα ηταν φοβερο να διεθετε η google δικο της manufacturer. Δεν το λεω μονο για το software.Αλλα και το hardware και την τιμη του. Για παραδειγμα δεν θεωρω το Nexus 5 φτηνο κινητο, και προσωπικα δεν μπορω να το αγορασω.

H υποθεση της Motorola, μας διδαξε, οτι κατω απο την ομπρελα της Google, μια εταιρια μπορει να παραξει κινητα, με φοβερα χαρακτηριστικα σε πολυ καλες τιμες.

Και πραγματικα δεν καταλαβαινω τι ακριβως παιχτηκε, γιατι πιστευω οτι αν συνεχιζε η google να παραγει και software και hardware, σιγουρα σε συντομο καιρο, θα εφερνε τις υπολοιπες εταιρειες σε πολυ δυσκολη θεση, παλι προς οφελος του καταναλωτη.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την άποψη μου επι του θέματος.

Παντού διαβάζω περί αναμενόμενου και μη αναπόφευκτου συμβάντος.Την πήρε για τις πατέντες και τώρα πλέον δεν την χρειάζεται.Ε λοιπόν εμένα όλα αυτά μου ακούγονται βερεσέ.Η εταιρία ήταν σε δύσκολη οικονομική θέση πράγμα που οδήγησε στην εξαγορά της από την Google(κατα πάσα πιθανότητα για τις πατέντες).Μετά από τόσο καιρό όμως ξαναμπήκε στον ευρωπαικό και παγκόσμιο χάρτη με το καλύτερο vfm.Όλα τα reviews είναι διθυραμβικά και μιλούν για μια πραγματικά φθηνή και ποιοτική συσκευή.Για ένα mini Nexus που προσφέρει μια καλή εμπειρία σε αυτούς που δεν μπορούν να τα σκάσουν για να πάρουν ναυαρχίδα.Ακόμη και μεγάλες εταιρίες αξεσουάρ(όπως η Otterbox) που δεν βγάζουν τα προιόντα τους για φθηνά και ταπεινά κινητά όπως το Moto G έκαναν το μεγάλο βήμα.Γιατί ήξεραν ότι η επιτυχία της συσκευής ήταν κάτι παραπάνω από σίγουρη.

Χωρίς να γνωρίζω τα οικονομικά αποτελέσματα και τις πωλήσεις που έχει κάνει η Motorola,όλα έδειχναν ότι μπήκε σε μια θετική τροχιά και μετά από 2-3 χρόνια θα ήταν πάλι μεγάλη και τρανή.Και ξαφνικά η Google-όταν άρχισε η περιβόητη ανάπτυξη-την πουλάει στους Κινέζους.Την στιγμή που μπορούσε να επαναπροσδιορίσει όλόκληρη την μικρή κατηγορία του android,η Google απόφάσισε να την εγκαταλείψει.Γιατί?Για τον ίδιο λόγο που δεν θα σταματήσουν να βγαίνουν ποτέ nexus συσκευές.Για να τους κρατάει όλους μέχρι να έρθει η σειρά τους να βγάλουν την νέα nexus συσκευή.Για να τους δίνει την δόση τους βρε αδερφέ :P .Για να συνεχίσουν να πουλάνε τις φθηνές σαβούρες με τα χίλια lags των 100-150 ευρώ.Άρχισαν να χαλιούνται όλοι και ειδικά η Samsung.Ποιος διάολος θα έπαιρνε τα δικά της φθηνά κινητά όταν μπορούσε να πάρει ένα Moto G από μία "a Google company" ? Η Google είναι και αυτή εξαρτημένη από όλους τους μεγάλους παίκτες και για να συνεχίσει να τους έχει μαζί της,έπρεπε να σκοτώσει αυτή την πολύ καλή προσπάθεια αναβάθμισης της μικρής κατηγορίας...Γι αυτό πριν βρίσετε ξανά τα WP και την Nokia σκεφτείτε τι έχει να γίνει αν επικρατήσει μόνο ένας και δη η Google.

Ένας κάτοχος Moto G :P

(όλα αυτά βεβαίως είναι προσωπική μου άποψη-μην πυροδοτήσω κανένα flame ;-) )

Link to comment
Share on other sites

….αλλα κι έτσι να είναι θεωρώ ότι κανένας δε περίμενε την υποστήριξη που έχουν τα νεξους να την βρουν στο πρόσωπο των δυο συσκευών. Λανθασμένη η εκτίμηση ορισμένων λοιπόν. Αν επιθυμεί κάποιος να έχει από κοντά τις αναβαθμίσεις αγοράζει νεξους και μόνο νεξους.

 

 

Διαφωνώ οριζοντίως και καθέτως. Όταν αγοράζεις κινητό από την Google, είναι βέβαιο ότι θα έχει την υποστήριξη που έχουν και τα Nexus. Εδώ το εμφάνισε σε Play έκδοση, τι να συζητάμε; Μιλάω βασικά για το Moto G και λιγότερο για το Moto X.

 

Πιστεύω ότι υπήρξαν μεγάλες αντιδράσεις από τους άλλους κατασκευαστές με το θέμα του Moto G, που ουσιαστικά είχε διαλύσει τον ανταγωνισμό μέχρι τα 300-350 ευρώ. Αυτό, σε συνδυασμό με το ότι φαίνεται να εγκαταλείπει οριστικά την σκέψη να γίνει Apple. Δηλαδή να είναι κατασκευαστής software αλλά και συναρμολογητής hardware.

 

Άλλαξε προσανατολισμό η Google και επανακαθορίζεται όλη η αγορά. Μέχρι να υπάρξουν ανακοινώσεις εγώ δεν προχωράω στην αγορά Moto G. Θα έπαιρνα ένα για την γυναίκα μου την επόμενη εβδομάδα και ένα για εμένα μέχρι τέλος Φεβρουαρίου. Χωρίς την υποστήριξη της Google το κινητό χάνει πολύ από την αξία του. Εκτός και αν ανακοινώσει η Lenovo κάτι που θα διασφαλίζει τους κατόχους Moto G. Χλωμό το βλέπω.

 

Ήδη είχα πάρει δυο Moto G για συγγενείς. Το κινητό σάρωνε. Κρίμα. Φαίνεται ότι θα αναγκαστούμε να πληρώνουμε πάλι 350+ για απροβλημάτιστη λειτουργία Android.

 

Τεράστια απογοήτευση...

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ οριζοντίως και καθέτως. Όταν αγοράζεις κινητό από την Google, είναι βέβαιο ότι θα έχει την υποστήριξη που έχουν και τα Nexus. Εδώ το εμφάνισε σε Play έκδοση, τι να συζητάμε; Μιλάω βασικά για το Moto G και λιγότερο για το Moto X.

 

Πιστεύω ότι υπήρξαν μεγάλες αντιδράσεις από τους άλλους κατασκευαστές με το θέμα του Moto G, που ουσιαστικά είχε διαλύσει τον ανταγωνισμό μέχρι τα 300-350 ευρώ. Αυτό, σε συνδυασμό με το ότι φαίνεται να εγκαταλείπει οριστικά την σκέψη να γίνει Apple. Δηλαδή να είναι κατασκευαστής software αλλά και συναρμολογητής hardware.

 

Άλλαξε προσανατολισμό η Google και επανακαθορίζεται όλη η αγορά. Μέχρι να υπάρξουν ανακοινώσεις εγώ δεν προχωράω στην αγορά Moto G. Θα έπαιρνα ένα για την γυναίκα μου την επόμενη εβδομάδα και ένα για εμένα μέχρι τέλος Φεβρουαρίου. Χωρίς την υποστήριξη της Google το κινητό χάνει πολύ από την αξία του. Εκτός και αν ανακοινώσει η Lenovo κάτι που θα διασφαλίζει τους κατόχους Moto G. Χλωμό το βλέπω.

 

Ήδη είχα πάρει δυο Moto G για συγγενείς. Το κινητό σάρωνε. Κρίμα. Φαίνεται ότι θα αναγκαστούμε να πληρώνουμε πάλι 350+ για απροβλημάτιστη λειτουργία Android.

 

Τεράστια απογοήτευση...

 

 

Φιλικα,στα πλαισια ενος φυσιολογικου διαλογου...

 

...κανεις λαθος να βαζεις στο ιδιο τσουβαλι τα moto με τις google play edition.

Οπως λες κι εσυ, εδω εμφανισε την google εκδοση του g, αρα απο μονη της διαφοροποιει και φωτογραφιζει 'οποιος θελει updates θα παει σ αυτο', οποιος θελει κορυφαια οθονη, ποιοτητα ηχου και το moto assist πχ, θα παρει το κανονικο.

 

Δικαιωμα σου αν δεν επιλεξεις το g αλλα και παλι σε ρωταω: Ειπωθηκε οτι η συσκευη μας ΔΕΝ θα υποστηριχθει;

 

Μη κινδυνολογουμε, γενικα το λεω, διοτι η εννοια της υποστηριξης εχει πολλες εννοιες.

Στο λεω εγω που εδωσα ακυρο στη google διοτι δεν εδωσε την κιτκατ στο gnexus και εκανε τις δηλωσεις περι 18μηνης υποστηριξης.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την άποψη μου επι του θέματος.

Παντού διαβάζω περί αναμενόμενου και μη αναπόφευκτου συμβάντος.Την πήρε για τις πατέντες και τώρα πλέον δεν την χρειάζεται.Ε λοιπόν εμένα όλα αυτά μου ακούγονται βερεσέ.Η εταιρία ήταν σε δύσκολη οικονομική θέση πράγμα που οδήγησε στην εξαγορά της από την Google(κατα πάσα πιθανότητα για τις πατέντες).Μετά από τόσο καιρό όμως ξαναμπήκε στον ευρωπαικό και παγκόσμιο χάρτη με το καλύτερο vfm.Όλα τα reviews είναι διθυραμβικά και μιλούν για μια πραγματικά φθηνή και ποιοτική συσκευή.Για ένα mini Nexus που προσφέρει μια καλή εμπειρία σε αυτούς που δεν μπορούν να τα σκάσουν για να πάρουν ναυαρχίδα.Ακόμη και μεγάλες εταιρίες αξεσουάρ(όπως η Otterbox) που δεν βγάζουν τα προιόντα τους για φθηνά και ταπεινά κινητά όπως το Moto G έκαναν το μεγάλο βήμα.Γιατί ήξεραν ότι η επιτυχία της συσκευής ήταν κάτι παραπάνω από σίγουρη.

Χωρίς να γνωρίζω τα οικονομικά αποτελέσματα και τις πωλήσεις που έχει κάνει η Motorola,όλα έδειχναν ότι μπήκε σε μια θετική τροχιά και μετά από 2-3 χρόνια θα ήταν πάλι μεγάλη και τρανή.Και ξαφνικά η Google-όταν άρχισε η περιβόητη ανάπτυξη-την πουλάει στους Κινέζους.Την στιγμή που μπορούσε να επαναπροσδιορίσει όλόκληρη την μικρή κατηγορία του android,η Google απόφάσισε να την εγκαταλείψει.Γιατί?Για τον ίδιο λόγο που δεν θα σταματήσουν να βγαίνουν ποτέ nexus συσκευές.Για να τους κρατάει όλους μέχρι να έρθει η σειρά τους να βγάλουν την νέα nexus συσκευή.Για να τους δίνει την δόση τους βρε αδερφέ :P .Για να συνεχίσουν να πουλάνε τις φθηνές σαβούρες με τα χίλια lags των 100-150 ευρώ.Άρχισαν να χαλιούνται όλοι και ειδικά η Samsung.Ποιος διάολος θα έπαιρνε τα δικά της φθηνά κινητά όταν μπορούσε να πάρει ένα Moto G από μία "a Google company" ? Η Google είναι και αυτή εξαρτημένη από όλους τους μεγάλους παίκτες και για να συνεχίσει να τους έχει μαζί της,έπρεπε να σκοτώσει αυτή την πολύ καλή προσπάθεια αναβάθμισης της μικρής κατηγορίας...Γι αυτό πριν βρίσετε ξανά τα WP και την Nokia σκεφτείτε τι έχει να γίνει αν επικρατήσει μόνο ένας και δη η Google.

Ένας κάτοχος Moto G :P

(όλα αυτά βεβαίως είναι προσωπική μου άποψη-μην πυροδοτήσω κανένα flame ;-) )

 

Καταλαβαινω εν μερει την ανησυχια σου η τον εκνευρισμο σου φιλε Salazar αλλα πιστευω οτι υπαρχει και μια ενναλακτικη αναγνωση στο θεμα.

Για παραδειγμα, μολις ενημερωθηκα απο το Αμαζον Γερμανιας οτι το Μοto G μου ειναι καθ οδον και παρολο που ειχα διαβασει την ειδηση δεν μπηκα στον παραμικρο πειρασμο να ακυρωσω την ολη αγορα. Να εξηγησω γιατι. Πρωτον δεν πιστευω οτι ολοι εμεις που παρακολουθουμε τα νεα σ αυτο το φορουμ αγοραζουμε "τηλεφωνα". Στην ουσια μιλαμε για μικρους υπολογιστες χειρος με μια δυνατοτητα να κανουν και καμια κληση on the side βρε αδερφε :lol: Ειδαλλως τι θελουμε την συζητηση για value for money και specs ? Ενα ομως επισης ενδιαφερον στοιχειο ειναι οτι οι συγκεκριμενες συσκευες ερχονται στα χερια μας, κακα τα ψεματα, με ημερομηνια ληξης. Ολες σχεδον εχουν εναν οριζοντα, το πολυ διετιας. Και, γνωμη μου παντα, το Moto G μας μιας και προλαβε να εξασφαλισει την 4.4.2, ειναι μια χαρα για το 2014 (εκτος συνταρακτικου απροοπτου) Με δυο λογια, τα λεφτα του τα εβγαλε και ειναι ηδη επιτυχημενη αγορα για οποιον το σκεφτει.

Επισης καλο θα ηταν να σκεφτουμε οτι δεν ειναι απαραιτητα αρνητικη ειδηση η εξαγορα της Μοτο. Η Lenovo ειναι μια εταιρια με τεχνογνωσια, κυριαρχη στη μεσαια και χαμηλη κατηγορια laptop και tablets. Αν θελει να κανει την Motorola οχημα για τετοιο ειδους smartphones με ενα ανταγωνιστικο πλεονεκτημα σε brand name και τιμη, εγω λεω καλως να ορισει. Πανω απο ολα οι τσεπες μας. Αλλωστε δεν νομιζω να ειναι οι Κινεζοι τοσο κουτοι να αχρηστευσουν τα δυο μεγαλυτερα οπλα των νεων Μοto devices, το σχεδον pure Android και την value for money φιλοσοφια. Αποψη μου παντα. Μπορει ολα να μην ειναι τοσο δυσοιωνα οπως παρουσιαζονται.

Edited by BabisD

Get your facts first, then you can distort them as you please.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ένας φίλος, πήρε το moto g 16gb από amazon και του έχει βγάλει ένα πρόβλημα. Στον chrome όταν έχει ανοιχτές 2-3 καρτέλες και κάνει περιστροφή οθόνης, ανάλογα με το τι θέλει να δει, η οθόνη αναβοσβήνει 1-2 φορές και μετά φτιάχνει. Αυτό το πρόβλημα δε το έχει όταν χρησιμοποιεί opera. Λογικά έχει πρόβλημα ο chrome και όχι η συσκευή;; Έχει να προτείνει κάποιος κάτι μήπως φτιάξει το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Επισης υπαρχουν και 3 πολυ ωραια αρθρα στο Android Authority που αποτελουν καλο food for thought

 

1) http://www.androidauthority.com/google-nest-hardware-team-340914/

 

2) http://www.androidauthority.com/motorola-true-motivation-340724/

 

3) http://www.androidauthority.com/motorola-project-ara-stay-at-google-340762/

Get your facts first, then you can distort them as you please.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ένας φίλος, πήρε το moto g 16gb από amazon και του έχει βγάλει ένα πρόβλημα. Στον chrome όταν έχει ανοιχτές 2-3 καρτέλες και κάνει περιστροφή οθόνης, ανάλογα με το τι θέλει να δει, η οθόνη αναβοσβήνει 1-2 φορές και μετά φτιάχνει. Αυτό το πρόβλημα δε το έχει όταν χρησιμοποιεί opera. Λογικά έχει πρόβλημα ο chrome και όχι η συσκευή;; Έχει να προτείνει κάποιος κάτι μήπως φτιάξει το πρόβλημα.

 

Φιλε μου καντε απενεργοποιηση το chrome ειναι χαλι μαυρο! Κατεβασε το dolphin browser ειναι κορυφη! Δεν εχει σιγουρα θεμα η συσκευη!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης υπαρχουν και 3 πολυ ωραια αρθρα στο Android Authority που αποτελουν καλο food for thought

 

1) http://www.androidauthority.com/google-nest-hardware-team-340914/

 

2) http://www.androidauthority.com/motorola-true-motivation-340724/

 

3) http://www.androidauthority.com/motorola-project-ara-stay-at-google-340762/

 

Ωραιος φιλε thx για τα λινκς!! Πεφτει πολυ κουβεντα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καντε απενεργοποιηση το chrome ειναι χαλι μαυρο! Κατεβασε το dolphin browser ειναι κορυφη! Δεν εχει σιγουρα θεμα η συσκευη!

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, θα ενημερώσω το φίλο για το dolphin.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..έχω το moto g τέσσερις μέρες τώρα και έχω παρατηρήσει κάτι.. Η μπροστά κάμερα μερικές φορές όταν κουνάω το τηλέφωνο έμφανίζει κάτι άσπρες γραμμές..υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την συσκεύη.?
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η Motorola όλο τσαφ είναι. Πάω και δίνω τα λεφτά μου στο Atrix, υπόσχονταν ότι θα πάρει αναβάθμιση του λειτουργικού, βγήκαν μετά από 3-4 μήνες και λένε δεν θα πάρει. Στράφι το κινητό. Τώρα με το Moto G είχε κάνει την κίνηση της 3ετίας και πάει η Google και την πουλάει στους κινέζους.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μολις το πηρα-προς το παρων φαινεται τελειο. Ερωτηση για να μην διαβασω ολο το νημα...

Καποια προταση για θηκη και για προτασια οθονης ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..έχω το moto g τέσσερις μέρες τώρα και έχω παρατηρήσει κάτι.. Η μπροστά κάμερα μερικές φορές όταν κουνάω το τηλέφωνο έμφανίζει κάτι άσπρες γραμμές..υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την συσκεύη.?

 

Δεν είναι φυσιολογικό. Μήπως εχεις σπασμένο φακό μπροστά;

Σ ένα παλιό μου νόκια το είχα αυτό και καταλαβαίνω τι εννοείς.

Αν είναι έτσι πας για αντικατάσταση και με το νόμο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φυσιολογικό. Μήπως εχεις σπασμένο φακό μπροστά;

Σ ένα παλιό μου νόκια το είχα αυτό και καταλαβαίνω τι εννοείς.

Αν είναι έτσι πας για αντικατάσταση και με το νόμο.

 

Πριν μια ώρα μου το ξαναέκανε..μια ώρα τώρα τσεκάρω συνέχεια την camera δεν το ξαναέκανε..κατέβασα και την dead pixel test εφαρμογή να δω για καμμένα pixel, όλα καλά.. Αμα το ξανακάνει θα μιλήσω Δευτέρα με handtec.co.uk απ' όπου το αγόρασα..:(

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η Motorola όλο τσαφ είναι. Πάω και δίνω τα λεφτά μου στο Atrix, υπόσχονταν ότι θα πάρει αναβάθμιση του λειτουργικού, βγήκαν μετά από 3-4 μήνες και λένε δεν θα πάρει. Στράφι το κινητό. Τώρα με το Moto G είχε κάνει την κίνηση της 3ετίας και πάει η Google και την πουλάει στους κινέζους.

 

παντα υπαρχουν αυτες οι απατες!! ελπιζω να μην εχουμε πεσει σε μια τετοια!! :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...