Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε όλους,

 

Επιχείρησα να παραγγείλω σήμερα το μοντέλο με τα 16 γκίγκα από το αγγλικό αμαζον, αλλά τζίφος. Δεν στέλνουν Ελλάδα. Αυτό μου το επιβεβαίωσε κι ένας υπάλληλος στο τσατ. Προσπάθησα και μέσω του αγγλικού αμαζον marketplace, αλλά και πάλι τα ίδια.

 

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο άλλο αξιόπιστο μαγαζί;

 

Με την εγγύηση τι ισχύει εφόσον πάρεις το τηλέφωνο από το εξωτερικό; Η Μοτορόλα Ελλάδος σε καλύπτει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σε όλους,

 

Επιχείρησα να παραγγείλω σήμερα το μοντέλο με τα 16 γκίγκα από το αγγλικό αμαζον, αλλά τζίφος. Δεν στέλνουν Ελλάδα. Αυτό μου το επιβεβαίωσε κι ένας υπάλληλος στο τσατ. Προσπάθησα και μέσω του αγγλικού αμαζον marketplace, αλλά και πάλι τα ίδια.

 

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο άλλο αξιόπιστο μαγαζί;

 

Με την εγγύηση τι ισχύει εφόσον πάρεις το τηλέφωνο από το εξωτερικό; Η Μοτορόλα Ελλάδος σε καλύπτει;

 

Πως γίνεται αυτό; Εγώ πριν 11 ώρες που έκανα την παραγγελία και όλα μια χαρά, μου δώσανε και tracking number UPS και είναι ήδη in transit.

Link to comment
Share on other sites

Kit Kat κι εδώ από expansys (οποτε διατίθεται πλεον σε ολες τις generic UK επισημά).

Το αγγλικο αμαζον στελνει κανονικότατα, προχωρα με την παραγγελια σου αφοβα (καποιος υπάλληλος σου ελεγε πατατες)...

Link to comment
Share on other sites

 

κάθονται καλά στα αυτιά σου; Ακόμα και όταν τρέχεις;

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παραγγειλω εναν adaptοr για να μπαινει το usb σε πριζα για να φορτιζω το κινητο..εχετε να προτεινετε καποιον συγκεκριμενο??
Link to comment
Share on other sites

μόλις ήρθε ειδοποίηση για kit kat!!

μια ερώτηση παιδιά. μετά την εγκατάσταση της ενημέρωσης πρέπει να γίνει factory reset ή δεν είναι απαραίτητο;

Edited by nasos_79
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παραγγειλω εναν adaptοr για να μπαινει το usb σε πριζα για να φορτιζω το κινητο..εχετε να προτεινετε καποιον συγκεκριμενο??

 

Μονο το καλωδιο usb δινουν ? :confused:

Δες αυτο https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/answers/prod_answer_detail/a_id/97318/p/30,6720,9050/action/auth

Καταρχας, οτι adaptor βρεις για smartphone, εχει output 5.0V ετσι κι αλλιως. Απο κει και περα η motorola λεει οτι το moto g ειναι ανθεκτικο και στα 1.5Α, αλλα πιστευω οτι ενας, με output 5.0V-1.0A (1000mAh) θα ειναι ενταξει, απλα θα αργει περισσοτερο η φορτιση (εκτος κι αν καταφερεις και βρεις καποιον στα 1.5Α).

Edit: Αν εχεις κι αλλη android συσκευη, πιθανοτατα να κανει ο φορτιστης της, αλλιως υπαρχουν επιλογες http://www.skroutz.gr/c/581/fortistes-kinhtwn-tilefwnwn.html?from=catspan&keyphrase=UNIVERSAL+%CE%A6%CE%9F%CE%A1%CE%A4%CE%99%CE%A3%CE%A4%CE%97%CE%A3+USB+5V

Edited by jjonny
LG L3 E400 - Huawei u8800pro - Sony Xperia P - LG Nexus 4 E960
Link to comment
Share on other sites

μόλις ήρθε ειδοποίηση για kit kat!!

μια ερώτηση παιδιά. μετά την εγκατάσταση της ενημέρωσης πρέπει να γίνει factory reset ή δεν είναι απαραίτητο;

 

 

Απαραιτητο δε το λες αλλα ενα factory reset παντα κανει καλο.

Στη θεση σου θα το εκανα.

Εδω φτασαμε να κανουμε επαναφορα εργ. στο ios και στα wph ;)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε και το δικο μου..

Μια ερωτηση που μπορει να το ειδα καπου αλλα δεν ξανα διαβαζω 56 σελιδες..,

παιζουν καπως τα πληκτρα στα πλαγια?

Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που ήμουν έτοιμος να πατήσω το κουμπί της παραγγελίας σκάει και αυτό

http://www.slashgear.com

/moto-g-google-play-edition-makes-surprise-debut-14313182/

 

Άντε περίμενε πάλι!!!!

 

Οι μόνες αλλαγές είναι πως η GPE έχει προεγκατεστημένο το GEL, τίποτα άλλο..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ωραια με το που ξυπνας να ερχεται ενημερωση για κιτκατ :P Μετα που τελειωσε η αναβαθμιση με πηγε στο 45% το βαζω για φορτιση και σε 5 λεπτα ξαναγεμισε. Βεβαια πριν κανω την αναβαθμιση ημουν στο 95% αρα ισως απλα ητανε visual bug. Ολα καλα παντως. Δεν βρισκω λογο να κανω factory reset γιατι συνεχιζει να μην κολλαει πουθενα :)

 

edit: Πως γινεται να ενεργοποιησουμε το path keayboard? Το swype δηλαδη. Αλλα με το default keyboard οχι με αλλο app. Ψαχνω αλλα δεν βρηκα τιποτα ως τωρα. Δεν ειναι το τελος του κοσμου αν δεν το εχω, αλλα θα το ηθελα.

Edited by an8rwpofagos
Link to comment
Share on other sites

Οι μόνες αλλαγές είναι πως η GPE έχει προεγκατεστημένο το GEL, τίποτα άλλο..

 

Ούτε αυτό έχει διαφορετικό, ο GEL είναι αποκλειστικότητα του Nexus 5...

 

Η διαφορά που υπάρχει στην GPE έκδοση είναι ότι θα παίρνει update απευθείας από την Google και ότι πουλιέται από το αμερικάνικο Play Store.

 

Επίσης σύμφωνα με την Google το Moto G GPE

 

ΔΕΝ διαθέτει:

 

FM Radio

Motorola Assist

Motorola Boot Services

Motorola Camera

Moto Care/Help

Motorola Connect

Motorola Device ID

Edited by dkat
Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα το κινητο να μου ζηταει pin,προφανως εκανε επανεκινηση απο μονο του.για να δουμε...
Link to comment
Share on other sites

μόλις ήρθε ειδοποίηση για kit kat!!

μια ερώτηση παιδιά. μετά την εγκατάσταση της ενημέρωσης πρέπει να γίνει factory reset ή δεν είναι απαραίτητο;

 

Προσωπικά δεν έκανα.

Link to comment
Share on other sites

edit: Πως γινεται να ενεργοποιησουμε το path keayboard? Το swype δηλαδη. Αλλα με το default keyboard οχι με αλλο app. Ψαχνω αλλα δεν βρηκα τιποτα ως τωρα. Δεν ειναι το τελος του κοσμου αν δεν το εχω, αλλα θα το ηθελα.

 

Ενεργοποιείς μέσα από τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου το Gesture typing (Ενεργ.πληκτρ.με κινήσεις).

 

Αν δεν υπάρxει σαν επιλογή πρέπει να κατεβάσεις το Google Keyboard από το store ή εναλλακτικά από εδώ http://www.androidfilehost.com/?fid=23252070760975506

Edited by dkat
Link to comment
Share on other sites

Ούτε αυτό έχει διαφορετικό, ο GEL είναι αποκλειστικότητα του Nexus 5...

 

Έτσι μου είπαν από την moto UK, έτσι μεταφέρω και εγώ..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιείς μέσα από τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου το Gesture typing (Ενεργ.πληκτρ.με κινήσεις).

 

Αν δεν υπάρxει σαν επιλογή πρέπει να κατεβάσεις το Google Keyboard από το store ή εναλλακτικά από εδώ http://www.androidfilehost.com/?fid=23252070760975506

 

This app is incompatible with all of your devices.

Το τσεκαρα αυτο φιλε αλλα δυστυχως δεν με αφηνει. Εσυ μπορεις κανονικα? Εχεις κανει factory reset μηπως μετα την κιτκατ?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το κατεβάσεις από εδώ τότε και να το εγκαταστήσεις χειροκίνητα...

 

Ωραιος ναι το εκανα και εχω για Αγγλικα ομως. Για ελληνικα? Την εχω περασει σαν γλωσσα και απενεργοποιησα το παλιο.

 

edit: Οκ με το που το συνεδεσα στο ιντερνετ κατεβασε μονο του το ελληνικο λεξικο και ολα κομπλε. Να'σαι καλα φιλε. Παντως επρεπε να ειναι απο μονο το ετσι με το που μπηκε η κιτκατ. Ισως δεν εγινε γιατι κρατησε το παλιο πληκτρολογιο. Αν μπορει να το τσεκαρει καποιος που εκανε ενημερωση και μετα factory reset θα ητανε ωραια.

Edited by an8rwpofagos
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου επιλέγεις τα ελληνικά από το input launguages και κατεβάζεις το λεξικό από το add-on dictionary
Link to comment
Share on other sites

Google Play Edition Moto G Τώρα διαθέσιμο και από το google play δυστηχός προς το παρόν μόνο για Αμερική

http://www.androidpit.com/google-play-edition-moto-g-now-available

Καθαρό android χωρίς της εφαρμογές της ΜΟΤΟ

179$ για το 8gb

199$ για το 16gb

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η έλλειψη του Gesture typing από το πληκτρολόγιο οφείλεται στο γεγονός ότι το Moto G έχει εγκαταστημένη την AOSP έκδοση του πληκτρολογίου και όχι την έκδοση από το play store. Δεν έχει καμία σχέση με το update και το factory reset.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...