Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρήγγειλα χθες 7/1 το 16αρι απο AMAZON. Μου ήρθε το αυτοματοποιημένο μήνυμα καταχώρησης της παραγγελίας και τίποτα άλλο.

 

Σήμερα βλέπω ότι τράβηξαν λεφτά απο την κάρτα, αλλά δεν μου έχει έρθει κανένα καινούργιο μήνυμα. Είναι λογικό αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να μεταφέρω για όσους ενδιαφέρονται την δική μου περίπτωση.. Χθές παρότι διάβασα αυτό που έγινε στο Δημήτρη(ακύρωσαν την παραγγελία) απο amazon.uk .....παρόλα αυτά έκανα εχθές 6/1/14 παραγγελία το moto το 16gb ..Πριν λίγο μπήκα να δώ τι έγινε,είδα αυτό...

 

Delivery estimate Tuesday 14 Jan 2014

Dispatched

 

Tracking Information:

Status: In transit

Ship Carrier UPS και στην συνέχεια έχω το tracking id, οπότε το περιμένω και αν με το καλό έρθει θα σας πω και εγώ την δική μου γνώμη..

 

Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω. Εγώ σε επικοινωνία που είχα και χτες μαζί τους για άλλο λόγο, μετά τους ρώτησα αν μπορώ να το παραγγείλω. Και ενώ στην αρχή ο υπάλληλος μου είπε ότι μπορώ να το παραγγείλω κανονικά και ότι δεν υπάρχει κανένα restriction, όταν τον ρώτησα αν είναι σίγουρος γιατί προηγούμενη μου παραγγελία ακυρώθηκε, τότε μου είπε ότι έχω δίκιο και ότι δεν μπορούν για τους λόγους που είπαμε πιο πάνω. Μήπως όμως όπως είπε και κάποιος άλλος η απαγόρευση έχει να κάνει μόνο με αποστολή μέσω royal mail; Γιατί από ότι βλέπω εσένα το στείλανε με ups. Αυτό δεν θα έπρεπε όμως να το λένε στους πελάτες και να ενημερώνουν;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω αλλη μια παραγγελια για το 8GB. Διαθεσιμο απο 15 του μηνος λεει. Οταν θα εχω νεοτερα, θα ενημερωσω.
Link to comment
Share on other sites

Νεο event της Motorola στην Αγγλια 14 Ιανουαριου με νεα συσκευη η το Moto X !!!

http://www.pocket-lint.com/news/126335-motorola-14-january-event-invite-suggests-new-phone-from-moto-x-family-imminent-maybe-even-tablet

 

Αγαπητοί συνμοτορολίστες, μπορώ να επιβεβαιώσω επίσημα(σχεδόν) πως η european έκδοση του Χ θα ανακοινωθεί στις 14 του μήνα. Το Χ θα έχει motomaker ΚΑΝΟΝΙΚΑ!

Όσο για το G, μπορώ επίσης να επιβεβαιώσω πως έρχεται επίσημα και στην Ελλάδα, απλώς δεν ξέρω τιμή ακόμα!

 

Αυτά!:lol:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συνμοτορολίστες, μπορώ να επιβεβαιώσω επίσημα(σχεδόν) πως η european έκδοση του Χ θα ανακοινωθεί στις 14 του μήνα. Το Χ θα έχει motomaker ΚΑΝΟΝΙΚΑ!

Όσο για το G, μπορώ επίσης να επιβεβαιώσω πως έρχεται επίσημα και στην Ελλάδα, απλώς δεν ξέρω τιμή ακόμα!

 

Αυτά!:lol:

 

Πότε περίπου ξέρουμε; Αν είναι να περιμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συνμοτορολίστες, μπορώ να επιβεβαιώσω επίσημα(σχεδόν) πως η european έκδοση του Χ θα ανακοινωθεί στις 14 του μήνα. Το Χ θα έχει motomaker ΚΑΝΟΝΙΚΑ!

Όσο για το G, μπορώ επίσης να επιβεβαιώσω πως έρχεται επίσημα και στην Ελλάδα, απλώς δεν ξέρω τιμή ακόμα!

 

Αυτά!:lol:

 

 

...και στο πα σε παλιότερο ποστ.Τελικά βγήκε αληθινό το σενάριο.

Link to comment
Share on other sites

Πότε περίπου ξέρουμε; Αν είναι να περιμένουμε.

 

"Σύντομα" είναι η απάντηση..:p

 

Λευτέρη, ναι, τελικά έρχεται. Είχε θέμα η Μοτο με το μοτομεικερ στην Ευρώπη (λόγο του ότι το τηλ. κατασκευάζεται στο ΓιουΕσΕι) αλλά τελικά βρήκε την άκρη..:lol:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Μολις έκανα κι εγώ την παραγγελία απο το αμαζον uk . Θα ενημερώσω αν ολα πανε καλά.

Μου εβγαλε μονο μια διαθεσιμη επιλογή αποστολής σε 3-7 εργασιμες.

Βεβεια δεν καταλαβα γιατι ενω λεει τιμη 159 λίρες οταν πας να πληρώσεις ξαφνικά γινεται 164 λίρες!

Εν τελει με τα μεταφορικά που ηταν 6 λίρες βγαίνει 170 συνολο. Σε ευρω μου το γύρισε 212 ευρω. Αν και νομίζω ισοτιμια τους δε ειναι και πολύ συμφέρουσα. Εν τελει για οποιον ενδιαφερεται 212 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

"Σύντομα" είναι η απάντηση..:p

 

Λευτέρη, ναι, τελικά έρχεται. Είχε θέμα η Μοτο με το μοτομεικερ στην Ευρώπη (λόγο του ότι το τηλ. κατασκευάζεται στο ΓιουΕσΕι) αλλά τελικά βρήκε την άκρη..:lol:

 

Είμαστε λίγο offtopic, αλλά επειδή έχουμε τη τύχη να σ έχουμε σ αυτό το νήμα, πια λες να είναι η αρχική τιμή του MOTO Χ;

Link to comment
Share on other sites

Μολις έκανα κι εγώ την παραγγελία απο το αμαζον uk . Θα ενημερώσω αν ολα πανε καλά.

Μου εβγαλε μονο μια διαθεσιμη επιλογή αποστολής σε 3-7 εργασιμες.

Βεβεια δεν καταλαβα γιατι ενω λεει τιμη 159 λίρες οταν πας να πληρώσεις ξαφνικά γινεται 164 λίρες!

Εν τελει με τα μεταφορικά που ηταν 6 λίρες βγαίνει 170 συνολο. Σε ευρω μου το γύρισε 212 ευρω. Αν και νομίζω ισοτιμια τους δε ειναι και πολύ συμφέρουσα. Εν τελει για οποιον ενδιαφερεται 212 ευρώ.

 

Σου το γύρισε σε 212€ διότι άφησες να κάνει μετατροπή το AMAZON.

Εγώ που το ξετσέκαρα και πλήρωσα σε λίρες μου κράτησαν περίπου 205€.

Αυτό στο Αμαζον να το προσέχεις διότι στη μετατροπή σου κρατάνε πιο πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξένέρωσα απίστευτα!..... :(

Δεν το ήξερα,,, Τι να πω. Ας ερθει τουλαχιστον και ας ειναι καλό..

 

Νομίζω ότι αν μπεις στις παραγγελίες σου μέσα απο το σαιτ μπορείς να την ακυρώσεις και μετά να το ξανά παραγγείλεις απενεργοποιώντας την μετατροπή σε λίρες. Απλά μπορεί να πάει λίγο πίσω η παραγγελία σου

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι έιναι καλύτερο ένας διπύρινος χρονισμένος ψηλά ή ένα τετραπύρινος χρονισμένος χαμηλά (βλέπε moto g). Ας υποθέσουμε με ίδια RAM στο 1 GB.

Xωρίς να είμαι ψαγμένος στο θέμα,υποθέτω ότι ίσως να παίζουν ρόλο οι εφαρμογές και οι απαιτήσεις τους και όχι ο χρονισμός.Πρακτικά μιλάω και και όχι το τι δείχνουν τα διάφορα Benchmarks!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αγαπητοί συνμοτορολίστες, μπορώ να επιβεβαιώσω επίσημα(σχεδόν) πως η european έκδοση του Χ θα ανακοινωθεί στις 14 του μήνα. Το Χ θα έχει motomaker ΚΑΝΟΝΙΚΑ!

Όσο για το G, μπορώ επίσης να επιβεβαιώσω πως έρχεται επίσημα και στην Ελλάδα, απλώς δεν ξέρω τιμή ακόμα!

Αυτά!:lol:

Το θέμα είναι πόσο θα κοστίζει το Χ γιατί διπύρινο είναι και ο ανταγωνισμός μεγάλος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω. Εγώ σε επικοινωνία που είχα και χτες μαζί τους για άλλο λόγο, μετά τους ρώτησα αν μπορώ να το παραγγείλω. Και ενώ στην αρχή ο υπάλληλος μου είπε ότι μπορώ να το παραγγείλω κανονικά και ότι δεν υπάρχει κανένα restriction, όταν τον ρώτησα αν είναι σίγουρος γιατί προηγούμενη μου παραγγελία ακυρώθηκε, τότε μου είπε ότι έχω δίκιο και ότι δεν μπορούν για τους λόγους που είπαμε πιο πάνω. Μήπως όμως όπως είπε και κάποιος άλλος η απαγόρευση έχει να κάνει μόνο με αποστολή μέσω royal mail; Γιατί από ότι βλέπω εσένα το στείλανε με ups. Αυτό δεν θα έπρεπε όμως να το λένε στους πελάτες και να ενημερώνουν;

Δημήτρη μάλλον το πρόβλημα η μεταφορική είναι.Και γω όσα πήρα από amazon με UPS τα παρήγγειλα!

Link to comment
Share on other sites

Αλλά αν ειναι το προβλημα η μεταφορική ποιος το λύνει? αφου δεν σου δινει επιλογη με τι να γινει η αποστολή. Δεν μπορεις δηλαδη να διαλεξεις ups.

 

Το λύνει ισως μονο του το αμαζον?

Link to comment
Share on other sites

Αλλά αν ειναι το προβλημα η μεταφορική ποιος το λύνει? αφου δεν σου δινει επιλογη με τι να γινει η αποστολή. Δεν μπορεις δηλαδη να διαλεξεις ups.

 

Το λύνει ισως μονο του το αμαζον?

Δεν μπορώ να καταλάβω πώς έμπλεξες με royal mail.Εμένα όλα με UPS τα έστειλαν.Kαι φαντάζομαι και σε πολλούς άλλους!

Link to comment
Share on other sites

Σου το γύρισε σε 212€ διότι άφησες να κάνει μετατροπή το AMAZON.

Εγώ που το ξετσέκαρα και πλήρωσα σε λίρες μου κράτησαν περίπου 205€.

Αυτό στο Αμαζον να το προσέχεις διότι στη μετατροπή σου κρατάνε πιο πολλά.

204,92 μου τράβηξαν και εμένα πριν λίγο απ την κάρτα... απόγευμα Δευτέρας έκανα την αγορά και τα νεότερα:

Status: In transit

Ship Carrier UPS

Tracking ID: --------------

Latest Event: KOROPI, ATHENS

Parcel arrived at a carrier facility - 8 January 2014 10:07:00

Τελικά ο λόγος για την ακύρωση σου Δημήτρη θα είναι η μεταφορική..

Link to comment
Share on other sites

Πλέον στο ΑΜΑΖΟΝ μου γράφει: In Transit : On Schedule

αλλά δεν μου βγάζει πιθανή μέρα παράδοσης.

Που μπορώ να την δω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πώς έμπλεξες με royal mail.Εμένα όλα με UPS τα έστειλαν.Kαι φαντάζομαι και σε πολλούς άλλους!

 

Και εγώ πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι έγινε. Και το θέμα είναι ότι κατά την παραγγελία δεν έχει επιλογή. Μάλιστα πριν από λίγο παρέλαβα το καπάκι,φορτιστές και θήκη και είναι με royal mail. Τέλος πάντων, απλά ήταν να γίνει η στραβή και έλαχε σε μένα :)

 

Να ρωτήσω κάτι άσχετο; Αν κάποιος χρησιμοποιήσει ένα φορτιστή ο οποίος μπορεί να μην είναι τόσο καλής ποιότητας (πχ. κινεζιά της κακιάς ώρας) ή απλά έχει κάποιο πρόβλημα και του καταστρέψει την μπαταρία. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; Η εγγύηση σε καλύπτει;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τους κατόχους ή τους γνωρίζοντες:Στην έκδοση των 8 gb πόσα από αυτά είναι ελεύθερα προς χρήση;

 

5 και κατι

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις έκανα κι εγώ την παραγγελία απο το αμαζον uk . Θα ενημερώσω αν ολα πανε καλά.

Μου εβγαλε μονο μια διαθεσιμη επιλογή αποστολής σε 3-7 εργασιμες.

Βεβεια δεν καταλαβα γιατι ενω λεει τιμη 159 λίρες οταν πας να πληρώσεις ξαφνικά γινεται 164 λίρες!

Εν τελει με τα μεταφορικά που ηταν 6 λίρες βγαίνει 170 συνολο. Σε ευρω μου το γύρισε 212 ευρω. Αν και νομίζω ισοτιμια τους δε ειναι και πολύ συμφέρουσα. Εν τελει για οποιον ενδιαφερεται 212 ευρώ.

 

Η διαφορα για το ελληνικο ΦΠΑ

Link to comment
Share on other sites

αμα παραγγειλει κανεις screen protector σε ματ και clear και θελει να την κανουμε μαζι για να γλυτωσουμε κανενα μεταφορικο ας μου στειλει μηνυμα ,εγω θελω 6 τεμαχια σε ματ και αλλα 6 σε clear .εκτος και αν εχει κανενας και του εχει περισεψει ας μου πει να την αγορασω.

 

ευχαριστω

 

υς. ψαχνω και για usb otg ,ισχυει και γιαυτο

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συνμοτορολίστες, μπορώ να επιβεβαιώσω επίσημα(σχεδόν) πως η european έκδοση του Χ θα ανακοινωθεί στις 14 του μήνα. Το Χ θα έχει motomaker ΚΑΝΟΝΙΚΑ!

Όσο για το G, μπορώ επίσης να επιβεβαιώσω πως έρχεται επίσημα και στην Ελλάδα, απλώς δεν ξέρω τιμή ακόμα!

 

Αυτά!:lol:

 

Και εγώ τι να κάνω τώρα που το "ζαχαρώνω" το G τόσο καιρό και μάλιστα σήμερα πήγα και έβαλα και χρήματα στην χρεωστική;;!! :lol: Να περιμένω άλλες 6 μέρες μέχρι να δούμε τι θα ανακοινώσει η Motorola, μήπως το φέρει τελικά και Ελλάδα και σε καλύτερη τιμή και καλυπτόμαστε και από σίγουρη εγγύηση; Δεν αντέχω άλλο!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαιρετώ. Ψάχνομαι για κινητό και μπορώ να πω ότι μου αρέσει πάρα πολύ το ΜΟΤΟ G.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής.

1) Οι διαστάσεις πως σας φαίνονται; Γιατί το βλέπω κάπω μεγάλο. Στο χέρι κάθετε καλά;

2) Από χρήση για σερφάρισμα, τηλέφωνα, SMS, καμιά βιντεοκλήση και καμιά φώτο θα μείνω ευχαριστημένος;

3) Από μπαταρία με μέση χρήση πόσο κρατάει;

5) Έχει Eλληνική γραφή για τα sms, e-mail ή μέσω play store μπορούμε να βάλουμε εφαρμογή;

6) Από εγγύηση ισχύουν τα 2 χρόνια; Υπάρχει Ελληνική αντιπροσωπία;

7) Από UK αν το πάρουμε (16GB) κινητό+θήκη+ακουστικά+μεταφορικά πόσο πάει στο σύνολο;

Αυτά τα όλίγα. Το κινητάκι το βρίσκω σούπερ αν και με χαλάει λίγο το UI του. Μου φαίνεται φτωχό αν και με καμιά εφαρμογή θα το αλλάξω. Αν πέσει λίγο η τιμή το έχω χτυπήσει γιατί μου αρέσει πολύ.

Αλλά θα ήθελα και τις γνώμες σας τι σας αρέσει και τι όχι...

Ευχαριστώ

Edited by karlosamos
ΑΛΛΑΓΗ
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

αμα παραγγειλει κανεις screen protector σε ματ και clear

 

Υπάρχουν κατηγορίες και στις διαφάνειες?? χαχα Ουτε καν το ήξερα! Εγω παρηγγειλα κατι clear glossy.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...